2015 w boksie
Lista zawodowych mistrzów świata na 31 grudnia 2015
Styczeń
5 stycznia
- Suva – zmarł Zulfikar Joy Ali (lat 36), fidżyjski bokser kategorii lekkośredniej[1].
11 stycznia
- La Spezia – zmarł Bruno Visintin (lat 82), włoski bokser, brązowy medalista olimpijski z Rzymu (kat. lekkopółśrednia), zawodowy mistrz Europy w kategorii lekkośredniej[2].
16 stycznia
- General Alvear – zmarł Juan Aguilar (lat 71), argentyński bokser kategorii półciężkiej, olimpijczyk[3].
17 stycznia
- Las Vegas – Deontay Wilder zdobył mistrzostwo świata WBC w kategorii ciężkiej, pokonując jednogłośnie na punkty Bermane’a Stiverne’a[4].
Leo Santa Cruz obronił mistrzostwo świata WBC w kategorii superkoguciej, pokonując przez techniczny nokaut w 8. rundzie Jesusa Ruiza[5].
17 - 24 stycznia
- Ułan Bator – Mistrzostwa Mongolii 2015
19 - 24 stycznia
23 stycznia
- Grudziądz – zmarł Leszek Leiss (lat 82), polski bokser, dwukrotny mistrz Polski[7].
24 stycznia
- Bergamo – Emiliano Marsili obronił mistrzostwo Europy (EBU) w kategorii lekkiej, wygrywając przeze techniczny nokaut w 7. rundzie z Gyorgy Mizsei'em.
31 stycznia
- Toruń – Maciej Miszkiń pokonał jednogłośnie na punkty reprezentanta Łotwy Dmitrijsa Ovsjannikovsa[8].
Marek Matyja pokonał przed czasem w trzeciej rundzie reprezentanta Chorwacji Stjepana Božicia[9].
Piotr Gudel pokonał jednogłośnie na punkty rodaka Krzysztofa Rogowskiego[10].
Krzysztof Głowacki pokonał jednogłośnie na punkty Nuri Seferiego. Sędziowie punktowali 118-110, 118-110, 120-108. Pojedynek był eliminatorem do mistrzostwa świata WBO w kategorii junior ciężkiej[11].
Luty
5 lutego
- Nakhon Sawan – Chayaphon Moonsri obronił mistrzostwo WBC w kategorii słomkowej, pokonując na punkty Jeffreya Galero.
14 lutego - 28 marca
- Motherwell – Mistrzostwa Szkocji 2015[12]
19 lutego
- Filadelfia – zmarł Harold Johnson (lat 87), amerykański bokser, były zawodowy mistrz świata kategorii półciężkiej[13].
21 lutego
- Monte Carlo – Giennadij Gołowkin obronił supermistrzostwo WBA w kategorii średniej, pokonując przez techniczny nokaut w 11. rundzie Martina Murraya[14].
Hekkie Budler obronił mistrzostwo WBA w kategorii słomkowej, pokonując na punkty Jesusa Silvestre’a[15].
Lee Haskins zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze koguciej, po wygraniu w 8. rundzie wskutek kontuzji z Omarem Lamirim. - Berlin – Arthur Abraham obronił mistrzostwo WBO w kategorii superśredniej, pokonując na punkty Paula Smitha.
28 lutego
- Belfast – Carl Frampton obronił mistrzostwo świata IBF w kategorii junior piórkowej, pokonując przez techniczny nokaut w 5. rundzie Chrisa Avalosa.
- Mediolan – Michele Di Rocco obronił mistrzostwo Europy (EBU) w kategorii lekkopółśredniej, wygrywając przez techniczny nokaut w 9. rundzie z Kasperem Bruunem.
Marzec
6 marca
- Liverpool – Zolani Tete obronił mistrzostwo świata IBF w kategorii junior koguciej, pokonując przez techniczny nokaut w 8. rundzie Paula Butlera.
7 marca
- Makau – Amnat Ruenroeng obronił mistrzostwo świata IBF w kategorii muszej, pokonując na punkty Zou Shiminga.
- Las Vegas – Keith Thurman obronił mistrzostwo świata WBA w kategorii półśredniej, pokonując na punkty Roberta Guerrero[16].
14 marca
- Montreal – Siergiej Kowalow obronił supermistrzostwo świata WBA oraz mistrzostwo IBF i WBO w kategorii półciężkiej, pokonując przez techniczny nokaut w 8. rundzie Jeana Pascala[17].
- Charleville-Mézières – Igor Michałkin obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii półciężkiej, nokautując w 9. rundzie Hakima Chioui.
21 marca
- Rostock – Jürgen Brähmer obronił mistrzostwo świata WBA w wadze półciężkiej, pokonując przez poddanie w 9. rundzie Robin Krasniqiego.
28 marca
- Las Vegas – Gary Russell Jr. zdobył mistrzostwo świata WBC w kategorii piórkowej, pokonując przez techniczny nokaut w 4. rundzie Jhonny'ego Gonzáleza[18].
- Mérida – Juan Francisco Estrada obronił supermistrzostwo świata WBA oraz mistrzostwo WBO w kategorii muszej, pokonując przez techniczny nokaut w 3. rundzie Rommela Asenjo.
- Sheffield – Kell Brook obronił mistrzostwo świata IBF w kategorii półśredniej, pokonując przez poddanie w 4. rundzie Ionuța Dan Iona[19].
Gavin McDonnell zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze junior piórkowej, po wygraniu na punkty z Ołeksandrem Jegorowem. - Quezon City – Donnie Nietes obronił mistrzostwo WBO w kategorii muszej, pokonując przez poddanie w 9. rundzie Gilberto Parrę.
28 marca – 29 marca
Kwiecień
4 kwietnia
- Québec – Adonis Stevenson obronił mistrzostwo świata WBC w kategorii półciężkiej, pokonując na punkty Sakio Bikę z Australii.
- Metepec – Carlos Cuadras obronił mistrzostwo świata WBC w kategorii junior koguciej, pokonując na punkty Luisa Concepcióna z Panamy.
10 kwietnia
- Moskwa – Dienis Lebiediew obronił mistrzostwo świata WBA w kategorii junior ciężkiej, pokonując na punkty Youri Kalengę z Francji[21].
11 kwietnia
- Mazatlán – Pedro Guevara obronił mistrzostwo świata WBC w kategorii junior muszej, wygrywając przez techniczny nokaut w 1. rundzie z Richardem Claverasem z Filipin.
- San Juan – Román Martínez zdobył mistrzostwo świata WBO w kategorii junior lekkiej, wygrywając jednogłośnie na punkty z obrońcą tytułu Orlando Salido z Meksyku[22].
16 kwietnia
- Osaka – Shinsuke Yamanaka obronił mistrzostwo świata WBC w kategorii koguciej, wygrywając przez nokaut w 7. rundzie z Diego Ricardo Santillanem z Argentyny.
18 kwietnia
- Arlington – Terence Crawford zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBO w kategorii lekkopółśredniej, wygrywając przez techniczny nokaut w 6. rundzie z Thomasem Dulorme z Portoryko[23].
- Carson – Andrzej Fonfara zdobył wakujący tytuł mistrza międzynarodowego WBO w kategorii półciężkiej, wygrywając przez poddanie w 10. rundzie z Julio Césarem Chávezem Jrem z Meksyku[24].
