Puchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn (2006/2007)

Puchar Polski 2006/2007
2005/20062007/2008
Szczegóły rozgrywek
OrganizatorPZPS, PLPS
Termin02.09.2006 - 15.04.2007
SezonL
Miejsce finałuKielce
Liczba drużyn40
Zdobywca PucharuBOT Skra Bełchatów

Puchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn 2006/2007 - 50. sezon rozgrywek o siatkarski Puchar Polski odbywający się od 1932 roku.

System rozgrywek

Rozgrywki składały się z 3 rund wstępnych, w których wystąpiły zespoły z II i III lig. Zwycięzcy grali w 1. rundzie z zespołami z I ligi, aż do wyłonienia 2 zespołów, które dołączyły w następnej rundzie do drużyn z PLS w fazie grupowej. Gospodarzem jest drużyna, która zajęła niższą pozycję w klasyfikacji końcowej lub z niższej ligi. Zwycięzcy awansowali z fazy grupowej, w której były 3 grupy po 4 zespoły walczyły w turnieju finałowym od ćwierćfinałów.

Drużyny uczestniczące

Rozgrywki

runda przedwstępna

DataDrużyna 1WynikDrużyna 2Sety
02.09.2006Cukrownik Lublin3:0KKS Kozienice25:22, 26:24, 25:21
02.09.2006Biebrza Lipsk0:3Ślepsk Augustów20:25, 21:25, 25:27

1. runda wstępna

DataDrużyna 1WynikDrużyna 2Sety
09.09.2006KS Wanda Kraków0:3KS Błękitni Ropczyce 
09.09.2006Delic-Pol Częstochowa1:3MKS MOS Będzin25:15, 18:25, 18:25, 20:25
09.09.2006Sudety Kamienna Góra3:2Rosiek Syców25:14, 26:24, 14:25, 18:25, 27:25
09.09.2006Cukrownik Lublin2:3Czarni Rząśnia25:18, 20:25, 25:23, 27:29, 20:22
09.09.2006Ślepsk Augustów0:3Energa Trefl Gdańsk19:25, 16:25, 21:25
09.09.2006GTS Gdańsk3:0Morze Bałtyk Szczecin25:20, 25:14, 25:15
09.09.2006MUKS Kadra Kalisz0:3Orzeł Międzyrzecz17:25, 19:25, 19:25
09.09.2006Olimpia Sulęcin3:0AZS Zielona Góra28:26, 25:20, 28:26

2. runda wstępna

DataDrużyna 1WynikDrużyna 2Sety
13.09.2006MKS MOS Będzin0:3KS Błękitni Ropczyce24:26, 18:25, 17:25
13.09.2006Sudety Kamienna Góra1:3Czarni Rząśnia24:26, 23:25, 25:22, 18:25
13.09.2006GTS Gdańsk0:3Energa Trefl Gdańsk18:25, 19:25, 22:25
13.09.2006Orzeł Międzyrzecz2:3Olimpia Sulęcin 

1. runda

DataDrużyna 1WynikDrużyna 2Sety
16.09.2006KS Błękitni Ropczyce2:3Skra II Bełchatów25:20, 22:25, 25:16, 23:25, 14:16
16.09.2006Czarni Rząśnia0:3Płomień Sosnowiec27:29, 22:25, 15:25
16.09.2006GTPS Gorzów Wlkp.3:0MCKiS Energetyk Jaworzno25:22, 27:25, 25:21
16.09.2006Inotel Poznań3:0Bzura Ozorków25:19, 25:13, 25:22
16.09.2006BBTS Bielsko Biała0:3Pronar Hajnówka15:25, 17:25, 22:25
16.09.2006Avia Świdnik3:1AZS PWSZ Nysa25:22, 22:25, 25:18, 25:16
16.09.2006Energa Trefl Gdańsk3:2Joker Piła14:25, 23:25, 25:22, 26:24, 18:16
16.09.2006Olimpia Sulęcin3:1SPS Zduńska Wola24:26, 26:24, 25:17, 25:20

2. runda

DataDrużyna 1WynikDrużyna 2Sety
23.09.2006Skra II Bełchatów3:1Płomień Sosnowiec23:25, 25:23, 25:21, 25:21
23.09.2006Inotel Poznań3:0GTPS Gorzów Wlkp.walkower
23.09.2006Pronar Hajnówka0:3Avia Świdnikwalkower
23.09.2006Energa Trefl Gdańsk2:3Olimpia Sulęcin26:28, 25:20, 40:38, 24:26, 12:15

3. runda

DataDrużyna 1WynikDrużyna 2Sety
27.09.2006Inotel Poznań0:3Skra II Bełchatów23:25, 23:25, 20:25
01.10.2006Skra II Bełchatów2:3Inotel Poznań25:23, 25:16, 16:25, 20:25, 13:15
27.09.2006Olimpia Sulęcin3:1Avia Świdnik25:20, 21:25, 25:22, 25:23
01.10.2006Avia Świdnik3:0Olimpia Sulęcin25:17, 25:16, 28:26

