2018 w boksie
Lista zawodowych mistrzów świata na 31 grudnia 2018
Styczeń
20 stycznia
Nowy Jork – Robert Easter Jr. obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii lekkiej wygrywając niejednogłośnie na punkty z Javierem Fortuną.
Errol Spence Jr. obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze półśredniej po pokonaniu przez poddanie po 7. rundzie Lamonta Petersona[1].
Adam Kownacki (waga ciężka) znokautował w 6. rundzie Iago Kiladze[2].
27 stycznia
Antwerpia – Yves Ngabu obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze junior ciężkiej po wygranej przez poddanie po 3. rundzie z Geoffreyem Battelo.
Inglewood – Lucas Martin Matthysse zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBA w kategorii półśredniej wygrywając przez nokaut w 8. rundzie z Tewą Kiramem[3].
Jorge Linares obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze lekkiej po zwycięstwie jednogłośnie na punkty nad Mercito Gestą.Ryga – Ołeksandr Usyk obronił tytuł mistrza świata WBO i zdobył tytuł mistrza świata WBC w wadze junior ciężkiej po pokonaniu dwa do remisu Mairisa Briedisa. Był to półfinałowy pojedynek turnieju World Boxing Super Series[4].
Luty
3 lutego
Soczi – Murat Gassijew obronił tytuł mistrza świata IBF i zdobył tytuł mistrza świata WBA w wadze junior ciężkiej po wygranej przez techniczny nokaut w 12. rundzie z Yunierem Dorticosem. Był to półfinałowy pojedynek turnieju World Boxing Super Series[5]. Dorticos zachował jednak tytuł mistrza świata WBA[6].
Corpus Christi – Gilberto Ramírez obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze superśredniej wygrywając przez techniczny nokaut w 6. rundzie z Habibem Ahmedem[7].
Jerwin Ancajas obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze junior koguciej po wygranej przez techniczny nokaut w 10. rundzie nad Israelem Gonzalezem[8].Naha – Daigo Higa obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze muszej nokautując w 1. rundzie Moisésa Fuentesa[9].
9 lutego
Warszawa – zmarł Henryk Niedźwiedzki, medalista igrzysk olimpijskich w 1956 w Melbourne w kategorii piórkowej[10].
10 lutego
Cancún – Miguel Berchelt obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze junior lekkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 3. rundzie z Maxwellem Awuku[11].
16 lutego
Reno – Raymundo Beltrán zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBO w wadze lekkiej po wygranej jednogłośnie na punkty z Paulusem Mosesem[12].
17 lutego
Manchester – George Groves obronił tytuł supermistrza świata WBA i zdobył tytuł mistrza świata IBO w wadze superśredniej po wygranej jednogłośnie na punkty z Chrisem Eubankiem Jrem. Był to półfinałowy pojedynek turnieju World Boxing Super Series[13].
Las Vegas – David Benavidez obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze superśredniej po zwycięstwie jednogłośnie na punkty nad Ronaldem Gavrilem[14].
23 lutego
Rzym – Kamil Szeremeta zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze średniej po wygranej przez techniczny nokaut w 2. rundzie z Alessandro Goddim[15].
24 lutego
Inglewood – Artem Dalakjan zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBA w kategorii muszej po wygranej jednogłośnie na punkty z Brianem Vilorią.
Donnie Nietes obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze muszej po pokonaniu przez nokaut w 7. rundzie Juana Carlosa Reveco[16].
Wisaksil Wangek obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze junior koguciej zwyciężając niejednogłośnie na punkty Juana Francisco Estradę[17].Norymberga – Callum Smith pokonał jednogłośnie na punkty Nieky’ego Holzkena, który zastąpił chorego Jürgena Brähmera. Był to półfinałowy pojedynek turnieju World Boxing Super Series w wadze superśredniej[18].
28 lutego
Tokio – Daniel Roman obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii junior piórkowej po wygranej jednogłośnie na punkty z Ryō Matsumoto.
Marzec
1 marca
Tokio – Ryosuke Iwasa obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii junior piórkowej po wygranej jednogłośnie na punkty z Ernesto Saulongiem.
Luis Nery pokonał przez techniczny nokaut w 2. rundzie Shinsuke Yamanakę, lecz mimo to utracił tytuł mistrza świata WBC w kategorii koguciej z powodu nadwagi[19].
3 marca
Nowy Jork – Deontay Wilder obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze ciężkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 10. rundzie z Luisem Ortizem[20].
Siergiej Kowalow obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze półciężkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 7. rundzie z Igorem Michałkinem[21].
Dmitrij Biwoł obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze półciężkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 12. rundzie z Sullivanem Barrerą[22].
José Uzcátegui zdobył tytuł tymczasowego mistrza świata IBF w wadze superśredniej po pokonaniu przez poddanie w 8. rundzie dotychczasowego mistrza Andre Dirrella[23].Weißenfels – Dominic Bösel zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze półciężkiej po wygranej jednogłośnie na punkty z Serhijem Demczenko.
6 marca
Chon Buri – Thammanoon Niyomtrong obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii słomkowej po wygranej jednogłośnie na punkty z Toto Landero.
10 marca
San Antonio – Mikey Garcia zdobył tytuł mistrza świata IBF w wadze lekkopółśredniej po pokonaniu jednogłośnie na punkty dotychczasowego mistrza Siergieja Lipinieca[24].
Kirył Relich zdobył tytuł wakujący mistrza świata WBA w wadze lekkopółśredniej wygrywając jednogłośnie na punkty z Rancesem Barthelemym[25].Carson – Óscar Valdez obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze piórkowej wygrywając jednogłośnie na punkty ze Scottem Quiggiem, który miał dodatkowo nadwagę[26].
Boulogne-Billancourt – Brian Castaño obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze lekkośredniej po wygranej przez techniczny nokaut w 12. rundzie z Cédricem Vitu.
17 marca
Nowy Jork – José Carlos Ramírez zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBC w wadze lekkopóśredniej wygrywając jednogłośnie na punkty z Amirem Imamem[27].
18 marca
Kobe – Ryuya Yamanaka obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii słomkowej po wygranej przez poddanie w 8. rundzie z Moisesem Callerosem.
Carlos Canizales zdobył wakujący tytuł regularnego mistrza świata WBA w kategorii junior muszej po wygranej jednogłośnie na punkty z Reiyą Konishim.
24 marca
Hamburg – Tyron Zeuge obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze superśredniej wygrywając przez techniczny nokaut w 2. rundzie z Isaakiem Ekpo[28].
30 marca
Genua – zmarł Aureliano Bolognesi, mistrz igrzysk olimpijskich w 1952 w Helsinkach w kategorii lekkiej[29].
31 marca
Cardiff – Anthony Joshua obronił tytuły supermistrza świata WBA oraz mistrza świata IBF i IBO oraz zdobył tytuł mistrza świata WBO w kategorii ciężkiej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Josepha Parkera[30].
