2016 w boksie
Lista zawodowych mistrzów świata na 31 grudnia 2016
Styczeń
9 stycznia
- Offenburg – Giovanni De Carolis zdobył tytuł mistrza świata WBA w kategorii superśredniej po pokonaniu Vincenta Feigenbutza przez techniczny nokaut w 11. rundzie[1].
16 stycznia
- Nowy Jork – Deontay Wilder obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii ciężkiej wygrywając przez nokaut w 9. rundzie z Arturem Szpilką[2].
Charles Martin zdobył wakujący tytuł mistrza świata IBF w wadze ciężkiej wygrywając wskutek kontuzji w 3. rundzie z Wjaczesławem Hłazkowem[3].
23 stycznia
- Los Angeles – Danny García zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBC w kategorii półśredniej wygrywając na punkty z Robertem Guerrero[4].
30 stycznia
- Montreal – Siergiej Kowalow obronił tytuły supermistrza świata WBA oraz mistrza świata IBF i WBO w kategorii półciężkiej wygrywając przez poddanie w 7. rundzie z Jeanem Pascalem[5].
Luty
12 lutego
- Nakhon Ratchasima – Pungluang Sor Singyu obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii koguciej wygrywając przez techniczną decyzję w 7. rundzie z Jetro Pabustanem.
14 lutego
- Warszawa – zmarł Wiesław Rudkowski, wicemistrz olimpijski z 1972 i mistrz Europy z 1975[6].
20 lutego
- Oberhausen – Felix Sturm zdobył tytuł supermistrza świata WBA w wadze superśredniej po niejednogłośnej wygranej na punkty z Fiodorem Czudinowem[7].
- Legionowo – Mike Mollo wygrał przez nokaut w 1. rundzie z Krzysztofem Zimnochem[8].
27 lutego
- Manchester – Carl Frampton zdobył tytuł supermistrza świata WBA i obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii junior piórkowej wygrywając niejednogłośnie na punkty ze Scottem Quiggiem[9].
- Halle – Marco Huck zdobył tytuł mistrza świata IBO w kategorii junior ciężkiej wygrywając przez poddanie w 10. rundzie z Ola Afolabim[10].
- Nowy Jork – Terence Crawford obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii lekkopółśredniej wygrywając przez techniczny nokaut w 5. rundzie z Henrym Lundym[11].
- Anaheim – Hugo Ruiz zdobył tytuł mistrza świata WBC w kategorii junior piórkowej wygrywając przez nokaut w 1. rundzie z obrońcą pasa Julio Ceją.
Leo Santa Cruz obronił tytuł supermistrza świata WBA w kategorii piórkowej wygrywając przez nokaut w 5. rundzie z Kiko Martínezem[12].
Marzec
3 marca
- Nakhon Ratchasima – Chayaphon Moonsri obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii słomkowej wygrywając przez techniczny nokaut w 5. rundzie z Go Odairą z Japonii.
4 marca
- Kioto – Shinsuke Yamanaka obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii koguciej wygrywając na punkty z Liborio Solísem[13].
Ganigan López zdobył tytuł mistrza świata WBC w kategorii junior muszej po pokonaniu niejednogłośnie na punkty obrońcy pasa Yu Kimury[13].
5 marca
- Grozny – Lucas Browne zdobył tytuł mistrza świata WBA w kategorii ciężkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 10. rundzie z Ruslanem Chagayevem[14].
- Waszyngton – Jessie Vargas zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBO w kategorii półśredniej wygrywając przez techniczny nokaut w 9. rundzie z Sadamem Alim[15].
Luis Ortiz znokautował w 6. rundzie Tony’ego Thompsona[16]. - Arras – Thomas Masson obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii muszej wygrywając na punkty z Angelem Moreno z Hiszpanii.
11 marca
- Caracas – zmarł Gilberto Mendoza, wieloletni prezydent World Boxing Association[17].
12 marca
- Neubrandenburg – Jürgen Brähmer obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii półciężkiej wygrywając na punkty z Eduardem Gutknechtem[18].
- Liverpool – Terry Flanagan obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii lekkiej wygrywając na punkty z Derrym Mathewsem[19].
- Levallois-Perret – Cédric Vitu obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii lekkośredniej wygrywając przez techniczny nokaut w 4. rundzie z Rubenem Varonem z Hiszpanii[20].
Igor Michałkin obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii półciężkiej wygrywając na punkty z Patrickiem Boisem z Francji.
18 marca
- Espoo – Edis Tatli obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii lekkiej wygrywając na punkty z Massimiliano Ballisai z Włoch.
19 marca
- Kempton Park – Byron Rojas zdobył tytuł supermistrza świata WBA w kategorii słomkowej po pokonaniu na punkty obrońcy pasa Hekkiego Budlera[21].
26 marca
- Sheffield – Kell Brook obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii półśredniej wygrywając przez techniczny nokaut w 2. rundzie z Kevinem Bizierem[22].
- Oakland – Andre Ward pokonał na punkty Sullivana Barrerę w wadze półciężkiej[23].
Kwiecień
2 kwietnia
- Kraków – Éric Molina pokonał przez nokaut w 10. rundzie Tomasza Adamka[24].
Andrzej Wawrzyk pokonał przez techniczny nokaut w 7. rundzie Marcina Rekowskiego[25].
Michał Cieślak wygrał przez techniczny nokaut w 4. rundzie z Francisco Palaciosem[26].
Michał Syrowatka wygrał na punkty z Rafałem Jackiewiczem[27].
Mateusz Masternak wygrał na punkty z Erikiem Fieldsem[28]. - Liverpool – Callum Smith zdobył tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii superśredniej wygrywając przez techniczny nokaut w 1. rundzie z dotychczasowym mistrzem Hadillahem Mohoumadim.
8 kwietnia
- Moskwa – Eduard Trojanowski obronił tytuły mistrza świata IBF i IBO w kategorii lekkopółśredniej wygrywając przez techniczny nokaut w 7. rundzie z Césarem René Cuencą[29].
9 kwietnia
- Londyn – Anthony Joshua zdobył tytuł mistrza świata IBF w kategorii ciężkiej wygrywając przez nokaut w 2. rundzie z Charlesem Martinem[30].
Lee Selby obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii piórkowej wygrywając na punkty z Erikiem Hunterem[31].
Jamie McDonnell obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii koguciej wygrywając przez techniczny nokaut w 9. rundzie z Fernando Vargasem[32]. - Las Vegas – Gilberto Ramírez zdobył tytuł mistrza świata WBO w wadze superśredniej po pokonaniu na punkty Arthura Abrahama[33].
Manny Pacquiao pokonał jednogłośnie na punkty Timothy’ego Bradleya[34].
