2017 w boksie

Lista zawodowych mistrzów świata na 31 grudnia 2017

KategoriaWBAWBCIBFWBO
SłomkowaThammanoon Niyomtrong
 Tajlandia
Chayaphon Moonsri
 Tajlandia
Hiroto Kyoguchi
 Japonia
Ryuya Yamanaka
 Japonia
Junior muszaRyoichi Taguchi[a]
 Japonia
Ken Shiro
 Japonia
Ryoichi Taguchi
 Japonia
Ángel Acosta
 Portoryko
MuszawakatDaigo Higa
 Japonia
Donnie Nietes
 Filipiny
Sho Kimura
 Japonia
Junior koguciaKhalid Yafai
 Wielka Brytania
Wisaksil Wangek
 Tajlandia
Jerwin Ancajas
 Filipiny
Naoya Inoue
 Japonia
KoguciaRyan Burnett[a]
 Wielka Brytania
Jamie McDonnell
 Wielka Brytania
Luis Nery
 Meksyk
Ryan Burnett
 Wielka Brytania
Zolani Tete
 Południowa Afryka
Junior piórkowaDaniel Roman
 Stany Zjednoczone
Rey Vargas
 Meksyk
Ryosuke Iwasa
 Japonia
Jessie Magdaleno
 Stany Zjednoczone
PiórkowaLeo Santa Cruz[a]
 Meksyk
Abner Mares
 Meksyk
Gary Russell Jr.
 Stany Zjednoczone
Lee Selby
 Wielka Brytania
Óscar Valdez
 Meksyk
Junior lekkaAlberto Machado
 Portoryko
Miguel Berchelt
 Meksyk
Kenichi Ogawa
 Japonia
Wasyl Łomaczenko
 Ukraina
LekkaJorge Linares
 Wenezuela
Mikey Garcia
 Stany Zjednoczone
Robert Easter Jr.
 Stany Zjednoczone
wakat
LekkopółśredniawakatTerence Crawford
 Stany Zjednoczone
Siergiej Lipiniec
 Rosja
wakat
PółśredniaKeith Thurman[a]
 Stany Zjednoczone
Keith Thurman
 Stany Zjednoczone
Errol Spence Jr.
 Stany Zjednoczone
Jeff Horn
 Australia
LekkośredniaErislandy Lara[a]
 Kuba
Brian Castaño
 Argentyna
Jermell Charlo
 Stany Zjednoczone
Jarrett Hurd
 Stany Zjednoczone
Sadam Ali
 Stany Zjednoczone
ŚredniaGiennadij Gołowkin[a]
 Kazachstan
Ryōta Murata
 Japonia
Giennadij Gołowkin
 Kazachstan
Giennadij Gołowkin
 Kazachstan
Billy Joe Saunders
 Wielka Brytania
SuperśredniaGeorge Groves[a]
 Wielka Brytania
Tyron Zeuge
 Niemcy
David Benavidez
 Stany Zjednoczone
Caleb Truax
 Stany Zjednoczone
Gilberto Ramírez
 Meksyk
PółciężkaDmitrij Biwoł
 Rosja
Adonis Stevenson
 Kanada
Artur Bietierbijew
 Rosja
Siergiej Kowalow
 Rosja
Junior ciężkaDienis Lebiediew[a]
 Rosja
Yunier Dorticos
 Kuba
Mairis Briedis
 Łotwa
Murat Gassijew
 Rosja
Ołeksandr Usyk
 Ukraina
CiężkaAnthony Joshua[a]
 Wielka Brytania
Manuel Charr
 Niemcy
Deontay Wilder
 Stany Zjednoczone
Anthony Joshua
 Wielka Brytania
Joseph Parker
 Nowa Zelandia

Styczeń

13 stycznia

14 stycznia

  • Stany Zjednoczone Nowy JorkGervonta Davis zdobył tytuł mistrza świata IBF w kategorii junior lekkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 7. rundzie z dotychczasowym mistrzem José Pedrazą[2].
    James DeGale (mistrz świata IBF w wadze superśredniej) i Badou Jack (mistrz świata WBC w wadze superśredniej) zremisowali w pojedynku o unifikacje tytułów i zachowali swoje pasy[3].

15 stycznia

21 stycznia

  • Francja Levallois-PerretCédric Vitu obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii lekkośredniej wygrywając jednogłośnie na punkty z Isaakiem Realem.

25 stycznia

  • Tajlandia PhitsanulokChayaphon Moonsri obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii słomkowej po jednogłośnym zwycięstwie na punkty nad Melvinem Jerusalemem[5].

28 stycznia

  • Stany Zjednoczone Las VegasLeo Santa Cruz odzyskał tytuł supermistrza świata WBA w wadze piórkowej po pokonaniu dwa do remisu dotychczasowego mistrza Carla Framptona[6].
    Mikey Garcia zdobył tytuł mistrza świata WBC w wadze lekkiej po znokautowaniu w 3. rundzie dotychczasowego mistrza Dejana Zlatičanina[7].
  • Stany Zjednoczone IndioMiguel Berchelt zdobył tytuł mistrza świata WBC w wadze junior lekkiej wygrywając przez nokaut w 11. rundzie z dotychczasowym mistrzem Francisco Vargasem, który nie był w stanie kontynuować walki wskutek kontuzji[8].

29 stycznia

  • Makau MakauJerwin Ancajas obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii junior koguciej wygrywając przez techniczny nokaut w 8. rundzie z José Alfredo Rodríguezem.

30 stycznia

Luty

2 lutego

4 lutego

  • Niemcy MagdeburgAgit Kabayel zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze ciężkiej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Hervé’a Hubeaux[11].

10 lutego

  • Stany Zjednoczone ToledoŻanat Żanakijew zdobył tytuły supermistrza świata WBA oraz mistrza świata IBO w kategorii koguciej po wygraniu niejednogłośnie na punkty z dotychczasowym mistrzem Rau’shee Warrenem.
    Robert Easter Jr. obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii junior koguciej wygrywając jednogłośnie na punkty z Luisem Cruzem[12].

11 lutego

  • Wielka Brytania CarshaltonAnthony Yigit zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii lekkopółśredniej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Lenny’ego Dawsa[13].

18 lutego

  • Stany Zjednoczone CincinnatiLamont Peterson zdobył tytuł mistrza świata WBA w wadze półśredniej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Dawida Awanesjana.