22 kwietnia
- Osaka – Kazuto Ioka zdobył tytuł mistrza świata WBA w kategorii muszej, wygrywając niejednogłośnie na punkty z obrońcą tytułu Juanem Carlosem Reveco z Argentyny[25].
Katsunari Takayama obronił tytuł mistrza świata iBF w kategorii słomkowej, wygrywając wskutek kontuzji w 9. rundzie z Fahlanem Sakkreerinem Jrem z Tajlandii[25].
24 kwietnia
- Chicago – Daniel Jacobs obronił mistrzostwo świata WBA w kategorii średniej, wygrywając przez techniczny nokaut w 12. rundzie z Calebem Truaxem z USA[26].
Badou Jack zdobył tytuł mistrza świata WBC w kategorii superśredniej, wygrywając na punkty z obrońcą tytułu Anthonym Dirrellem z USA[27].
Artur Szpilka (waga ciężka) pokonał przez techniczny nokaut w 2. rundzie Ty Cobba z USA[28].
Maciej Sulęcki (waga średnia) pokonał przez techniczny nokaut w 2. rundzie Darryla Cumnninghama z USA[29]. - Calais – Romain Jacob obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii junior lekkiej, wygrywając na punkty z Ermano Fegatillim.
25 kwietnia
- Nowy Jork – Wołodymyr Kłyczko obronił supermistrzostwo świata WBA oraz mistrzostwo świata iBF i WBO w kategorii ciężkiej, wygrywając jednogłośnie na punkty z Bryantem Jenningsem z USA[30].
- Helsinki – Edis Tatli zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii lekkiej, wygrywając na punkty z Yvanem Mendym.
- Berlin – Mateusz Masternak (waga junior ciężka) wygrał przez techniczny nokaut w 2. starciu z Rubenem Angelem Mino z Argentyny.
Maj
1 maja
- Las Vegas – Raymundo Beltran pokonał przez techniczny nokaut w 2. rundzie Takahiro Aō; nie zdobył jednak mistrzostwa świata WBO w kategorii lekkiej, ponieważ nie zmieścił się w limicie wagi[31].
- Tokio – Takashi Miura obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii junior lekkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 3. rundzie z Billym Dibem z Australii[32].
2 maja
- Las Vegas – Floyd Mayweather Jr. obronił tytuły supermistrza świata WBA oraz mistrza świata WBC w wadze półśredniej wygrywając na punkty z mistrzem świata WBO Mannym Pacquiao[33].
Wasyl Łomaczenko obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii piórkowej, nokautując w 9. rundzie Gamaliera Rodrigueza z Portoryko[34].
4 maja
- Gujana – Andrew Lewis, były mistrz świata WBA w kategorii półśredniej, zginął w wypadku samochodowym[35].
6 maja
- Tokio – Takashi Uchiyama obronił tytuł supermistrza świata WBA w kategorii junior lekkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 2. rundzie z Jomthongiem Chuwatana z Tajlandii[36].
Ryoichi Taguchi obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii junior muszej, wygrywając przez techniczny nokaut w 8. rundzie z Kwanthaim Sithmorsengiem z Tajlandii.
9 maja
- Hidalgo – Jamie McDonnell obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii koguciej wygrywając na punkty z Tomoki Kamedą z Japonii[37].
- Houston – Saúl Álvarez (waga lekkośrednia) znokautował w 3. rundzie Jamesa Kirklanda ze Stanów Zjednoczonych[38].
- Frankfurt – Fiodor Czudinow zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBA w kategorii superśredniej wygrywając niejednogłośnie na punkty z Felixem Sturmem[39].
11 maja
- Berlin – Dienis Bojcow, rosyjski bokser wagi ciężkiej został znaleziony w stanie ciężkim na torowisku berlińskiego metra[40].
12 maja
- San Antonio – zmarł Tony Ayala Jr., były amerykański bokser wagi lekkośredniej, którego kariera została zastopowana przez skazanie za przestępstwa[41].
16 maja
- Inglewood – Giennadij Gołowkin obronił tytuł supermistrza mistrza świata WBA w kategorii średniej po wygraniu przez techniczny nokaut w 6. rundzie z Williem Monroem Jrem[42].
Román González obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii muszej, wygrywając przez techniczny nokaut w 2. rundzie z Édgarem Sosą[43].
22 maja
- Moskwa – Grigorij Drozd obronił mistrzostwo świata WBC w wadze junior ciężkiej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 9. rundzie Łukasza Janika[44].
23 maja
- Boston – James DeGale zdobył wakujący tytuł mistrza świata IBF w kategorii superśredniej po jednomyślnej wygranej na punkty z Andre Dirrellem[45].
28 maja
- Kowno – zmarł Jonas Čepulis (lat 76), litewski bokser, srebrny medalista olimpijski z Meksyku w barwach ZSRR (kat. ciężka)[46].
29 maja
- Nowy Jork – Javier Fortuna zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBA w kategorii junior lekkiej po jednomyślnej wygranej na punkty z Bryanem Vázquezem[47].
Amir Khan (waga półśrednia) wygrał jednogłośnie na punkty z Chrisem Algierim[47]. - Fuenlabrada – Hadillah Mohoumadi zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii superśredniej, wygrywając przez techniczny nokaut w 8. rundzie z Mariano Hilario.
30 maja
- Londyn – Kell Brook obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii półśredniej wygrywając przez techniczny nokaut w 6. rundzie z Frankie’em Gavinem[48].
Lee Selby został nowym mistrzem świata IBF w wadze piórkowej po wygraniu przez techniczną decyzję w 8. rundzie z obrońca tytułu Jewgienijem Gradowiczem[49].
Jorge Linares obronił mistrzostwo świata WBC w wadze lekkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 10. rundzie z Kevinem Mitchellem[50].
Anthony Joshua (waga ciężka) wygrał przez techniczny nokaut w 2. rundzie z Kevinem Johnsonem[51]. - Komaki – Kōsei Tanaka zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBO w kategorii słomkowej po wygranej na punkty z Julianem Yedrasem[52].
- Ensenada – Javier Mendoza obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii junior muszej po pokonaniu przez techniczną decyzję w 6. rundzie Milana Melindo z Filipin.
- Mediolan – Michele Di Rocco obronił mistrzostwo Europy (EBU) w kategorii lekkopółśredniej, nokautując w 8. rundzie Alexandre’a Lepelleya.
Czerwiec
2 czerwca
- Bangkok – Chayaphon Moonsri obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii słomkowej nokautując w 9. rundzie Jerry’ego Tomogdana z Filipin.
6 czerwca
- Nowy Jork – Miguel Cotto obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii średniej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 4. rundzie Daniela Geale'a[53].
- Carson – Jesus Cuellar obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii piórkowej nokautując w 8. rundzie Wachtanga Darcziniana[54].
- Kempton Park – Johnny Muller (waga junior ciężka) pokonał niejednogłośnie na punkty Mateusza Masternaka[55].
12 czerwca
- Chicago – Erislandy Lara obronił tytuł mistrza świata WBA i zdobył wakujący tytuł mistrza świata IBO w kategorii lekkośredniej wygrywając jednogłośnie na punkty z Delvinem Rodríguezem z Dominikany[56].