10 kwietnia
- Piotrków Trybunalski – zmarł Henryk Średnicki, mistrz świata z 1978 i mistrz Europy z 1977 i 1979[35].
16 kwietnia
- Nowy Jork – Krzysztof Głowacki obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze junior ciężkiej pokonując na punkty Steve’a Cunninghama[36].
- Ledyard – José Pedraza obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze junior lekkiej pokonując na punkty Stephena Smitha.
Gary Russell Jr. obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze piórkowej wygrywając przez techniczny nokaut w 2. rundzie z Patrickiem Hylandem[37].
22 kwietnia
- Florencja – Leonard Bundu zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii półśredniej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 9. rundzie Jussiego Koivuli z Finlandii.
23 kwietnia
- Inglewood – Giennadij Gołowkin obronił tytuły supermistrza świata WBA oraz mistrza świata IBF i IBO w kategorii średniej pokonując przez nokaut w 2. rundzie Dominica Wade’a[38].
Román González obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze muszej po pokonaniu na punkty McWilliamsa Arroyo[39]. - Cebu City – Nonito Donaire obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii junior piórkowej wygrywając przez techniczny nokaut w 3. rundzie z Zsoltem Bedákiem[40].
- Los Mochis – Carlos Cuadras obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii junior koguciej wygrywając przez poddanie w 8. rundzie z Richiem Mepranumem z Filipin.
27 kwietnia
- Tokio – Ryoichi Taguchi obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii junior muszej wygrywając przez poddanie w 11. rundzie z Juanem José Landaetą.
Kōhei Kōno obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii junior koguciej wygrywając na punkty z Inthanonem Sithchamuangiem.
Jezreel Corrales zdobył tytuł supermistrza świata WBA w kategorii junior lekkej wygrywając przez nokaut w 2. rundzie z Takashim Uchiyamą[41].
30 kwietnia
- Waszyngton – James DeGale obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii superśredniej wygrywając na punkty z Rogelio Mediną[42].
Badou Jack zremisował z Lucianem Bute i utrzymał tytuł mistrza świata WBC w kategorii w wadze superśredniej[43]. - Władze WBA przywróciły tytuł supermistrza świata w kategorii junior piórkowej Guillermo Rigondeaux[44].
Maj
7 maja
- Las Vegas – Saúl Álvarez obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze średniej po znokautowaniu w 6. rundzie Amira Khana[45].
- Manchester – Anthony Crolla obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze lekkiej wygrywając przez nokaut w 7. rundzie z Ismaelem Barroso[46].
- Hamburg – Kubrat Pulew zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii ciężkiej wygrywając niejednogłośnie na punkty z Dereckiem Chisorą[47].
8 maja
- Tokio – Akira Yaegashi obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze junior muszej wygrywając niejednogłośnie na punkty z Martinem Tecuapetlą z Meksyku.
Naoya Inoue obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze junior koguciej wygrywając jednogłośnie na punkty z Davidem Carmoną[48].
14 maja
- Cardiff – Lee Haskins obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze koguciej wygrywając na punkty z Ivánem Moralesem[49].
19 maja
- Saúl Álvarez zrezygnował z tytułu mistrza świata WBC w wadze średniej. Dotychczasowy mistrz tymczasowy – Giennadij Gołowkin został pełnoprawnym mistrzem[50].
21 maja
- Moskwa – Dienis Lebiediew obronił tytuł mistrza świata WBA i zdobył tytuł mistrza świata IBF w wadze junior ciężkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 2. rundzie z Victorem Emilio Ramírezem i zostając tym samym supermistrzem WBA w tej kategorii[51].
- Las Vegas – Bejbut Szumenow zdobył wakujący (po uzyskaniu przez Lebiediewa tytułu supermistrza) tytuł mistrza świata WBA w wadze junior ciężkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 10. rundzie z Juniorem Anthonym Wrightem[52].
Erislandy Lara obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii lekkośredniej po pokonaniu na punkty Vanesa Martirosyana[53].
Jermell Charlo zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBC w wadze lekkośredniej po zwycięstwie przez nokaut w 8. rundzie nad Johnem Jacksonem.
Jermall Charlo obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze lekkośredniej po pokonaniu na punkty Austina Trouta[54]. - Władze WBA uznały walkę Lucasa Browne’a z Ruslanem Chagayevem za nieodbytą i przywróciły tytuł mistrza w wadze ciężkiej Chagayevovi[55].
25 maja
- Pekin – John Riel Casimero zdobył tytuł mistrza świata IBF w wadze muszej wygrywając przez nokaut w 4. rundzie z obrońcą pasa Amnatem Ruenroengiem[56].
27 maja
- Paryż – Mehdi Amar zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii półciężkiej wygrywając jednogłośnie na punkty z Serhijem Demczenko z Ukrainy[57].
28 maja
- Bacolod – Donnie Nietes obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze junior muszej wygrywając przez poddanie w 5. rundzie z Raúlem Garcíą[58].
- Glasgow – Ricky Burns zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBA w kategorii lekkopółśredniej wygrywając przez techniczny nokaut w 8. rundzie z Michele di Rocco[59].
- Liverpool – Tony Bellew zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBC w wadze junior ciężkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 3. rundzie z Ilungą Makabu[60].
Czerwiec
3 czerwca
- Scottsdale – zmarł Muhammad Ali, trzykrotny zawodowy mistrz świata wagi ciężkiej[61].
- Hollywood – Rances Barthelemy obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze lekkiej po niejednogłośnej wygranej na punkty z Mickeyem Beyem[62].
4 czerwca
- Liverpool – Liam Smith obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze lekkośredniej wygrywając przez nokaut w 2. rundzie z Predragiem Radoseviciem[63].
Karim Guerfi zdobył tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii koguciej wygrywając przez techniczny nokaut w 3. rundzie z dotychczasowym mistrzem Ryanem Farragiem. - Carson – Francisco Vargas obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze junior lekkiej remisując z Orlando Salido[64].
10 czerwca
- Bethnal Green – Dmytro Kuczer zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze junior ciężkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 1. rundzie z Enzo Maccarinellim[65].
11 czerwca
- Nowy Jork – Wasyl Łomaczenko zdobył tytuł mistrza świata WBO w wadze junior lekkiej wygrywając przez nokaut w 5. rundzie z obrońcą pasa Románem Martínezem[66].
- Verona – Dejan Zlatičanin zdobył wakujący pas mistrza świata WBC w wadze lekkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 3. rundzie z Franklinem Mamanim z Boliwii[67].
