Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce 1965

41. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce
19641966
Data13-15 sierpnia 1965
GospodarzPolska Szczecin
StadionStadion Pogoni Szczecin

41. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce – zawody, które rozgrywane były w Szczecinie na Stadionie Pogoni między 13 a 15 sierpnia 1965[1].

Rezultaty

NRrekord Polski | SB – najlepszy wynik w sezonie | PB – rekord życiowy

Mężczyźni

Konkurencja:Gold medal blank.svg 1. miejsceRezultatSilver medal blank.svg 2. miejsceRezultatBronze medal blank.svg 3. miejsceRezultat
Bieg na 100 mWiesław Maniak
Pogoń Szczecin
10,1 NRAndrzej Zieliński
Gwardia Warszawa
10,4Edward Romanowski
Legia Warszawa
10,5
Bieg na 200 mWiesław Maniak
Pogoń Szczecin
21,4Edward Romanowski
Legia Warszawa
21,5Tadeusz Cuch
Polonia Warszawa
21,6
Bieg na 400 mAndrzej Badeński
Legia Warszawa
46,8Marian Filipiuk
Lumel Zielona Góra
47,8Wojciech Lipoński
AZS Poznań
47,9
Bieg na 800 mJanusz Grzeszczuk
AZS Poznań
1:50,8Zbigniew Wójcik
Wisła Kraków
1:51,0Stanisław Kowalczyk
Bałtyk Gdynia
1:51,2
Bieg na 1500 mBolesław Kowalczyk
Pogoń Szczecin
3:48,0Lech Boguszewicz
Spójnia Gdańsk
3:48,2Roland Brehmer
Start Katowice
3:48,8
Bieg na 5000 mKazimierz Zimny
Lechia Gdańsk
13:58,6Edward Stawiarz
Wawel Kraków
14:00,0Kazimierz Podolak
Wybrzeże Gdańsk
14:03,4
Bieg na 10 000 mEdward Owczarek
Górnik Wałbrzych
29:57,4Zdzisław Bogusz
Warszawianka
29:57,6Mieczysław Kierlewicz
Legia Warszawa
30:04,8
MaratonMarian Jurczyński
Wawel Kraków
2:37:09,0 SBJan Morawiec
ŁKS Łódź
2:38:42,0Witold Tkacz
ŁKS Łódź
2:41:28,0
Bieg na 110 m przez płotkiAdam Kołodziejczyk
Cracovia
14,3Roman Muzyk
Wisła Kraków
14,4Leszek Wodzyński
Legia Warszawa
14,4
Bieg na 400 m przez płotkiAndrzej Skorupiński
Sparta Warszawa
53,0Włodzimierz Martinek
Warta Poznań
53,0Sławomir Majewski
Gwardia Warszawa
53,7
Bieg na 3000 m z przeszkodamiEdward Szklarczyk
Legia Warszawa
8:48,8Bogdan Załuska
Gwardia Olsztyn
8:54,4Wolfgang Luers
Zawisza Bydgoszcz
8:57,5
Sztafeta 4 × 100 mLegia Warszawa
Edward Romanowski
Andrzej Badeński
Stanisław Swatowski
Marian Foik
41,0AZS Warszawa
Jerzy Frajs
Jan Werner
Zbysław Anielak
Antoni Łodziński
41,4AZS Poznań
Wojciech Kica
Wojciech Cyruliczek
Gerard Gramse
Wojciech Lipoński
41,9
Sztafeta 4 × 400 mLegia Warszawa
Edward Perchuć
Stanisław Swatowski
Andrzej Haberling
Andrzej Badeński
3:12,4Gwardia Warszawa
Janusz Zwoliński
Sławomir Majewski
Mieczysław Kolejwa
Andrzej Jesień
3:14,4Śląsk Wrocław
Albert Szymura
Wilhelm Weistand
Piotr Wojciechowski
Stanisław Grędziński
3:14,8
Chód na 20 kmAndrzej Czapliński
Wybrzeże Gdańsk
1:31:22,2 SBEdmund Paziewski
Konradia Gdańsk
1:34:12,2Eugeniusz Ornoch
Flota Gdynia
1:34:27,0
Skok wzwyżPiotr Kaczmarek
Górnik Wałbrzych
2,03Czesław Kruszyński
Zawisza Bydgoszcz
2,03Andrzej Maciejewski
AZS Wrocław
2,00
Skok o tyczceWłodzimierz Sokołowski
Lotnik Warszawa
4,65Eugeniusz Miklas
Spójnia Gdańsk
4,50Andrzej Ptak
Wisła Kraków
4,30
Skok w dalJerzy Chłopek
Lotnik Warszawa
7,36Roman Jastrzębski
Zawisza Bydgoszcz
7,28Roman Oliński
Społem Łódź
7,21
TrójskokJózef Szmidt
Górnik Zabrze
16,13Ryszard Malcherczyk
Legia Warszawa
15,66Andrzej Puławski
Gwardia Warszawa
15,58
Pchnięcie kuląAlfred Sosgórnik
Górnik Zabrze
18,01Jan Majchrowski
AZS Wrocław
16,88Jerzy Słomba
Gwardia Warszawa
16,33
Rzut dyskiemEdmund Piątkowski
Legia Warszawa
60,32Zenon Begier
Zawisza Bydgoszcz
59,00Jerzy Klockowski
Wybrzeże Gdańsk
53,94
Rzut młotemTadeusz Rut
Legia Warszawa
65,25Olgierd Ciepły
Zawisza Bydgoszcz
63,68Rajmund Niwiński
Górnik Wałbrzych
62,08
Rzut oszczepemJózef Głogowski
AZS Warszawa
79,12Janusz Sidło
Sparta Warszawa
77,72Jerzy Bula
Start Rybnik
76,40
DziesięciobójJerzy Detko
Wybrzeże Gdańsk
7050 pkt. SBTadeusz Grzegorzewski
Legia Warszawa
6985 pkt.Bolesław Mroczyński
Zawisza Bydgoszcz
6708 pkt.

