Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2000/2001

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2000/2001
1999/20002001/2002
Data7 lipca 2000 - 18 marca 2001
Miejsce rozpoczęciaVelenje
Miejsce zakończeniaHede
OrganizatorFIS
Zwycięzcy
Puchar KontynentalnyFinlandia Akseli Lajunen

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2000/2001 – rozpoczął się 7 lipca 2000 w Velenje, a zakończył 18 marca 2001 w Hede. Finał cyklu był zaplanowany na 25 marca 2001 w Ruhpolding, lecz z powodu braku śniegu konkurs został odwołany. Spośród 55 zaplanowanych konkursów rozegrano 43, w tym 3 drużynowe. Zwycięzcą cyklu został Fin Akseli Lajunen, drugie miejsce zajął Niemiec Christoph Grillhösl, natomiast trzeci był Lassi Huuskonen[1].

Kalendarz i wyniki

LpDataMiejscowośćSkoczniaPunkt KUwagi1. miejsce2. miejsce3. miejsce
1.7 lipca 2000Słowenia VelenjeGrajski gričK-85Japonia Hiroki YamadaNiemcy Kai BrachtFinlandia Toni Nieminen
2.8 lipca 2000Słowenia VelenjeGrajski gričK-85Japonia Hiroki YamadaNorwegia David AndersenFinlandia Akseli Lajunen
Niemcy Kai Bracht
3.15 lipca 2000Austria VillachAlpenarenaK-90Austria Stefan ThurnbichlerAustria Thomas HörlAustria Manuel Fettner
4.29 lipca 2000Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-90Polska Adam MałyszCzechy Jakub JandaSzwajcaria Marco Steinauer
5.19 sierpnia 2000Norwegia RælingenMarikollenK-88Norwegia Morten Solem
Finlandia Toni Nieminen
Norwegia Lasse Ottesen
6.20 sierpnia 2000Norwegia RælingenMarikollenK-88Słowenia Jure RadeljNiemcy Roland AudenriethNorwegia Lasse Ottesen
7.26 sierpnia 2000Niemcy WinterbergSankt-Georg-SprungschanzeK-80druż. Austria
1. Thomas Hörl
2. Manuel Fettner
3. Stefan Thurnbichler
4. Stefan Kaiser
 Czechy
1. Jakub Janda
2. Jakub Hlava
3. Jakub Sucháček
4. Jaroslav Sakala
 Finlandia
1. Teemu Pääkkönen
2. Jussi Hautamäki
3. Akseli Lajunen
4. Toni Nieminen
8.27 sierpnia 2000Niemcy WinterbergSankt-Georg-SprungschanzeK-80Norwegia Bjørn Einar RomørenAustria Manuel FettnerAustria Stefan Thurnbichler
9.9 grudnia 2000Finlandia KuopioPuijoK-120odwołany
10.10 grudnia 2000Finlandia KuopioPuijoK-120odwołany
11.16 grudnia 2000Finlandia LahtiSalpausselkäK-116odwołany
12.16 grudnia 2000Czechy LiberecJeštědK-120odwołany
13.17 grudnia 2000Finlandia LahtiSalpausselkäK-116odwołany
14.17 grudnia 2000Czechy LiberecJeštědK-120odwołany
15.26 grudnia 2000Szwajcaria Sankt MoritzOlympiaschanzeK-95Słowenia Peter ŽontaNiemcy Christoph GrillhöslAustria Manuel Fettner
16.28 grudnia 2000Szwajcaria EngelbergGross-Titlis-SchanzeK-120odwołany
17.2 stycznia 2001Austria InnsbruckBergiselK-108Austria Manuel FettnerAustria Stefan KaiserFinlandia Akseli Lajunen
18.4 stycznia 2001Austria BischofshofenPaul-Ausserleitner-SchanzeK-120Finlandia Veli-Matti LindströmFinlandia Akseli LajunenNiemcy Kai Bracht
19.12 stycznia 2001Japonia SapporoMiyanomoriK-90Japonia Yukitaka FukitaJaponia Masahiko HaradaJaponia Naoki Yasuzaki
Austria Martin Koch
20.12 stycznia 2001Włochy GallioPakstallK-90odwołany
21.13 stycznia 2001Japonia SapporoŌkurayamaK-120Japonia Yukitaka FukitaJaponia Hideharu MiyahiraAustria Martin Koch
22.13 stycznia 2001Włochy GallioPakstallK-90odwołany
23.14 stycznia 2001Japonia SapporoŌkurayamaK-120Japonia Masahiko HaradaJaponia Sōta OkamuraJaponia Hideharu Miyahira
24.20 stycznia 2001Niemcy BrotterodeInselbergschanzeK-98Finlandia Tami KiuruNorwegia Anders BardalNiemcy Christoph Grillhösl
25.21 stycznia 2001Niemcy BrotterodeInselbergschanzeK-98Finlandia Tami KiuruNorwegia Bjørn Einar RomørenFinlandia Akseli Lajunen
26.27 stycznia 2001Niemcy LauschaMarktiegelschanzeK-92Finlandia Akseli LajunenFinlandia Tami KiuruNiemcy Dennis Störl
27.28 stycznia 2001Niemcy LauschaMarktiegelschanzeK-92Słowenia Igor MedvedCzechy Michal DoležalFinlandia Tami Kiuru
28.4 lutego 2001Austria Ramsau am DachsteinMattensprunganlageK-90Austria Markus EigentlerNiemcy Frank ReichelSłowenia Jure Bogataj