18 czerwca
- Chicago – Rau’shee Warren zdobył tytuł supermistrza świata WBA w kategorii koguciej wygrywając niejednogłośnie na punkty z obrońcą pasa Juanem Carlosem Payano.
Joe Smith Jr. znokautował w 1. rundzie Andrzeja Fonfarę[68].
Maciej Sulęcki pokonał przez techniczny nokaut w 10. rundzie Hugona Centeno Jra[69].
24 czerwca
- Pekin – Nehomar Cermeño zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBA w wadze junior piórkowej wygrywając przez techniczny nokaut w 12. rundzie z Qiu Xiaojun.
Jason Sosa zdobył tytuł mistrza świata WBA w wadze junior lekkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 11. rundzie z obrońcą pasa Javierem Fortuną.
25 czerwca
- Londyn – Anthony Joshua obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze ciężkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 7. rundzie z Dominicem Breazeale’em[70].
- Nowy Jork – Keith Thurman obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii półśredniej wygrywając na punkty z Shawnem Porterem[71].
29 czerwca
- Khon Kaen – Thammanoon Niyomtrong zdobył tytuł mistrza świata WBA w wadze słomkowej wygrywając na punkty z Byronem Rojasem.
Lipiec
1 lipca
- Tepic – José Argumedo obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii słomkowej wygrywając jednogłośnie na punkty z Julio Mendozą.
2 lipca
- Meksyk – Ganigan López obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii junior lekkiej wygrywając jednogłośnie na punkty z Jonathanem Taconingiem.
11 lipca
- Jekaterynburg – Siergiej Kowalow obronił tytuły supermistrza świata WBA oraz mistrza świata IBF i WBO w kategorii półciężkiej wygrywając jednogłośnie na punkty z Isaacem Chilembą[72].
16 lipca
- Birmingham – Deontay Wilder obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze ciężkiej wygrywając przez poddanie w 9. rundzie z Chrisem Arreolą[73].
- Berlin – Giovanni De Carolis zachował tytuł mistrza świata WBA w wadze superśredniej po remisie z Tyronem Zeuge[74].
- Cardiff – Terry Flanagan obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii lekkiej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Mzonke’a Fany[75].
Guillermo Rigondeaux obronił tytuł supermistrza świata WBA w kategorii junior piórkowej wygrywając przez poddanie w 2. rundzie z Jamesem Dickensem[76].
20 lipca
- Osaka – Kazuto Ioka obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze muszej wygrywając przez nokaut w 11. rundzie z Kayvinem Larą.
Jonathan Guzmán zdobył wakujący tytuł mistrza świata IBF w kategorii junior piórkowej wygrywając przez techniczny nokaut w 11. rundzie z Shingo Wake[77].
22 lipca
- Leganés – Rubén Nieto obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze lekkopółśredniej wygrywając przez techniczny nokaut w 7. rundzie z Nicolasem Gonzálezem z Hiszpanii.
23 lipca
- Las Vegas – Terence Crawford obronił tytuł mistrza świata WBO i zdobył tytuł mistrza świata WBC w wadze lekkopółśredniej wygrywając jednogłośnie na punkty z Wiktorem Postołem[78].
Óscar Valdez zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBO w kategorii piórkowej wygrywając przez techniczny nokaut w 2. rundzie z Mathiasem Ruedą[79].
27 lipca
- Ayutthaya – Marlon Tapales zdobył tytuł mistrza świata WBO w wadze koguciej wygrywając przez nokaut w 11. rundzie z Pungluangiem Sorem Singyu.
29 lipca
- Québec – Adonis Stevenson obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii półciężkiej wygrywając przez nokaut w 11. rudzie z Thomasem Williamsem Jrem[80].
30 lipca
- Nowy Jork – Carl Frampton zdobył tytuł supermistrza świata WBA w wadze piórkowej wygrywając niejednogłośnie na punkty z Leo Santa Cruzem[81].
Sierpień
2 sierpnia
- Chon Buri – Chayaphon Moonsri obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii słomkowej wygrywając jednogłośnie na punkty z Saúlem Juárezem.
6-21 sierpnia
- Rio de Janeiro – na igrzyskach olimpijskich rozegrano turniej bokserski. Najwięcej medali zdobyła reprezentacja Uzbekistanu (3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe)[82].
13 sierpnia
- Savonlinna – Edis Tatli obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii lekkiej wygrywając jednogłośnie na punkty z Cristianem Moralesem z Hiszpanii.
20 sierpnia
- Sanda – Katsunari Takayama zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBO w kategorii słomkowej pokonując przez techniczną decyzję w 6. rundzie Riku Kano[83].
31 sierpnia
- Tokio – Luis Concepción zdobył tytuł mistrza świata WBA w wadze junior koguciej wygrywając jednogłośnie na punkty z obrońcą tytułu Kōhei Kōno.
Ryoichi Taguchi obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze junior muszej wygrywając jednogłośnie na punkty z Ryō Miyazakim[84].
Wrzesień
3 września
- Taguig – Jerwin Ancajas zdobył tytuł mistrza świata IBF w wadze junior koguciej wygrywając jednogłośnie na punkty z obrońcą tytułu McJoe Arroyo[85].
4 września
- Zama – Naoya Inoue obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze junior koguciej wygrywając przez nokaut w 10. rundzie z Karoonem Jarupianlerdem[86].
7 września
- Lake Elsinore – zmarł Bobby Chacon, zawodowy mistrz świata kategorii piórkowej i junior lekkiej[87].
8 września
- Odessa – zmarł Roman Romanczuk, ukraiński i rosyjski bokser, amatorski wicemistrz świata z 2005[88].
9 września
- Moskwa – Eduard Trojanowski obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze lekkopółśredniej wygrywając przez techniczny nokaut w 2. rundzie z Keitą Obarą[89].
- Reading – Robert Easter Jr. zdobył wakujący tytuł mistrza świata IBF w wadze lekkiej pokonując niejednogłośnie na punkty Richarda Commeya.
Daniel Jacobs obronił pas mistrza świata WBA w wadze średniej wygrywając przez techniczny nokaut w 7. rundzie z Sergio Morą[90].
10 września
- Greenwich – Giennadij Gołowkin obronił tytuły mistrza świata WBC, IBF i IBO w wadze średniej wygrywając przez techniczny nokaut w 5. rundzie z Kellem Brookiem[91].
Lee Haskins obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze koguciej pokonując jednogłośnie na punkty Stuarta Halla.
John Riel Casimero obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze muszej wygrywając przez techniczny nokaut w 10. rundzie z Charliem Edwardsem[92]. - Inglewood – Román González zdobył tytuł mistrza świata WBC w wadze junior koguciej po pokonaniu jednogłośnie na punkty dotychczasowego mistrza Carlosa Cuadrasa[93].