Kobiety

Konkurencja:Gold medal blank.svg 1. miejsceRezultatSilver medal blank.svg 2. miejsceRezultatBronze medal blank.svg 3. miejsceRezultat
Bieg na 100 mElżbieta Kolejwa
Gwardia Warszawa
11,6Teresa Ciepły
Zawisza Bydgoszcz
11,8Mirosława Sałacińska
AZS Kraków
11,9
Bieg na 200 mElżbieta Kolejwa
Gwardia Warszawa
24,7Maria Szczechowska
Polonia Warszawa
25,1Grażyna Chodorek
MKS Warszawa
25,5
Bieg na 400 mCelina Gerwin
Legia Warszawa
56,5Czesława Dominiak
ŁKS Łódź
57,2Krystyna Modrzewska
Skra Warszawa
57,7
Bieg na 800 mDanuta Sobieska
Gwardia Olsztyn
2:10,4Krystyna Nowakowska
Legia Warszawa
2:10,8Maria Mróz
Budowlani Bydgoszcz
2:12,4
Bieg na 80 m przez płotkiTeresa Ciepły
Zawisza Bydgoszcz
10,9Danuta Straszyńska
AZS Kraków
10,9Teresa Gierczak
Gwardia Warszawa
11,2
Sztafeta 4 × 100 mPolonia Warszawa
Alicja Małecka
Maria Szczechowska
Barbara Wardzińska
Irena Kirszenstein
47,4Skra Warszawa
Ryszarda Warzocha
Krystyna Modrzewska
Bożena Woźniak
Ewa Kłobukowska
47,6Zawisza Bydgoszcz
Maria Erwińska
Ludwika Wenderlich
Agnieszka Cząstkiewicz
Teresa Ciepły
48,8
Skok wzwyżJarosława Bieda
AZS Kraków
1,70Maria Jasińska
Wawel Kraków
1,60Mirosława Wilińska
Warta Poznań
1,60
Skok w dalIrena Kirszenstein
Polonia Warszawa
6,17Mirosława Sałacińska
AZS Kraków
5,97Łucja Noworyta
Gwardia Warszawa
5,79
Pchnięcie kuląEugenia Ciarkowska
Wybrzeże Gdańsk
14,23Elżbieta Michalczak
Polonia Warszawa
13,87Kazimiera Rykowska
Legia Warszawa
13,03
Rzut dyskiemKazimiera Rykowska
Legia Warszawa
51,02Zyta Mojek
Stal Mielec
50,88Jadwiga Wojtczak
AZS Warszawa
48,96
Rzut oszczepemLucyna Krawcewicz
AZS Wrocław
49,60Urszula Figwer
AZS Kraków
48,94Daniela Tarkowska
AZS Poznań
46,82
PięciobójŁucja Noworyta
Gwardia Warszawa
4140 pkt.Barbara Owczarek-Sowa
AZS Kraków
4004 pkt.Helena Boćkowska
AZS Rokitnica
3892 pkt.

Biegi przełajowe

37. mistrzostwa Polski w biegach przełajowych rozegrano 11 kwietnia w Sopocie. Kobiety rywalizowały na dystansie 1,5 kilometra, a mężczyźni na 5 km i na 8 km.

Mężczyźni

Konkurencja:Gold medal blank.svg 1. miejsceRezultatSilver medal blank.svg 2. miejsceRezultatBronze medal blank.svg 3. miejsceRezultat
Bieg przełajowy (5 km)Lech Boguszewicz
Spójnia Gdańsk
15:15,2Edward Szklarczyk
Legia Warszawa
15:15,6Edward Stawiarz
Wawel Kraków
15:20,4
Bieg przełajowy (8 km)Kazimierz Zimny
Lechia Gdańsk
23:43,6Edward Owczarek
Górnik Wałbrzych
23:44,2Jerzy Chromik
Górnik Zabrze
23:48,8

Kobiety

Konkurencja:Gold medal blank.svg 1. miejsceRezultatSilver medal blank.svg 2. miejsceRezultatBronze medal blank.svg 3. miejsceRezultat
Bieg przełajowy (1,5 km)Danuta Sobieska
Gwardia Olsztyn
4:44,8Henryka Jóźwik
Budowlani Kielce
4:46,0Krystyna Nowakowska
Legia Warszawa
4:46,2

Przypisy

  1. Edycje mistrzostw Polski seniorów, Oficjalny portal Polskiego Związku Lekkiej Atletyki [dostęp 2014-09-13] (pol.).

Bibliografia

  • Henryk Kurzyński, Stefan Pietkiewicz, Janusz Rozum, Tadeusz Wołejko: Historia finałów lekkoatletycznych mistrzostw Polski 1920-2007. Konkurencje męskie. Szczecin - Warszawa: Komisja Statystyczna PZLA, 2008. ISBN 978-83-61233-20-6.
  • Henryk Kurzyński, Leszek Luftman, Janusz Rozum, Maciej Rychwalski, Andrzej Socha: Historia finałów lekkoatletycznych mistrzostw Polski 1922-2011. Konkurencje kobiece. Bydgoszcz: Komisja Statystyczna PZLA, 2011. ISBN 978-83-934369-0-3.
  • Józef Pliszkiewicz (red.): Rocznik PZLA 1974. Warszawa: wyd. Sport i Turystyka, 1975, s. 103-104.

Linki zewnętrzne

Media użyte na tej stronie