Ryan Burnett obronił tytuł supermistrza świata WBA w wadze koguciej wygrywając jednogłośnie na punkty z Yonfrezem Parejo. Wcześniej zrezygnował z tytułu mistrza świata IBF.
Kwiecień
7 kwietnia
Las Vegas – Jarrett Hurd obronił tytuł mistrza świata IBF oraz zdobył tytuł supermistrza świata WBA w wadze lekkośredniej po wygranej niejednogłośnie na punkty z Erislandy Larą. Lara utracił również pas mistrza świata federacji IBO[31].
James DeGale odzyskał tytuł mistrza świata IBF w kategorii superśredniej zwyciężając jednogłośnie na punkty dotychczasowego mistrza Caleba Truaxa[32].
15 kwietnia
Jokohama – Ryōta Murata obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii średniej po wygranej przez techniczny nokaut w 8. rundzie z Emanuele Blandamurą.
Cristofer Rosales pokonał przez techniczny nokaut w 9. rundzie Daigo Higę i zdobył w ten sposób tytuł mistrza świata WBC w wadze muszej. Higa utracił pas dzień wcześniej z powodu nadwagi[33].
21 kwietnia
Belfast – Zolani Tete obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze koguciej po wygranej jednogłośnie na punkty z Omarem Andrésem Narváezem.
Carl Frampton zdobył tytuł tymczasowego mistrza świata WBO w wadze piórkowej wygrywając jednogłośnie na punkty z Nonito Donaire[34].Nowy Jork – Jermall Charlo zdobył tytuł tymczasowego mistrza świata WBC w kategorii średniej po wygranej przez nokaut w 2. rundzie z Hugo Centeno Jrem[35].
Adrien Broner i Jesse Vargas zremisowali w walce w umownym limicie 65,5 kg[36].
Gervonta Davis zdobył tytuł supermistrza świata WBA w kategorii junior lekkiej po wygranej przez techniczny nokaut w 3. rundzie z Jesúsem Cuellarem[37].Berlin – Agit Kabayel obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze ciężkiej nokautując w 3. rundzie Miljana Rovčanina[38].
Częstochowa – Tomasz Adamek (waga ciężka) pokonał przez techniczny nokaut w 7. rundzie Joeya Abella[39].
Mateusz Masternak (waga junior ciężka) wygrał przez poddanie po 6. rundzie z Yourim Kalengą[40].
23–28 kwietnia
Karlino – odbyły się odbyły się mistrzostwa Polski seniorów[41].
28 kwietnia
Filadelfia – Isaac Dogboe zdobył tytuł mistrza świata WBO w wadze junior piórkowej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 11. rundzie dotychczasowego mistrza Jessie Magdaleno[42].
Douai – Vincent Legrand zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze muszej wygrywając jednogłośnie na punkty z Juanem Hinostrozą.
Bilbao – Kerman Lejarraga zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze półśredniej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 2. rundzie Bradleya Skeete’a.
Nowy Jork – Daniel Jacobs pokonał jednogłośnie na punkty Macieja Sulęckiego[43].
Maj
2 maja
Nakhon Ratchasima – Chayaphon Moonsri obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze słomkowej po zwycięstwie przez techniczny nokaut w 5. rundzie nad Leroyem Estradą. Był to 50. wygrana Moonsriego na zawodowym ringu[44].
5 maja
Carson – Giennadij Gołowkin obronił tytuły supermistrza świata WBA oraz mistrza świata WBC i IBO w kategorii średniej po pokonaniu przez nokaut w 2. rundzie Vanesa Martirosyana[45].
Londyn – Emmanuel Rodríguez zdobył wakujący tytuł mistrza świata IBF w kategorii koguciej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Paula Butlera.
Tony Bellew pokonał Davida Haye’a przez techniczny nokaut w 5. rundzie[46].
James Tennyson zdobył tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze junior lekkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 5. rundzie z dotychczasowym mistrzem Martinem Wardem.
12 maja
Nowy Jork – Wasyl Łomaczenko zdobył tytuł supermistrza świata WBA w wadze lekkiej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 10. rundzie dotychczasowego mistrza Jorge Linaresa[47].
Verona – Rey Vargas obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii junior piórkowej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Azata Hovhannisyana.
Jaime Munguia zdobył tytuł mistrza świata WBO w wadze lekkośredniej po zwycięstwie przez techniczny nokaut w 4. rundzie nad obrońcą tytułu Sadamem Alim[48].Wałcz – Krzysztof Głowacki pokonał przez nokaut w 1. rundzie Santandera Silgado[49].
19 maja
Leeds – Josh Warrington zdobył tytuł mistrza świata IBF w kategorii piórkowej wygrywając niejednogłośnie na punkty z dotychczasowym mistrzem Lee Selbym[50].
Oxon Hill – Gary Russell Jr. obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii piórkowej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Josepha Diaza[51].
Toronto – Adonis Stevenson obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii półciężkiej remisując z Badou Jackiem[52].
Elx – Marc Vidal obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze piórkowej po remisie z Kiko Martínezem wskutek technicznej decyzji w 3. rundzie.
20 maja
Tokio – Hekkie Budler zdobył tytuły supermistrza świata WBA oraz mistrza świata IBF w kategorii junior muszej wygrywając jednogłośnie na punkty z dotychczasowym mistrzem Ryoichim Taguchim.
Hiroto Kyoguchi obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze słomkowej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Vince’a Parasa.
25 maja
Tokio – Naoya Inoue zdobył tytuł mistrza świata WBA w wadze koguciej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 1. rundzie obrońcy tytułu Jamiego McDonnella[53].
Ken Shiro obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii muszej po zwycięstwie przez nokaut w 2. rundzie nad Ganiganem Lópezem.Warszawa – Artur Szpilka pokonał jednogłośnie na punkty Dominicka Guinna[54].
Izuagbe Ugonoh pokonał przez poddanie w drugiej rundzie Freda Kassiego[55].
Ewa Piątkowska pokonała jednogłośnie na punkty Marię Lindberg[56].
26 maja
Fresno – Jerwin Ancajas obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii junior koguciej wygrywając jednogłośnie na punkty z Jonasem Sultanem.
Khalid Yafai obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze junior koguciej po pokonaniu przez poddanie w 7. rundzie Davida Carmony[57].
Czerwiec
2 czerwca
Bad Tölz – Robin Krasniqi zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze superśredniej pokonując jednogłośnie na punkty Stanisława Kasztanowa[58].
Rzeszów – Krzysztof Włodarczyk pokonał jednogłośnie na punkty Olanrewaju Durodolę.
9 czerwca
Los Angeles – Jermell Charlo obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze lekkośredniej pokonując niejednogłośnie na punkty Austina Trouta[59].
Leo Santa Cruz obronił tytuł supermistrza WBA w kategorii piórkowej zwyciężając jednogłośnie na punkty Abnera Maresa[60].Las Vegas – Terence Crawford zdobył tytuł mistrza świata WBO w wadze półśredniej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 9. rundzie dotychczasowego mistrza Jeffa Horna[61].