25 lutego

  • Stany Zjednoczone BirminghamDeontay Wilder obronił tytuł mistrza WBC w kategorii ciężkiej po zwycięstwie przez techniczny nokaut w 5. rundzie nad Geraldem Washingtonem[14].
    Jarrett Hurd zdobył wakujący tytuł mistrza świata IBF w wadze lekkośredniej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 9. rundzie Tony’ego Harrisona[15].
    Dominic Breazeale pokonał przez techniczny nokaut w 5. rundzie Izuagbe Ugonoha (waga ciężka)[16].
  • Wielka Brytania Kingston upon HullRey Vargas zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBC w wadze junior lekkiej po pokonaniu niejednogłośnie na punkty Gavina McDonnella.

Marzec

1 marca

  • Tajlandia Chon BuriThammanoon Niyomtrong obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii słomkowej po zwycięstwie przez nokaut w 5. rundzie nad Go Odairą.

2 marca

  • Japonia TokioShinsuke Yamanaka obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze koguciej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 7. rundzie Carlosa Carlsona.

3 marca

  • Francja Saint-QuentinGuillaume Frenois obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze junior lekkiej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Wiaczesława Gusiewa[17].

4 marca

8 marca

11 marca

14 marca

18 marca

25 marca

  • Stany Zjednoczone PoczdamTyron Zeuge obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii superśredniej wygrywając przez techniczną decyzję w 5. rundzie z Isaacem Ekpo[28].
  • Wielka Brytania ManchesterJorge Linares obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii lekkiej wygrywając jednogłośnie na punkty z Anthonym Crollą[29].

25-31 marca

Kwiecień

1 kwietnia

8 kwietnia

  • Wielka Brytania ManchesterTerry Flanagan obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii lekkiej pokonując jednogłośnie na punkty Piotra Pietrowa.
    Liam Smith pokonał wskutek kontuzji w 7. rundzie Liama Williamsa, lecz nie zdobył pasa tymczasowego mistrza WBO w wadze lekkośredniej, gdyż ważył ponad limit tej kategorii[32].
  • Stany Zjednoczone Oxon HillWasyl Łomaczenko obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii junior lekkiej po wygranej przez poddanie w 9. rundzie z Jasonem Sosą[33].
    Ołeksandr Usyk obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii junior ciężkiej po zwycięstwie jednogłośnie na punkty nad Michaelem Hunterem[34].
    Ołeksandr Hwozdyk (waga półciężka) pokonał przez techniczny nokaut w 3. rundzie Yunieski Gonzaleza[35].

9 kwietnia

  • Japonia OsakaShun Kobo zdobył tytuł mistrza świata WBA w kategorii junior piórkowej wygrywając przez poddanie w 11. rundzie z dotychczasowym mistrzem z Nehomarem Cermeño.
  • Niemcy Hamburg – zmarł Dieter Kottysch, mistrz olimpijski z 1972 w wadze lekkośredniej[36].

15 kwietnia

  • Wielka Brytania GlasgowJulius Indongo obronił tytuły mistrza świata IBF i IBO oraz zdobył tytuł mistrza świata WBA w kategorii lekkopółśredniej wygrywając jednogłośnie na punkty z Rickym Burnsem[37].

22 kwietnia

  • Stany Zjednoczone CarsonGilberto Ramírez obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii superśredniej wygrywając jednogłośnie na punkty z Maksymem Bursakiem[38].
    Jesse Magdaleno obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii junior piórkowej wygrywając przez nokaut w 2. rundzie z Adeilsonem Dos Santosem[39].
    Óscar Valdez obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii piórkowej po jednogłośnym zwycięstwie na punkty nad Miguelem Marriagą[40].
  • Stany Zjednoczone Nowy JorkJermell Charlo obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii lekkośredniej nokautując w 6. rundzie Charlesa Hatleya[41].

23 kwietnia

  • Japonia OsakaKazuto Ioka obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii muszej wygrywając jednogłośnie na punkty z Noknoim Sitthiprasertem.
    Marlon Tapales pokonał przez techniczny nokaut w 11. rundzie Shohei Omoriego, ale stracił pas mistrza świata WBO w wadze koguciej z powodu nadwagi[42].

29 kwietnia

Maj

5 maja

  • Hiszpania MadrytHadillah Mohoumadi zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii superśredniej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Mariano Hilario[44].

6 maja

13 maja

  • Wielka Brytania BirminghamKhalid Yafai obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii junior koguciej po wygranej jednogłośnie na punkty nad Suguru Muranaką[47].
    Sam Eggington zdobył tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii półśredniej wygrywając przez nokaut w 10. rundzie z obrońcą pasa Ceferino Rodriguezem[47].

19 maja

  • Francja Pont-AudemerThomas Masson zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze muszej po wygranej przez techniczny nokaut w 9. rundzie z Ołeksandrem Hryszczukiem.

20 maja

  • Wielka Brytania LondynGervonta Davis obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze junior lekkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 3. rundzie z Liamem Walshem[48].
  • Stany Zjednoczone Oxon HillGary Russell Jr. obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii piórkowej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 7. rundzie Óscara Escandóna[49].
    Andre Dirrell zdobył wakujący tymczasowy tytuł mistrza świata IBF w wadze superśredniej wygrywając przez dyskwalifikację w 8. rundzie z José Uzcátegui, który znokautował go ciosem zadanym po gongu kończącym rundę[50].
  • Stany Zjednoczone Nowy JorkTerence Crawford obronił tytuły mistrza świata WBC i WBO w wadze lekkopółśredniej po pokonaniu przez poddanie w 10. rundzie Félixa Díaza[51].
  • Japonia TokioHassan N'Dam N'Jikam zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBA w kategorii średniej wygrywając niejednogłośnie na punkty z Ryōtą Muratą[52].
    Ken Shiro zdobył tytuł mistrza świata WBC w kategorii junior muszej wygrywając niejednogłośnie na punkty z obrońcą tytułu Ganiganem Lópezem[52].
    Daigo Higa zdobył tytuł mistrza świata WBC w kategorii muszej wygrywając przez techniczny nokaut w 6. rundzie z obrońcą tytułu Juanem Hernándezem[52].
  • Japonia NagojaKōsei Tanaka obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii junior muszej wygrywając jednogłośnie na punkty z Ángelem Acostą.
  • Polska PoznańKrzysztof Włodarczyk pokonał niejednogłośnie na punkty Noela Gevora (waga junior ciężka)[53].