15 września
- – Juan Francisco Estrada zrzekł się tytułów supermistrza świata WBA i mistrza świata WBO w wadze muszej[94].
16 września
- Osaka – Hozumi Hasegawa zdobył tytuł mistrza świata WBC w wadze junior piórkowej wygrywając przez poddanie w 9. rundzie z obrońcą pasa Hugonem Ruizem.
Shinsuke Yamanaka obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze koguciej wygrywając przez techniczny nokaut w 7. rundzie z Anselmo Moreno[95].
17 września
- Gdańsk – Ołeksandr Usyk zdobył tytuł mistrza świata WBO w wadze junior ciężkiej wygrywając jednogłośnie na punkty z dotychczasowym mistrzem Krzysztofem Głowackim[96].
- Arlington – Saúl Álvarez zdobył tytuł mistrza świata WBO w wadze junior średniej pokonując przez nokaut w 9. rundzie obrońcę tytułu Liama Sitha[97].
24 września
- Manchester – Jorge Linares zdobył tytuł mistrza świata WBA w wadze lekkiej wygrywając jednogłośnie na punkty z obrońcą pasa Anthonym Crollą[98].
30 września
- Wenzhou – Nehomar Cermeño obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze junior piórkowej wygrywając przez nokaut w 3. rundzie z Anurakiem Thisą.
Październik
1 października
- Neubrandenburg – Nathan Cleverly zdobył tytuł mistrza świata WBA w wadze półciężkiej wygrywając przez poddanie w 6. rundzie z obrońcą tytułu Jürgenem Brähmerem[99].
5 października
- – Felix Sturm zrzekł się tytułu supermistrza świata WBA w wadze superśredniej[100].
7 października
- Glasgow – Ricky Burns obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze lekkopółśredniej wygrywając jednogłośnie na punkty z Kiriłłem Relichem[101].
9 października
- Cincinnati – zmarł Aaron Pryor, były zawodowy mistrz świata kategorii lekkopółśredniej[102].
13 października
- – Tyson Fury zrzekł się tytułów supermistrza świata WBA i mistrza świata WBO w wadze ciężkiej[103].
15 października
- Manchester – Tony Bellew obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze junior ciężkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 3. rundzie z BJ Floresem[104].
- Frederikshavn – Dennis Ceylan zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii piórkowej po wygranej niejednogłośnie na punkty z Ryanem Walshem[105].
Listopad
5 listopada
- Poczdam – Tyron Zeuge zdobył tytuł mistrza świata WBA w wadze superśredniej wygrywając przez nokaut w 12. rundzie z obrońcą tytułu Giovannim De Carolisem[106].
- Las Vegas – Manny Pacquiao zdobył tytuł mistrza świata WBO w wadze półśredniej pokonując jednogłośnie na punkty obrońcę tytułu Jessie Vargasa[107].
Zou Shiming zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBO w wadze muszej po zwycięstwie jednogłośnie na punkty nad Prasitsakiem Pharomem[108].
Jessie Magdaleno zdobył tytuł mistrza świata WBO w wadze junior piórkowej wygrywając jednogłośnie na punkty z obrońcą tytułu Nonito Donaire[109].
Óscar Valdez obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii piórkowej wygrywając przez techniczny nokaut w 7. rundzie z Hiroshige Osawą[110].
9 listopada
- – zmarł Jack Bodell, były zawodowy mistrz Europy w wadze ciężkiej[111].
10 listopada
- Paryż – Guillaume Frenois zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii junior lekkiej po wygranej jednogłośnie na punkty z Samirem Zianim.
12 listopada
- Monte Carlo – Luis Ortiz pokonał jednogłośnie na punkty Malika Scotta[112].
Jamie McDonnell obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii koguciej wygrywając jednogłośnie na punkty z Liborio Solísem.
Jason Sosa obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze junior lekkiej wygrywając jednogłośnie na punkty ze Stephenem Smithem[113]. - Magdeburg – Robert Stieglitz zdobył tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii półciężkiej po wygranej jednogłośnie na punkty z obrońcą pasa Mehdim Amarem[114].
- Ciudad Valles – José Argumedo obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii słomkowej wygrywając przez nokaut w 3. rundzie z José Antonio Jiménezem[115].
14-19 listopada
- Sokółka – odbyły się mistrzostwa Polski w boksie[116][117].
16 listopada
- Mount Vernon – zmarł Alex Stewart, czołowy bokser wagi ciężkiej w latach 90. XX wieku[118].
19 listopada
- Las Vegas – Andre Ward zdobył tytuły supermistrza świata WBA oraz mistrza świata IBF i WBO w kategorii półciężkiej wygrywając jednogłośnie na punkty z obrońcą pasów Siergiejem Kowalowem[119].
26 listopada
- Cardiff – Terry Flanagan obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii lekkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 8. rundzie z Orlando Cruzem[120].
- Las Vegas – Wasyl Łomaczenko obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii junior lekkiej wygrywając przez poddanie w 7. rundzie z Nicholasem Waltersem[121].
28 listopada
- Camagüey – zmarł Adolfo Horta, wicemistrz olimpijski i trzykrotny amatorki mistrz świata[122].
Grudzień
2 grudnia
- Las Palmas – Abigail Medina zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze junior piórkowej wygrywając jednogłośnie na punkty z Jeremym Parodim.
Ceferino Rodriguez zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze półśredniej wygrywając niejednogłośnie na punkty z Ahmedem El Mousaouim.
3 grudnia
- Moskwa – Julius Indongo zdobył tytuł mistrza świata IBF w wadze lekkopółśredniej wygrywając przez nokaut w 1. rundzie z obrońcą tytułu Eduardem Trojanowskim[123].
Murat Gassijew zdobył tytuł mistrza świata IBF w wadze junior ciężkiej wygrywając niejednogłośnie na punkty z obrońcą tytułu Dienisem Lebiediewem[124].
Dmitrij Kudriaszow (waga junior ciężka) pokonał przez nokaut w 1. rundzie Santandera Silgado[125].
Maksim Własow (waga junior ciężka) pokonał przez techniczny nokaut w 7. rundzie Rachima Czachkijewa[126]. - Paisley – Billy Joe Saunders obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze średniej wygrywając jednogłośnie na punkty z Arturem Akawowem[127].
- Colleferro – Emanuele Blandamura zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze średniej wygrywając niejednogłośnie na punkty z Matteo Signanim.
9 grudnia
- Guadalajara – zmarł Alejandro González, czołowy bokser wagi junior piórkowej; został zastrzelony][128].