Manchester – Maurice Hooker zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBO w wadze lekkopółśredniej wygrywając niejednogłośnie na punkty z Terrym Flanaganem[62].
16 czerwca
Frisco – Errol Spence Jr. obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii półśredniej po znokautowaniu w 1. rundzie Carlosa Ocampo[63].
Daniel Roman obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze junior piórkowej po zwycięstwie jednogłośnie na punkty nad Moisesem Floresem.San Juan – Ángel Acosta obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze junior muszej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 12. rundzie Carlosa Buitrago.
Warszawa – Andrzej Fonfara pokonał przez TKO w 6 rundzie Ismaila Sillacha.
17 czerwca
Kijów – Artem Dalakjan obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii muszej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 8. rundzie Sirichai Thaiyena.
22 czerwca
Barcelona – Abigail Medina obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze junior piórkowej pokonując przez techniczny nokaut w 1. rundzie Anthony’ego Settoula.
23 czerwca
Mérida – Miguel Berchelt obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze junior lekkiej po zwycięstwie przez techniczny nokaut w 3. rundzie nad Jonathanem Victorem Barrosem[64].
30 czerwca
Oklahoma City – Gilberto Ramírez obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze superśredniej wygrywając jednogłośnie na punkty z Roamerem Alexisem Angulo[65].
Lipiec
5 lipca
- José Uzcátegui został uznany pełnoprawnym mistrzem świata IBF w wadze superśredniej po rezygnacji dotychczasowego mistrza Jamesa DeGale’a[66].
7 lipca
Astana – Bejbut Szumenow zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBA w wadze junior ciężkiej po pokonaniu przez poddanie w 9. rundzie Hizniego Altunkayi[67].
13 lipca
Kobe – Vic Saludar zdobył tytuł mistrza świata WBO w kategorii słomkowej wygrywając jednogłośnie na punkty z obrońcą tytułu Ryuyą Yamanaką.
14 lipca
Offenburg – Rocky Fielding zdobył tytuł mistrza świata WBA w kategorii superśredniej wygrywając przez techniczny nokaut w 5. rundzie z obrońcą tytułu Tyronem Zeuge[68].
15 lipca
Kuala Lumpur – Manny Pacquiao zdobył tytuł mistrza świata WBA w wadze półśredniej wygrywając przez techniczny nokaut w 7. rundzie z dotychczasowym mistrzem Lucasem Martinem Matthysse[69].
Moruti Mthalane zdobył wakujący tytuł mistrza świata IBF w kategorii muszej wygrywając jednogłośnie na punkty z Muhammadem Waseemem.
Carlos Canizales obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze junior muszej wygrywając przez techniczny nokaut w 12. rundzie z Lu Binem[70].
21 lipca
Moskwa – Ołeksandr Usyk obronił tytuły mistrza świata WBC i WBO oraz zdobył tytuły supermistrza świata WBA i mistrza świata IBF w wadze junior ciężkiej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Murata Gassijewa. Był to finałowy pojedynek turnieju World Boxing Super Series[71].
Las Vegas – Jaime Munguia obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii lekkośredniej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Liama Smitha[72].
Alberto Machado obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze junior lekkiej wygrywając jednogłośnie na punkty z Rafaelem Mensahem.
27 lipca
Qingdao – Thammanoon Niyomtrong obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii słomkowej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Xionga Zhaozhonga.
Sho Kimura obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze muszej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Froilana Saludara.
28 lipca
Los Angeles – Mikey Garcia obronił tytuł mistrza świata WBC i zdobył tytuł mistrza świata IBF w kategorii lekkiej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Roberta Eastera Jra[73].
Kissimmee – Masayuki Ito zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBO w wadze junior lekkiej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Christophera Díaza[74].
Sierpień
3 sierpnia
Eveleigh – Tevin Farmer zdobył wakujący tytuł mistrza świata IBF w wadze junior lekkiej po zwycięstwie jednogłośnie na punkty nad Billym Dibem[75].
4 sierpnia
Atlantic City – Eleider Álvarez zdobył tytuł mistrza świata WBO w wadze półciężkiej po pokonaniu przez nokaut w 7. rundzie dotychczasowego mistrza Siergieja Kowalowa[76].
Dmitrij Biwoł obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze półciężkiej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Isaaca Chilemby[77].
11 sierpnia
Phoenix – Trevor Bryan zdobył tytuł tymczasowego mistrza świata WBA w wadze ciężkiej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 9. rundzie BJ Floresa[78].
Los Angeles – Joseph Diaz pokonał jednogłośnie na punkty Jesúsa Rojasa, lecz ponieważ miał nadwagę, Rojas utrzymał tytuł mistrza świata WBA w wadze piórkowej.
Savonlinna – Edis Tatli obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii lekkiej wygrywając jednogłośnie na punkty z Frankiem Urquiagą[79].
16 sierpnia
Tokio – TJ Doheny zdobył tytuł mistrza świata IBF w wadze junior piórkowej po zwycięstwie jednogłośnie na punkty nad dotychczasowym mistrzem Ryosuke Iwasą.
18 sierpnia
Belfast – Carl Frampton obronił tytuł tymczasowego mistrza świata WBO w wadze piórkowej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 4. rundzie Luke’a Jacksona[80].
Tyson Fury pokonał jednogłośnie na punkty Francesco Pianetę[81].
Cristofer Rosales obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii muszej po znokautowaniu w 4. rundzie Paddy’ego Barnesa.
25 sierpnia
Glendale – José Pedraza zdobył tytuł mistrza świata WBO w wadze lekkiej wygrywając jednogłośnie na punkty z obrońcą tytułu Raymundo Beltránem.
Isaac Dogboe obronił pas mistrza świata WBO w wadze w wadze junior piórkowej po zwycięstwie przez techniczny nokaut w 1. rundzie nad Hidenorim Otake[82].
29 sierpnia
Nakhon Sawan – Chayaphon Moonsri obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze słomkowej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Pedro Tadurana[83].
Wrzesień
8 września
Nowy Jork – Shawn Porter zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBC w wadze półśredniej wygrywając jednogłośnie na punkty z Dannym Garcíą[84].
Adam Kownacki (waga ciężka) jednogłośnie pokonał na punkty Charlesa Martina[85].Inglewood – Donnie Nietes i Aston Palicte zremisowali w walce o wakujący tytuł mistrza świata WBO w kategorii junior koguciej.
Juan Francisco Estrada pokonał Felipe Orucutę jednogłośnie na punkty, a Kazuto Ioka również jednogłośnie wygrał z McWilliamsem Arroyo. Obie walki były w wadze junior koguciej[86].
14 września
Fresno – José Carlos Ramírez obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze lekkopółśredniej wygrywając jednogłośnie na punkty z Antonio Orozco[87].
15 września
Las Vegas – Saúl Álvarez pokonał niejednogłośnie na punkty Giennadija Gołowkina i zdobył tytuły supermistrza świata WBA i mistrza świata WBC w wadze średniej[88].