21 maja

  • Japonia TokioNaoya Inoue obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze junior koguciej wygrywając przez nokaut w 3. rundzie z Ricardo Rodríguezem[54].
    Milan Melindo zdobył tytuł mistrza świata IBF w wadze junior muszej po zwycięstwie przez techniczny nokaut w 1. rundzie nad dotychczasowym mistrzem Akirą Yaegashim[54].

27 maja

  • Wielka Brytania SheffieldErrol Spence Jr. zdobył tytuł mistrza świata IBF w wadze półśredniej wygrywając przez nokaut w 11. rundzie z obrońcą pasa Kellem Brookiem[55].
    George Groves zdobył wakujący tytuł supermistrza świata WBA w wadze superśredniej wygrywając przez techniczny nokaut w 6. rundzie z Fiodorem Czudinowem[56]
  • Meksyk MonterreyJosé Argumedo obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze słomkowej wygrywając przez techniczny nokaut w 8. rundzie z Gabrielem Mendozą.

Czerwiec

3 czerwca

4 czerwca

  • Belgia RoeselareYves Ngabu zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze junior ciężkiej po wygranej przez techniczny nokaut w 4. rundzie z Tamasem Lodim[58].

7 czerwca

  • Niemcy Magdeburg – zmarł René Monse, niemiecki bokser, medalista mistrzostw świata i mistrzostw Europy w wadze superciężkiej[59].

10 czerwca

  • Wielka Brytania BelfastRyan Burnett zdobył tytuł mistrza świata IBF w wadze koguciej po pokonaniu jednogłośnie na punkty dotychczasowego mistrza Lee Haskinsa[60].

16-24 czerwca

  • Ukraina Charków – odbyły się mistrzostwa Europy. Klasyfikację medalową wygrała reprezentacja Ukrainy (3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe), zaś najwięcej medali zdobyła reprezentacja Anglii (1 złote, 6 srebrnych i 1 brązowy)[61].

17 czerwca

  • Polska – zmarł Józef Grudzień, mistrz i wicemistrz olimpijski oraz mistrz i wicemistrz Europy[62].
  • Stany Zjednoczone Las VegasAndre Ward obronił tytuły supermistrza świata WBA oraz mistrza świata IBF i WBO w wadze półciężkiej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 8. rundzie Siergieja Kowalowa[63].
    Guillermo Rigondeaux obronił tytuły supermistrza świata WBA oraz mistrza świata IBO w wadze junior piórkowej po zwycięstwie przez nokaut w 1. rundzie nad Moisesem Floresem[64].
  • Niemcy WetzlarTyron Zeuge obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii superśredniej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Paula Smitha[65].
  • Włochy Saint-VincentEmanuele Blandamura obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii średniej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Alessandro Goddiego.

24 czerwca

  • Francja Pont-Sainte-MaxenceGuillaume Frenois obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii średniej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Ruddy’ego Encarnaciona.
  • Polska GdańskTomasz Adamek (waga ciężka) pokonał jednogłośnie na punkty Solomona Haumono[66].
    Krzysztof Głowacki (waga junior ciężka) pokonał przez techniczny nokaut w 6. rundzie Hizniego Altunkayę[67].

30 czerwca

  • Stany Zjednoczone ToledoRobert Easter Jr. obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze lekkiej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Dienisa Szafikowa[68].

Lipiec

1 lipca

  • Niemcy DreznoKaro Murat zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze półciężkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 11. rundzie z Dominikiem Böselem[69].

2 lipca

  • Australia BrisbaneJeff Horn zdobył tytuł mistrza świata WBO w wadze półśredniej wygrywając jednogłośnie na punkty z dotychczasowym mistrzem Mannym Pacquiao[70].
    Jerwin Ancajas obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze junior koguciej po zwycięstwie przez techniczny nokaut w 7. rundzie nad Teiru Kinoshitą[71].

9 lipca

15 lipca

  • Wielka Brytania LondynLee Selby obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze piórkowej pokonując jednogłośnie na punkty Jonathana Victora Barrosa[73].
  • Tajlandia Chon BuriThammanoon Niyomtrong obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii słomkowej po zwycięstwie jednogłośnie na punkty nad Reyem Loreto[73].
  • Stany Zjednoczone InglewoodMiguel Berchelt obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii junior lekkiej pokonując jednogłośnie na punkty Takashiego Miurę[74].
    Jezreel Corrales obronił tytuł supermistrza świata WBA w kategorii junior lekkiej pokonując przez techniczną decyzję w 10. rundzie Robinsona Castellanosa[74].
  • Stany Zjednoczone UniondaleAdam Kownacki pokonał przez techniczny nokaut w 4. rundzie Artura Szpilkę[75].

21 lipca

  • Hiszpania CastellbisbalMarc Vidal zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze piórkowej wygrywając niejednogłośnie na punkty z Sergio Blanco.

23 lipca

  • Japonia TokioHiroto Kyoguchi zdobył tytuł mistrza świata IBF w wadze słomkowej po zwycięstwie jednogłośnie na punkty nad dotychczasowym mistrzem José Argumedo[76].
    Ryoichi Taguchi obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii junior muszej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 9. rundzie Roberta Barrery[76].

28 lipca

  • SzanghajSho Kimura zdobył tytuł mistrza świata WBO w wadze muszej wygrywając przez techniczny nokaut w 11. rundzie z dotychczasowym mistrzem Zou Shimingiem[77].

29 lipca

Sierpień

5 sierpnia

15 sierpnia

  • Japonia KiotoLuis Nery zdobył tytuł mistrza świata WBC w kategorii koguciej wygrywając przez techniczny nokaut w 4. rundzie z dotychczasowym mistrzem Shinsuke Yamanaką[80].

19 sierpnia

  • Stany Zjednoczone LincolnTerence Crawford obronił tytuły mistrza świata WBC i WBO oraz zdobył tytuł supermistrza świata WBA i mistrza świata IBF w kategorii lekkopółśredniej nokautując w 3. rundzie dotychczasowego mistrza świata WBA i IBF Juliusa Indongo[81].