13 czerwca
- Birmingham – Deontay Wilder obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii ciężkiej nokautując w 9. rundzie Érica Molinę[57].
José Pedraza zdobył wakujący tytuł mistrza świata IBF w kategorii junior lekkiej wygrywając jednogłośnie na punkty z Andriejem Klimowem z Rosji. - Nowy Jork – Nicholas Walters pokonał jednogłośnie na punkty Miguela Marriagę z Kolumbii, ale mimo tego utracił tytuł supermistrza świata WBA w kategorii piórkowej, ponieważ nie utrzymał limitu wagi[58].
- Brescia – Cédric Vitu zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii lekkośredniej, wygrywając przez techniczny nokaut w 11. rundzie z Orlando Fiordigiglio.
19 czerwca
- Ostrowiec Świętokrzyski – Mariusz Wach (waga ciężka) pokonał przez techniczny nokaut w 6. rundzie Konstantina Airicha[59].
20 czerwca
- Montreal – David Lemieux zdobył wakujący tytuł mistrza świata IBF w kategorii średniej wygrywając jednogłośnie na punkty z Hassanem N'Damem N'Jikamem[60].
- Mediolan – Michel Soro zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii średniej, wygrywając przez nokaut w 8. rundzie z Emanuele Blandamurą[61].
- Las Vegas – Shawn Porter (waga półśrednia) pokonał na punkty Adriena Bronera[62].
- Oakland – Andre Ward pokonał przez techniczny nokaut w 9. rundzie Paula Smitha z Wielkiej Brytanii[63].
27 czerwca
- Bangkok – Amnat Ruenroeng obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii muszej wygrywając jednogłośnie na punkty z Johnem Rielem Casimero[64].
- Carson – Timothy Bradley zdobył wakujący tytuł tymczasowego mistrza świata WBO w kategorii półśredniej wygrywając jednogłośnie na punkty ze swym rodakiem Jessie Vargasem[65]. Przed tą walką Vargas zrezygnował z tytułu regularnego mistrza świata WBA w wadze lekkopółśredniej.
Lipiec
4 lipca
- Mazatlán – Pedro Guevara obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii junior muszej wygrywając jednogłośnie na punkty ze swym rodakiem Ganiganem Lópezem[66].
6 lipca
- WBO pozbawiła Floyda Mayweathera Jra tytułu mistrza świata w kategorii półśredniej z powodu nieopłacenia walki o tytuł mistrzowski z Mannym Pacquiao. Dotychczasowy mistrz tymczasowy Timothy Bradley został mistrzem regularnym[67].
11 lipca
- Manchester – Terry Flanagan zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBO w kategorii lekkiej wygrywając wskutek kontuzji w 2. rundzie z Amerykaninem Jose Zepedą[68].
- Cebu City – Donnie Nietes obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii junior muszej wygrywając na punkty z Meksykaninem Francisco Rodríguezem Jrem[69].
- Tampa – Keith Thurman obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii półśredniej wygrywając przez poddanie w 7. rundzie z Luisem Collazo[70].
- Magdeburg – Ruslan Chagayev obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii ciężkiej nokautując w 1. rundzie Francesco Pianetę[71].
17 lipca
- Ludwigsburg – Erkan Teper zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii ciężkiej nokautując w 2. rundzie Davida Price’a[72].
18 lipca
- Makau – César René Cuenca zdobył wakujący tytuł mistrza świata IBF w kategorii lekkopółśredniej wygrywając na punkty z Ik Yangiem z Chin[73].
Nonito Donaire (waga junior piórkowa) wygrał przez techniczny nokaut w 2. rundzie z Anthonym Settoulem z Francji[74]. - El Paso – McJoe Arroyo zdobył wakujący tytuł mistrza świata IBF w kategorii junior koguciej wygrywając przez techniczną decyzję w 10. rundzie z Anthonym Villanuevą z Filipin.
Carl Frampton obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii junior piórkowej po zwycięstwie na punkty z Alejandro Gonzalezem Jrem[75]. - Halle – Arthur Abraham obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii superśredniej pokonując przez techniczny nokaut w 6. rundzie Roberta Stieglitza[76].
- Manchester – Scott Quigg obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii junior piórkowej pokonując przez techniczny nokaut w 2. rundzie Kiko Martíneza[77].
Darleys Pérez obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii lekkiej remisując z Anthonym Crollą z Wielkiej Brytanii[78].
25 lipca
- Las Vegas – Siergiej Kowalow obronił supermistrzostwo świata WBA oraz mistrzostwo IBF i WBO w kategorii półciężkiej, nokautując w 3. rundzie Nadjiba Mohammediego[79].
Sierpień
1 sierpnia
- Nowy Jork – Daniel Jacobs obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii średniej wygrywając przez techniczny nokaut w 2. rundzie z Sergio Morą[80].
2 sierpnia
- Winter Park – Juan Carlos Payano obronił supermistrzostwo świata WBA w kategorii koguciej wygrywając niejednogłośnie na punkty z Rau’shee Warrenem[81].
6 – 15 sierpnia
7 sierpnia
- Ratchaburi – Pungluang Sor Singyu zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBO w kategorii koguciej wygrywając jednogłośnie na punkty z Ryo Akaho z Japonii[83].
14 sierpnia
- Newark – Krzysztof Głowacki zdobył tytuł mistrza świata WBO w kategorii junior ciężkiej nokautując w 11. rundzie obrońcę tytułu Marco Hucka[84].
15 sierpnia
- Guamúchil – Carlos Cuadras obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii junior koguciej wygrywając przez techniczny nokaut w 5. rundzie z Dixonem Floresem z Nikaragui[85].
29 sierpnia
- Los Angeles – Leo Santa Cruz zdobył wakujący tytuł supermistrza świata WBA w wadze piórkowej wygrywając dwa do remisu z Abnerem Maresem[86].
Wrzesień
5 września
- Drezno – Jürgen Brähmer obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze półciężkiej wygrywając przez poddanie w 7. rundzie z Konnim Konradem z Czarnogóry[87].
6 września
- Corpus Christi – Jamie McDonnell obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze koguciej wygrywając na punkty z Tomokim Kamedą[88].
11 września
- Toronto – Adonis Stevenson obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze półciężkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 3. rundzie z Tommym Karpencym[89].
12 września
- Las Vegas – Floyd Mayweather Jr. obronił tytuły supermistrza świata WBA oraz mistrza świata WBC w wadze półśredniej wygrywając na punkty z Andre Berto, po czym ogłosił zakończenie kariery bokserskiej[90].
Badou Jack obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii superśredniej po niejednogłośnym zwycięstwie na punkty na George’em Grovesem[91].
Román Martínez obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii junior lekkiej po remisie z Orlando Salido[92]. - Ledyard – Jermall Charlo zdobył tytuł mistrza świata IBF w kategorii lekkośredniej wygrywając przez nokaut w 3. rundzie z obrońcą tytułu Corneliusem Bundrage[93].
- Bruay-la-Buissière – Thomas Masson zdobył wakujący tytuł mistrza Europy EBU w kategorii muszej wygrywając na punkty z Silvio Olteanu.
19 września
- Kempton Park – Hekkie Budler obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze słomkowej po wygraniu na punkty z Simphiwe Khonco.