Jaime Munguia obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii lekkośredniej po zwycięstwie nad Brandonem Cookiem przez techniczny nokaut w 3. rundzie[89].
22 września
Londyn – Anthony Joshua obronił tytuły supermistrza świata WBA i mistrza świata IBF, WBO i IBO w wadze ciężkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 7. rundzie z Aleksanderm Powietkinem[90].
Łomża – Kamil Szeremeta obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii średniej wygrywając przez nokaut w 10. rundzie z Rubenem Díazem[91].
24 września
Nagoja – Kōsei Tanaka zdobył tytuł mistrza świata WBO w kategorii muszej wygrywając niejednogłośnie na punkty z dotychczasowym mistrzem Sho Kimurą[92].
28 września
Dżudda – Callum Smith zwyciężył George’a Grovesa przez nokaut w 7, rundzie w finale turnieju World Boxing Super Series w wadze superśredniej. Zdobył tym samym tytuł supermistrza świata WBA[93].
Oakland – Jerwin Ancajas zachował tytuł mistrza świata IBF w wadze junior koguciej po remisie z Alejandro Santiago Barriosem.
29 września
Torrelavega – Sergio García zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii lekkośredniej zwyciężając Maxime’a Beaussire’a jednogłośnie na punkty.
Październik
1 października
Belpasso – Graciano Rocchigiani, były zawodowy mistrz świata w wadze superśredniej i półciężkiej, zginął w wypadku samochodowym[94].
4 października
Kaiserslautern – zmarł Karl Mildenberger, były zawodowy mistrz Europy (EBU) w wadze ciężkiej[95].
6 października
Chicago – Artur Bietierbijew obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze półciężkiej nokautując w 4. rundzie Calluma Johnsona[96].
Daniel Roman obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii junior piórkowej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 10. rundzie Gavina McDonnella[97].
Jarrell Miller znokautował w 2. rundzie Tomasza Adamka (waga ciężka)[98].Pak Kret – Wisaksil Wangek obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze junior koguciej wygrywając jednogłośnie na punkty z Iranem Díazem[99].
7 października
Jokohama – Naoya Inoue znokautował w 1. rundzie Juana Carlosa Payano. Obronił tym samym tytuł mistrza świata WBA w wadze koguciej i awansował do półfinału turnieju World Boxing Super Series[100].
Ken Shiro obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze junior muszej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 7. rundzie Milana Melindo,
Kirył Relich obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii lekkopółśredniej i awansował do półfinału turnieju World Boxing Super Series po pokonaniu jednogłośnie na punkty Eduarda Trojanowskiego[101].
13 października
Jekaterynburg – Zolani Tete obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze koguciej i awansował do półfinału turnieju World Boxing Super Series po pokonaniu jednogłośnie na punkty Miszy Ałojana[102].
Andrew Tabiti pokonał jednogłośnie na punkty Rusłana Fajfera i awansował do półfinału turnieju World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej[103].Omaha – Terence Crawford obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii półśredniej wygrywając przez techniczny nokaut w 12. rundzie z José Benavidezem Jrem[104].
Newcastle – Francesco Patera zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze lekkiej wygrywając niejednogłośnie na punkty z Lewisem Ritsonem.
20 października
Boston – Demetrius Andrade zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBO w kategorii średniej wygrywając jednogłośnie na punkty z Walterem Kautondokwą.
Tevin Farmer obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze junior lekkiej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 5. rundzie Jamesa Tennysona[105].Orlando – Yunier Dorticos pokonał jednogłośnie na punkty Mateusza Masternaka i awansował do półfinału turnieju World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej.
Emmanuel Rodríguez obronił pas mistrza świata IBF w kategorii koguciej po niejednogłośnym zwycięstwie na punkty nad Jasonem Moloneyem i awansował do półfinału turnieju World Boxing Super Series[106].Las Vegas – Rob Brant zdobył pas mistrza świata WBA w kategorii średniej po pokonaniu jednogłośnie na punkty dotychczasowego mistrza Ryōty Muraty[107].
26 października
Vesoul – Georges Ory zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze koguciej wygrywając niejednogłośnie na punkty z Joshem Wale’em.
27 października
Nowy Orlean – Iwan Baranczyk zdobył wakujący tytuł mistrza świata IBF w kategorii lekkopółśredniej wygrywając przez poddanie w 7. rundzie wskutek kontuzji z Anthonym Yigitem i awansował do półfinału turnieju World Boxing Super Series.
Regis Prograis awansował do półfinału turnieju World Boxing Super Series w wadze lekkopółśredniej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Terry’ego Flanagana[108].Nowy Jork – Daniel Jacobs zdobył wakujący tytuł mistrza świata IBF w wadze średniej wygrywając niejednogłośnie na punkty z Serhijem Derewjanczenko[109].
Alberto Machado obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii junior lekkiej nokautując w 1. rundzie Yuandale Evansa.Fuenlabrada – Kiko Martínez zdobył tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze piórkowej po pokonaniu jednogłośnie na punkty dotychczasowego mistrza Marca Vidala.
Weißenfels – Dominic Bösel zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii półciężkiej wygrywając jednogłośnie na punkty z Enrico Köllingiem.
29 października
Pasay – Felix Alvarado zdobył wakujący tytuł mistrza świata IBF w kategorii junior muszej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 7. rundzie Randy’ego Petalcorina[110].
Listopad
3 listopada
Glasgow – Nonito Donaire zdobył tytuł supermistrza świata WBA oraz wakujący diamentowy pas mistrza świata WBC w kategorii koguciej wygrywając wskutek kontuzji w 4. rundzie z Ryanem Burnettem. Awansował tym samym do półfinału turnieju World Boxing Super Series[111].
Josh Taylor awansował do półfinału turnieju World Boxing Super Series w wadze lekkopółśredniej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 7. rundzie Ryana Martina[112].
10 listopada
Manchester – Ołeksandr Usyk obronił tytuły supermistrza świata WBA oraz mistrza świata WBC, IBF i WBO w wadze junior ciężkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 8. rundzie z Tonym Bellewem[113].
Chicago – Krzysztof Głowacki zdobył pas tymczasowego mistrza WBO w wadze junior ciężkiej i awansował do półfinału turnieju World Boxing Super Series po pokonaniu jednogłośnie na punkty Maksima Własowa[114].
Mairis Briedis pokonał jednogłośnie na punkty Noela Gevora i awansował do półfinału turnieju World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej[115].Gliwice – Artur Szpilka pokonał niejednogłośnie na punkty Mariusza Wacha (waga ciężka)[116].
16 listopada
Oklahoma City – Maurice Hooker obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze lekkopółśredniej wygrywając przez techniczny nokaut w 7. rundzie z Alexem Saucedo[117].
17 listopada
Hyères – Luca Rigoldi zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze junior piórkowej wygrywając jednogłośnie na punkty z Jeremym Parodim.
