Podział administracyjny Singapuru

Podział administracyjny Singapuru. Kolorem zielonym zaznaczono parki narodowe.
SingapurTen artykuł jest częścią serii:
Ustrój i polityka
Singapuru

Wikiprojekt Polityka

Singapur z powodu niewielkich rozmiarów oficjalnie nie ma podziału administracyjnego. Jednak z racji gospodarczych jest w nim 5 stref gospodarczych – regionów, które dzielą się na 55 poddystryktów (ang. Planning Areas of Singapore).

Regiony

NumerNazwa polskaNazwa oficjalnaKolor na mapie
1Region CentralnyCentral Regionbrązowy
2Region WschodniEast Regionciemnopomarańczowy
3Region PółnocnyNorth Regioncielisty
4Region Północno-WschodniNorth-East Regionżółty
5Region ZachodniWest Regionjasnopomarańczowy

Planning Areas of Singapore

NazwaRegionPowierzchnia (km2)LudnośćGęstość
zaludnienia (/km2)
Ang Mo KioNorth-East13.94174,77012,538.2
BedokEast21.69289,75013,360.5
BishanCentral7.6290,70011,896.6
Boon LayWest8.23303.6
Bukit BatokWest11.13139,27012,513
Bukit MerahCentral14.34155,84010,871.3
Bukit PanjangWest8.99139,03015,466.7
Bukit TimahCentral17.5374,4704,248.4
Central Water CatchmentNorth37.15100.3
ChangiEast40.612,53062.3
Changi BayEast1.7
Choa Chu KangWest6.11174,33028,513.2
ClementiWest9.4991,6309,650.3
Downtown CoreCentral4.343,720857.1
GeylangCentral9.64116,96012,129
HougangNorth-East13.93222,31015,960.2
Jurong EastWest17.8384,9804,766.9
Jurong WestWest14.69272,66018,563.5
KallangCentral9.17101,21011,038.3
Lim Chu KangNorth17.3905.2
MandaiNorth11.772,120180.2
Marina EastCentral1.82
Marina SouthCentral1.62
Marine ParadeCentral6.1248,7307,966.3
MuseumCentral0.83380457.8
NewtonCentral2.076,9203,344.6
North-Eastern IslandsNorth-East42.88601.4
NovenaCentral8.9847,9905,344.1
OrchardCentral0.96920960.3
OutramCentral1.3722,08016,081.6
Pasir RisEast15.02139,8909,313
Paya LebarEast11.69403.4
PioneerWest12.11008.3
PunggolNorth-East9.34109,75011,746.8
QueenstownCentral Region20.4398,0504,800.5
River ValleyCentral Region1.489,1906,230.5
RochorCentral Region1.6214,5909,034.1
SeletarNorth-East Region10.2527026.3
SembawangNorth Region12.3476,5306,203.3
SengkangNorth-East Region10.59206,68019,511
SerangoonNorth-East Region10.1120,67011,945.2
SimpangNorth Region5.13
Singapore RiverCentral Region0.962,7202,842.2
Southern IslandsCentral Region6.071,480244
Straits ViewCentral Region0.77
Sungei KadutNorth Region15.9985053.2
TampinesEast Region20.89261,23012,506.2
TanglinCentral Region7.6319,0002,491.8
TengahWest Region7.4101.4
Toa PayohCentral Region8.17124,94015,298.2
TuasWest Region30.04702.3
Western IslandsWest Region39.47
Western Water CatchmentWest Region69.4690013
WoodlandsNorth Region13.59250,29018,424
YishunNorth Region21.24201,9709,507.2

Media użyte na tej stronie