25 sierpnia – 2 września

26 sierpnia

  • Stany Zjednoczone ParadiseFloyd Mayweather Jr. pokonał przez techniczny nokaut w 10. rundzie Conora McGregora[83].
    Gervonta Davis zwyciężył Francisco Fonsecę przez nokaut w 8. rundzie, ale utracił pas mistrza świata IBF w wadze junior lekkiej, ponieważ poprzedniego dnia podczas oficjalnego ważenia miał przekroczony limit wagi[84].
    Badou Jack zdobył tytuł mistrza świata WBA w wadze półciężkiej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 5. rundzie dotychczasowego mistrza Nathana Cleverly’ego[85].
  • Stany Zjednoczone CarsonMiguel Cotto zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBO w kategorii lekkośredniej po wygranej jednogłośnie na punkty z Yoshihiro Kamegaim[86].
    Rey Vargas obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze junior piórkowej po zwycięstwie jednogłośni ena punkty nad Ronnym Riosem.

27 sierpnia

  • Japonia KumamotoRyuya Yamanaka zdobył tytuł mistrza świata WBO w wadze słomkowej po wygranej jednogłośnie na punkty nad dotychczasowym mistrzem Tatsuyą Fukuharą.

Wrzesień

3 września

  • Meksyk Meksyk – zmarł Sugar Ramos, były zawodowy mistrz świata kategorii piórkowej[87].
  • Japonia KiotoDaniel Roman zdobył tytuł mistrza świata WBA w wadze junior piórkowej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 9. rundzie dotychczasowego mistrza Shuna Kobo.

8 września

  • Stany Zjednoczone ParadiseDavid Benavidez zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBC w kategorii superśredniej wygrywając niejednogłośnie na punkty z Ronaldem Gavrilem[88].

9 września

13 września

  • Japonia OsakaKōsei Tanaka obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii junior muszej wygrywając przez techniczny nokaut w 9. rundzie z Rangsanem Chayanramem.
    Ryosuke Iwasa zdobył tytuł mistrza świata IBF w wadze junior piórkowej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 6. rundzie dotychczasowego mistrza Yukinoriego Oguniego[92].

16 września

17 września

19 września

22 września

23 września

30 września

  • Łotwa RygaMairis Briedis obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii junior ciężkiej wygrywając jednogłośnie na punkty z Mikiem Perezem. Walka odbyła się w ramach World Boxing Super Series[104].
  • Szwecja SolnaAnthony Yigit obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii lekkopółśredniej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Sandora Martina.
  • Wielka Brytania HartlepoolAbigail Medina obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w junior piórkowej po zwycięstwie przerz techniczny nokaut w 2. rundzie nad Martinem Wardem.

Październik

7 października

  • Wielka Brytania ManchesterMohamed Mimoune zdobył tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii półśredniej wygrywając niejednogłośnie na punkty z obrońcą pasa Samem Eggingtonem.
  • Niemcy StuttgartChris Eubank Jr. obronił tytuł mistrza świata IBO w wadze superśredniej po pokonaniu przez nokaut w 3. rundzie Avniego Yildrima. Walka odbyła się w ramach turnieju World Boxing Super Series[105].

12 października

  • Francja PérolsKarim Guerfi obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii koguciej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 8. rundzie Stephane Jamoye.

14 października

  • Wielka Brytania LondynGeorge Groves obronił pas supermistrza świata federacji WBA w wadze superśredniej, pokonując przez nokaut w czwartej rundzie Jamiego Coxa. Dzięki temu awansował do półfinału turnieju World Boxing Super Series[106].
  • Stany Zjednoczone Nowy JorkErislandy Lara pokonał jednogłośnie na punkty Terrella Gaushę i zachował pas supermistrza WBA w wadze lekkośredniej[107].
    Jermell Charlo znokautował w pierwszej rundzie Ericksona Lubina i obronił mistrzowski pas federacji WBC w wadze lekkośredniej[108].
    Jarrett Hurd pokonał przez poddanie w dziesiątej rundzie Austina Trouta i obronił mistrzowski pas federacji IBF w wadze lekkośredniej[109].
  • Stany Zjednoczone CarsonAbner Mares pokonał przez techniczną decyzję w dziesiątej rundzie Andrésa Gutiérreza i obronił mistrzowski pas WBA w wadze piórkowej[110].
    Leo Santa Cruz pokonał przez nokaut w ósmej rundzie Chrisa Avalosa i zachował supermistrzowski pas WBA w wadze piórkowej[111].

21 października

22 października

  • Japonia TokioDaigo Higa obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii muszej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 7. rundzie Thomasa Massona.
    Ken Shiro obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze junior muszej wygrywając niejednogłośnie na punkty z Pedro Guevarą.
    Ryōta Murata zdobył tytuł mistrza świata WBA w kategorii średniej po zwycięstwie przez poddanie po 7. rundzie nad Hassanem N'Dam N'Jikamem[117].

27 października

28 października

29 października

Listopad

4 listopada

6 listopada

11 listopada

18 listopada

  • Wielka Brytania BelfastZolani Tete obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze koguciej nokautując Siboniso Gonyę w 11. sekundzie 1. rundy.
    Jerwyn Ancajas obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii junior koguciej po wygranej przez techniczny nokaut w 6. rundzie nad Jamie Conlanem[132].

25 listopada

Grudzień

2 grudnia

  • Wielka Brytania LeicesterAnthony Yigit obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze lekkopółśredniej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Joego Hughesa.
  • Stany Zjednoczone Nowy JorkSadam Ali zdobył tytuł mistrza świata WBO w wadze lekkośredniej zwyciężając jednogłośnie na punkty Miguela Cotto. Była to pożegnalna walka zawodowa Cotto[136].
    Rey Vargas obronił pas mistrza świata WBC w kategorii junior piórkowej wygrywając jednogłośnie na punkty z Oscarem Negrete.
    Ángel Acosta zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBO w kategorii junior muszej po wygranej przez nokaut w 10. rundzie nad Juanem Alejo[137].

9 grudnia

  • Stany Zjednoczone Nowy JorkWasyl Łomaczenko obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze junior lekkiej zwyciężając przez poddanie po 6. rundzie Guillermo Rigondeaux[138].
  • Wielka Brytania LondynCaleb Truax zdobył tytuł mistrza świata IBF w wadze super średniej wygrywając niejednogłośnie na punkty z obrońcą tytułu Jamesem DeGale,
    Lee Selby obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze piórkowej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Eduardo Ramíreza, który miał nadwagę[139].
  • Stany Zjednoczone Las VegasKenichi Ogawa zdobył wakujący tytuł mistrza świata IBF w wadze junior lekkiej po pokonaniu niejednogłośnie na punkty Tevina Farmera.

