Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 1999/2000

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 1999/2000
1998/19992000/2001
Data25 czerwca 1999 - 26 marca 2000
Miejsce rozpoczęciaVelenje
Miejsce zakończeniaRuka
OrganizatorFIS
Zwycięzcy
Puchar KontynentalnyNiemcy Dirk Else

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 1999/2000 – edycja Pucharu Kontynentalnego, która rozpoczęła się 25 czerwca 1999 w Velenje, a zakończyła się 26 marca 2000 w Ruce. Spośród 53 zaplanowanych konkursów 2 zostały odwołane. Na podium klasyfikacji generalnej cyklu stanęło trzech Niemców: Dirk Else, Georg Späth i Dennis Störl[1]. Triumfator cyklu w sezonie poprzedzającym, Roland Audenrieth ukończył sezon na 5. pozycji.

Kalendarz i wyniki

LpDataMiejscowośćSkoczniaPunkt KUwagi1. miejsce2. miejsce3. miejsce
1.25 czerwca 1999Słowenia VelenjeGrajski gričK-85-Słowenia Peter ŽontaSłowenia Primož PeterkaSłowenia Primož Urh-Zupan
2.26 czerwca 1999Słowenia VelenjeGrajski gričK-85-Słowenia Primož PeterkaSłowenia Peter ŽontaSłowenia Damjan Fras
3.17 lipca 1999Austria VillachAlpenarenaK-90-Austria Martin KochSłowenia Damjan FrasNiemcy Michael Uhrmann
4.18 lipca 1999Austria VillachAlpenarenaK-90-Niemcy Dennis Störl
Austria Bernhard Metzler
Niemcy Michael Uhrmann
5.31 lipca 1999Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-90-Szwajcaria Bruno ReutelerNiemcy Roland AudenriethSzwajcaria Simon Ammann
6.14 sierpnia 1999Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85-Niemcy Frank LöfflerPolska Wojciech SkupieńSłowenia Primož Urh-Zupan
Polska Łukasz Kruczek
7.15 sierpnia 1999Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85-Niemcy Dirk ElsePolska Adam MałyszSłowenia Bine Norčič
8.19 sierpnia 1999Norwegia RælingenMarikollenK-88-Niemcy Georg SpäthNorwegia Bjarte Engen VikNiemcy Frank Löffler
9.23 października 1999Japonia HakubaOlimpijskaK-120-Japonia Kazuyoshi FunakiJaponia Hideharu Miyahira
Japonia Masahiko Harada
10.24 października 1999Japonia HakubaOlimpijskaK-120-Japonia Kazuyoshi FunakiJaponia Hideharu MiyahiraNiemcy Dennis Störl
11.11 grudnia 1999Norwegia TrondheimGranåsenK-120-Finlandia Juha-Matti RuuskanenNorwegia Jostein SmebyAustria Thomas Hörl
12.12 grudnia 1999Norwegia TrondheimGranåsenK-120-Austria Thomas HörlNorwegia Jon Petter SandakerNorwegia Espen Bredesen
13.16 grudnia 1999Finlandia KuopioPuijoK-120-Japonia Kazuki NishishitaFinlandia Matti HautamäkiNorwegia Wilhelm Brenna
14.17 grudnia 1999Finlandia LahtiSalpausselkäK-116-Austria Thomas HörlJaponia Kazuki NishishitaFinlandia Lauri Hakola
15.19 grudnia 1999Finlandia LahtiSalpausselkäK-116-Japonia Kazuki NishishitaFinlandia Kimmo YliriestoSłowenia Grega Lang
16.26 grudnia 1999Szwajcaria Sankt MoritzOlympiaschanzeK-95-odwołany