Dessau – Robin Krasniqi obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze superśredniej wygrywając jednogłośnie na punkty z Ronnym Landaetą[118].
Barakaldo – Kerman Lejarraga obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii półśredniej nokautując w 4. rundzie Frankiego Gavina.
18 listopada
Hipolitów – zmarł Andrzej Gmitruk, trener bokserski[119].
24 listopada
Atlantic City – Dmitrij Biwoł obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze półciężkiej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Jeana Pascala[120].
Monte Carlo – Khalid Yafai obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii junior koguciej wygrywając jednogłośnie na punkty z Israelem Gonzalezem.
29 listopada
Chon Buri – Thammanoon Niyomtrong obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze słomkowej wygrywając jednogłośnie na punkty z Byronem Rojasem.
30 listopada
Florencja – Joe Hughes zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze lekkopółśredniej wygrywając niejednogłośnie na punkty z Andreą Scarpą.
Grudzień
1 grudnia
Los Angeles – Deontay Wilder zremisował z Tysonem Furym i tym samym obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze ciężkiej[121].
Jarrett Hurd obronił tytuły supermistrza świata WBA oraz mistrza świata IBF i IBO w wadze lekkośredniej po pokonaniu przez nokaut w 4. rundzie Jasona Welborna[122].
Carlos Licona zdobył wakujący tytuł mistrza świata IBF w kategorii słomkowej po wygrywając niejednogłośnie na punkty z Markiem Anthonym Barrigą.Québec – Ołeksandr Hwozdyk zdobył tytuł mistrza świata WBC w wadze półciężkiej po znokautowaniu w 11. rundzie dotychczasowego mistrza Adonisa Stevensona[123].
3 grudnia
8 grudnia
Nowy Jork – Wasyl Łomaczenko obronił tytuł supermistrza świata WBA i zdobył tytuł mistrza świata WBO w kategorii lekkiej wygrywając jednogłośnie na punkty z José Pedrazą.
Emanuel Navarrete zdobył pas mistrza świata WBO w wadze junior piórkowej po pokonaniu jednogłośnie na punkty dotychczasowego mistrza Isaaca Dogboe[125].
14 grudnia
Corpus Christi – Gilberto Ramírez obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze superśredniej wygrywając niejednogłośnie na punkty z Jesse Hartem[126].
15 grudnia
Nowy Jork – Saúl Álvarez zdobył tytuł mistrza świata WBA w wadze superśredniej po zwycięstwie przez techniczny nokaut w 3. rundzie nad dotychczasowym mistrzem Rockym Fieldingiem[127].
Tevin Farmer obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze junior lekkiej wygrywając jednogłośnie na punkty z Francisco Fonsecą[128].Kijów – Artem Dalakjan obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze muszej pokonując przez techniczny nokaut w 5. rundzie Gregorio Lebrona.
22 grudnia
Nowy Jork – Tony Harrison zdobył tytuł mistrza świata WBC w kategorii lekkośredniej po pokonaniu jednogłośnie na punkty dotychczasowego mistrza Jermella Charlo[129].
Jermall Charlo zdobył wakujący tytuł tymczasowego mistrza świata WBC w wadze średniej wygrywając jednogłośnie na punkty z Matwiejem Korobowem[130].Manchester – Josh Warrington obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze piórkowej wygrywając jednogłośnie na punkty z Carlem Framptonem[131].
Londyn – Dillian Whyte (waga ciężka) znokautował w 11. rundzie Derecka Chisorę[132].
Charlie Edwards zdobył tytuł mistrza świata WBC w wadze muszej wygrywając jednogłośnie na punkty z dotychczasowym mistrzem Cristoferem Rosalesem.
30 grudnia
Tokio – Masayuki Ito obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze junior lekkiej po zwycięstwie przez techniczny nokaut w 7. rundzie nad Jewgienijem Czuprakowem.
Ken Shiro obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze junior muszej wygrywając jednogłośnie na punkty z Saúlem Juárezem[133].
31 grudnia
Makau – Hiroto Kyoguchi zdobył tytuł supermistrza świata WBA w wadze junior muszej po zwycięstwie przez techniczny nokaut w 11. rundzie nad dotychczasowym mistrzem Hekkie Budlerem.
Donnie Nietes zdobył wakujący pas mistrza świata WBO w wadze junior koguciej po zwycięstwie niejednogłośnie na punkty nad Kazuto Ioką.
Moruti Mthalane obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze muszej wygrywając przez techniczny nokaut w 10. rundzie z Masahiro Sakamoto[134].
Uwagi
Przypisy
- ↑ Teatr jednego aktora – Spence Jr porozbijał Petersona.. bokser.org, 21 stycznia 2018. [dostęp 2018-01-28]. (pol.).
- ↑ Adam Kownacki zastopował Kiladze!. bokser.org, 21 stycznia 2018. [dostęp 2018-01-28]. (pol.).
- ↑ Matthysse przełamał niewygodnego rywala.. bokser.org, 28 stycznia 2018. [dostęp 2018-01-28]. (pol.).
- ↑ WBSS: Usyk lepszy w wojnie od Briedisa – oto pierwszy finalista.. bokser.org, 28 stycznia 2018. [dostęp 2018-01-28]. (pol.).
- ↑ Gasijew znokautował Dorticosa i zameldował się w finale WBSS!. bokser.org, 4 lutego 2018. [dostęp 2018-03-04]. (pol.).
- ↑ Piękna scena. Gasijew oddał Dorticosowi tytuł (wideo). bokser.org, 4 lutego 2018. [dostęp 2018-03-04]. (pol.).
- ↑ Ramirez obronił tytuł WBO w limicie 76,2 kg.. bokser.org, 4 lutego 2018. [dostęp 2018-03-14]. (pol.).
- ↑ Ancajas vs Gonzalez results: Jerwin Ancajas successfully defends IBF belt.. badlefthook.com, 3 lutego 2018. [dostęp 2018-03-15]. (ang.).
- ↑ Daigo Higa destroys Moises Fuentes in 2:32.. badlefthook.com, 4 lutego 2018. [dostęp 2018-03-15]. (ang.).
- ↑ Henryk Niedźwiedzki nie żyje.. legia.com, 10 lutego 2018. [dostęp 2018-03-04]. (pol.).
- ↑ Berchelt łatwo utrzymał się na tronie WBC.. bokser.org, 11 lutego 2018. [dostęp 2018-03-15]. (pol.).
- ↑ Beltran dopiął swego zdobywając pas WBO wagi lekkiej.. bokser.org, 17 lutego 2018. [dostęp 2018-03-14]. (pol.).
- ↑ WBSS: Wojna o Anglię dla Grovesa.. bokser.org, 18 lutego 2018. [dostęp 2018-03-14]. (pol.).
- ↑ Benavidez utrzymał się na tronie WBC, wygrana Rodrigueza.. bokser.org, 18 lutego 2018. [dostęp 2018-03-15]. (pol.).
- ↑ Kamil Szeremeta mistrzem Europy!. bokser.org, 23 lutego 2018. [dostęp 2018-03-04]. (pol.).
