Łada Biłgoraj

Łada Biłgoraj
Pełna nazwa

Biłgorajski Klub Sportowy
"Łada" 1945 Biłgoraj

Przydomek

Lwy Lubelszczyzny

Barwy

biało-niebieskie

Data założenia

1945

Liga

Klasa okręgowa (grupa zamojska)

Państwo

 Polska

Adres

ul. Targowa 15,
23-400 Biłgoraj

Stadion

Stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju
(Pojemność: 2000)

Prezes

Mirosław Laskowski

Trener

Jarosław Czarniecki

Stroje
domowe
Stroje
wyjazdowe
Strona internetowa

Łada 1945 Biłgorajpolski klub piłkarski z siedzibą w mieście Biłgoraj, występujący obecnie w klasie okręgowej.

Historia

Powstanie klubu

Klub sportowy Łada Biłgoraj powstał w roku 1945[1], przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Biłgoraju. Nazwa pochodzi od rzeki Łady, przepływającej przez miasto Biłgoraj.

Lata 1953–1999

W 1953 klub został przejęty przez Włosiankarską Spółdzielnię Pracy i zmienił nazwę na Start Biłgoraj. Cztery lata później klub usamodzielnił się i powrócił do starej nazwy. W roku 1959 Łada awansowała do ówczesnej ligi okręgowej. W tym samym roku odbył się mecz z reprezentacją Brześcia, który piłkarze Łady przegrali 0:3, lecz mecz był pokazem umiejętności zawodników. Trenerem był wówczas Bogdan Drylak.

Na początku lat 60. klub miał spore problemy finansowe. Pomimo dosyć dobrych wyników w sezonach 1964 i 1966 odeszli najlepsi zawodnicy klubu. Efektem tego w 1970 roku był spadek do ówczesnej, niższej klasy A, jednak już rok później zespół ponownie awansował do ligi okręgowej. W 1975 roku miała miejsce reorganizacja systemu ligowego. W jej wyniku Łada trafiła do ligi międzywojewódzkiej zamojsko-chełmskiej. W 1978 klub znalazł się w lidze międzyokręgowej lubelsko-siedleckiej i pod koniec sezonu zajął 13. miejsce. Również w tym samym roku – 1978, odbył się mecz z radziecką II-ligową drużyną Torpedo Łuck, który zakończył się zwycięstwem Łady.

Rok 1980 przyniósł kolejną reorganizacja systemu ligowego. Liga międzyokręgowa została zlikwidowana, a Łada ponownie znalazła się w lidze okręgowej zamojsko-chełmskiej, w której pod koniec sezonu zajęła 10. miejsce. W 1983 powstała klasa międzywojewódzka lubelsko-zamojska, w której klub wypadł nieco gorzej. W 1986 ponownie powstała liga okręgowa zamojsko-chełmska, w której Łada pod koniec sezonu 1986/1987 zajęła 2. miejsce. Trenerem był wówczas Wiesław Wieczerzak. W 1987 odbyły się dwa ważne spotkania. Pierwsze pomiędzy Ładą a II-ligową wówczas Wisłą Kraków, który zakończył się zwycięstwem Łady Biłgoraj 3:2, oraz spotkanie z drużyną Bersarin Berlin (III liga NRD). To spotkanie również zakończyło się zwycięstwem klubu z Biłgoraja wynikiem 8:3. W Ładzie grał wówczas jej wychowanek, reprezentant Polski Kazimierz Węgrzyn. Rok później Łada grała m.in. mecz z II-ligowym Hutnikiem Kraków. Ten mecz zakończył się porażką 2:5. W 1988 roku Łada awansowała do III ligi krakowsko-rzeszowskiej. Wyniki biłgorajskiego klubu podczas tego sezonu okazały się fatalne, wszystkie mecze zakończyły się przegranymi (nie licząc dwóch remisów), klub po roku spędzonym w III lidze ponownie spadł do IV ligi.

