2008–2010Zagłębie Lubin30(0)
2010–2012Warta Poznań51(4)
2013Nielba Wągrowiec13(2)
2013–2014Warta Poznań26(2)

Łukasz Jasiński (ur. 13 października 1985 we Wrześni) – polski piłkarz, grający na pozycji obrońcy.

Kariera piłkarska

Początki kariery

Łukasz Jasiński urodził się we Wrześni i swoją piłkarską karierę rozpoczynał w miejscowej Victorii.

Aluminium Konin

W 2003 roku trafił do Aluminium Konin, z którym w sezonie 2003/2004 występował w rozgrywkach drugiej ligi, rozgrywając w niej 24 spotkania.

Obra Kościan

W przerwie zimowej kolejnych rozgrywek przeszedł do Obry Kościan, gdzie grał przez rok.

Wisła Płock

Na rundę wiosenną sezonu 2005/2006 zasilił grającą w Orange Ekstraklasie Wisłę Płock[1]. W jej barwach, 25 marca 2006 roku zadebiutował w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej w spotkaniu z Koroną Kielce. Do końca rozgrywek wystąpił jeszcze w sześciu innych pojedynkach.

ŁKS Łomża

Latem 2006 roku został wypożyczony do ŁKSu Łomża, w którym rozegrał 19 spotkań. Na początku 2008 opuścił klub[2].

Kujawiak Włocławek

Na rundę jesienną sezonu 2007/2008 został wypożyczony do Kujawiaka Włocławek, gdzie rozegrał dziesięć meczów, we wszystkich wychodził na boisko w podstawowym składzie. W przerwie zimowej sezonu 2007/2008 wrócił do Wisły Płock[3].

Tur Turek

Następnie przeszedł na zasadzie transferu definitywnego do Tura Turek. W nowym zespole zadebiutował w marcu 2008 roku i szybko wywalczył sobie miejsce w pierwszej jedenastce. We wszystkich czternastu meczach, w których wystąpił, przebywał na boisku pełne 90 minut. W pojedynku 29 kolejki ze swoim byłym klubem, ŁKSem Łomża nie strzelił rzutu karnego, a Tur przegrał to spotkanie 0:2.

Zagłębie Lubin

W czerwcu 2008 roku podpisał kontrakt z Zagłębiem Lubin[4]. Zadebiutował w jego barwach we wrześniowym spotkaniu ze Zniczem Pruszków, które zespół z Lubina wygrał 2:0. Do końca rozgrywek walczył o miejsce w pierwszej jedenastce, jednak tylko w 12 ligowych meczach grał od pierwszych minut. Dwukrotnie wystąpił również w rezerwach. Piłkarz wziął również udział w dziewięciu spotkaniach rozgrywek Młodej Ekstraklasy.

Warta Poznań

Od sezonu 2010/2011 reprezentował barwy Warty Poznań[5].

Nielba Wągrowiec

Na początku 2013 roku podpisał kontrakt z Nielbą Wągrowiec[6].

W tym samym roku powrócił do Warty Poznań[7].