- ↑ Walczyli o pasy w wadze muszej.. bokser.org, 25 lutego 2018. [dostęp 2018-03-14]. (pol.).
- ↑ Estrada: Nie wiem, co oglądali sędziowie.. bokser.org, 25 lutego 2018. [dostęp 2018-03-15]. (pol.).
- ↑ Callum Smith dołączył do Grovesa w finale turnieju WBSS!. bokser.org, 25 lutego 2018. [dostęp 2018-03-14]. (pol.).
- ↑ Nery ponownie pokonał Yamanakę, ale stracił tytuł na ważeniu.. bokser.org, 1 marca 2018. [dostęp 2018-03-14]. (pol.).
- ↑ Wilder przetrwał kryzys i znokautował Ortiza!. bokser.org, 4 marca 2018. [dostęp 2018-03-14]. (pol.).
- ↑ Siergiej Kowaliow porozbijał dzielnego Michałkina.. bokser.org, 4 marca 2018. [dostęp 2018-03-14]. (pol.).
- ↑ Biwol zastopował Barrerę!. bokser.org, 4 marca 2018. [dostęp 2018-03-14]. (pol.).
- ↑ Uzcátegui z problemami w szatni, w ringu zdemolował Dirrella.. bokser.org, 4 marca 2018. [dostęp 2018-03-14]. (pol.).
- ↑ Mikey Garcia mistrzem już w czwartym limicie!. bokser.org, 11 marca 2018. [dostęp 2018-03-14]. (pol.).
- ↑ Relich z pasem WBA, Commey lepszy w eliminatorze.. bokser.org, 11 marca 2018. [dostęp 2018-03-14]. (pol.).
- ↑ Quigg przegrał na wadze, ale i w ringu.. bokser.org, 11 marca 2018. [dostęp 2018-03-14]. (pol.).
- ↑ José Carlos Ramírez nowym mistrzem WBC w limicie 63,5 kg.. bokser.org, 18 marca 2018. [dostęp 2018-03-18]. (pol.).
- ↑ Zeuge obronił tytuł, Murat przed czasem.. bokser.org, 25 marca 2018. [dostęp 2018-04-06]. (pol.).
- ↑ Morto Aureliano Bolognesi, medaglia d’oro di pugilato alle Olimpiadi del 1952.. genova.repubblica.it, 10 lutego 2018. [dostęp 2018-04-06]. (wł.).
- ↑ Joshua pokonał Parkera i zunifikował trzeci pas wagi ciężkiej.. bokser.org, 1 kwietnia 2018. [dostęp 2018-04-06]. (pol.).
- ↑ Hurd pokonał Larę i zunifikował dwa pasy.. bokser.org, 8 kwietnia 2018. [dostęp 2018-04-21]. (pol.).
- ↑ DeGale: wróciłem, zostało mi jeszcze kilka lat boksowania.. bokser.org, 8 kwietnia 2018. [dostęp 2018-04-21]. (pol.).
- ↑ Ryota Murata obronił pas WBA Regular wagi średniej.. bokser.org, 15 kwietnia 2018. [dostęp 2018-04-21]. (pol.).
- ↑ Frampton wypunktował Donaire’a.. bokser.org, 22 kwietnia 2018. [dostęp 2018-04-22]. (pol.).
- ↑ Jermall Charlo znokautował Centeno (wideo).. bokser.org, 22 kwietnia 2018. [dostęp 2018-04-22]. (pol.).
- ↑ Broner z Vargasem na remis., bokser.org, 22 kwietnia 2018 [dostęp 2018-04-22] (pol.).
- ↑ Gervonta Davis z pasem WBA (wideo).. bokser.org, 22 kwietnia 2018. [dostęp 2018-04-22]. (pol.).
- ↑ Agit Kabayel obronił pas mistrza Europy wagi ciężkiej.. bokser.org, 22 kwietnia 2018. [dostęp 2018-04-22]. (pol.).
- ↑ PBN: Adamek zastopował Abella!. bokser.org, 22 kwietnia 2018. [dostęp 2018-04-22]. (pol.).
- ↑ PBN: Koncert Masternaka – rewanż jest słodki!. bokser.org, 22 kwietnia 2018. [dostęp 2018-04-22]. (pol.).
- ↑ KOMUNIKAT KOŃCOWY WYDZIAŁU SPORTOWEGO PZB. LXXXIX MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW KARLINO 22–28.04.2018.. pzb.com.pl. [dostęp 2018-05-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (20 maja 2018)]. (pol.).
- ↑ Jennings wypunktował Dawejkę, Hart znokautował Nicholsona.. bokser.org, 29 kwietnia 2018. [dostęp 2018-05-20]. (pol.).
- ↑ Sulęcki nie dal rady Jacobsowi.. bokser.org, 29 kwietnia 2018. [dostęp 2018-05-20]. (pol.).
- ↑ 50 wygranych i ani jednej porażki.Osiągnięcie Floyda wyrównane.. bokser.org, 2 maja 2018. [dostęp 2018-05-20]. (pol.).
- ↑ Gołowkin zdemolował twardego Martirosyana w niecałe dwie rundy.. bokser.org, 6 maja 2018. [dostęp 2018-05-20]. (pol.).
- ↑ Haye znowu się rozsypał – Bellew zwycięża przed czasem!. bokser.org, 6 maja 2018. [dostęp 2018-05-20]. (pol.).
- ↑ Łomaczenko nokautuje Linaresa i zdobywa pas WBA wagi lekkiej.. bokser.org, 13 maja 2018. [dostęp 2018-05-20]. (pol.).
- ↑ Jaime Munguia zdemolował Alego – oto nowy mistrz WBO.. bokser.org, 13 maja 2018. [dostęp 2018-05-20]. (pol.).
- ↑ Głowacki nokautuje w pierwszej rundzie!. bokser.org, 13 maja 2018. [dostęp 2018-07-06]. (pol.).
- ↑ Warrington zdetronizował Selby’ego.. bokser.org, 20 maja 2018. [dostęp 2018-05-20]. (pol.).
- ↑ Russell Jr pokonał Diaza i obronił pas WBO.. bokser.org, 20 maja 2018. [dostęp 2018-05-20]. (pol.).
- ↑ Wojna w Toronto – Stevenson i Jack na remis.. bokser.org, 20 maja 2018. [dostęp 2018-05-20]. (pol.).
- ↑ Jamie McDonnell traci tytuł WBA w wadze koguciej.. bokser.org, 25 maja 2018. [dostęp 2018-06-24]. (pol.).
- ↑ Szpilka wrócił na zwycięską ścieżkę.. bokser.org, 26 maja 2018. [dostęp 2018-07-06]. (pol.).
- ↑ Spory niedosyt – Kassi szybko poddał walkę z Ugonohem.. bokser.org, 25 maja 2018. [dostęp 2018-07-06]. (pol.).
- ↑ Trudna, ale zwycięska przeprawa Piątkowskiej z Lindberg.. bokser.org, 26 maja 2018. [dostęp 2018-07-06]. (pol.).