17.1 stycznia 2000Austria InnsbruckBergiselK-110-Austria Reinhard SchwarzenbergerAustria Christian NagillerAustria Stefan Kaiser
18.6 stycznia 2000Szwajcaria EngelbergGross-Titlis-SchanzeK-120-Austria Martin HöllwarthSzwajcaria Bruno ReutelerNiemcy Dirk Else
19.8 stycznia 2000Włochy GallioPakstallK-95-Finlandia Tami KiuruNiemcy Dirk ElseNiemcy Georg Späth
20.9 stycznia 2000Włochy GallioPakstallK-95-Niemcy Georg SpäthFinlandia Tami KiuruNiemcy Ronny Hornschuh
21.14 stycznia 2000Japonia SapporoMiyanomoriK-90-Japonia Noriaki KasaiJaponia Masahiko HaradaJaponia Hideharu Miyahira
22.15 stycznia 2000Japonia SapporoŌkurayamaK-120-Japonia Kazuyoshi FunakiJaponia Masahiko HaradaJaponia Takanobu Okabe
23.15 stycznia 2000Niemcy BrotterodeInselbergschanzeK-98-Niemcy Georg SpäthNiemcy Roland AudenriethNorwegia Morten Solem
24.16 stycznia 2000Japonia SapporoŌkurayamaK-120-Japonia Kazuyoshi FunakiJaponia Noriaki KasaiJaponia Masahiko Harada
25.16 stycznia 2000Niemcy LauschaMarktiegelschanzeK-92-Niemcy Dirk ElseStany Zjednoczone Alan AlbornSłowenia Robert Meglič
26.22 stycznia 2000Niemcy BraunlageWurmbergschanzeK-80-Norwegia Arne SneliNiemcy Roland AudenriethAustria Karl-Heinz Dorner
27.23 stycznia 2000Niemcy BraunlageWurmbergschanzeK-80-Finlandia Toni NieminenNiemcy Dirk ElseNiemcy Roland Audenrieth
28.29 stycznia 2000Francja CourchevelTremplin Le PrazK-90-Finlandia Janne YlijärviFrancja Nicolas DessumNiemcy Christof Duffner
29.29 stycznia 2000Japonia HakubaOlimpijskaK-120-Austria Thomas HörlJaponia Takashi MoriJaponia Hiroya Saitō
30.30 stycznia 2000Francja CourchevelTremplin Le PrazK-90-Francja Nicolas DessumNiemcy Dirk ElseNiemcy Christof Duffner
31.30 stycznia 2000Japonia HakubaOlimpijskaK-120-Japonia Hiroya SaitōAustria Reinhard SchwarzenbergerJaponia Kazuya Yoshioka
32.5 lutego 2000Niemcy BerchtesgadenKälbersteinschanzeK-90-Niemcy Dennis StörlAustria Martin KochNiemcy Georg Späth
33.6 lutego 2000Austria SaalfeldenBibergschanzeK-85-Niemcy Georg SpäthAustria Martin KochAustria Manuel Fettner
34.8 lutego 2000Słowenia MislinjaSkakalnica Dr. Stanko StoporkoK-85-Finlandia Tami KiuruFinlandia Janne Ylijärvi
Norwegia Morten Solem
35.12 lutego 2000Słowenia PlanicaBloudkova velikankaK-120-Austria Reinhard SchwarzenbergerFinlandia Tami KiuruAustria Stefan Kaiser
36.12 lutego 2000Stany Zjednoczone WestbySnowflakeK-106-Japonia Yasuhiro ShibataNiemcy Dirk ElseJaponia Homare Kishimoto
37.13 lutego 2000Słowenia PlanicaBloudkova velikankaK-120-Austria Reinhard SchwarzenbergerFinlandia Tami KiuruJaponia Kazuki Nishishita
38.13 lutego 2000Stany Zjednoczone WestbySnowflakeK-106-Japonia Homare KishimotoNiemcy Georg SpäthAustria Fabian Ebenhoch