10 grudnia
- Manchester – Anthony Joshua obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii ciężkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 3. rundzie z Éricem Moliną[129].
Khalid Yafai zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBA w kategorii junior koguciej po pokonaniu jednogłośnie na punkty dotychczasowego mistrza Luisa Concepcióna, który utracil tytuł wskutek niemożności utrzymania wagi.
Dillian Whyte (waga ciężka) pokonał niejednogłośnie na punkty Derecka Chisorę[130].
Luis Ortiz (waga ciężka) pokonał przez techniczny nokaut w 7. rundzie Davida Allena[131]. - Los Angeles – Jermall Charlo obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii lekkośredniej wygrywając przez nokaut w 5. rundzie z Julianem Williamsem[132].
Abner Mares zdobył tytuł mistrza świata WBA w wadze piórkowej po wygranej niejednogłośnie na punkty z dotychczasowym mistrzem Jesusem Cuellarem[133]. - Auckland – Joseph Parker zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBO w wadze ciężkiej wygrywając niejednogłośnie na punkty z Andym Ruizem[134].
- Omaha – Terence Crawford obronił tytuły mistrza świata WBC i WBO w wadze lekkopółśredniej wygrywając przez techniczny nokaut w 8. rundzie z Johnem Moliną[135].
14 grudnia
- Nakhon Ratchasima – Thammanoon Niyomtrong obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze słomkowej wygrywając na punkty z Shinem Ono.
17 grudnia
- Inglewood – Ołeksandr Usyk obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze junior ciężkiej wygrywając przez nokaut w 9. rundzie z Thabiso Mchunu[136].
Joe Smith Jr. znokautował w 8. rundzie Bernarda Hopkinsa[137]. - Hangzhou – Nehomar Cermeño obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze junior piórkowej wygrywając na punkty z Qiu Xiaojun.
- Saint-Denis – Hassan N'Dam N'Jikam zdobył tymczasowy pas mistrza świata WBA w wadze średniej wygrywając przez nokaut w 1. rundzie z Alfonso Blanco[138].
- Helsinki – Edis Tatli obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze lekkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 9. rundzie z Manuelem Lancią.
30 grudnia
- Tokio – Naoya Inoue obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze junior koguciej wygrywając przez techniczny nokaut w 6. rundzie z Kōhei Kōno.
Akira Yaegashi obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze junior muszej wygrywając przez techniczny nokaut w 12. rundzie z Wittawasem Basapeanem[139].
31 grudnia
- Tokio – Jezreel Corrales obronił tytuł supermistrza świata WBA w wadze junior lekkiej wygrywając niejednogłośnie na punkty z Takashim Uchiyamą.
Ryoichi Taguchi obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze junior muszej po remisie z Carlosem Canizalesem[140]. - Kioto – Kazuto Ioka obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze muszej wygrywając przez techniczny nokaut w 7. rundzie z Yutthana Kaensą.
Yukinori Oguni zdobył tytuł mistrza świata IBF w wadze junior piórkowej po pokonaniu jednogłośnie na punkty obrońcy pasa Jonathana Guzmána[140]. - Gifu – Kōsei Tanaka zdobył wakujący mistrza świata WBO w wadze junior muszej wygrywając przez techniczny nokaut w 5. rundzie z Moisésem Fuentesem[141].
Uwagi
Przypisy
- ↑ De Carolis zastopował Feigenbutza i zdobył pas WBA, bokser.org, 9 stycznia 2016 [dostęp 2016-01-17] (pol.).
- ↑ Dzielny Szpila ciężko znokautowany!, bokser.org, 17 stycznia 2016 [dostęp 2016-01-17] (pol.).
- ↑ Kontuzja Głazkowa, Charles Martin mistrzem IBF wagi ciężkiej, bokser.org, 17 stycznia 2016 [dostęp 2016-01-17] (pol.).
- ↑ García wypunktował Guerrero i zdobył pas federacji WBC, bokser.org, 24 stycznia 2016 [dostęp 2016-01-24] (pol.).
- ↑ Kowaliow znów porozbijał Pascala, tym razem jeszcze wyraźniej, bokser.org, 31 stycznia 2016 [dostęp 2016-02-06] (pol.).
- ↑ Nie żyje wicemistrz olimpijski z Monachium, wp.pl, 14 lutego 2016 [dostęp 2016-02-15] (pol.).
- ↑ Sturm po raz piąty mistrzem świata!, bokser.org, 20 lutego 2016 [dostęp 2016-02-28] (pol.).
- ↑ Przykra sensacja – Mollo szybko znokautował Zimnocha!, bokser.org, 20 lutego 2016 [dostęp 2016-02-28] (pol.).
- ↑ Frampton pokonał Quigga, bokser.org, 28 lutego 2016 [dostęp 2016-02-28] (pol.).
- ↑ Huck po raz kolejny pokonał Afolabiego, bokser.org, 28 lutego 2016 [dostęp 2016-02-29] (pol.).
- ↑ Crawford zastopował Lundy'ego, bokser.org, 28 lutego 2016 [dostęp 2016-02-28] (pol.).
- ↑ Santa Cruz nadal z tytułem, Ruiz odzyskał utracony pas, bokser.org, 28 lutego 2016 [dostęp 2016-02-28] (pol.).
- ↑ a b Yamanaka z problemami obronił pas WBC, bokser.org, 4 marca 2016 [dostęp 2016-03-28] (pol.).
- ↑ Lucas Browne powstał z desek i zastopował Czagajewa!, bokser.org, 5 marca 2016 [dostęp 2016-03-27] (pol.).
- ↑ Jessie Vargas nowym mistrzem świata wagi półśredniej, bokser.org, 6 marca 2016 [dostęp 2016-03-28] (pol.).
- ↑ Świetny Ortiz przejechał się po twardym Thompsonie, bokser.org, 6 marca 2016 [dostęp 2016-03-28] (pol.).
- ↑ Zmarł Gilberto Mendoza, wieloletni prezydent WBA, bokser.org, 12 marca 2016 [dostęp 2016-03-27] (pol.).
- ↑ Brahmer znów lepszy od Gutknechta, bokser.org, 12 marca 2016 [dostęp 2016-03-27] (pol.).
- ↑ Flanagan obronił tytuł federacji WBO, bokser.org, 13 marca 2016 [dostęp 2016-03-28] (pol.).
- ↑ N’Jikam nie dał szans, Vitu nadal z pasem europejskim, bokser.org, 12 marca 2016 [dostęp 2016-03-27] (pol.).
- ↑ Niespodziewana porażka Budlera, bokser.org, 20 marca 2016 [dostęp 2016-03-27] (pol.).
- ↑ Kell Brook w gazie!, bokser.org, 27 marca 2016 [dostęp 2016-03-27] (pol.).