22 września
- Tokio – Shinsuke Yamanaka obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze koguciej pokonując niejednogłośnie na punkty Anselmo Moreno[94].
26 września
- Birmingham – Deontay Wilder obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii ciężkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 11. rundzie z Johannem Duhaupasem[95].
- Puerto Peñasco – Juan Francisco Estrada obronił tytuły supermistrza świata WBA oraz mistrza świata WBO w wadze muszej pokonując przez nokaut w 10. rundzie Hernána Márqueza[96].
- Londyn – Fiodor Czudinow obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze superśredniej pokonując na punkty Franka Buglioniego[97].
- Łódź – Tomasz Adamek pokonał Przemysława Saletę przez poddanie (kontuzja barku) w 5. rundzie[98].
27 września
- Osaka – Kazuto Ioka obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze muszej wygrywając na punkty z Roberto Domingo Sosą z Argentyny.
Katsunari Takayama obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii słomkowej wygrywając przez techniczny nokaut w 8. rundzie z Ryujim Harą[99].
29 września
- Las Vegas – Javier Fortuna obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze junior lekkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 10. rundzie z Carlosem Velásquezem z Portoryko[100].
Październik
2 października
- Buenos Aires – Victor Emilio Ramírez obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii junior ciężkiej remisując z Ovillem McKenzie[101].
3 października
- Carson – Wiktor Postoł zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBC w wadze lekkopółśredniej wygrywając przez nokaut w 10. rundzie z Lucasem Martinem Matthysse[102].
- Cincinnati – José Pedraza obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze junior lekkiej wygrywając niejednogłośnie na punkty z Ednerem Cherrym[103].
Adrien Broner zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBA w kategorii lekkopółśredniej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 12. rundzie Chabiba Ałłachwierdijewa[104].
6 – 15 października
9 października
- Clermont-Ferrand – Igor Michałkin obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze półciężkiej wygrywając jednogłośnie na punkty z Hugonem Kasperskim z Francji.
- Gandawa – Dmytro Kuczer i Bilal Laggoune zremisowali w walce o wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze junior ciężkiej.
10 października
- Caracas – Jorge Linares obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze lekkiej wygrywając przez nokaut w 4. rundzie z Ivanem Cano[106].
- Manchester – Liam Smith zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBO w wadze lekkośredniej wygrywając przez techniczny nokaut w 7. rundzie z Johnem Thompsonem[107].
Terry Flanagan obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze lekkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 2. rundzie z Diego Magdaleno[108].
14 października
- Glendale – Lee Selby obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze piórkowej wygrywając na punkty z Fernando Montielem[109].
16 października
- Chicago – Kōhei Kōno obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze junior koguciej wygrywając na punkty z Kōkim Kamedą[110].
Andrzej Fonfara pokonał jednogłośnie na punkty Nathana Cleverly'ego zachowując pas mistrza międzynarodowego WBC w wadze półciężkiej[111].
17 października
- Nowy Jork – Giennadij Gołowkin obronił tytuł supermistrza świata WBA i zdobył tytuł mistrza świata IBF w kategorii średniej po zwycięstwie przez techniczny nokaut w 8. rundzie nad Davidem Lemieux[112].
Román González obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii muszej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 9. rundzie Briana Vilorii[113]. - Carson – Donnie Nietes obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze junior muszej wygrywając na punkty z Juanem Alejo z Meksyku.
24 października
- Omaha – Terence Crawford obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii lekkopółśredniej po zwycięstwie przez techniczny nokaut w 10. rundzie nad Dierrym Jeanem[114].
- Sheffield – Gavin McDonnell obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze junior piórkowej wygrywając na punkty z Jeremym Parodim z Francji.
28 października
- Guillermo Rigondeaux został pozbawiony tytułu mistrza świata WBO w kategorii junior piórkowej z powodu nieaktywności.
30 października
- Stambuł – zmarł Sinan Şamil Sam (lat 41), turecki bokser, były zawodowy mistrz Europy wagi ciężkiej[115].
- Liège – Ryan Farrag zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze koguciej wygrywając przez techniczny nokaut w 9. rundzie ze Stephane Jamoye.
- Guillermo Rigondeaux został pozbawiony tytułu supermistrza świata WBA w kategorii junior piórkowej z powodu nieaktywności. Uzyskał tytuł mistrza w zawieszeniu (champion in recess)[116].
Listopad
4 listopada
- Kazań – Eduard Trojanowski zdobył tytuł mistrza świata IBF i obronił tytuł mistrza świata IBO w kategorii lekkopółśredniej po zwycięstwie przez techniczny nokaut w 6. rundzie nad Césarem René Cuencą[117].
Dienis Lebiediew obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii junior ciężkiej po zwycięstwie przez techniczny nokaut w 8. rundzie nad Lateefem Kayode z Nigerii[118].
Ola Afolabi pokonał przez nokaut w 5. rundzie Rachima Czachkijewa[119].
Aleksandr Powietkin pokonał wskutek kontuzji w 12. rundzie Mariusza Wacha[120].
7 listopada
- Las Vegas – Wasyl Łomaczenko obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze piórkowej po pokonaniu przez nokaut w 10. rundzie Romulo Koasichy z Meksyku[121].
Timothy Bradley obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii półśredniej po zwycięstwie przez techniczny nokaut w 9. rundzie nad Brandonem Ríosem[122].
10 listopada
- Boulogne-sur-Mer – Juli Giner zdobył tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze junior lekkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 8. rundzie z dotychczasowym mistrzem Romainem Jacobem.
13 listopada
- La Spezia – zmarł Giorgio Bambini (lat 71), włoski bokser, medalista igrzysk olimpijskich z 1968 w wadze ciężkiej[123].
21 listopada
- Manchester – Anthony Crolla zdobył tytuł mistrza świata WBA w kategorii lekkiej po zwycięstwie przez nokaut w 5. rundzie nad obrońcą tytułu Darleysem Pérezem[124].
- Hanower – Arthur Abraham obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii superśredniej po zwycięstwie na punkty nad Martinem Murrayem[125].
- Las Vegas – Saúl Álvarez zdobył tytuł mistrza świata WBC w kategorii średniej po zwycięstwie na punkty nad Miguelem Cotto[126].
Francisco Vargas zdobył tytuł mistrza świata WBC w kategorii junior lekkiej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 9. rundzie dotychczasowego mistrza Takashiego Miury[127].
Lee Haskins został nowym mistrzem świata IBF w wadze koguciej, ponieważ dotychczasowy champion Randy Caballero nie zmieścił się w limicie wagi[128].
24 listopada
- Chon Buri – Chayaphon Moonsri obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii słomkowej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 9. rundzie Younga Gil Bae z Korei Południowej.
25 listopada
- Hialeah – Erislandy Lara obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii lekkośredniej po zwycięstwie przez techniczny nokaut w 3. rundzie nad Dejanem Zavecem[129].
- Atlanta – O’Neil Bell, były mistrz świata w wadze junior ciężkiej, zginął podczas napadu rabunkowego[130].
28 listopada
- Düsseldorf – Tyson Fury zdobył tytuły supermistrza świata WBA oraz mistrzów świata IBF, WBO i IBO w kategorii ciężkiej po pokonaniu na punkty obrońcy tytułu Wołodymyra Kłyczko[131].