39.19 lutego 2000Stany Zjednoczone IshpemingSuicide HillK-90-Niemcy Dirk ElseNiemcy Dennis StörlSłowenia Rolando Kaligaro
40.20 lutego 2000Stany Zjednoczone IshpemingSuicide HillK-90-Japonia Homare KishimotoNiemcy Dennis StörlFinlandia Marko Malkamaki
41.26 lutego 2000Niemcy Schönwald im SchwarzwaldAdlerschanzeK-84TSchFinlandia Akseli LajunenCzechy Jakub SucháčekAustria Wolfgang Loitzl
42.27 lutego 2000Niemcy Titisee-NeustadtHochfirstschanzeK-113TSchAustria Wolfgang LoitzlSłowenia Bine NorčičFinlandia Kimmo Yliriesto
Turniej Schwarzwaldzki – klasyfikacja końcowaAustria Wolfgang LoitzlFinlandia Kimmo YliriestoNiemcy Dirk Else
43.3 marca 2000Austria EisenerzErzbergschanzeK-90-Austria Thomas HörlNiemcy Ronny HornschuhNiemcy Dirk Else
44.4 marca 2000Austria EisenerzErzbergschanzeK-90-Austria Thomas HörlAustria Martin KochNiemcy Ronny Hornschuh
45.8 marca 2000Japonia ZaōYamagataK-90-Austria Stefan ThurnbichlerJaponia Kazuya YoshiokaAustria Manuel Fettner
46.9 marca 2000Japonia ZaōYamagataK-90-Japonia Jin’ya NishikataJaponia Yukitaka FukitaJaponia Ryōhei Nishimori
47.10 marca 2000Norwegia VålerGjerdrumsbakkenK-90-Norwegia Bjørn Einar Romøren
Niemcy Roland Audenrieth
Niemcy Georg Späth
48.11 marca 2000Norwegia VålerGjerdrumsbakkenK-90-Niemcy Georg SpäthFinlandia Veli-Matti LindströmNorwegia Lars Bystøl
Niemcy Roland Audenrieth
49.11 marca 2000Czechy HarrachovČerťákK-120-Czechy Jaroslav SakalaAustria Martin KochAustria Thomas Hörl
50.12 marca 2000Czechy HarrachovČerťákK-120-Niemcy Dirk ElseAustria Martin KochCzechy Jaroslav Sakala
51.24 marca 2000Finlandia RovaniemiOunasvaaraK-90-Finlandia Janne YlijärviFinlandia Juha-Matti RuuskanenFinlandia Kimmo Yliriesto
52.25 marca 2000Finlandia RukaRukatunturiK-120-odwołany
53.26 marca 2000Finlandia RukaRukatunturiK-120-Norwegia Olav Magne DønnemFinlandia Juha-Matti RuuskanenAustria Martin Koch

Klasyfikacja generalna

Dwudziestu najlepszych zawodników[1]

MiejsceZawodnikPunktyLiczba miejsc w
pierwszej trzydziestce
1.Niemcy Dirk Else153633
2.Niemcy Georg Späth131228
3.Niemcy Dennis Störl116929
4.Austria Thomas Hörl96322
5.Niemcy Roland Audenrieth84020
6.Austria Martin Koch76814
7.Japonia Kazuki Nishishita61811
8.Finlandia Tami Kiuru61711
9.Słowenia Rolando Kaligaro53321
10.Niemcy Ronny Hornschuh52914
11.Słowenia Jure Radelj50221
12.Finlandia Janne Ylijärvi47411
13.Austria Wilfried Eberharter44325
14.Japonia Kazuyoshi Funaki4405
15.Austria Reinhard Schwarzenberger4305
16.Japonia Homare Kishimoto39311
17.Norwegia Morten Solem39015
18.Austria Karl-Heinz Dorner38319
19.Niemcy Frank Löffler37710
20.Norwegia Tore Sneli37114

Statystyki

Przypisy

  1. a b Cup standings: Continental Cup (COC) 2000 (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2016-06-24].

Bibliografia

Media użyte na tej stronie