W roku 1996 Łada kolejny raz awansowała do III ligi, a trenerem ponownie został Wiesław Wieczerzak. Niedługo potem trenerem został ukrainiec Serhiy Gacenko. Pod koniec sezonu 1996/1997 Łada zajęła 5. miejsce, planowany był awans do II ligi. Odbyła się kolejna zmiana trenera. Został nim Ferdynand Kanas. Wyniki znacznie pogorszyły się i nastąpiła kolejna zmiana szkoleniowca na Jerzego Murę. W 1998 r. nastąpiła reorganizacja III ligi – grupa krakowska została połączona z lubelską w której grała Łada, przy czym z obu grup odpadła połowa drużyn, w tym klub z Biłgoraja. W IV lidze Łada zagrała tylko jeden sezon. W 1999, pod wodzą trenera Serhiya Gacenki Łada w barażach ze Świtem Krzeszowice wywalczyła kolejny awans do III ligi.

Lata 2000–2010

W sezonie 2000/2001 do klubu sprowadzono wielu doświadczonych piłkarzy, wśród nich znaleźli się nawet byli gracze I-ligowi. 47 punktów w lidze dało 10. miejsce na koniec sezonu. Następny sezon pod względem punktowym był taki sam i piłkarze zajęli 13. miejsce, ostatnie premiowane utrzymaniem w III lidze. W sezonie 2002/2003 Łada przechodziła poważny kryzys – odszedł trener Adam Mażysz i najlepsi zawodnicy. Brakowało pieniędzy i młodych piłkarzy. Szkoleniowcem został Jerzy Bojko. Większość meczów sezonu została przegrana, jeden mecz został oddany walkowerem. Zespół uplasował się na 16. miejscu i spadł do IV ligi. Po spadku został wybrany nowy zarząd klubu. Powrócił trener Serhiy Gacenko i postawiono większy nacisk na rozwój młodzieży. Wyniki pozwoliły na utrzymanie się w IV lidze na 10. miejscu. W lipcu 2004 roku trenerem Łady został Ireneusz Suchowierzch. Pod wodzą nowego trenera Łada osiągnęła największy sukces w Pucharze Polski, docierając do 1/32 finału. 3 sierpnia 2004 roku na stadionie w Biłgoraju Łada podejmowała wówczas II-ligowy Piast Gliwice, gdzie zremisowała 2:2. O wyniku meczu zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się zawodnicy z Górnego Śląska wygrywając 2:4[2]. Znacznie gorzej wyglądała sytuacja w lidze. Pod koniec sezonu 2003/2004 klub zajął dopiero 10. miejsce, a następny sezon, mimo prób ratowania zespołu, zakończył się spadkiem do V ligi (tzw. "okręgowej").

Po spadku do V ligi trenerem został Marek Sadowski (były reprezentant kadry-B Polski), sprowadzono do klubu nowych zawodników, do gry włączono także młodych wychowanków. Sezon w V lidze, po odniesieniu niemal samych zwycięstw zakończył się awansem Łady do IV ligi. Sezon 2006/2007 w IV lidze był dla klubu również bardzo udany. Niemal wszystkie mecze zostały wygrane, a Łada zajęła 2. miejsce, premiowane awansem do III ligi po Górniku II Łęczna, który nie mógł awansować z powodu degradacji pierwszego zespołu Górnika Łęczna do III ligi za udział w aferze korupcyjnej. Po awansie do III ligi, sezon 2007/2008 był fatalny. Na 32 spotkania Łada wygrała tylko 6 razy. Zajmując przedostatnie 16. miejsce, utrzymała się jednak w III lidze, ponieważ przed sezonem 2008/2009 miała miejsce reorganizacja systemu ligowego w Polsce. Mimo tego, po trzech sezonach spędzonych w Biłgoraju trener Marek Sadowski został zastąpiony przez innego szkoleniowca – Sławomira Adamusa. Kolejny sezon w III lidze był znów nieudany. Ponownie 16. miejsce i spadek do IV ligi. Trenerem przed rozpoczęciem sezonu 2009/2010 został jej piłkarz, Ireneusz Zarczuk. Łada zakończyła sezon na 10. miejscu. Lipiec 2010 roku przyniósł wielkie zmiany w klubie. Zarząd klubu ogłosił upadłość z powodu problemów finansowo – organizacyjnych.