- ↑ Dobry boks Warda na tle ambitnego Barrery, bokser.org, 27 marca 2016 [dostęp 2016-03-27] (pol.).
- ↑ PBN: Molina znokautował Adamka!, bokser.org, 3 kwietnia 2016 [dostęp 2016-05-15] (pol.).
- ↑ PBN: Andrzej Wawrzyk zastopował Marcina Rekowskiego, bokser.org, 2 kwietnia 2016 [dostęp 2016-05-15] (pol.).
- ↑ PBN: Michał Cieślak zastopował Palaciosa, bokser.org, 2 kwietnia 2016 [dostęp 2016-05-15] (pol.).
- ↑ PBN: Syrowatka udanie zrewanżował się Jackiewiczowi, bokser.org, 2 kwietnia 2016 [dostęp 2016-05-15] (pol.).
- ↑ PBN: Mateusz Masternak pewnie wypunktował Fieldsa, bokser.org, 2 kwietnia 2016 [dostęp 2016-05-15] (pol.).
- ↑ Trojanowski rozwiał wątpliwości, Tereszkin i Kuzmin na plus, bokser.org, 9 kwietnia 2016 [dostęp 2016-05-15] (pol.).
- ↑ Anthony Joshua nowym mistrzem świata królewskiej kategorii!, bokser.org, 10 kwietnia 2016 [dostęp 2016-05-15] (pol.).
- ↑ Lee Selby obronił pas IBF, bokser.org, 9 kwietnia 2016 [dostęp 2016-05-15] (pol.).
- ↑ McDonnell nadal na tronie wagi koguciej, bokser.org, 9 kwietnia 2016 [dostęp 2016-05-15] (pol.).
- ↑ Ramírez za szybki dla Abrahama – pas WBO zmienia właściciela, bokser.org, 10 kwietnia 2016 [dostęp 2016-05-15] (pol.).
- ↑ Trylogia dla Pacquiao!, bokser.org, 10 kwietnia 2016 [dostęp 2016-05-15] (pol.).
- ↑ Odszedł wielki mistrz – Henryk Średnicki!, bokser.org, 10 kwietnia 2016 [dostęp 2016-05-15] (pol.).
- ↑ Znów wojna i znów wygrana Głowackiego!, bokser.org, 17 kwietnia 2016 [dostęp 2016-05-15] (pol.).
- ↑ Russell Jr oraz Pedraza obronili tytuły, bokser.org, 17 kwietnia 2016 [dostęp 2016-05-15] (pol.).
- ↑ Gołowkin rozjechał bezbronnego Wade’a, bokser.org, 24 kwietnia 2016 [dostęp 2016-05-15] (pol.).
- ↑ Jednostronna obrona Gonzaleza, bokser.org, 24 kwietnia 2016 [dostęp 2016-05-15] (pol.).
- ↑ Nonito Donaire bez problemów obronił pas WBO, bokser.org, 23 kwietnia 2016 [dostęp 2016-05-15] (pol.).
- ↑ Trzy walki mistrzowskie w Tokio – Uchiyama stracił tytuł!, bokser.org, 9 kwietnia 2016 [dostęp 2016-05-15] (pol.).
- ↑ Fajna i zaskakująco trudna walka DeGale’a z Mediną, bokser.org, 1 maja 2016 [dostęp 2016-05-15] (pol.).
- ↑ Badou Jack w Lucianem Bute na remis, bokser.org, 1 maja 2016 [dostęp 2016-05-15] (pol.).
- ↑ Rigondeaux ponownie mistrzem WBA. Federacja zarządziła turniej., bokser.org, 14 maja 2016 [dostęp 2016-05-16] (pol.).
- ↑ Canelo w końcu upolował Khana!, bokser.org, 8 maja 2016 [dostęp 2016-05-15] (pol.).
- ↑ Crolla obronił tytuł, Murray otworzył sobie furtkę do Grovesa, bokser.org, 8 maja 2016 [dostęp 2016-05-15] (pol.).
- ↑ Pulew pokonał Chisorę, bokser.org, 8 maja 2016 [dostęp 2016-05-17] (pol.).
- ↑ Yaegashi i Inoue obronili tytuły, bokser.org, 8 maja 2016 [dostęp 2016-05-15] (pol.).
- ↑ Haskins obronił pas IBF, bokser.org, 15 maja 2016 [dostęp 2016-05-15] (pol.).
- ↑ Alvarez zrezygnował z pasa mistrza świata WBC w wadze średniej, dziennik.pl, 19 maja 2016 [dostęp 2016-06-05] (pol.).
- ↑ Lebiediew przejechał się po Ramirezie, unifikując pasy WBA i IBF!, bokser.org, 21 maja 2016 [dostęp 2016-06-05] (pol.).
- ↑ Szumenow z pasem WBA Regular, Flores na punkty, bokser.org, 22 maja 2016 [dostęp 2016-06-05] (pol.).
- ↑ Nudy w rewanżu – Lara lepszy od Martirosyana, bokser.org, 22 maja 2016 [dostęp 2016-06-05] (pol.).
- ↑ Bliźniacy Charlo przechodzą do historii boksu!, bokser.org, 22 maja 2016 [dostęp 2016-06-05] (pol.).
- ↑ Prezydent WBA: Walka nieodbyta, Czagajew znowu mistrzem, bokser.org, 22 maja 2016 [dostęp 2016-06-05] (pol.).
- ↑ Ruenroeng stracił tytuł, bokser.org, 25 maja 2016 [dostęp 2016-06-05] (pol.).
- ↑ Porażka Świerzbińskiego, Amar nowym mistrzem Europy, bokser.org, 28 maja 2016 [dostęp 2016-06-05] (pol.).
- ↑ Donnie Nietes po raz dziewiąty obronił pas WBO, bokser.org, 28 maja 2016 [dostęp 2016-06-05] (pol.).
- ↑ Ricky Burns mistrzem w trzeciej kategorii, bokser.org, 29 maja 2016 [dostęp 2016-06-05] (pol.).
- ↑ Bellew znokautował Makabu i zgarnął pas WBC!, bokser.org, 29 maja 2016 [dostęp 2016-06-05] (pol.).
- ↑ Odszedł Muhammad Ali!!!, bokser.org, 4 czerwca 2016 [dostęp 2016-06-05] (pol.).
- ↑ Barthelemy obronił tytuł, bokser.org, 4 czerwca 2016 [dostęp 2016-06-05] (pol.).
- ↑ Łatwa robota Liama Smitha, bokser.org, 5 czerwca 2016 [dostęp 2016-06-05] (pol.).
- ↑ Straszliwa bitka – Vargas z Salido na miarę walki roku!, bokser.org, 5 czerwca 2016 [dostęp 2016-06-05] (pol.).