Faza grupowa

I grupa

Wyniki

DataDrużyna 1WynikDrużyna 2Sety
07.10.2006Skra Bełchatów3:0Mostostal Kędzierzyn-Koźle25:20, 25:21, 25:23
Delecta Bydgoszcz3:0Skra II Bełchatów25:19, 25:21, 25:19
08.10.2006Skra Bełchatów0:3Mostostal Kędzierzyn-Koźle16:25, 15:25, 23:25
Delecta Bydgoszcz3:0Skra II Bełchatów25:13, 25:17, 27:25
14.10.2006Mostostal Kędzierzyn-Koźle3:0Skra II Bełchatów25:21, 25:13, 25:22
Skra Bełchatów3:1Delecta Bydgoszcz23:25, 25:15, 25:14, 25:17
15.10.2006Mostostal Kędzierzyn-Koźle3:0Skra II Bełchatów25:14, 27:25, 25:22
Skra Bełchatów3:2Delecta Bydgoszcz19:25, 25:22, 23:25, 25:23, 16:14
21.10.2006Delecta Bydgoszcz1:3Mostostal Kędzierzyn-Koźle23:25, 20:25, 25:20, 15:25
Skra II Bełchatów1:3Skra Bełchatów19:25, 25:20, 14:25, 19:25
22.10.2006Delecta Bydgoszcz0:3Mostostal Kędzierzyn-Koźle22:25, 21:25, 18:25
Skra II Bełchatów0:3Skra Bełchatów21:25, 22:25, 20:25
28.10.2006Mostostal Kędzierzyn-Koźle3:0Skra Bełchatów32:30, 25:20, 25:18
Skra II Bełchatów0:3Delecta Bydgoszcz22:25, 13:25, 18:25
29.10.2006Mostostal Kędzierzyn-Koźle2:3Skra Bełchatów15:25, 25:22, 25:20, 25:27, 11:15
Skra II Bełchatów0:3Delecta Bydgoszcz16:25, 23:25, 15:25
04.11.2006Skra II Bełchatów0:3Mostostal Kędzierzyn-Koźle18:25, 14:25, 23:25
Delecta Bydgoszcz1:3Skra Bełchatów30:28, 23:25, 25:27, 22:25
05.11.2006Skra II Bełchatów0:3Mostostal Kędzierzyn-Koźle22:25, 27:29, 22:25
Delecta Bydgoszcz1:3Skra Bełchatów25:27, 27:25, 16:25, 17:25
11.11.2006Mostostal Kędzierzyn-Koźle3:0Delecta Bydgoszcz25:23, 25:19, 25:16
Skra Bełchatów2:3Skra II Bełchatów24:26, 27:29, 25:17, 25:14, 12:15
12.11.2006Mostostal Kędzierzyn-Koźle2:3Delecta Bydgoszcz18:25, 25:21, 21:25, 25:19, 12:15
Skra Bełchatów3:1Skra II Bełchatów28:26, 25:16, 22:25, 25:19

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
MeczeSety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1Mostostal Kędzierzyn-Koźle211293311021
2Skra Bełchatów211293291811
3Delecta Bydgoszcz1712572123−2
4Skra II Bełchatów1312111535−30

II grupa

Wyniki

DataDrużyna 1WynikDrużyna 2Sety
07.10.2006PZU AZS Olsztyn3:1Jadar Radom25:19, 22:25, 25:22, 25:16
AZS Politechnika2:3AZS Częstochowa25:27, 25:23, 27:29, 25:23, 11:15
08.10.2006PZU AZS Olsztyn3:2Jadar Radom25:22, 25:19, 22:25, 22:25, 15:13
AZS Politechnika0:3AZS Częstochowa19:25, 30:32, 25:27
14.10.2006Jadar Radom2:3AZS Częstochowa25:23, 28:30, 25:19, 19:25, 13:15
PZU AZS Olsztyn0:3AZS Politechnika Warszawa17:25, 21:25, 19:25
15.10.2006Jadar Radom0:3AZS Częstochowa25:27, 22:25, 17:25
PZU AZS Olsztyn0:3AZS Politechnika Warszawa15:25, 22:25, 23:25
21.10.2006AZS Politechnika2:3Jadar Radom25:27, 25:21, 25:19, 17:25, 10:15
AZS Częstochowa1:3PZU AZS Olsztyn23:25, 24:26, 25:19, 19:25
22.10.2006AZS Politechnika3:0Jadar Radom27:25, 25:20, 29:27
AZS Częstochowa3:0PZU AZS Olsztyn25:14, 25:18, 25:22
28.10.2006Jadar Radom3:2PZU AZS Olsztyn25:17, 15:25, 22:25, 25:21, 15:13
AZS Częstochowa3:1AZS Politechnika Warszawa30:32, 25:19, 25:20, 25:19
29.10.2006Jadar Radom0:3PZU AZS Olsztyn23:25, 21:25, 15:25
AZS Częstochowa1:3AZS Politechnika Warszawa25:17, 17:25, 22:25, 22:25
04.11.2006AZS Częstochowa3:2Jadar Radom25:13, 25:22, 22:25, 22:25, 15:10
AZS Politechnika0:3PZU AZS Olsztyn18:25, 22:25, 21:25
05.11.2006AZS Częstochowa3:0Jadar Radom25:21, 25:21, 25:18
AZS Politechnika3:0PZU AZS Olsztyn25:20, 25:22, 25:23
11.11.2006Jadar Radom0:3AZS Politechnika Warszawa21:25, 22:25, 27:29
PZU AZS Olsztyn1:3AZS Częstochowa26:26, 21:25, 25:21, 20:25
12.11.2006Jadar Radom3:1AZS Politechnika Warszawa21:25, 27:25, 25:23, 25:18
PZU AZS Olsztyn1:3AZS Częstochowa25:21, 28:30, 19:25, 20:25