Niemcy Georg Späth
Austria Stefan Thurnbichler
29.9 lutego 2001Niemcy Schönwald im SchwarzwaldAdlerschanzeK-84TSchFinlandia Tami KiuruNiemcy Georg SpäthNiemcy Maximilian Mechler
Niemcy Roland Audenrieth
30.10 lutego 2001Niemcy Titisee-NeustadtHochfirstschanzeK-120druż. Austria
1. Reinhard Schwarzenberger
2. Manuel Fettner
3. Martin Koch
4. Stefan Kaiser
 Niemcy
1. Frank Reichel
2. Christof Duffner
3. Hansjörg Jäkle
4. Georg Späth
 Słowenia
1. Rok Benkovič
2. Simon Podrebršek
3. Primož Pikl
4. Grega Podrzaj
31.10 lutego 2001Stany Zjednoczone WestbySnowflakeK-106Finlandia Lassi HuuskonenNiemcy Christoph GrillhöslJaponia Sōta Okamura
32.11 lutego 2001Niemcy Titisee-NeustadtHochfirstschanzeK-120TSchAustria Manuel FettnerAustria Reinhard SchwarzenbergerNiemcy Georg Späth
Turniej Schwarzwaldzki – klasyfikacja końcowaNiemcy Georg SpäthFinlandia Tami KiuruFinlandia Pasi Ahonen
33.11 lutego 2001Stany Zjednoczone WestbySnowflakeK-106Słowenia Robert KranjecFinlandia Janne YlijärviFinlandia Lassi Huuskonen
34.17 lutego 2001Słowenia PlanicaBloudkova velikankaK-120Niemcy Georg SpäthAustria Markus EigentlerNiemcy Christof Duffner
35.17 lutego 2001Stany Zjednoczone Iron MountainPine MountainK-120Japonia Sōta OkamuraSłowenia Robert KranjecJaponia Kazuki Nishishita
36.18 lutego 2001Słowenia PlanicaBloudkova velikankaK-120druż. Austria
1. Markus Eigentler
2. Manuel Fettner
3. Florian Liegl
4. Martin Koch
 Niemcy
1. Roland Audenrieth
2. Christof Duffner
3. Hansjörg Jäkle
4. Georg Späth
 Słowenia
1. Miha Rihtar
2. Simon Podrebršek
3. Gašper Čavlovič
4. Primož Peterka
37.18 lutego 2001Stany Zjednoczone Iron MountainPine MountainK-120Słowenia Robert KranjecNiemcy Kai BrachtFinlandia Lassi Huuskonen
38.24 lutego 2001Francja Chamonix-Mont-BlancTremplin aux BossonsK-95Austria Martin KochAustria Reinhard SchwarzenbergerAustria Stefan Kaiser
39.24 lutego 2001Stany Zjednoczone IshpemingSuicide HillK-90Finlandia Lassi HuuskonenSłowenia Robert KranjecFinlandia Janne Ylijärvi
40.25 lutego 2001Francja Chamonix-Mont-BlancTremplin aux BossonsK-95Austria Stefan KaiserNorwegia Morten ÅgheimAustria Reinhard Schwarzenberger
41.25 lutego 2001Stany Zjednoczone IshpemingSuicide HillK-90odwołany
42.3 marca 2001Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120Austria Stefan KaiserNorwegia Morten ÅgheimNorwegia Jostein Smeby
43.4 marca 2001Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120Austria Stefan KaiserNiemcy Michael NeumayerNorwegia Morten Ågheim
44.9 marca 2001Norwegia VikersundVikersundbakkenK-90Finlandia Toni NieminenHolandia Ingemar MayrAustria Bernhard Metzler
Norwegia Frode Håre
45.10 marca 2001Norwegia VikersundVikersundbakkenK-90Austria Bernhard Metzler
Japonia Yukitaka Fukita
Austria Markus Eigentler
46.10 marca 2001Czechy HarrachovČerťákK-120Czechy Jaroslav SakalaPolska Łukasz KruczekCzechy Jan Matura
47.11 marca 2001Czechy HarrachovČerťákK-90Czechy Jaroslav SakalaCzechy Michal DoležalSłowacja Matej Uram
Polska Łukasz Kruczek
48.13 marca 2001Norwegia VålerGjerdrumsbakkenK-90Norwegia Morten SolemNorwegia Daniel ForfangNorwegia Kjell Erik Sagbakken
Norwegia Morten Ågheim
49.14 marca 2001Japonia ZaōYamagataK-90Japonia Jin’ya NishikataFinlandia Kimmo YliriestoJaponia Katsutoshi Chiba
50.15 marca 2001Japonia ZaōYamagataK-90Japonia Katsutoshi ChibaFinlandia Kimmo YliriestoAustria Florian Liegl
51.16 marca 2001Szwecja ÖrnsköldsvikParadiskullenK-90Austria Bernhard MetzlerFinlandia Akseli LajunenSzwecja Emil Westberg
52.17 marca 2001Szwecja ÖrnsköldsvikParadiskullenK-90Finlandia Akseli LajunenNorwegia Morten SolemNiemcy Kai Bracht
53.18 marca 2001Szwecja HedeHedebackenK-90Norwegia Morten SolemJaponia Masayuki SatōNorwegia Morten Ågheim
54.24 marca 2001Niemcy RuhpoldingGroße ZirmbergschanzeK-120druż.odwołany
55.25 marca 2001Niemcy RuhpoldingGroße ZirmbergschanzeK-120odwołany