Sezon 2010–2011, powstanie Stowarzyszenia Łada 1945 Biłgoraj

Po ogłoszeniu upadłości klubu, 16 lipca 2010 roku, staraniem kibiców powstało Stowarzyszenie Łada 1945 Biłgoraj. Sezon 2010/2011 Łada rozpoczynała rozgrywki ligowe od najniższej, B-klasy. Trenerem pierwszej drużyny pozostał Ireneusz Zarczuk a w klubie postawiono na wychowanków. 12 września 2010 roku Łada rozpoczęła powrót do wielkiej piłki od meczu na własnym stadionie przeciwko Orionowi-Stihl Jacnia wygrywając pewnie 7:2. W 16 spotkaniach sezonu 2010/2011 biłgorajanie wygrali wszystkie spotkania, strzelając 74 bramki tracąc tylko 5, zapewniając sobie pewny awans do A-klasy.

Sezon 2011–2012

Sezon 2011/2012 piłkarz Łady rozpoczęli od trzech spotkań w Pucharze Starosty Biłgorajskiego w finale wygrywając z drużyną Groma Różaniec 3:2. Dzięki tej wygranej mogli wystartować w Okręgowym Pucharze Polski. Po zaciętym spotkaniu z III-ligową Tomasovią Tomaszów Lubelski odpadli z rozgrywek, przegrywając minimalnie 1:2. W tym sezonie powstała również drużyna juniorów starszych (II Wojewódzka Liga Juniorów Starszych). Trenerem juniorów został Marcin Mura. Wyniki w A-klasie były bardzo dobre. Pierwsze miejsce na koniec sezonu i pewny awans do klasy okręgowej.

Sezon 2012–2013

Sezon 2012/2013 Łada Biłgoraj rozpoczęła podobnie jak w roku ubiegłym od spotkań w Pucharze Starosty Biłgorajskiego. Tak jak rok wcześniej piłkarze Łady awansowali do finału pokonując na wyjeździe Włókniarza Frampol 0:4. W Okręgowym Pucharze Polski spotkali się najpierw z drużyną Roztocza Szczebrzeszyn wygrywając wysoko 5:0 a następnie przegrali, dopiero po rzutach karnych z Omegą Stary Zamość 3:4. W lidze piłkarze biłgorajskiego klubu rozpoczęli sezon od wysokiego zwycięstwa 5:1 nad drużyną Tanwi Majdan Stary. Ostatecznie sezon zakończyli na 1. miejscu z dorobkiem 69 punktów awansując do IV ligi.

Sezon 2013–2014

Po trzech latach Łada powróciła do IV ligi. Pierwszy mecz w IV lidze piłkarze rozegrali przed własną publicznością przeciwko drużynie Roztocza Szczebrzeszyn wygrywając 3:0. W lidze spisywali się poprawnie i jako beniaminek koniec sezonu zakończyli na 10. pozycji zapewniając sobie utrzymanie. W rozgrywkach Okręgowego Pucharze Polski, piłkarze z Biłgoraja rozpoczęli zmagania od ćwierćfinału przeciwko Roztoczu Szczebrzeszyn wygrywając 3:1. W walce o finał Łada zmierzyła się w derbowym spotkaniu przeciwko AMSPN Hetmanowi Zamość, wygrywając minimalnie po dogrywce 1:0. W finale piłkarze Łady wygrali na wyjeździe z Kryształem Werbkowice, dopiero po rzutach karnych 3:5, awansując do Wojewódzkiego Pucharu Polski. Pierwsze, półfinałowe wyjazdowe spotkanie przeciwko POM Iskra Piotrowice, Łada wygrała kolejny raz po rzutach karnych 3:4 i od awansu do rundy wstępnej Pucharu Polski pozostawało jedno spotkanie. 25 czerwca 2014 o godzinie 17:30 w Biłgoraju, odbył się decydujący mecz Wojewódzkiego Pucharu Polski, gdzie Łada Biłgoraj uległa Podlasiu Biała Podlaska 1:3 i nie awansowała do rundy wstępnej Pucharu Polski[3].