- Sendai – Yu Kimura zdobył tytuł mistrza świata WBC w wadze junior muszej po pokonaniu na punkty obrońcy tytułu Pedro Guevary.
Carlos Cuadras obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze junior koguciej po pokonaniu na punkty Koki Eto. - Dallas – Jermall Charlo obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze lekkośredniej po zwycięstwie przez techniczny nokaut w 4. rundzie nad Wilkym Campfortem z Haiti[132].
- Québec – James DeGale obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze superśredniej po pokonaniu na punkty Luciana Bute[133].
Grudzień
5 grudnia
- Nowy Jork – Jesus Cuellar obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii piórkowej po zwycięstwie na punkty nad Jonathanem Oquendo z Portoryko[134].
Daniel Jacobs obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii średniej po wygranej przez techniczny nokaut w 1. rundzie nad Peterem Quillinem[135]. - Kijów – Ołeh Jefimowicz zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze piórkowej wygrywając na punkty z Ruddym Encarnaciónem z Hiszpanii.
- Carshalton – Rubén Nieto zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze lekkopółśredniej wygrywając przez dyskwalifikację z Lennym Dawsem z Wielkiej Brytanii.
7 grudnia
- Hua Hin – Amnat Ruenroeng obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii muszej po pokonaniu na punkty Myunga Ho Lee z Japonii[136].
8 grudnia
- Tyson Fury został pozbawiony tytułu mistrza świata IBF w wadze ciężkiej, ponieważ odmówił walki z Wjaczesławem Hłazkowem, wybierając pojedynek rewanżowy z Wołodymyrem Kłyczko[137].
11 grudnia
- San Juan – Nonito Donaire zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBO w kategorii junior piórkowej po pokonaniu na punkty Césara Juáreza[138].
12 grudnia
- Londyn – Tony Bellew zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze junior ciężkiej wygrywając na punkty z Mateuszem Masternakiem[139].
- Moskwa – Enzo Maccarinelli znokautował w 4. rundzie Roya Jonesa Jra[140].
17 grudnia
- Paryż – Cédric Vitu obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze lekkośredniej wygrywając na punkty z Roberto Santosem z Hiszpanii.
18 grudnia
- Las Vegas – Rances Barthelemy zdobył wakujący tytuł mistrza świata IBF w kategorii lekkiej po pokonaniu na punkty Dienisa Szafikowa[141].
19 grudnia
- Manchester – Liam Smith obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze lekkośredniej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 7. rundzie z Jimmy’ego Kelly’ego z Wielkiej Brytanii[142].
Billy Joe Saunders został nowym mistrzem świata WBO w wadze średniej po zwycięstwie na punkty nad obrońcą tytułu Andym Lee[143]. - Helsinki – Robert Helenius zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze ciężkiej wygrywając na punkty z Franzem Rillem[144].
29 grudnia
- Tokio – Akira Yaegashi zdobył tytuł mistrza świata IBF w kategorii junior muszej po pokonaniu na punkty obrońcy tytułu Javiera Mendozy[145].
Naoya Inoue obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii junior koguciej po zwycięstwie przez techniczny nokaut w 2. rundzie nad Warlito Parrenasem z Filipin[145].
30 grudnia
- – zmarł Howard Davis (lat 59), amerykański bokser, mistrz olimpijski z 1976 w wadze lekkiej[146].
31 grudnia
- Tokio – Ryoichi Taguchi obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii junior muszej po zwycięstwie przez poddanie po 3. rundach nad Luisem de la Rosą z Kolumbii[147].
Takashi Uchiyama obronił tytuł supermistrza świata WBA w kategorii junior lekkiej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 3. rundzie Olivera Floresa z Nikaragui[147]. - Osaka – José Argumedo zdobył tytuł mistrza świata IBF w wadze słomkowej po pokonaniu przez techniczną decyzję po 9. rundach obrońcy tytułu Katsunariego Takayamy[147].
Kazuto Ioka obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii muszej po zwycięstwie przez techniczny nokaut w 11. rundzie nad Juanem Carlosem Reveco[147]. - Nagoja – Kōsei Tanaka obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii słomkowej po pokonaniu przez nokaut w 6. rundzie Vica Saludara z Filipin[147].
Uwagi
Przypisy
- ↑ Boxing Mourns Joy Ali’s Death, fijisun.com.fj [dostęp 2015-01-18] (ang.).
- ↑ Bruno Visintin, Olympic Medal Winner, Passes at 82, boxingscene.com [dostęp 2015-01-18] (ang.).
- ↑ Juan Aguilar, boxrec.com [dostęp 2015-01-20] (ang.).
- ↑ Bermane Stiverne vs. Deontay Wilder, boxrec.com [dostęp 2015-01-18] (ang.).
- ↑ Santa Cruz stops Ruiz in Round 8, espn.go.com [dostęp 2015-01-18] (ang.).
- ↑ 125.USA National Championships Hub Sports Center / Northern Quest Resort & Casino, Spokane, amateur-boxing.strefa.pl [dostęp 2015-01-30] (ang.).
- ↑ Leszek Leiss: wygrywał z Pietrzykowskim, przegrał z chorobą, bokser.org [dostęp 2015-02-23] (pol.).
- ↑ Miszkiń przełamał złą passę, bokser.org [dostęp 2015-01-31] (pol.).
- ↑ Marek Matyja rozbił Bozicia, bokser.org [dostęp 2015-01-31] (pol.).
- ↑ Wojna dla Gudela pomimo desek, bokser.org [dostęp 2015-01-31] (pol.).
- ↑ Perfekcyjny Głowacki wypunktował Seferiego, bokser.org [dostęp 2015-01-31] (pol.).
- ↑ Scottish National Championships Ravenscraig Regional Sports Facility, Motherwell February 14 - March 28, 2015, boxrec.com [dostęp 2015-04-22] (ang.).
- ↑ Harold Johnson passes, fightnews.com [dostęp 2015-02-23] [zarchiwizowane z adresu 2015-02-20] (ang.).
- ↑ Gennady Golovkin 159 lbs beat Martin Murray 159¾ lbs by TKO at 0:50 in round 11 of 12, boxrec.com [dostęp 2015-03-31] (ang.).
- ↑ Hekkie Budler 105 lbs beat Jesus Silvestre 105½ lbs by UD in round 12 of 12, boxrec.com [dostęp 2015-03-31] (ang.).
- ↑ Lyle Fitzsimmons , Keith Thurman Ready for Elite Fights After Convincing Win vs. Robert Guerrero, bleacherreport.com [dostęp 2015-03-31] (ang.).
- ↑ Sergey Kovalev vs. Jean Pascal, boxrec.com [dostęp 2015-03-31] (ang.).
- ↑ Jhonny Gonzalez 125 lbs lost to Gary Russell Jr 125¾ lbs by TKO at 0:37 in round 4 of 12, boxrec.com [dostęp 2015-03-30] (ang.).
- ↑ Kell Brook 145¾ lbs beat Ionut Dan Ion 146¼ lbs by RTD at 3:00 in round 4 of 12, boxrec.com [dostęp 2015-03-31] (ang.).
- ↑ Nordic Championships Tampere, Finland March 28-29, 2015, amateur-boxing.strefa.pl [dostęp 2015-04-08] (ang.).