12 grudnia

  • Finlandia HelsinkiEdis Tatli obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze lekkiej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Francesco Patery.

13 grudnia

  • Australia BrisbaneJeff Horn obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze półśredniej wygrywając techniczny nokaut w 11. rundzie z Garym Corcoranem[140].
  • Wielka Brytania LondynMartin Ward zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze junior lekkiej po pokonaniu przez nokaut w 6. rundzie Julego Ginera.

16 grudnia

22 grudnia

  • Francja Saint-QuentinZakaria Attou zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze lekkośredniej po pokonaniu niejednogłośnie na punkty Orlando Fiordigiglio.

30 grudnia

  • Japonia JokohamaKen Shiro obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze junior muszej zwyciężając przez techniczny nokaut w 4. rundzie Gilberto Pedrozę.
    Naoya Inoue obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze junior koguciej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 3. rundzie Yoanna Boyeaux[142].

31 grudnia

  • Japonia TokioRyoichi Taguchi obronił tytuł mistrza świata WBA i zdobył tytuł mistrza świata IBF w wadze junior muszej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Milana Melindo. Został tym samym supermistrzem świata WBA w wadze junior muszej.
    Hiroto Kyoguchi obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze słomkowej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 8. rundzie Carlosa Buitrago.
    Sho Kimura obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze muszej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 9. rundzie Toshiyukiego Igarashiego[143].