Sezon 2014–2015

Podczas rundy jesiennej piłkarze Łady, swoje mecze w roli gospodarza będą rozgrywać w oddalonym o 10 kilometry stadionie w Soli z powodu trwających prac remontowo – budowlanych na stadionie OSiR. Na stadionie oprócz nowej murawy, powstanie bieżnia lekkoatletyczna. Sezon 2014/2015 piłkarze Łady rozpoczęli od meczu z Orlętami Łuków, wygranego pewnie 4:1, by w 2. kolejce przegrać 3:0 z Omegą Stary Zamość. Kolejne pięć spotkań zakończyło się remisami, w tym spotkanie derbowe z AMSPN Hetmanem Zamość. Na 15 spotkań rundy jesiennej, aż 8 zakończyło się remisami i tylko dwoma zwycięstwami. Do rundy wiosennej piłkarze Łady przygotowywali się na miejscu spadkowym. 19 kwietnia 2015 roku, po 573 dniach przełamała fatalną passę porażek na wyjazdach w derbowym spotkaniu przeciwko AMSPN-owi Hetmanowi Zamość zdobywając zwycięska bramkę na 2:3 w doliczonym czasie gry. Ostatecznie Łada ma zakończenie sezonu zajęła 13. miejsce i spadła o jedną klasę rozgrywkową.

Historyczne nazwy klubu

1945–1953Łada Biłgoraj
1953–1957Start Biłgoraj
1957–1996Łada Biłgoraj
1996–1997Łada Ambra Biłgoraj
1997–2010Łada Biłgoraj
2010–Łada 1945 Biłgoraj

Wielkie Derby Zamojszczyzny

Spotkania pomiędzy Ładą a Hetmanem są określane jako "Wielkie Derby Zamojszczyzny". Te mecze są jednymi z bardziej znanych w województwie lubelskim, oraz określane meczami podwyższonego ryzyka. Pierwsze derby w XXI wieku odbyły się w 2006 roku zwycięstwem Łady Biłgoraj 1:0.


1/2 finału Okręgowego Pucharu Polski

16 maja 2006
15:00
Łada Biłgoraj
Gol Igras (78')
1:0
(0:0)
Hetman ZamośćStadion OSP w Krzeszowie
Widzów: bez publiczności
Sędzia: ?

III liga, 17. kolejka[4]

11 listopada 2007
13:00
Hetman Zamość
Gol Łuczywek (56')
1:0
(0:0)
Łada BiłgorajStadion OSiR w Zamościu
Widzów: 4000
Sędzia: Michał Zając (Sosnowiec)

Finał Okręgowego Pucharu Polski

28 maja 2008
16:00
Łada Biłgoraj
Gol Sebastianiuk (19')
1:0*
( : )
Hetman ZamośćStadion OSiR w Biłgoraju
Widzów: 1500
Sędzia: Michał Woś (Zamość)

* Mecz przerwany w 28 minucie z powodu zamieszek na stadionie. Zweryfikowany jako obustronny walkower[5].


III liga, 34. kolejka

15 czerwca 2008
17:00
Łada Biłgoraj0:3 (wo)*
( : )
Hetman ZamośćStadion OSiR w Biłgoraju

* Mecz nie odbył się z powodu, braku zgody Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju na organizację spotkania. Walkower dla Hetmana Zamość[6].


1/2 finału Okręgowego Pucharu Polski[7]

9 października 2013
14:00
Łada 1945 Biłgoraj
Gol Skrzypek (110')
0:0
1:0 pd.
(0:0)
AMSPN Hetman ZamośćStadion OSiR w Biłgoraju
Widzów: 950
Sędzia: Michał Woś (Zamość)

IV liga, 5. kolejka[8]

31 sierpnia 2014
17:00
Łada 1945 Biłgoraj
Gol Gawroński (41')
1:1
(1:0)
AMSPN Hetman Zamość
Gol Bubeła (47')
Stadion Wiejski w Soli
Widzów: 700
Sędzia: Tomasz Ostrowski (Zamość)

IV liga, 20. kolejka

18 kwietnia 2015
16:00
AMSPN Hetman Zamość
Gol Dębicki (57')
Gol Kudriavcev (70')
2:3
(0:1)
Łada 1945 Biłgoraj
Gol Pyda (42')
Gol Rataj (72')
Gol Mulawa (90+3')
Stadion OSiR w Zamościu
Widzów: 400
Sędzia: Grzegorz Kasiura (Chełm)

IV liga, 8. kolejka

10 września 2016
16:30
Hetman Zamość
Gol Turczyn (57')
Gol Kupisz (71'), (88')
3:0
(0:0)
Łada 1945 BiłgorajStadion OSiR w Zamościu
Widzów: ?
Sędzia: Piotr Kasperski (Lublin)