Klasyfikacja generalna

Dwudziestu najlepszych zawodników[1]

MiejsceZawodnikWystępyPunkty
1.Finlandia Akseli Lajunen21929
2.Niemcy Christoph Grillhösl23758
3.Finlandia Lassi Huuskonen21664
4.Niemcy Kai Bracht30662
5.Austria Bernhard Metzler15590
6.Niemcy Georg Späth14583
7.Słowenia Robert Kranjec14569
8.Finlandia Tami Kiuru8557
9.Austria Manuel Fettner10525
10.Japonia Sōta Okamura13518
11.Austria Stefan Kaiser9511
12.Norwegia Morten Ågheim9487
13.Norwegia Morten Solem21473
14.Niemcy Roland Audenrieth14444
15.Niemcy Michael Neumayer23431
16.Japonia Yukitaka Fukita9416
17.Niemcy Dennis Störl14393
18.Austria Stefan Thurnbichler14391
19.Austria Markus Eigentler10387
20.Austria Martin Koch8385

Statystyki

  • W konkursach Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2000/2001 triumfowało 26 zawodników. Najwięcej zwycięstw (trzy) wywalczyli Yukitaka Fukita, Stefan Kaiser, Tami Kiuru i Morten Solem.
  • Najwięcej razy na podium w sezonie stawał zwycięzca cyklu Akseli Lajunen, który siedmiokrotnie plasował się w pierwszej trójce zawodów. W całym sezonie sześćdziesięciu skoczków stawało co najmniej raz na podium.
  • W sezonie 2000/2001 Pucharu Kontynentalnego zostało sklasyfikowanych 247 zawodników. Wśród nich 46 Japończyków, 28 Austriaków i 26 Niemców.
  • Reprezentacja Austrii wygrała wszystkie rozegrane konkursy drużynowe.

Przypisy

  1. a b FIS-Ski - standings (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2012-02-09].

Bibliografia

Media użyte na tej stronie