Uwagi

  1. a b c d e f g h i Supermistrz WBA

Przypisy

  1. Piękna kontra i tytuł obroniony – Foreman bez szans z Larą, bokser.org, 14 stycznia 2017 [dostęp 2017-01-15] (pol.).
  2. Gervonta Davis mistrzem świata – oto nowa siła boksu?, bokser.org, 15 stycznia 2017 [dostęp 2017-01-15] (pol.).
  3. Znakomite widowisko – DeGale i Jack na remis!, bokser.org, 15 stycznia 2017 [dostęp 2017-01-15] (pol.).
  4. Nie żyje Jan Szczepański, czyli złoty ciąg wagi lekkiej, Przegląd Sportowy, 15 stycznia 2017 [dostęp 2017-01-16] (pol.).
  5. Na dole bez zmian., bokser.org, 25 stycznia 2017 [dostęp 2017-01-31] (pol.).
  6. Rewanż jest słodki – tym razem Santa Cruz lepszy od Framptona., bokser.org, 29 stycznia 2017 [dostęp 2017-01-31] (pol.).
  7. Mikey Garcia chce walk unifikacyjnych., bokser.org, 29 stycznia 2017 [dostęp 2017-01-31] (pol.).
  8. Berchelt zdetronizował Vargasa., bokser.org, 29 stycznia 2017 [dostęp 2017-01-31] (pol.).
  9. Bogdan Radzikowski: Nekrologi, nekrologi.net, 3 lutego 2017 [dostęp 2018-05-21] (pol.).
  10. Boks. Nie żyje Józef Piński – pogromca Jerzego Kuleja, 24kurier.pl, 3 lutego 2017 [dostęp 2017-12-05] (pol.).
  11. Agit Kabayel mistrzem Europy wagi ciężkiej, bokser.org, 4 lutego 2017 [dostęp 2017-02-18] (pol.).
  12. Popis Eastera Jr. Niespodziewana porażka Warrena, bokser.org, 11 lutego 2017 [dostęp 2017-02-18] (pol.).
  13. Anthony Yigit nowym mistrzem Europy, ringpolska.pl, 12 lutego 2017 [dostęp 2017-02-18] (pol.).
  14. Wilder zastopował Washingtona i obronił pas WBC wagi ciężkiej., bokser.org, 26 lutego 2017 [dostęp 2017-03-12] (pol.).
  15. Jarrett Hurd nowym mistrzem świata IBF., bokser.org, 26 lutego 2017 [dostęp 2017-03-12] (pol.).
  16. Wojna, nokdauny, krew – Breazeale wstał z desek i pokonał Ugonoha., bokser.org, 26 lutego 2017 [dostęp 2017-03-12] (pol.).
  17. Guillaume Frenois pokonuje Wiaczesława Gusewa i broni pasa EBU., boxing.pl, 4 marca 2017 [dostęp 2017-03-12] (pol.).
  18. Thurman po świetnym pojedynku wypunktował Garcię., bokser.org, 5 marca 2017 [dostęp 2017-03-12] (pol.).
  19. Fonfara zastopował Dawsona w ostatniej rundzie!, bokser.org, 5 marca 2017 [dostęp 2017-03-12] (pol.).
  20. Kontuzjowany Haye przegrał z Bellew po heroicznym boju!, bokser.org, 5 marca 2017 [dostęp 2017-03-12] (pol.).
  21. Richard Goldstein, Lou Duva, Boxing Promoter, Manager and Trainer, Dies at 94, The New York Times, 8 marca 2017 [dostęp 2017-03-12] (ang.).
  22. Jedenaście minut wojny – Lemieux brutalnie znokautował Stevensa!, bokser.org, 5 marca 2017 [dostęp 2017-03-12] (pol.).
  23. Odeszła waga ciężka – wspomnienie o Andrzeju Biegalskim., bokser.org, 15 marca 2017 [dostęp 2017-03-26] (pol.).
  24. Koniec passy nokautów. Gołowkin wygrywa minimalnie na punkty!, bokser.org, 19 marca 2017 [dostęp 2017-03-26] (pol.).
  25. Gonzalez nie pobije rekordu. Pierwsza porażka Chocolatito!, bokser.org, 19 marca 2017 [dostęp 2017-03-26] (pol.).
  26. a b Ring Telegram: wyniki., bokser.org, 19 marca 2017 [dostęp 2017-03-26] (pol.).
  27. Mariusz Wach w końcu pokazał jaja i charakter!, bokser.org, 19 marca 2017 [dostęp 2017-03-26] (pol.).
  28. Kontuzja Zeuge i techniczna decyzja., bokser.org, 26 marca 2017 [dostęp 2017-03-26] (pol.).
  29. Linares ograł Crollę po raz drugi., bokser.org, 26 marca 2017 [dostęp 2017-03-26] (pol.).
  30. KOMUNIKAT KOŃCOWY – Mistrzostw Polski Seniorów – Człopa 2017., pzb.com.pl, 1 kwietnia 2017 [dostęp 2017-05-07] [zarchiwizowane z adresu 2017-04-07] (pol.).
  31. Briedis zatruł styl Hucka – Łotysz nowym mistrzem WBC!, bokser.org, 1 kwietnia 2017 [dostęp 2017-04-17] (pol.).
  32. Wygrane Smitha i Flanagana., bokser.org, 9 kwietnia 2017 [dostęp 2017-04-17] (pol.).
  33. Genialny Łomaczenko zastopował Sosę., bokser.org, 9 kwietnia 2017 [dostęp 2017-04-17] (pol.).
  34. Usyk przetestowany przez Huntera, wygrywa tylko na punkty., bokser.org, 9 kwietnia 2017 [dostęp 2017-04-17] (pol.).
  35. Szybka demolka w wykonaniu Gwozdyka!, bokser.org, 9 kwietnia 2017 [dostęp 2017-04-17] (pol.).
  36. Nie żyje mistrz olimpijski w boksie Niemiec Dieter Kottysch., eurosport.onet.pl, 9 kwietnia 2017 [dostęp 2017-04-17] (pol.).
  37. Indongo łatwo wypunktował Burnsa i zunifikował tytuły., bokser.org, 16 kwietnia 2017 [dostęp 2017-04-17] (pol.).
  38. Ramirez obronił tytuł i wyzwał do walki Gołowkina., bokser.org, 23 kwietnia 2017 [dostęp 2017-05-07] (pol.).
  39. Jesse Magdaleno wciąż niepokonany i wciąż na tronie WBO., bokser.org, 23 kwietnia 2017 [dostęp 2017-05-07] (pol.).
  40. Woja dla Valdeza., bokser.org, 23 kwietnia 2017 [dostęp 2017-05-07] (pol.).
  41. Bezlitosny Charlo., bokser.org, 23 kwietnia 2017 [dostęp 2017-05-07] (pol.).
  42. Ioka obronił tytuł, Tapales wygrał, ale stracił pas na wadze., bokser.org, 24 kwietnia 2017 [dostęp 2017-05-07] (pol.).
  43. Zmiana warty! Wielka wojna – rozbity Joshua zastopował Kliczkę!, bokser.org, 29 kwietnia 2017 [dostęp 2017-05-07] (pol.).
  44. Mohoumadi po raz drugi mistrzem Europy., bokser.org, 6 maja 2017 [dostęp 2017-05-07] (pol.).
  45. Wojny nie było – Canelo zdeklasował biernego Chaveza., bokser.org, 7 maja 2017 [dostęp 2017-05-07] (pol.).
  46. Parker wypunktował Cojanu po nudnym pojedynku., bokser.org, 6 maja 2017 [dostęp 2017-05-07] (pol.).
  47. a b Pożegnalna wygrana Jamesa Toneya i pozostałe wyniki z soboty., bokser.org, 14 maja 2017 [dostęp 2017-06-25] (pol.).
  48. Gervonta Davis rozbił Walsha i obronił pas IBF., bokser.org, 21 maja 2017 [dostęp 2017-06-25] (pol.).
  49. Russell Jr pozostał na tronie WBC., bokser.org, 21 maja 2017 [dostęp 2017-06-25] (pol.).
  50. Dirrell wygrał przez dyskwalifikację pas IBF w wersji tymczasowej., bokser.org, 21 maja 2017 [dostęp 2017-06-25] (pol.).
  51. Kosmiczny Terence Crawford porozbijał silnego i twardego Díaza., bokser.org, 21 maja 2017 [dostęp 2017-06-25] (pol.).