- ↑ Ancajas i Yafai obronili tytuły. Teraz unifikacja?. bokser.org, 27 maja 2018. [dostęp 2018-06-24]. (pol.).
- ↑ Robin Krasniqi mistrzem Europy w wadze super średniej.. bokser.org, 3 czerwca 2018. [dostęp 2018-06-24]. (pol.).
- ↑ Drugi z braci Charlo również pokonał Trouta.. bokser.org, 10 czerwca 2018. [dostęp 2018-06-24]. (pol.).
- ↑ Ponad 2 tysiące ciosów – Santa Cruz znów lepszy od Maresa.. bokser.org, 10 czerwca 2018. [dostęp 2018-06-24]. (pol.).
- ↑ Crawford demolował Horna, aż sędzie przerwał walkę.. bokser.org, 10 czerwca 2018. [dostęp 2018-06-24]. (pol.).
- ↑ Maurice Hooker pokonał po trudnym boju Flanagana i zdobył pas WBO.. bokser.org, 9 czerwca 2018. [dostęp 2018-06-24]. (pol.).
- ↑ Spence Jr znokautował Ocampo już w pierwszej rundzie.. bokser.org, 24 czerwca 2018. [dostęp 2018-06-24]. (pol.).
- ↑ Miguel Berchelt obronił po raz trzeci pas federacji WBC.. bokser.org, 24 czerwca 2018. [dostęp 2018-06-24]. (pol.).
- ↑ „Zurdo” Ramírez obronił pas WBO wagi super średniej.. bokser.org, 1 lipca 2018. [dostęp 2018-07-01]. (pol.).
- ↑ José Uzcátegui pełnoprawnym mistrzem IBF.. bokser.org, 5 lipca 2018. [dostęp 2018-12-20]. (pol.).
- ↑ Szujmenow pokonał Altunkayę w walce o śmieszny pas WBA Regular.. bokser.org, 7 lipca 2018. [dostęp 2018-07-31]. (pol.).
- ↑ Fielding zdetronizował Zeuge.. bokser.org, 15 lipca 2018. [dostęp 2018-07-31]. (pol.).
- ↑ Pacquiao zdominował i zastopował Mathysse.. bokser.org, 15 lipca 2018. [dostęp 2018-07-31]. (pol.).
- ↑ Walki mistrzowskie z minionej nocy.. bokser.org, 15 lipca 2018. [dostęp 2018-07-31]. (pol.).
- ↑ Usyk wypunktował Gasijewa i zgarnął 4 mistrzowskie pasy!. bokser.org, 22 lipca 2018. [dostęp 2018-07-31]. (pol.).
- ↑ Manguia okazał się zbyt silny dla Smitha, broniąc pasa WBO.. bokser.org, 22 lipca 2018. [dostęp 2018-07-31]. (pol.).
- ↑ Mikey Garcia zunifikował pasy WBC i IBF wagi lekkiej.. bokser.org, 29 lipca 2018. [dostęp 2018-07-31]. (pol.).
- ↑ Ito z pasem WBO, udany debiut Nikitina.. bokser.org, 29 lipca 2018. [dostęp 2018-07-31]. (pol.).
- ↑ Farmer mistrzem IBF – Dib ogłosił zakończenie kariery.. bokser.org, 3 sierpnia 2018. [dostęp 2018-08-31]. (pol.).
- ↑ Alvarez zastopował Kowaliowa i odebrał mu pas WBO!. bokser.org, 5 sierpnia 2018. [dostęp 2018-08-31]. (pol.).
- ↑ Biwol łatwo ograł Chilembę – teraz unifikacja?. bokser.org, 5 sierpnia 2018. [dostęp 2018-08-31]. (pol.).
- ↑ Trevor Bryan tymczasowym mistrzem świata w wadze ciężkiej.. bokser.org, 12 sierpnia 2018. [dostęp 2018-08-31]. (pol.).
- ↑ Wygrana Heleniusa, Tatli obronił tytuł mistrza Europy.. bokser.org, 12 sierpnia 2018. [dostęp 2018-08-31]. (pol.).
- ↑ Frampton dopisuje 26. zwycięstwo do rekordu, Jackson poddany.. bokser.org, 19 sierpnia 2018. [dostęp 2018-08-31]. (pol.).
- ↑ Jednostronna dominacja Fury’ego, walka nie porwała.. bokser.org, 18 sierpnia 2018. [dostęp 2018-08-31]. (pol.).
- ↑ Pedraza zdetronizował Beltrana – nowy mistrz WBO wagi lekkiej.. bokser.org, 26 sierpnia 2018. [dostęp 2018-08-31]. (pol.).
- ↑ 51–0. Rekord Mayweathera pobity.. bokser.org, 29 sierpnia 2018. [dostęp 2018-08-31]. (pol.).
- ↑ Porter nieznacznie lepszy od Garcii – oto nowy mistrz WBC.. bokser.org, 9 września 2018. [dostęp 2018-10-13]. (pol.).
- ↑ Ciężka przeprawa z happy endem – Kownacki wypunktował Martina!. bokser.org, 9 września 2018. [dostęp 2018-10-13]. (pol.).
- ↑ Superfly 3: Estrada i Ioka na plus, remis w walce Nietes – Palicte.. bokser.org, 9 września 2018. [dostęp 2018-10-13]. (pol.).
- ↑ José Carlos Ramírez obronił pas WBC po raz pierwszy.. bokser.org, 15 września 2018. [dostęp 2018-10-13]. (pol.).
- ↑ Ależ rewanż! Canelo o włos lepszy (zdaniem sędziów) od Gołowkina.. bokser.org, 16 września 2018. [dostęp 2018-10-13]. (pol.).
- ↑ Jaime Munguia przejechał się po Cooku, broniąc pasa WBO.. bokser.org, 16 września 2018. [dostęp 2018-10-13]. (pol.).
- ↑ Joshua był zagrożony, ale to on złamał Powietkina!. bokser.org, 22 września 2018. [dostęp 2018-10-13]. (pol.).
- ↑ Kamil Szeremeta wygrywa przed czasem i broni pasa mistrza Europy.. bokser.org, 23 września 2018. [dostęp 2018-10-13]. (pol.).
- ↑ Kosei Tanaka mistrzem świata w trzeciej kategorii.. bokser.org, 24 września 2018. [dostęp 2018-10-13]. (pol.).
- ↑ Callum Smith zwycięża turniej WBSS w wadze super średniej!. bokser.org, 28 września 2018. [dostęp 2018-10-13]. (pol.).
- ↑ Graciano Rochcigiani nie żyje!. bokser.org, 2 października 2018. [dostęp 2018-12-18]. (pol.).
- ↑ Box-Europameister Karl Mildenberger stirbt mit 80 Jahren. rheinpfalz.de, 5 października 2018. [dostęp 2018-10-13]. (niem.).
- ↑ Wojna! Beterbijew przełamał Johnsona.. bokser.org, 7 października 2018. [dostęp 2018-10-13]. (pol.).