- ↑ Lebiediew vs Kalemga: obaj liczeni, wielka wojna dla Lebiediewa, bokser.org, 10 kwietnia 2015 [dostęp 2015-04-14] (pol.).
- ↑ Martinez odebrał Salido pas federacji WBO!, bokser.org, 12 kwietnia 2015 [dostęp 2015-04-14] (pol.).
- ↑ Terence Crawford znów dal koncert, bokser.org, 19 kwietnia 2015 [dostęp 2015-04-25] (pol.).
- ↑ Fonfara zastopował Chaveza!, bokser.org, 19 kwietnia 2015 [dostęp 2015-04-25] (pol.).
- ↑ a b Ioka znów na tronie, Takayama obronił tytuł, bokser.org, 22 kwietnia 2015 [dostęp 2015-04-25] (pol.).
- ↑ Daniel Jacobs nie dał szans Truaxowi, obronił regularny pas WBA, bokser.org, 25 kwietnia 2015 [dostęp 2015-04-25] (pol.).
- ↑ Jack zaskoczył Dirrella, zdobył pas WBC, bokser.org, 25 kwietnia 2015 [dostęp 2015-04-25] (pol.).
- ↑ Łatwa robota Szpilki. Teraz Arreola?, bokser.org, 25 kwietnia 2015 [dostęp 2015-04-25] (pol.).
- ↑ Sulęcki szybko nokautuje w amerykańskim debiucie, bokser.org, 25 kwietnia 2015 [dostęp 2015-04-25] (pol.).
- ↑ Ciężka przeprawa Kliczki z twardym Jenningsem, bokser.org, 25 kwietnia 2015 [dostęp 2015-04-25] (pol.).
- ↑ Zwycięstwa Beltrana i Mechoncewa, bokser.org, 2 maja 2015 [dostęp 2015-05-10] (pol.).
- ↑ Miura wciąż na tronie WBC, Murata przed czasem, bokser.org, 1 maja 2015 [dostęp 2015-05-10] (pol.).
- ↑ Mayweather wypunktował Pacquiao!, bokser.org, 3 maja 2015 [dostęp 2015-05-10] (pol.).
- ↑ Koncertowy Łomaczenko wciąż na tronie WBO, bokser.org, 3 maja 2015 [dostęp 2015-05-10] (pol.).
- ↑ Nie żyje Andrew Lewis, bokser.org, 5 maja 2015 [dostęp 2015-05-10] (pol.).
- ↑ Demolka Uchiyamy w dziesiątej obronie, bokser.org, 6 maja 2015 [dostęp 2015-05-10] (pol.).
- ↑ Kontrowersyjna porażka Kamedy, bokser.org, 10 maja 2015 [dostęp 2015-05-10] (pol.).
- ↑ Wielka bitka i brutalny nokaut na Kirklandzie z rąk Canelo, bokser.org, 10 maja 2015 [dostęp 2015-05-10] (pol.).
- ↑ Czudinow zaskoczył Sturma!, bokser.org, 10 maja 2015 [dostęp 2015-05-10] (pol.).
- ↑ Denis Bojcow w ciężkim stanie!, bokser.org, 11 maja 2015 [dostęp 2015-05-24] (pol.).
- ↑ Odszedł wielki wojownik – Tony Ayala Jr, bokser.org, 12 maja 2015 [dostęp 2015-05-24] (pol.).
- ↑ Monroe Jr walczył dzielnie, ale ugiął się pod bombami Gołowkina, bokser.org, 17 maja 2015 [dostęp 2015-05-24] (pol.).
- ↑ Roman Gonzalez zdemolował kolejnego pretendenta, bokser.org, 17 maja 2015 [dostęp 2015-05-24] (pol.).
- ↑ Drozd zastopował Janika w dziewiątej rundzie!, bokser.org, 22 maja 2015 [dostęp 2015-05-24] (pol.).
- ↑ DeGale pokonał Dirrella i zdobył pas IBF po Frochu!, bokser.org, 23 maja 2015 [dostęp 2015-05-24] (pol.).
- ↑ Из жизни ушла легенда литовского бокса, ru.delfi.lt [dostęp 2015-05-31] (pol.).
- ↑ a b Khan wypunktował Algieriego, Fortuna z pasem WBA, bokser.org, 30 maja 2015 [dostęp 2015-05-31] (pol.).
- ↑ Kell Brook bezlitosny dla rodaka, bokser.org, 30 maja 2015 [dostęp 2015-05-31] (pol.).
- ↑ Lee Selby zdetronizował Gradowicza, bokser.org, 30 maja 2015 [dostęp 2015-05-31] (pol.).
- ↑ Wspaniała wojna – Linares przełamał Mitchella!, bokser.org, 30 maja 2015 [dostęp 2015-05-31] (pol.).
- ↑ Anthony Joshua Zdemolował Kevina Johnsona. Kto następny?, bokser.org, 30 maja 2015 [dostęp 2015-05-31] (pol.).
- ↑ Historyczny sukces Tanaki. Japończyk z tytułem w piątej walce., bokser.org, 30 maja 2015 [dostęp 2015-05-31] (pol.).
- ↑ Geale bez szans w konfrontacji z Miguelem Cotto., bokser.org, 7 czerwca 2015 [dostęp 2015-06-07] (pol.).
- ↑ Darchinyan nie dał rady., bokser.org, 6 czerwca 2015 [dostęp 2015-06-07] (pol.).
- ↑ Mateusz Masternak okradziony w RPA!, bokser.org, 6 czerwca 2015 [dostęp 2015-06-07] (pol.).
- ↑ Erislandy Lara zdeklasował Rodrigueza., bokser.org, 13 czerwca 2015 [dostęp 2015-06-15] (pol.).
- ↑ Wilder odprawił zaskakująco groźnego Molinę!, bokser.org, 14 czerwca 2015 [dostęp 2015-06-15] (pol.).
- ↑ Nicholas Walters wypunktował Marriagę, bokser.org, 14 czerwca 2015 [dostęp 2015-06-15] (pol.).
- ↑ Mariusz Wach o wygranej z Airichem i walce z Joshuą!, bokser.org, 20 czerwca 2015 [dostęp 2015-06-22] (pol.).
- ↑ Lewy sierp Lemieux łamał N'dama i dał mu pas federacji IBF!, bokser.org, 21 czerwca 2015 [dostęp 2015-06-22] (pol.).
- ↑ Michel Soro z tytułem europejskim., bokser.org, 21 czerwca 2015 [dostęp 2015-06-22] (pol.).
- ↑ Porter wypunktował Bronera po dość kontrowersyjnej decyzji., bokser.org, 21 czerwca 2015 [dostęp 2015-06-22] (pol.).
- ↑ Wrócił stary dobry Andre Ward!, bokser.org, 21 czerwca 2015 [dostęp 2015-06-22] (pol.).
- ↑ Ruenroeng obronił tytuł. Udany debiut Boonjumnonga., bokser.org, 27 czerwca 2015 [dostęp 2015-06-30] (pol.).
- ↑ Bradley w tarapatach, ale pewnie wypunktował Vargasa., bokser.org, 28 czerwca 2015 [dostęp 2015-06-30] (pol.).
- ↑ Pedro Guevara Decisions Lopez, Retains Title., boxingscene.com, 5 lipca 2015 [dostęp 2015-07-14] (ang.).