  52. a b c Tokio: trzy walki o tytuł – N'Jikam pokonał Muratę., bokser.org, 20 maja 2017 [dostęp 2017-06-25] (pol.).
  53. Włodarczyk niejednogłośnym werdyktem pokonał Gevora., bokser.org, 20 maja 2017 [dostęp 2017-06-25] (pol.).
  54. a b Inoue stłamsił kolejnego pretendenta – kto następny?, bokser.org, 21 maja 2017 [dostęp 2017-06-25] (pol.).
  55. Errol Spence Jr zrzucił Kella Brooka z tronu IBF!, bokser.org, 28 maja 2017 [dostęp 2017-06-25] (pol.).
  56. Groves w tarapatach, ale wyszedł z nich i zastopował Czudinowa., bokser.org, 27 maja 2017 [dostęp 2017-06-25] (pol.).
  57. Stevenson przejechał się po Fonfarze!, bokser.org, 4 czerwca 2017 [dostęp 2017-06-25] (pol.).
  58. Yves Ngabu nowym mistrzem Europy w „polskiej kategorii”., bokser.org, 5 czerwca 2017 [dostęp 2017-06-25] (pol.).
  59. W lipcu zaboksuje Firat Arslan, odszedł René Monse., bokser.org, 11 czerwca 2017 [dostęp 2017-06-25] (pol.).
  60. Ryan Burnett nowym mistrzem IBF., bokser.org, 11 czerwca 2017 [dostęp 2017-06-25] (pol.).
  61. 42. European Championships, Lokomotiv Sports Palace, Kharkov, Ukraine, June 16-24, 2017., amateur-boxing.strefa.pl, 25 czerwca 2017 [dostęp 2017-06-25] (ang.).
  62. Zmarł Józef Grudzień, sport.pl, 17 czerwca 2017 [dostęp 2015-06-25] (pol.).
  63. Andre Ward rozwiał wątpliwości i zastopował (!) Kowaliowa., bokser.org, 18 czerwca 2017 [dostęp 2017-06-25] (pol.).
  64. Krótka walka i długie dyskusje – kontrowersyjny nokaut „Rigo”., bokser.org, 18 czerwca 2017 [dostęp 2017-06-25] (pol.).
  65. Zeuge wypunktował Smitha., bokser.org, 18 czerwca 2017 [dostęp 2017-06-25] (pol.).
  66. Tomasz Adamek łatwo ograł na punkty Haumono., bokser.org, 24 czerwca 2017 [dostęp 2017-06-25] (pol.).
  67. Krzysztof Głowacki przełamał Altunkayę – udany powrót., bokser.org, 24 czerwca 2017 [dostęp 2017-06-25] (pol.).
  68. Easter Jr wciąż na tronie IBF, udany powrót Williamsa., bokser.org, 1 lipca 2017 [dostęp 2017-07-30] (pol.).
  69. Ring Telegram – wyniki z weekendu., bokser.org, 2 lipca 2017 [dostęp 2017-07-30] (pol.).
  70. Ależ wojna! Horn sensacyjnie pokonał na punkty Pacquiao!, bokser.org, 2 lipca 2017 [dostęp 2017-07-30] (pol.).
  71. Brisbane: niespodziewane porażki Salamowa i Mosleya Jr., bokser.org, 2 lipca 2017 [dostęp 2017-07-30] (pol.).
  72. Lebiediew obronił pas WBA pokonując dzielnego Flanagana., bokser.org, 9 lipca 2017 [dostęp 2017-07-30] (pol.).
  73. a b Mistrzowie obronili pasy., bokser.org, 15 lipca 2017 [dostęp 2017-07-30] (pol.).
  74. a b Wygrane Berchelta i Corralesa., bokser.org, 16 lipca 2017 [dostęp 2017-07-30] (pol.).
  75. Kownacki przejechał się po Szpilce!, bokser.org, 16 lipca 2017 [dostęp 2017-07-30] (pol.).
  76. a b Tokio: Kyuguchi nowym mistrzem, Taguchi obronił tytuł., bokser.org, 24 lipca 2017 [dostęp 2017-07-30] (pol.).
  77. Niespodzianka – Zou Shiming zastopowany!, bokser.org, 28 lipca 2017 [dostęp 2017-07-30] (pol.).
  78. Garcia lepszy od Bronera., bokser.org, 30 lipca 2017 [dostęp 2017-07-30] (pol.).
  79. Łomaczenko znów olśnił swoim boksem i kombinacjami., bokser.org, 6 sierpnia 2017 [dostęp 2017-08-19] (pol.).
  80. Yamanaka zastopowany! Nery nowym mistrzem świata (wideo)., bokser.org, 15 sierpnia 2017 [dostęp 2017-08-19] (pol.).
  81. Terence Crawford znokautował Indongo i zunifikował cztery pasy!, bokser.org, 20 sierpnia 2017 [dostęp 2017-08-20] (pol.).
  82. 19. World Championships, Alsterdorfer Sports Hall, Hamburg, Germany, August 25 – September 2, 2017., amateur-boxing.strefa.pl, 2 września 2017 [dostęp 2017-09-10] (ang.).
  83. Floyd Mayweather Jr zastopował McGregora w 10. rundzie!, bokser.org, 27 sierpnia 2017 [dostęp 2017-09-10] (pol.).
  84. Gervonta Davis znów przed czasem., bokser.org, 27 sierpnia 2017 [dostęp 2017-09-10] (pol.).
  85. Badou Jack zastopował Cleverly’ego i odebrał mu pas WBA Regular., bokser.org, 27 sierpnia 2017 [dostęp 2017-09-10] (pol.).
  86. Cotto wrócił na tron w wadze junior średniej., bokser.org, 27 sierpnia 2017 [dostęp 2017-09-10] (pol.).
  87. Zmarł legendarny mistrz. Dylan napisał piosenkę o jego walce., bokser.org, 4 września 2017 [dostęp 2017-09-07] (pol.).
  88. Benavidez najmłodszym mistrzem w historii, wygrana Quillina., bokser.org, 9 września 2017 [dostęp 2017-09-10] (pol.).
  89. WBSS: Usyk porozbijał Hucka i awansował do półfinału!, bokser.org, 10 września 2017 [dostęp 2017-09-10] (pol.).
  90. Wygrane Estrady i Inoue., bokser.org, 10 września 2017 [dostęp 2017-09-10] (pol.).
  91. Nieudany rewanż – Roman Gonzalez znokautowany!, bokser.org, 10 września 2017 [dostęp 2017-09-10] (pol.).
  92. Dwie walki mistrzowskie w Osace., bokser.org, 13 września 2017 [dostęp 2017-09-17] (pol.).
  93. Co za wojna! Gołowkin z Alvarezem na remis!, bokser.org, 17 września 2017 [dostęp 2017-09-17] (pol.).
  94. Saunders wygrał na punkty, obronił pas WBO i czeka na GGG lub Canelo., bokser.org, 17 września 2017 [dostęp 2017-09-17] (pol.).
  95. WBSS: Callum Smith pierwszym półfinalistą wagi super średniej!, bokser.org, 17 września 2017 [dostęp 2017-09-17] (pol.).
  96. Ciekawie na świecie – wyniki., bokser.org, 17 września 2017 [dostęp 2017-09-17] (pol.).
  97. Ward oddał ostatni pas, o tytuł powalczy być może Kowaliow., bokser.org, 12 października 2017 [dostęp 2017-11-06] (pol.).
  98. Odszedł Wściekły Byk – Jake LaMotta., bokser.org, 20 września 2017 [dostęp 2018-01-28] (pol.).
  99. Valdez powstał z desek i obronił tytuł., bokser.org, 23 września 2017 [dostęp 2017-10-01] (pol.).
  100. Trudna przeprawa Ramireza z Hartem., bokser.org, 23 września 2017 [dostęp 2017-10-01] (pol.).
  101. Linares niejednogłośnie wypunktował Campbella., bokser.org, 24 września 2017 [dostęp 2017-10-01] (pol.).
  102. Dorticos znokautował Kudriaszowa. Teraz Diablo albo Gasijew., bokser.org, 24 września 2017 [dostęp 2017-10-01] (pol.).