- ↑ Kuczer zdemolował Maccarinellego (wideo) – porażka Grafki, bokser.org, 11 czerwca 2016 [dostęp 2016-06-05] (pol.).
- ↑ Genialny Wasyl Łomaczenko mistrzem świata drugiej kategorii, bokser.org, 12 czerwca 2016 [dostęp 2016-06-05] (pol.).
- ↑ Zlatacanin z pasem WBC, bokser.org, 12 czerwca 2016 [dostęp 2016-06-05] (pol.).
- ↑ Szok! Smith szybko zastopował Fonfarę!, bokser.org, 19 czerwca 2016 [dostęp 2016-07-16] (pol.).
- ↑ Sulęcki zdał egzamin pokonując Centeno Jr, bokser.org, 19 czerwca 2016 [dostęp 2016-07-16] (pol.).
- ↑ Anthony Joshua bił, aż w końcu przełamał Breazeale’a, bokser.org, 26 czerwca 2016 [dostęp 2016-07-16] (pol.).
- ↑ Świetny pojedynek – Thurman nieznacznie lepszy od Portera, bokser.org, 26 czerwca 2016 [dostęp 2016-07-16] (pol.).
- ↑ Kowaliow tym razem na punkty – dzielny Chilemba, bokser.org, 11 lipca 2016 [dostęp 2016-07-16] (pol.).
- ↑ Wilder zastopował Arreolę!, bokser.org, 17 lipca 2016 [dostęp 2016-07-18] (pol.).
- ↑ Rzeczywistość: De Carolis, na papierze: remis, bokser.org, 17 lipca 2016 [dostęp 2016-07-18] (pol.).
- ↑ Flanagan gładko wypunktował Mzonke’a Fanę, bokser.org, 17 lipca 2016 [dostęp 2016-07-18] (pol.).
- ↑ Złamana szczęka Dickensa, Rigondeaux z kolejnym zwycięstwem, bokser.org, 17 lipca 2016 [dostęp 2016-07-18] (pol.).
- ↑ Trwa terror Guzmana, Ioka obronił tytuł., bokser.org, 20 lipca 2016 [dostęp 2016-07-24] (pol.).
- ↑ Crawford zdeklasował Postoła i zunifikował tytuły., bokser.org, 24 lipca 2016 [dostęp 2016-07-24] (pol.).
- ↑ Valdez, Murata demolują. Problemy Gwozdyka i Benevideza., bokser.org, 24 lipca 2016 [dostęp 2016-07-24] (pol.).
- ↑ Stevenson znokautował Williamsa – teraz Alvarez, bokser.org, 30 lipca 2016 [dostęp 2016-09-04] (pol.).
- ↑ Frampton zdetronizował Santa Cruza!, bokser.org, 31 lipca 2016 [dostęp 2016-09-04] (pol.).
- ↑ Olympic Boxing – Rio 2016 Summer Olympic., rio2016.com, 21 sierpnia 2016 [dostęp 2016-09-04] [zarchiwizowane z adresu 2016-11-30] (ang.).
- ↑ Takayama z pasem WBO najlżejszej kategorii., bokser.org, 20 sierpnia 2016 [dostęp 2016-09-04] (pol.).
- ↑ Wyniki z Tokio – Concepción nowym mistrzem, Taguchi obronił tytuł., bokser.org, 31 sierpnia 2016 [dostęp 2016-09-04] (pol.).
- ↑ Arroyo stracił pas IBF na rzecz Ancajasa., bokser.org, 3 września 2016 [dostęp 2016-09-04] (pol.).
- ↑ Inoue obronił tytuł., bokser.org, 4 września 2016 [dostęp 2016-11-12] (pol.).
- ↑ Bobby Chacon, former two-division boxing champion from Sylmar, dies at 64., latimes.com, 7 września 2016 [dostęp 2016-11-11] (ang.).
- ↑ Nie żyje Roman Romanczuk., bokser.org, 9 września 2016 [dostęp 2016-11-11] (pol.).
- ↑ Moskwa – Trojanowski obronił tytuł, wygrana Czakijewa., bokser.org, 9 września 2016 [dostęp 2016-11-11] (pol.).
- ↑ Jacobs znów zastopował Morę, Easter jr nowym championem IBF., bokser.org, 10 września 2016 [dostęp 2016-11-11] (pol.).
- ↑ Gołowkin zastopował świetnego Brooka!, bokser.org, 11 września 2016 [dostęp 2016-11-11] (pol.).
- ↑ Wygrana braci Smith, młody Benn nokautuje, Casimero z pasem IBF., bokser.org, 10 września 2016 [dostęp 2016-11-11] (pol.).
- ↑ Wielka wojna, Roman Gonzalez przechodzi do historii., bokser.org, 11 września 2016 [dostęp 2016-11-11] (pol.).
- ↑ Estrada w pogoni za Gonzalezem oddaje pasy WBA/WBO., bokser.org, 15 września 2016 [dostęp 2016-11-12] (pol.).
- ↑ Hasegawa znów mistrzem, Yamanaka obronił tytuł., bokser.org, 16 września 2016 [dostęp 2016-11-11] (pol.).
- ↑ Usyk wypunktował Głowackiego – zmiana na tronie WBO!, bokser.org, 18 września 2016 [dostęp 2016-11-12] (pol.).
- ↑ Canelo: teraz waga średnia – DLH: Gołowkin odrzucił ofertę., bokser.org, 18 września 2016 [dostęp 2016-11-12] (pol.).
- ↑ Linares odebrał Crolli pas WBA., bokser.org, 25 września 2016 [dostęp 2016-11-11] (pol.).
- ↑ Cleverly mistrzem świata – Brahmer się poddał., bokser.org, 1 października 2016 [dostęp 2016-11-11] (pol.).
- ↑ Felix Sturm oddaje pas WBA., bokser.org, 5 października 2016 [dostęp 2016-11-12] (pol.).
- ↑ Burns pokonał Relikha, wizyta u okulisty dla jednego z punktowych., bokser.org, 8 października 2016 [dostęp 2016-11-11] (pol.).
- ↑ Odszedł wspaniały the Hawk – Aaron Pryor., bokser.org, 9 października 2016 [dostęp 2016-11-11] (pol.).
- ↑ Oficjalnie: Tyson Fury oddał pasy., bokser.org, 13 października 2016 [dostęp 2016-11-12] (pol.).
- ↑ Bellew zdemolował Floresa i rwał się do bitki z Haye’em (wideo)., bokser.org, 16 października 2016 [dostęp 2016-11-11] (pol.).
- ↑ Ring telegram: wyniki z nocy., bokser.org, 16 października 2016 [dostęp 2016-11-11] (pol.).