IV liga, 25. kolejka

30 kwietnia 2017
17:00
Łada 1945 Biłgoraj0:2
(0:1)
Hetman Zamość
Gol Solecki (4') k.
Gol Kanarek (60')
Stadion OSiR w Biłgoraju
Widzów: 1600
Sędzia: Piotr Kasperski (Lublin)

IV liga, 12. kolejka

21 października 2017
14:00
Hetman Zamość
Gol Kupisz (1')
Gol Paluch (54')
Gol Turczyn (72')
3:1
(1:0)
Łada 1945 Biłgoraj
Gol Oleksiuk (82')
Stadion OSiR w Zamościu
Widzów: 1000
Sędzia: Jakub Bancerz (Lublin)

IV liga, 27. kolejka

27 maja 2018
15:00
Łada 1945 Biłgoraj
Gol Perin (1')
Gol Rataj (85')
2:1
(1:0)
Hetman Zamość
Gol Kycko (63') k.
Stadion OSiR w Biłgoraju
Widzów: 950
Sędzia: Łukasz Woliński (Lublin)

IV liga, 12. kolejka

21 października 2018
15:00
Hetman Zamość
Gol Kanarek (10') k.
Gol Turczyn (26')
Gol Kycko (42')
Gol Olszak (44')
4:1
(4:0)
Łada 1945 Biłgoraj
Gol Kukliński (58')
Stadion OSiR w Zamościu
Widzów: 800
Sędzia: Jakub Prończuk (Chełm)

IV liga, 27. kolejka

25 maja 2019
17:00
Łada 1945 Biłgoraj0:2
(0:1)
Hetman Zamość
Gol Olszak (2'), (86')
Stadion OSiR w Biłgoraju
Widzów: ?
Sędzia: Łukasz Woliński (Lublin)

1/2 finału Okręgowego Pucharu Polski

25 września 2019
16:00
Łada Biłgoraj0:6
(0:0)
Hetman Zamość
Gol Olszak (53')
Gol Oziemczuk (56') k.
Gol Wacławek (59')
Gol Skoczylas (63')
Gol Koszel (75')
Gol Turczyn (90')
Stadion OSiR w Biłgoraju
Widzów: bez publiczności
Sędzia: Paweł Tucki (Zamość)

Stadion

Stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju[9], może pomieścić 2 tysiące osób. Zachodnia, kryta trybuna jest o pojemności 1300 miejsc. Wschodnia, odkryta trybuna może pomieścić 600 osób, lecz jest wyłączona z użytkowania. Jedynie sektor gość jest otwarty, w którym jest przeznaczonych 100 miejsc dla kibiców drużyny przyjezdnej. Boisko na stadionie ma wymiary 105 m x 64 m. Stadion nie ma podgrzewanej murawy oraz oświetlenia.

Kompleks stadionowy posiada również:

  • 2 mniejsze boiska treningowe wymiarach 100 m x 56 m, i 90 m x 50 m.
  • halę sportowo-widowiskową o pojemności 700 miejsc, (446 stałych miejsc oraz rozkładane trybun o pojemności około 250 miejsc),
  • siłownie,
  • 4 sale fitness,
  • korty tenisowe,
  • skatepark.

Sukcesy

Zawodnicy

Legendy klubu

NrPoz.Piłkarz
OBPolska Kazimierz Węgrzyn
NAPolska Ireneusz Zarczuk

Obecny skład

Stan na 15 marca 2021
NrPoz.Piłkarz
BRRosja Anton Alfimov
BRPolska Grzegorz Paczos
BRPolska Łukasz Szawara
OBPolska Dawid Czerw
OBPolska Kamil Hanas
OBPolska Dariusz Kukliński
OBPolska Damian Kupiec
OBPolska Bartłomiej Myszak
OBPolska Bartosz Raduj
PORosja Aleksey Goncharevich
POFrancja Graigy Adams Innocent
NrPoz.Piłkarz
POPortugalia Will Carvalho
POPolska Jakub Kapuśniak
POPolska Dawid Konopka
POPolska Paweł Konopka
POPolska Maksymilian Kubik
POPolska Paweł Nawrocki
NAAnglia Emmanuel Osilaja
NAUkraina Maks Pasternak
NAPolska Dominik Skubisz
NAPolska Mariusz Szarlip

