2019 w boksie
Lista zawodowych mistrzów świata na 31 grudnia 2019
Styczeń
18 stycznia
- Los Angeles – Caleb Plant zdobył tytuł mistrza świata IBF w wadze superśredniej po pokonaniu jednogłośnie na punkty dotychczasowego mistrza José Uzcáteguiego[1].
Guillermo Rigondeaux (waga junior lekka) pokonał przez techniczny nokaut w 1. rundzie Giovanniego Delgado[2].
18 stycznia
- Nowy Jork – Demetrius Andrade obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii średniej wygrywając przez techniczny nokaut w 12. rundzie z Arturem Akawowem[3].
TJ Doheny obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze junior piórkowej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 11. rundzie Ryoheiego Takahashiego.
Pablo César Cano (waga lekkopółśrednia) pokonał przez techniczny nokaut w 1. rundzie Jorge Linaresa[4].
19 stycznia
- Las Vegas – Manny Pacquiao obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii półśredniej wygrywając jednogłośnie na punkty z Adrienem Bronerem[5].
Marcus Browne zdobył pas tymczasowego mistrza świata WBA w wadze półciężkiej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Badou Jacka.
Nordine Oubaali zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBC w kategorii koguciej wygrywając jednogłośnie na punkty z Rau’shee Warrenem[6].
26 stycznia
- Nowy Jork – Keith Thurman obronił tytuł supermistrza świata WBA w kategorii półśredniej wygrywając niejednogłośnie na punkty z Josesito Lópezem[7].
Adam Kownacki (waga ciężka) pokonał przez techniczny nokaut w 2. rundzie Geralda Washingtona[8]. - Houston – Jaime Munguia obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii lekkośredniej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Takeshiego Inoue[9].
Xu Can zdobył tytuł mistrza świata WBA w wadze piórkowej wygrywając jednogłośnie na punkty z dotychczasowym mistrzem Jesúsem Rojasem.
Luty
2 lutego
- Frisco – Siergiej Kowalow odzyskał tytuł mistrza świata WBO w wadze półciężkiej po pokonaniu jednogłośnie na punkty dotychczasowego mistrza Eleidera Álvareza[10].
Óscar Valdez obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii piórkowej wygrywając przez nokaut w 7. rundzie z Carmine Tommasone[11].
Richard Commey zdobył wakujący tytuł mistrza świata IBF w wadze lekkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 2. rundzie z Isą Czanijewem[12]. - Barcelona – Samir Ziani zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii junior lekkiej po zwycięstwie przez poddanie w 6. rundzie w 1. rundzie nad Julim Ginerem.
- Londyn – Sergio García obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze lekkośredniej wygrywając jednogłośnie na punkty z Tedem Cheesemanem.
7 lutego
- Gloucester City – zmarł Rocky Lockridge, były zawodowy mistrz świata WBA i IBF w wadze junior lekkiej[13].
9 lutego
- Carson – Gervonta Davis obronił tytuł supermistrza świata WBA w wadze junior lekkiej po pokonaniu przez nokaut w 1. rundzie Hugo Ruiza[14].
- Indio – Andrew Cancio zdobył tytuł mistrza świata WBA w wadze junior lekkiej wygrywając z obrońcą tytułu Alberto Machado przez nokaut w 4. rundzie[15].
Rey Vargas obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii junior piórkowej po wygraniu jednogłośnie na punkty z Franklinem Manzanillą.
10 lutego
- Fresno – José Carlos Ramírez obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze lekkopółśredniej po wygraniu niejednogłośnie na punkty z Jose Zepedą[16].
12 lutego
- Stalowa Wola – zmarł Lucjan Trela, polski bokser wagi ciężkiej, olimpijczyk z 1968 i wielokrotny mistrz Polski[17].
15 lutego
- Hinckley – Rob Brant obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze średniej wygrywając przez techniczny nokaut w 11. rundzie z Chasanem Bajsangurowem[18].
16 lutego
- Los Angeles – Leo Santa Cruz obronił tytuł supermistrza świata WBA w kategorii piórkowej po zwycięstwie jednogłośnie na punkty nad Rafaelem Riverą[19].
Deejay Kriel zdobył tytuł mistrza świata IBF w kategorii słomkowej po wygranej przez nokaut w 12. rundzie nad dotychczasowym mistrzem Carlosem Liconą. - Roeselare – Yves Ngabu obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze junior ciężkiej po wygranej jednogłośnie na punkty z Mickim Nielsenem[20].
- Herstal – Francesco Patera obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze lekkiej po wygranej jednogłośnie na punkty z Marvinem Petitem.
23 lutego
- Minneapolis – Anthony Dirrell zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBC w kategorii superśredniej po zwycięstwie techniczną decyzją nad Avnim Yıldırımem[21].
26 lutego
- Tokio – Vic Saludar obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii słomkowej po zwycięstwie jednogłośnie na punkty nad Masataką Taniguchim.
Marzec
1 marca
- Panama – zmarł Eusebio Pedroza, zawodowy mistrz świata WBA w latach 1978–19856 w wadze piórkowej[22].
2 marca
- Nowy Jork – Brian Castaño obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii lekkośredniej po zremisowaniu z Erislandym Larą[23].
- Magdeburg – Agit Kabayel obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze ciężkiej po wygranej jednogłośnie na punkty z Andrijem Rudenką[24].