- ↑ Daniel Roman obronił pas WBA stopując McDonnella.. bokser.org, 7 października 2018. [dostęp 2018-10-13]. (pol.).
- ↑ Miller znokautował Adamka!. bokser.org, 7 października 2018. [dostęp 2018-10-13]. (pol.).
- ↑ Wangek obronił tytuł mistrza świata. bokser.org, 6 października 2018. [dostęp 2018-10-13]. (pol.).
- ↑ WBSS: Potwór! Inoue zdemolował Payano.. bokser.org, 7 października 2018. [dostęp 2018-10-13]. (pol.).
- ↑ WBSS: Relich pokonał Trojanowskiego i awansuje do półfinału.. bokser.org, 7 października 2018. [dostęp 2018-10-13]. (pol.).
- ↑ WBSS: Zolani Tete w półfinale.. bokser.org, 14 października 2018. [dostęp 2018-10-14]. (pol.).
- ↑ Bez niespodzianki w Jekaterynburgu.. bokser.org, 14 października 2018. [dostęp 2018-10-14]. (pol.).
- ↑ Terence Crawford zastopował Benavideza.. bokser.org, 14 października 2018. [dostęp 2018-10-14]. (pol.).
- ↑ Andrade przejął pas po Saundersie, Farmer obronił tytuł IBF.. bokser.org, 21 października 2018. [dostęp 2018-12-20]. (pol.).
- ↑ Było blisko – Masternak gorszy o włos od Dorticosa.. bokser.org, 21 października 2018. [dostęp 2018-12-20]. (pol.).
- ↑ Murata sensacyjnie przegrał z Brantem.. bokser.org, 21 października 2018. [dostęp 2018-12-20]. (pol.).
- ↑ WBSS: Baranczyk i Prograis w półfinale limitu 63,5 kg.. bokser.org, 28 października 2018. [dostęp 2018-12-20]. (pol.).
- ↑ Fantastyczny Jacobs pokonał na punkty Derewianczenkę.. bokser.org, 28 października 2018. [dostęp 2018-12-20]. (pol.).
- ↑ Alvarado z wakującym pasem IBF.. bokser.org, 29 października 2018. [dostęp 2018-12-20]. (pol.).
- ↑ Nonito Donaire w półfinale turnieju WBSS.. bokser.org, 3 listopada 2018. [dostęp 2018-12-18]. (pol.).
- ↑ Josh Taylor nokautuje, następnym rywalem Iwan Baranczyk.. bokser.org, 3 listopada 2018. [dostęp 2018-12-20]. (pol.).
- ↑ Usyk w tarapatach, ale znokautował Bellew!. bokser.org, 11 listopada 2018. [dostęp 2018-12-18]. (pol.).
- ↑ WBSS: wojna dla Głowackiego – awans do półfinału i pas WBO Interim!. bokser.org, 11 listopada 2018. [dostęp 2018-12-20]. (pol.).
- ↑ WBSS: brzydka walka – Briedis pokonał Gevora.. bokser.org, 11 listopada 2018. [dostęp 2018-12-20]. (pol.).
- ↑ Szpilka powstał z desek i wygrał (?) z Wachem!. bokser.org, 11 listopada 2018. [dostęp 2018-12-20]. (pol.).
- ↑ Kavaliauskas wygrał i rzucił wyzwanie Crawfordowi.. bokser.org, 17 listopada 2018. [dostęp 2018-12-20]. (pol.).
- ↑ Arstan tylko na remis. Krasniqi obronił pas EBU.. bokser.org, 18 listopada 2018. [dostęp 2018-12-22]. (pol.).
- ↑ Andrzej Gmitruk nie żyje. Legendarny trener zginął w pożarze.. bokser.org, 20 listopada 2018. [dostęp 2018-12-18]. (pol.).
- ↑ Biwol pewnie ograł Pascala i obronił pas WBA wagi półciężkiej.. bokser.org, 25 listopada 2018. [dostęp 2018-12-22]. (pol.).
- ↑ Wilder uratował dwoma nokdaunami remis z kapitalnym Furym!. bokser.org, 2 grudnia 2018. [dostęp 2018-12-18]. (pol.).
- ↑ Jarrett Hurd znokautował Welborna i obronił pasy IBF / WBA.. bokser.org, 2 grudnia 2018. [dostęp 2018-12-18]. (pol.).
- ↑ Gwozdyk odebrał tytuł Stevensonowi!. bokser.org, 2 grudnia 2018. [dostęp 2018-12-18]. (pol.).
- ↑ Nie żyje Markus Beyer.. bokser.org, 4 grudnia 2018. [dostęp 2018-12-18]. (pol.).
- ↑ Świetny Łomaczenko pokonał twardego Pedrazę w walce o pasy WBO / WBA.. bokser.org, 9 grudnia 2018. [dostęp 2018-12-18]. (pol.).
- ↑ Ramirez obronił pas WBO – teraz rusza na podbój wagi półciężkiej.. bokser.org, 15 grudnia 2018. [dostęp 2018-12-20]. (pol.).
- ↑ Canelo znokautował Fieldinga i zdobył pas w trzecim limicie.. bokser.org, 16 grudnia 2018. [dostęp 2018-12-20]. (pol.).
- ↑ Nowy Jork: Farmer i Taylor obronili tytuły.. bokser.org, 16 grudnia 2018. [dostęp 2018-12-20]. (pol.).
- ↑ Harrison zrzucił Charlo z tronu WBC wagi junior średniej.. bokser.org, 23 grudnia 2018. [dostęp 2019-01-02]. (pol.).
- ↑ Jermall Charlo pokonał po trudnej walce Korobowa.. bokser.org, 23 grudnia 2018. [dostęp 2019-01-02]. (pol.).
- ↑ Niespodziewana, ale zasłużona porażka Carla Framptona.. bokser.org, 23 grudnia 2018. [dostęp 2019-01-02]. (pol.).
- ↑ Whyte ciężko znokautował Chisorę w świetnym rewanżu!. bokser.org, 23 grudnia 2018. [dostęp 2019-01-02]. (pol.).
- ↑ Trzy walki mistrzowskie w Tokio.. bokser.org, 30 grudnia 2018. [dostęp 2019-01-02]. (pol.).
- ↑ Wygrane Nietesa i Mthalane, porażka Budlera.. bokser.org, 31 grudnia 2018. [dostęp 2019-01-02]. (pol.).
Media użyte na tej stronie
The national flag of Kingdom of Thailand since September 2017; there are total of 3 colours:
- Red represents the blood spilt to protect Thailand’s independence and often more simply described as representing the nation.
- White represents the religion of Buddhism, the predominant religion of the nation
- Blue represents the monarchy of the nation, which is recognised as the centre of Thai hearts.
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
Autor: Pedro A. Gracia Fajardo, escudo de Manual de Imagen Institucional de la Administración General del Estado, Licencja: CC0
Flaga Hiszpanii
Flag of Canada introduced in 1965, using Pantone colors. This design replaced the Canadian Red Ensign design.
Flaga Finlandii
Pictograms of Olympic sports - Boxing. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.