Piłkarze na wypożyczeniu

NrPoz.Piłkarz
OBPolska Filip Larwa (w Victorii Łukowa)
POPolska Mateusz Bielak (w Orionie Dereźnia)
POUkraina Denys Deriabin (w Turze Turobin)
POPolska Sebastian Safin (w Orionie Dereźnia)
NrPoz.Piłkarz
POPolska Sebastian Żerebiec (w Victorii Łukowa)
NAPolska Mateusz Koguc (w Turze Turobin)
NAPolska Dawid Piech (w Sokole Zwierzyniec)

Sztab szkoleniowy

Aktualne na dzień 15 marca 2021[10].
FunkcjaImię i NazwiskoKraj
TrenerMarcin Mura Polska
Trener juniorówGrzegorz Paczos Polska
Kierownik drużynyRobert Cybart Polska
FizjoterapeutaMarcin Obszyński Polska

Zarząd klubu

FunkcjaImię i NazwiskoKraj
Prezes ZarząduMirosław Laskowski Polska
Wiceprezes ZarząduMateusz Bury Polska
Wiceprezes ZarząduWiesław Niemiec Polska
Wiceprezes ZarząduJacek Gromadzki Polska
Skarbnik ZarząduStanisław Kuczma Polska
Sekretarz ZarząduMariusz Polowy Polska
Członek ZarząduLech Buda Polska

Szkoleniowcy

Od 1995 roku w klubie pracowało 22 trenerów[11]. Najwięcej, bo 3 razy w biłgorajskim klubie pracował pochodzący z Ukrainy Serhiy Gacenko, natomiast najdłużej pracującym trenerem był Ireneusz Zarczuk, który współpracował z klubem w latach 2009 – 2017. Obecnie trenerem biłgorajskiej drużyny jest Marcin Mura.

* Trener tymczasowy, ^ Trener grający

Lp.Imię i nazwiskoOkres urzędowania
1.
Polska Ferdynand Kanas
lipiec 1995
sierpień 1995
2.
Polska Wiesław Wieczerzak
sierpień 1995
listopad 1996
3.
Ukraina Serhiy Gacenko
grudzień 1996
czerwiec 1997
4.
Polska Krzysztof Buliński
lipiec 1997
sierpień 1997
5.
Polska Jerzy Mura
sierpień 1997
listopad 1997
6.
Polska Ferdynand Kanas
grudzień 1997
maj 1998
7.
Polska Jerzy Mura
maj 1998
listopad 1998
8.
Polska Zbigniew Żelichowski
grudzień 1998
czerwiec 1999
9.
Polska Wiesław Wieczerzak
lipiec 1999
listopad 1999
10.
Ukraina Serhiy Gacenko
grudzień 1999
maj 2001
11.
Polska Ireneusz Zarczuk*^
maj 2001
czerwiec 2001
12.
Polska Adam Mażysz
lipiec 2001
listopad 2002
13.
Polska Jerzy Bojko
grudzień 2002
maj 2003
14.
Polska Janusz Sierociński*
maj 2003
czerwiec 2003
15.
Ukraina Serhiy Gacenko
lipiec 2003
maj 2004
16.
Polska Janusz Sierociński*
maj 2004
czerwiec 2004
17.
Polska Ireneusz Suchowierzch
lipiec 2004
czerwiec 2005
18.
Polska Marek Sadowski
lipiec 2005
czerwiec 2008
19.
Polska Sławomir Adamus
lipiec 2008
czerwiec 2009
20.
Polska Ireneusz Zarczuk^
lipiec 2009
listopad 2017
21.
Polska Bartłomiej Kowalik
listopad 2017
lipiec 2020
22.
Polska Marcin Mura
sierpień 2020

Najlepsi strzelcy w poszczególnych sezonach

SezonLigaStrzelecBramki
2001/2002III ligaPolska Ireneusz Zarczuk10 Gol
2002/2003III ligaPolska Ireneusz Zarczuk8 Gol
2003/2004IV ligaPolska Ireneusz Zarczuk23 Gol
2004/2005IV ligaPolska Ireneusz Zarczuk12 Gol
2005/2006V ligaPolska Wojciech Białek46 Gol
2006/2007IV ligaPolska Wojciech Białek22 Gol
2007/2008III ligaPolska Ireneusz Zarczuk8 Gol
2008/2009III ligaPolska Ireneusz Zarczuk11 Gol
2009/2010IV ligaPolska Tomasz Garbacz8 Gol
2010/2011Klasa BPolska Marcin Dorosz19 Gol
2011/2012Klasa APolska Marcin Dycha15 Gol
2012/2013V ligaPolska Damian Rataj12 Gol
2013/2014IV ligaPolska Dawid Konopka,