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
MeczeSety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1Wkręt-Met AZS Częstochowa4222202321517
2AZS Politechnika Warszawska18126623194
3PZU AZS Olsztyn1712571925−6
4Jadar Radom1512391632−16

III grupa

Wyniki

DataDrużyna 1WynikDrużyna 2Sety
07.10.2006Resovia Rzeszów3:1Jastrzębski Węgiel13:25, 25:21, 25:23, 25:16
Avia Świdnik1:3Gwardia Wrocław23:25, 22:25, 25:18, 24:26
08.10.2006Resovia Rzeszów3:1Jastrzębski Węgiel25:21, 25:20, 23:25, 25:21
Avia Świdnik1:3Gwardia Wrocław16:25, 25:20, 22:25, 18:25
14.10.2006Resovia Rzeszów2:3Gwardia Wrocław25:19, 27:29, 24:26, 25:19, 13:15
Avia Świdnik0:3Jastrzębski Węgiel17:25, 23:25, 24:26
15.10.2006Resovia Rzeszów2:3Gwardia Wrocław25:18, 18:25, 23:25, 25:21, 12:15
Avia Świdnik3:0Jastrzębski Węgiel25:23, 25:20, 25:18
21.10.2006Gwardia Wrocław3:1Jastrzębski Węgiel25:14, 19:25, 25:23, 25:19
Avia Świdnik0:3Resovia Rzeszów17:25, 21:25, 17:25
22.10.2006Gwardia Wrocław3:1Jastrzębski Węgiel22:25, 25:19, 25:19, 25:21
Avia Świdnik0:3Resovia Rzeszów21:25, 19:25, 23:25
28.10.2006Jastrzębski Węgiel0:3Resovia Rzeszów21:25, 23:25, 31:33
Gwardia Wrocław1:3Avia Świdnik22:25, 27:25, 27:29, 22:25
29.10.2006Jastrzębski Węgiel0:3Resovia Rzeszów20:25, 21:25, 21:25
Gwardia Wrocław3:2Avia Świdnik25:24, 20:25, 19:25, 27:25, 15:9
04.11.2006Gwardia Wrocław2:3Resovia Rzeszów20:25, 25:20, 22:25, 25:20, 13:15
Jastrzębski Węgiel3:0Avia Świdnik25:22, 25:17, 25:19
05.11.2006Gwardia Wrocław1:3Resovia Rzeszów14:25, 16:25, 25:20, 15:25
Jastrzębski Węgiel3:0Avia Świdnik25:20, 25:22, 25:19
11.11.2006Jastrzębski Węgiel3:1Gwardia Wrocław31:29, 21:25, 25:23, 25:20
Resovia Rzeszów3:2Avia Świdnik25:18, 25:27, 18:25, 25:14, 15:11
12.11.2006Jastrzębski Węgiel1:3Gwardia Wrocław18:25, 19:25, 25:17, 17:25
Resovia Rzeszów3:0Avia Świdnik25:15, 25:16, 30:28

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
MeczeSety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1Resovia Rzeszów2212102341222
2Gwardia Wrocław20128429236
3Jastrzębski Węgiel1612481725−8
4Avia Świdnik14122101231−19

Turniej finałowy

Ćwierćfianły

DataDrużyna 1WynikDrużyna 2Sety
13.04.2007Skra Bełchatów3:1Mostostal Kędzierzyn–Koźle25:23, 25:20, 22:25, 25:21
Jastrzębski Węgiel3:0Gwardia Wrocław25:19, 25:15, 25:16
PZU AZS Olsztyn3:2AZS Politechnika Warszawa25:22, 23:25, 22:25, 25:15, 15:13
AZS Częstochowa3:0Resovia Rzeszów25:11, 26:24, 30:28

Półfinał

DataDrużyna 1WynikDrużyna 2Sety
14.04.2007Skra Bełchatów3:1Jastrzębski Węgiel19:25, 25:20, 25:18, 25:23
PZU AZS Olsztyn3:2AZS Częstochowa25:23, 22:25, 25:21, 15:25, 15:13

Finał

DataDrużyna 1WynikDrużyna 2Sety
15.04.2007Skra Bełchatów3:0PZU AZS Olsztyn25:23, 28:26, 25:17

Zobacz też


Media użyte na tej stronie

Volleyball (indoor) pictogram.svg
Pictograms of Olympic sports - Volleyball (indoor). This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.