  103. Rodzina Furych bez pasa – Hughie wypunktowany przez Parkera., bokser.org, 24 września 2017 [dostęp 2017-10-01] (pol.).
  104. Briedis pokonał Pereza i spotka się z Usykiem w półfinale WBSS., bokser.org, 1 października 2017 [dostęp 2017-10-01] (pol.).
  105. Eubank Jr zdemolował Yildrima., bokser.org, 7 października 2017 [dostęp 2017-10-09] (pol.).
  106. Marcin Olkiewicz, Groves wyeliminował Coxa – teraz czas na walkę z Eubankiem Jr., bokser.org, 14 października 2017 [dostęp 2017-11-06] (pol.).
  107. Erislandy Lara wypunktował Gaushę, ale uśpił kibiców., bokser.org, 15 października 2017 [dostęp 2017-11-06] (pol.).
  108. Charlo szybko znokautował Lubina! (pol.). bokser.org, 15 października 2017. [dostęp 2017-11-06].
  109. Jarrett Hurd przełamał Trouta i obronił pas IBF., bokser.org, 15 października 2017 [dostęp 2017-11-06] (pol.).
  110. Wideo: Abner Mares pokonał Gutierreza., bokser.org, 15 października 2017 [dostęp 2017-11-06] (pol.).
  111. Wideo: Leo Santa Cruz znokautował Avalosa., bokser.org, 15 października 2017 [dostęp 2017-11-06] (pol.).
  112. WBSS: Gasijew znokautował Włodarczyka!, bokser.org, 22 października 2017 [dostęp 2017-11-06] (pol.).
  113. Jubileuszowe, efektowne zwycięstwa Masternaka nad Bujajem!, bokser.org, 22 października 2017 [dostęp 2017-11-06] (pol.).
  114. Maciej Sulęcki wygrał wojnę z Culcayem!, bokser.org, 22 października 2017 [dostęp 2017-11-06] (pol.).
  115. Wygrana Andrade, porażka Corralesa., bokser.org, 22 października 2017 [dostęp 2017-11-06] (pol.).
  116. Ryan Burnett zunifikował pasy IBF/WBA., bokser.org, 22 października 2017 [dostęp 2017-11-06] (pol.).
  117. Murata wziął rewanż i wyszarpał pas WBA Regular wagi średniej., bokser.org, 22 października 2017 [dostęp 2017-11-06] (pol.).
  118. WBSS: Brähmer wypunktowal Branta., bokser.org, 27 października 2017 [dostęp 2017-11-06] (pol.).
  119. Joshua zastopował twardego jak skała Takama!, bokser.org, 28 października 2017 [dostęp 2017-11-06] (pol.).
  120. Yafai obronił tytuł WBA., bokser.org, 28 października 2017 [dostęp 2017-11-06] (pol.).
  121. Mick Gadd, Boxer who fought Muhammad Ali twice dead: Tony Madigan celebrated for taking on 'The Greatest' and rugby career, Daily Mirror, 29 października 2017 [dostęp 2017-11-26] (ang.).
  122. Wilder łatwo rozprawił się ze Stiverne’em., bokser.org, 5 listopada 2017 [dostęp 2017-11-06] (pol.).
  123. Lipiniec nowym mistrzem świata IBF w junior półśredniej., bokser.org, 5 listopada 2017 [dostęp 2017-11-06] (pol.).
  124. Brazeale zastopował Molinę., bokser.org, 5 listopada 2017 [dostęp 2017-11-06] (pol.).
  125. Efektowny nokaut Biwola. Czy to nowy król wagi półciężkiej?, bokser.org, 4 listopada 2017 [dostęp 2017-11-06] (pol.).
  126. Quigg obowiązkowym pretendentem WBA w piórkowej., bokser.org, 4 listopada 2017 [dostęp 2017-11-06] (pol.).
  127. Kabayel pokonał ospałego Chisorę i obronił pas EBU., bokser.org, 4 listopada 2017 [dostęp 2017-11-06] (pol.).
  128. Nie żyje łodzki olimpijczyk Leszek Borkowski., pzb.com.pl [dostęp 2018-04-22] [zarchiwizowane z adresu 2017-11-09] (pol.).
  129. Zmarł czeski bokser Polacek, dawny rywal Pietrzykowskiego (pol.). eurosport.interia.pl, 14 listopada 2017. [dostęp 2017-11-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (16 listopada 2017)].
  130. Znów przed czasem – Artur Beterbijew nowym mistrzem IBF., bokser.org, 12 listopada 2017 [dostęp 2017-11-26] (pol.).
  131. Ambitny Wach przegrał przed czasem z Millerem., bokser.org, 12 listopada 2017 [dostęp 2017-11-26] (pol.).
  132. Belfast – najszybszy nokaut w historii walk mistrzowskich (wideo)., bokser.org, 19 listopada 2017 [dostęp 2017-11-26] (pol.).
  133. Kowaliow zdemolował Szabrańskiego!, bokser.org, 25 listopada 2017 [dostęp 2017-11-26] (pol.).
  134. Charr z pasem WBA w ciężkiej. Szybka wygrana Jędrzejewskiego., bokser.org, 25 listopada 2017 [dostęp 2017-11-26] (pol.).
  135. Moonsri (49–0!) obronił pas WBC., bokser.org, 25 listopada 2017 [dostęp 2017-11-26] (pol.).
  136. Ali zdetronizował Cotto w pożegnalnej walce wielkiego mistrza., bokser.org, 3 grudnia 2017 [dostęp 2017-12-08] (pol.).
  137. Acosta i Vargas wrócą do domów z mistrzowskimi pasami., bokser.org, 3 grudnia 2017 [dostęp 2017-12-08] (pol.).
  138. Świetny Łomaczenko stłamsił i zastopował Rigondeauz!, bokser.org, 10 grudnia 2017 [dostęp 2017-12-30] (pol.).
  139. Sensacja w Londynie – DeGale zdetronizowany przez Caleba Truax!, bokser.org, 10 grudnia 2017 [dostęp 2017-12-30] (pol.).
  140. Horn po raz pierwszy obronił tytuł, pechowy remis Leapai., bokser.org, 13 grudnia 2017 [dostęp 2017-12-30] (pol.).
  141. Saunders łatwo ograł Lemieux., bokser.org, 17 grudnia 2017 [dostęp 2017-12-30] (pol.).
  142. Potwór Inoue zdemolował kolejnego rywala., bokser.org, 30 grudnia 2017 [dostęp 2017-12-30] (pol.).
  143. Sylwestrowi mistrzowie z Kraju Kwitnącej Wiśni., bokser.org, 2 stycznia 2018 [dostęp 2018-01-07] (pol.).

Media użyte na tej stronie

Flag of Thailand.svg
The national flag of Kingdom of Thailand since September 2017; there are total of 3 colours:
  • Red represents the blood spilt to protect Thailand’s independence and often more simply described as representing the nation.
  • White represents the religion of Buddhism, the predominant religion of the nation
  • Blue represents the monarchy of the nation, which is recognised as the centre of Thai hearts.
Flag of the United States.svg
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
Flag of New Zealand.svg
Flag of New Zealand. Specification: http://www.mch.govt.nz/nzflag/description.html , quoting New Zealand Gazette, 27 June 1902.
Flag of Finland.svg
Flaga Finlandii
Boxing pictogram.svg
Pictograms of Olympic sports - Boxing. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.