- ↑ Floyd Mayweather Jr pozbawiony tytułu mistrza świata!, sportowefakty.pl, 7 lipca 2015 [dostęp 2015-07-14] (pol.).
- ↑ Flanagan nowym mistrzem WBO wagi lekkiej., bokser.org, 11 lipca 2015 [dostęp 2015-07-14] (pol.).
- ↑ Donnie Nietes wciąż w pasem organizacji WBO., bokser.org, 11 lipca 2015 [dostęp 2015-07-14] (pol.).
- ↑ Thurman był w tarapatach, ale zastopował Collazo., bokser.org, 12 lipca 2015 [dostęp 2015-07-14] (pol.).
- ↑ Rusłan Czagajew zdemolował Pianetę w niecałą rundę!, bokser.org, 11 lipca 2015 [dostęp 2015-07-14] (pol.).
- ↑ Teper znokautował Price’a i zdobył mistrzostwo Europy, ringpolska.pl, 17 lipca 2015 [dostęp 2015-08-11] (pol.).
- ↑ Cesar Rene Cuenca nowym mistrzem świata!, bokser.org, 18 lipca 2015 [dostęp 2015-08-11] (pol.).
- ↑ Donaire zdemolował Settoula, bokser.org, 18 lipca 2015 [dostęp 2015-08-11] (pol.).
- ↑ PBC: Frampton w tarapatach, ale wstał i wygrał, bokser.org, 19 lipca 2015 [dostęp 2015-08-11] (pol.).
- ↑ Abraham znokautował Stieglitza i zakończył długą serię, bokser.org, 18 lipca 2015 [dostęp 2015-08-11] (pol.).
- ↑ Scott Quigg w wielkim stylu obronił tytuł, bokser.org, 18 lipca 2015 [dostęp 2015-08-15] (pol.).
- ↑ Crolla z Perezem na remis, bokser.org, 19 lipca 2015 [dostęp 2015-08-15] (pol.).
- ↑ Król wagi półciężkiej jest jeden – Kowaliow znów nokautuje, bokser.org, 26 lipca 2015 [dostęp 2015-08-11] (pol.).
- ↑ Świetnia pierwsza runda i koniec w drugiej – Jacobs pokonał Morę, bokser.org, 2 sierpnia 2015 [dostęp 2015-08-15] (pol.).
- ↑ Juan Carlos Payano retains bantamweight belt vs. Rau’shee Warren in PBC on Bounce debut, boxingjunkie.com, 3 sierpnia 2015 [dostęp 2015-08-11] (ang.).
- ↑ EUBC Elite Boxing Championships Samokov 2015 – Results [dostęp 2016-11-07] [zarchiwizowane z adresu 2016-03-15] (ang.).
- ↑ Pungluang Sor Singyu nowym championem WBO w koguciej, bokser.org, 7 sierpnia 2015 [dostęp 2015-08-11] (pol.).
- ↑ Krzysztof Głowacki znokautował Hucka!!!, bokser.org, 15 sierpnia 2015 [dostęp 2015-08-15] (pol.).
- ↑ Cuadras obronił pas WBC wagi super muszej, bokser.org, sierpień 2015 [dostęp 2015-10-12] (pol.).
- ↑ Santa Cruz lepszy od Maresa, bokser.org, 30 sierpnia 2015 [dostęp 2015-10-12] (pol.).
- ↑ Popisy Brahmera, bokser.org, 5 września 2015 [dostęp 2015-10-12] (pol.).
- ↑ PBC: porażki braci Kameda, bokser.org, 7 września 2015 [dostęp 2015-10-12] (pol.).
- ↑ Adonis Stevenson nie dał Karpency’emu żadnych szans, bokser.org, 12 września 2015 [dostęp 2015-10-11] (pol.).
- ↑ Floyd Mayweather Jr zakończył (?) karierę wygraną nad Berto, bokser.org, 13 września 2015 [dostęp 2015-09-15] (pol.).
- ↑ Badou Jack niejednogłośną decyzją pokonał Grovesa, bokser.org, 13 września 2015 [dostęp 2015-09-15] (pol.).
- ↑ Martinez z Salido tym razem na remis, bokser.org, 13 września 2015 [dostęp 2015-09-15] (pol.).
- ↑ Jermall Charlo zdemolował K9 i został mistrzem świata IBF, bokser.org, 12 września 2015 [dostęp 2015-09-15] (pol.).
- ↑ Yamanaka pokonał Moreno i obronił pas WBC w wadze koguciej, bokser.org, 22 września 2015 [dostęp 2015-10-11] (pol.).
- ↑ „Francuski Wach” Johann Duhaupas poddany dopiero w 11 rundzie, bokser.org, 27 września 2015 [dostęp 2015-10-11] (pol.).
- ↑ Estrada znokautował Marqueza i obronił mistrzowskie tytuły, bokser.org, 28 września 2015 [dostęp 2015-10-11] (pol.).
- ↑ Ociężały Chisora, Czudinow wciąż z pasem WBA Regular, bokser.org, 27 września 2015 [dostęp 2015-10-13] (pol.).
- ↑ PBN: Adamek bił, ale Saleta poddał się przez kontuzję barku, bokser.org, 27 września 2015 [dostęp 2015-10-13] (pol.).
- ↑ Ioka i Takayama obronili tytuły, bokser.org, 27 września 2015 [dostęp 2015-10-12] (pol.).
- ↑ Fortuna obronił pas WBA. Zwycięstwa podopiecznych Mayweathera, bokser.org, 30 września 2015 [dostęp 2015-10-13] (pol.).
- ↑ Ramirez tylko zremisował z McKenzie’em, ale zachował pas IPF, bokser.org, 3 października 2015 [dostęp 2015-10-12] (pol.).
- ↑ Postoł zastopował Mathysse!, bokser.org, 4 października 2015 [dostęp 2015-10-11] (pol.).
- ↑ Jose Pedraza obronił tytuł po trudnej przeprawie, bokser.org, 4 października 2015 [dostęp 2015-10-12] (pol.).
- ↑ Adrien Broner mistrzem swiata w czwartej kategorii, bokser.org, 4 października 2015 [dostęp 2015-10-13] (pol.).
- ↑ Doha 2015 AIBA World Boxing Championships, boxing2015.qa [dostęp 2015-10-18] [zarchiwizowane z adresu 2015-10-07] (ang.).
- ↑ Jorge Linares wciąż z pasem WBC, bokser.org, 11 października 2015 [dostęp 2015-10-11] (pol.).
- ↑ Liam Smith nowym mistrzem świata federacji WBO, bokser.org, 10 października 2015 [dostęp 2015-10-11] (pol.).
- ↑ Flanagan po raz pierwszy obronił tytuł WBO wagi lekkiej, bokser.org, 11 października 2015 [dostęp 2015-10-11] (pol.).
- ↑ Selby pozostał na tronie IBF wagi piórkowej, bokser.org, 15 października 2015 [dostęp 2015-10-18] (pol.).
- ↑ Kono lepszy od Kamedy, bokser.org, 17 października 2015 [dostęp 2015-10-18] (pol.).
- ↑ Wielka, kapitalna wojna nieznacznie dla Andrzeja Fonfary!!!, bokser.org, 17 października 2015 [dostęp 2015-10-18] (pol.).
- ↑ Gołowkin zastopował dzielnego o groźnego do końca Lemieux, bokser.org, 18 października 2015 [dostęp 2015-10-18] (pol.).