Polska Sebastian Skrzypek

7 Gol
2014/2015IV ligaPolska Marek Pyda8 Gol
2015/2016V ligaPolska Marek Pyda21 Gol
2016/2017IV ligaPolska Patryk Dorosz15 Gol
2017/2018IV ligaUkraina Jurij Perin16 Gol
2018/2019IV ligaPolska Patryk Dorosz14 Gol
2019/2020IV ligaPolska Patryk Dorosz11 Gol

Poszczególne sezony

Łada Biłgoraj od 1995 roku występowała 8-krotnie w III lidze. Najlepsze miejsce zajęła w sezonie 1996/1997, gdzie pod koniec sezonu uplasowała się na 5. miejscu. Od powstania Stowarzyszenia Łada 1945 Biłgoraj w sezonie 2010/2011 klub w ciągu trzech lat awansował z Klasy B do IV ligi.

  • 1995/1996: III liga, 12. miejsce
  • 1996/1997: III liga, 5. miejsce
  • 1997/1998: III liga, 13. miejsce → spadek do IV ligi
  • 1998/1999: IV liga, 8. miejsce
  • 1999/2000: IV liga, 2. miejsce → awans do III ligi
  • 2000/2001: III liga, 10. miejsce
  • 2001/2002: III liga, 13. miejsce
  • 2002/2003: III liga, 16. miejsce → spadek do IV ligi
  • 2003/2004: IV liga, 10. miejsce
  • 2004/2005: IV liga, 13. miejsce → spadek do klasy okręgowej
  • 2005/2006: V liga, 1. miejsce → awans do IV ligi
  • 2006/2007: IV liga, 2. miejsce → awans do III ligi
  • 2007/2008: III liga, 16. miejsce → reorganizacja systemu ligowego
  • 2008/2009: III liga, 16. miejsce → spadek do IV ligi
  • 2009/2010: IV liga, 10. miejsce → degradacja do klasy B
  • 2010/2011: Klasa B, 1. miejsce → awans do klasy A
  • 2011/2012: Klasa A, 1. miejsce → awans do V ligi
  • 2012/2013: V liga, 1. miejsce → awans do IV ligi
  • 2013/2014: IV liga, 10. miejsce
  • 2014/2015: IV liga, 13. miejsce → spadek do klasy okręgowej
  • 2015/2016: V liga, 1. miejsce → awans do IV ligi
  • 2016/2017: IV liga, 8. miejsce
  • 2017/2018: IV liga, 10. miejsce
  • 2018/2019: IV liga, 10. miejsce
  • 2019/2020: IV liga, 8. miejsce
  • 2020/2021: IV liga, 10. miejsce w grupie spadkowej → spadek do klasy okręgowej
  • 2021/2022: Klasa okręgowa, ...

Przypisy

Linki zewnętrzne

Media użyte na tej stronie

Football pictogram.svg
Pictograms of Olympic sports - Football. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Kit left arm.svg
Part of football kit based on Kit body.svg.
Kit body.svg

Complete kit:

Kit left arm.svg
Kit body.svg
Kit right arm.svg
Kit shorts.svg
Kit socks.svg






Kit socks long.svg
Football kit template socks
Soccerball shade.svg
Autor: Derived from image:soccer ball.svg, this version made by User:Ed g2s., Licencja: CC0
A soccer ball with shade.
Flag of Portugal.svg
Flag of Portugal, created by Columbano Bordalo Pinheiro (1857-1929), officially adopted by Portuguese government in June 30th 1911 (in use since about November 1910). Color shades matching the RGB values officially reccomended here. (PMS values should be used for direct ink or textile; CMYK for 4-color offset printing on paper; this is an image for screen display, RGB should be used.)
Flag of England.svg
Flag of England. Saint George's cross (a red cross on a white background), used as the Flag of England, the Italian city of Genoa and various other places.
Kit left arm blueborder.png
(c) ed g2s, CC-BY-SA-3.0
Left arm part of a cartoon soccer kit with blue border.