Data i miejsce urodzenia19 sierpnia 1918
1949–1951Independiente Santa Fe66(3)
W sumie:339(23)
1940–?Argentyna26(2)

Ángel Perucca (ur. 19 sierpnia 1918, zm. 12 września 1981) – argentyński piłkarz, środkowy pomocnik.

Perucca karierę piłkarską rozpoczął w 1938 roku w klubie Newell’s Old Boys Rosario, gdzie zadebiutował w wygranym 4:0 meczu przeciwko Rosario Central. Po raz pierwszy w reprezentacji Argentyny zagrał 18 lutego 1940 roku w zremisowanym 2:2 meczu z Brazylią.

Jako piłkarz klubu Newell’s Old Boys wziął udział w turnieju Copa América 1942, gdzie Argentyna została wicemistrzem Ameryki Południowej. Perucca zagrał w pięciu meczach - z Paragwajem (zdobył bramkę), Brazylią (zagrał tylko w drugiej połowie, zastępując Eusebio Videlę), Ekwadorem (zdobył bramkę), Peru i Urugwajem.

Następnie wziął udział w turnieju Copa América 1945, gdzie Argentyna zdobyła tytuł mistrza Ameryki Południowej. Perucca zagrał we wszystkich sześciu meczach - z Boliwią, Ekwadorem, Kolumbią, Chile, Brazylią i Urugwajem.

Wciąż jako gracz klubu Newell’s Old Boys wziął udział w turnieju Copa América 1947, gdzie Argentyna trzeci raz z rzędu zdobyła tytuł mistrza Ameryki Południowej. Perucca zagrał w pięciu meczach - z Paragwajem, Boliwią (w 76 minucie zmienił go Néstor Rossi), Peru, Chile (w 65 minucie zmienił go Rossi) i Ekwadorem (grał tylko pierwszą połowę - w drugiej grał w jego miejsce Rossi).

Wkrótce po zakończonym turnieju kontynentalnym przeniósł się do klubu San Lorenzo de Almagro. W 1949 roku przeniósł się do Kolumbii, gdzie do końca kariery w 1951 roku grał w klubie Independiente Santa Fe. W Independiente Santa Fe rozegrał 66 meczów i zdobył 3 bramki.

Łącznie w lidze argentyńskiej Perucca rozegrał 273 mecze i zdobył 20 bramek. W reprezentacji Argentyny rozegrał 26 meczów i zdobył 2 bramki.

Perucca należy do najwybitniejszych środkowych pomocników w historii Argentyny. W okresie swej kariery powszechnie uznawano go za godnego następcę takich graczy jak Luis Monti, José Minella lub Ernesto Lazzatti[1]. Olbrzymiej postury gracz zyskał sobie przydomek Potron de América, czyli filar Ameryki.