- ↑ Gonzalez bił i w końcu zastopował Vilorię, bokser.org, 18 października 2015 [dostęp 2015-10-18] (pol.).
- ↑ Nie ma kozaka na Crawforda – teraz Pacquiao?, bokser.org, 25 października 2015 [dostęp 2015-11-01] (pol.).
- ↑ Türkische Boxlegende verstorben, sport1.de, 30 października 2015 [dostęp 2015-11-01] (niem.).
- ↑ Guillermo Rigondeaux stripped of WBA belt, reclassified as 'champion in recess', espn.go.com, 2 listopada 2015 [dostęp 2016-01-01] (ang.).
- ↑ Trojanowski z pasem IBF, Biwol wciąż zachwyca, bokser.org, 4 listopada 2015 [dostęp 2016-01-01] (pol.).
- ↑ Lebiediew poprawił humory kibicom czasówką nad Kayode, bokser.org, 4 listopada 2015 [dostęp 2016-01-01] (pol.).
- ↑ Afolabi przetrwał szturm i zastopował Czakijewa!, bokser.org, 4 listopada 2015 [dostęp 2016-01-01] (pol.).
- ↑ Powietkin pokonał Wacha przez kontuzje oka, bokser.org, 4 listopada 2015 [dostęp 2016-01-01] (pol.).
- ↑ Łomaczenko: „To była dobra zabawa”. Teraz Rigo dla Ukraińca?, bokser.org, 8 listopada 2015 [dostęp 2016-01-02] (pol.).
- ↑ Timothy Bradley jako pierwszy zastopował Ríosa!, bokser.org, 8 listopada 2015 [dostęp 2016-01-02] (pol.).
- ↑ Andrea Bonatti , Addio a Giorgio Bambini, bronzo olimpico nel pugilato a Messico 68, cittadellaspezia.com, 13 listopada 2015 [dostęp 2015-11-18] (wł.).
- ↑ Crolla nie pozostawił złudzeń w rewanżu z Perezem, bokser.org, 22 listopada 2015 [dostęp 2016-01-01] (pol.).
- ↑ Abraham zwycięża po kontrowersyjnej decyzji, bokser.org, 21 listopada 2015 [dostęp 2016-01-02] (pol.).
- ↑ Canelo mistrzem świata WBC wagi średniej po dyskusyjnym werdykcie, bokser.org, 22 listopada 2015 [dostęp 2016-01-02] (pol.).
- ↑ Co za wojna! Zalany krwią Vargas wstał i zastopował Miurę, bokser.org, 22 listopada 2015 [dostęp 2016-01-02] (pol.).
- ↑ Lee Haskins zdobył tytuł już na wadze, bokser.org, 21 listopada 2015 [dostęp 2016-01-02] (pol.).
- ↑ Spacerek Lary w obronie tytułu, bokser.org, 26 listopada 2015 [dostęp 2016-01-01] (pol.).
- ↑ Nie żyje O’Neil Bell, bokser.org, 25 listopada 2015 [dostęp 2016-01-02] (pol.).
- ↑ Dwanaście rund – mamy nowego mistrza wszechwag!!!, bokser.org, 29 listopada 2015 [dostęp 2016-01-01] (pol.).
- ↑ Charlo pozostaje na tronie IBF, bokser.org, 29 listopada 2015 [dostęp 2016-01-02] (pol.).
- ↑ DeGale wypunktował Bute, Alvarez pretendentem dla „Supermana”, bokser.org, 29 listopada 2015 [dostęp 2016-01-02] (pol.).
- ↑ Cuellar wypunktował Oquendo, bokser.org, 6 grudnia 2015 [dostęp 2016-01-01] (pol.).
- ↑ DiBella: Quillin chciał walczyć na odwadze, mógł zostać zabity, bokser.org, 6 grudnia 2015 [dostęp 2016-01-01] (pol.).
- ↑ Ruenroeng obronił pas IBF w wadze muszej, bokser.org, 7 grudnia 2015 [dostęp 2016-01-02] (pol.).
- ↑ IBF pozbawiła Fury’ego tytułu, o wakujący pas Głazkow – Martin!, bokser.org, 8 grudnia 2015 [dostęp 2016-01-03] (pol.).
- ↑ Wielka wojna i wymęczone zwycięstwo Donaire’a, bokser.org, 12 grudnia 2015 [dostęp 2016-01-02] (pol.).
- ↑ Masternak-Bellew: sędziowie wskazali na gospodarza, bokser.org, 12 grudnia 2015 [dostęp 2016-01-03] (pol.).
- ↑ From Russia without love – Roy Jones brutalnie znokautowany, bokser.org, 12 grudnia 2015 [dostęp 2016-01-03] (pol.).
- ↑ Rances Barthelemy mistrzem świata drugiej kategorii, bokser.org, 19 grudnia 2015 [dostęp 2016-01-02] (pol.).
- ↑ Liam Smith pozostał na tronie WBO, bokser.org, 20 grudnia 2015 [dostęp 2016-01-02] (pol.).
- ↑ Lee zdetronizowany – Saunders nowym championem WBO (wideo), bokser.org, 20 grudnia 2015 [dostęp 2016-01-02] (pol.).
- ↑ Robert Helenius mistrzem Europy wagi ciężkiej, bokser.org, 20 grudnia 2015 [dostęp 2016-01-03] (pol.).
- ↑ a b Szybkie zwycięstwo japońskiego Potwora, bokser.org, 29 grudnia 2015 [dostęp 2016-01-02] (pol.).
- ↑ Howard Davis, most outstanding boxer at 1976 Olympics, dead at 59 (ang.). sports.yahoo.com, 31 grudnia 2015. [dostęp 2016-01-01].
- ↑ a b c d e Wyniki z Japonii. Uchiyama oraz Ioka obronili tytuły, bokser.org, 31 grudnia 2015 [dostęp 2016-01-01] (pol.).
Media użyte na tej stronie
The national flag of Kingdom of Thailand since September 2017; there are total of 3 colours:
- Red represents the blood spilt to protect Thailand’s independence and often more simply described as representing the nation.
- White represents the religion of Buddhism, the predominant religion of the nation
- Blue represents the monarchy of the nation, which is recognised as the centre of Thai hearts.
The flag of the Dominican Republic has a centered white cross that extends to the edges. This emblem is similar to the flag design and shows a bible, a cross of gold and 6 Dominican flags. There are branches of olive and palm around the shield and above on the ribbon is the motto "Dios,Patria!, Libertad" ("God, Country, Freedom") and to amiable freedom. The blue is said to stand for liberty, red for the fire and blood of the independence struggle and the white cross symbolized that God has not forgotten his people. "Republica Dominicana". The Dominican flag was designed by Juan Pablo Duarte, father of the national Independence of Dominican Republic. The first dominican flag was sewn by a young lady named Concepción Bona, who lived across the street of El Baluarte, monument where the patriots gathered to fight for the independence, the night of February 27th, 1844. Concepción Bona was helped by her first cousin María de Jesús Pina.
Flag of Namibia
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
Flaga Finlandii
Autor: Pedro A. Gracia Fajardo, escudo de Manual de Imagen Institucional de la Administración General del Estado, Licencja: CC0
Flaga Hiszpanii
Pictograms of Olympic sports - Boxing. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.