- ↑ Tyron Zeuge nowym mistrzem WBA Regular., bokser.org, 6 listopada 2016 [dostęp 2016-11-11] (pol.).
- ↑ Senator Pacquiao zlał Vargasa i odzyskał pas mistrza świata., bokser.org, 6 listopada 2016 [dostęp 2016-11-11] (pol.).
- ↑ Zou ponownie zlał mini-Pacquiao w drodze po pierwszy tytuł., bokser.org, 6 listopada 2016 [dostęp 2016-11-12] (pol.).
- ↑ Magdaleno zdetronizował Donaire po świetnej walce., bokser.org, 6 listopada 2016 [dostęp 2016-11-12] (pol.).
- ↑ Efektowna wygrana Valdeza w pierwszej obronie., bokser.org, 6 listopada 2016 [dostęp 2016-11-12] (pol.).
- ↑ Jack Bodell: Former British, European & Commonwealth champion dies at 76., bokser.org, 9 listopada 2016 [dostęp 2016-11-12] (pol.).
- ↑ King Kong wysoko wypunktował przestraszonego Scotta., bokser.org, 12 listopada 2016 [dostęp 2016-11-13] (pol.).
- ↑ McDonnell i Sosa obronili tytuły na ringu w Monte Carlo., bokser.org, 12 listopada 2016 [dostęp 2016-11-13] (pol.).
- ↑ Robert Stieglitz mistrzem Europy w wadze półciężkiej., bokser.org, 12 listopada 2016 [dostęp 2016-11-13] (pol.).
- ↑ Wyniki ze świata (11/12.11.2006)., bokser.org, 13 listopada 2016 [dostęp 2016-11-14] (pol.).
- ↑ Mistrzostwa Polski seniorów: rozpiska dzisiejszych półfinałów, bokser.org, 18 listopada 2016 [dostęp 2016-12-17] (pol.).
- ↑ MP seniorów 2016: Bohdanowicz wygrał z Balskim, złoci medaliści!, bokser.org, 19 listopada 2016 [dostęp 2016-12-17] (pol.).
- ↑ Toczył wojny z Holyfieldem i Foremanem. Zmarł słynny Niszczyciel., bokser.org, 18 listopada 2016 [dostęp 2016-12-18] (pol.).
- ↑ Ward na deskach, ale z pomocą sędziów pokonał Kowaliowa., bokser.org, 20 listopada 2016 [dostęp 2016-12-17] (pol.).
- ↑ Flanagan zastopował „dumnego geja” i obronił tytuł., bokser.org, 27 listopada 2016 [dostęp 2016-12-18] (pol.).
- ↑ Łomaczenko porozbijał Waltersa (wideo)., bokser.org, 27 listopada 2016 [dostęp 2016-12-18] (pol.).
- ↑ Cuban former boxing star Adolfo Horta dies in Camaguey., cubanews.acn.cu, 29 listopada 2016 [dostęp 2016-12-18] (ang.).
- ↑ Mało znany Indongo szybko znokautował Trojanowskiego., bokser.org, 3 grudnia 2016 [dostęp 2016-12-17] (pol.).
- ↑ Gasijew zdetronizował Lebiediewa!, bokser.org, 3 grudnia 2016 [dostęp 2016-12-17] (pol.).
- ↑ Ekspresowy Kudriaszow., bokser.org, 3 grudnia 2016 [dostęp 2016-12-17] (pol.).
- ↑ Własow zastopował Czakijewa!, bokser.org, 3 grudnia 2016 [dostęp 2016-12-17] (pol.).
- ↑ Słaby występ samokrytycznego Saundersa., bokser.org, 4 grudnia 2016 [dostęp 2016-12-18] (pol.).
- ↑ Tajemnicza śmierć niedoszłego mistrza., bokser.org, 10 grudnia 2016 [dostęp 2016-12-18] (pol.).
- ↑ Joshua znokautował Molinę., bokser.org, 11 grudnia 2016 [dostęp 2016-12-17] (pol.).
- ↑ Potworna wojna! Whyte niejednogłośnie wygrał z Chisorą!, bokser.org, 11 grudnia 2016 [dostęp 2016-12-17] (pol.).
- ↑ Ortiz zastopował Allena., bokser.org, 10 grudnia 2016 [dostęp 2016-12-17] (pol.).
- ↑ Charlo odprawił Williamsa i rzucił wyzwanie Canelo (wideo)., bokser.org, 11 grudnia 2016 [dostęp 2016-12-17] (pol.).
- ↑ Abner Mares znów na tronie., bokser.org, 11 grudnia 2016 [dostęp 2016-12-17] (pol.).
- ↑ Trudna, równa walka. Joseph Parker nowym mistrzem WBO!, bokser.org, 10 grudnia 2016 [dostęp 2016-12-18] (pol.).
- ↑ Popisy Crawforda na tle bezradnego Moliny., bokser.org, 11 grudnia 2016 [dostęp 2016-12-18] (pol.).
- ↑ Aleksander Usyk zdominował i zastopował Mchunu., bokser.org, 18 grudnia 2016 [dostęp 2016-12-18] (pol.).
- ↑ Niedoceniany Smith Jr zakończył brutalnie piękną karierę Hopkinsa., bokser.org, 18 grudnia 2016 [dostęp 2016-12-18] (pol.).
- ↑ Wyniki z weekendu (17/18-12-2016)., bokser.org, 18 grudnia 2016 [dostęp 2016-12-18] (pol.).
- ↑ Inoue i Murata zwyciężyli na gali w Japonii., bokser.org, 30 grudnia 2016 [dostęp 2017-01-01] (pol.).
- ↑ a b Cztery walki mistrzowskie w Japonii., bokser.org, 31 grudnia 2016 [dostęp 2017-01-01] (pol.).
- ↑ 8 walk, pasy w 2 kategoriach. Niebywały wyczyn młodego Japończyka., bokser.org, 31 grudnia 2016 [dostęp 2017-01-01] (pol.).
Media użyte na tej stronie
The national flag of Kingdom of Thailand since September 2017; there are total of 3 colours:
- Red represents the blood spilt to protect Thailand’s independence and often more simply described as representing the nation.
- White represents the religion of Buddhism, the predominant religion of the nation
- Blue represents the monarchy of the nation, which is recognised as the centre of Thai hearts.
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
Flag of Namibia
Flag of New Zealand. Specification: http://www.mch.govt.nz/nzflag/description.html , quoting New Zealand Gazette, 27 June 1902.
Flaga Finlandii
Autor: Pedro A. Gracia Fajardo, escudo de Manual de Imagen Institucional de la Administración General del Estado, Licencja: CC0
Flaga Hiszpanii
Pictograms of Olympic sports - Boxing. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.