9 marca
- Verona – Dmitrij Biwoł obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii półciężkiej wygrywając jednogłośnie na punkty z Joe Smithem Jrem[25].
Maurice Hooker obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze lekkopółśredniej po zwycięstwie jednogłośnie na punkty nad Mikkelem Les Pierre’em[26]. - Carson – Shawn Porter obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze półśredniej wygrywając niejednogłośnie na punkty z Yordenisem Ugásem[27].
- Grande-Synthe – Kamil Szeremeta obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze średniej pokonując jednogłośnie na punkty Andrew Fancilette’a[28].
15 marca
- Filadelfia – Tevin Farmer obronił tytuł mistrza świata iBF w wadze muszej wygrywając jednogłośnie na punkty z Jono Carrollem[29].
16 marca
- Arlington – Errol Spence Jr. obronił tytuł mistrza świata iBF w wadze półśredniej wygrywając jednogłośnie na punkty z Mikeyem Garcią. Zdobył tym samym pas WBC Diamond[30].
- Gifu – Kōsei Tanaka obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze muszej wygrywając jednogłośnie na punkty z Ryōichim Taguchim[31].
23 marca
- Londyn – Charlie Edwards obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze muszej wygrywając jednogłośnie na punkty z Ángelem Moreno[32].
- Angers – Georges Ory obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze koguciej wygrywając jednogłośnie na punkty z Aramisem Torresem.
27 marca
- Słupsk – zmarł Jan Dydak, polski bokser wagi półśredniej i lekkośredniej, medalista olimpijski z 1988[33].
30 marca
- Filadelfia – Ołeksandr Hwozdyk obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii półciężkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 5. rundzie z Doudou Ngumbu[34].
- Indio – Ángel Acosta obronił tytuł mistrza świata WBC w junior muszej wygrywając przez nokaut w 8. rundzie z Ganiganem Lópezem.
- Liverpool – Robbie Davies Jnr zdobył tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze lekkopółśredniej wygrywając jednogłośnie na punkty z obrońcą tytułu Joe Hughesem.
- Bilbao – Dawid Awanesjan zdobył tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze półśredniej wygrywając przez techniczny nokaut w 9. rundzie z obrońcą tytułu Kermanem Lejarragą[35].
Kwiecień
12 kwietnia
- Nowy Jork – Wasyl Łomaczenko obronił tytuły supermistrza świata WBA i mistrza świata WBO w kategorii lekkiej wygrywając przez nokaut w 4. rundzie z Anthonym Crollą[36].
13 kwietnia
- Monterrey – Jaime Munguia obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze lekkośredniej po pokonaniu niejednogłośnie na punkty Dennisa Hogana[37].
- Halle – Dominic Bösel obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze półciężkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 8. rundzie z Timym Shalą[38].
20 kwietnia
- Nowy Jork – Terence Crawford obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze półśredniej po wygranej przez techniczny nokaut w 6. rundzie z Amirem Khanem[39].
25 kwietnia
- Brescia – Luca Rigoldi obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii junior piórkowej wygrywając jednogłośnie na punkty z Anthonym Settoulem.
26 kwietnia
- Inglewood – Daniel Roman obronił tytuł mistrza świata WBA i zdobył tytuł mistrza świata IBF w wadze junior piórkowej wygrywając niejednogłośnie na punkty z dotychczasowym mistrzem IBF TJ Dohenym.
Jessie Vargas pokonał Humberto Soto przez techniczny nokaut w 6. rundzie[40].
Juan Francisco Estrada został mistrzem świata WBC w wadze junior koguciej po pokonaniu jednogłóśnie na punkty obrońcy tytułu Wisaksila Wangeka[41].
27 kwietnia
- Lafayette – Nonito Donaire obronił tytuł supermistrza świata WBA w wadze koguciej wygrywając przez nokaut w 6. rundzie ze Stephonem Youngiem i tym samym awansował do finału turnieju World Boxing Super Series.
Regis Prograis zdobył tytuł mistrza świata WBA w wadze lekkopółśredniej po pokonaniu dotychczasowego mistrza Kiryła Relicha przez techniczny nokaut w 6. rundzie. Awansował do finału turnieju World Boxing Super Series[42]. - Las Vegas – Robert Easter Jr. i Rances Barthelemy zremisowali w pojedynku o wakujące tytuły mistrza świata WBA (Regular) i IBO w wadze lekkiej[43].
Maj
4 maja
- Las Vegas – Saúl Álvarez obronił tytuły supermistrza świata WBA i mistrza świata WBC oraz zdobył tytuł mistrza świata IBF w kategorii średniej wygrywając jednogłośnie na punkty z Danielem Jacobsem[44].
- Stockton – Artur Bietierbijew obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze półciężkiej po zwycięstwie przez nokaut w 5. rundzie nad Radivoje Kalajdzicem[45].
- Jerwyn Ancajas obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii =junior koguciej wygrywając przez nokaut w 7. rundzie z Ryuichim Funaim.
10 maja
- Filadelfia – zmarł Bert Cooper, amerykański bokser wagi ciężkiej, dwukrotny pretendent do tytułu zawodowego mistrza świata[46].
11 maja
- Fairfax – Julian Williams zdobył tytuły supermistrza świata WBA oraz mistrza świata IBF i IBO w wadze lekkośredniej po pokonaniu jednogłośnie na punkty dotychczasowego mistrza Jarretta Hurda[47].
- Tucson – Miguel Berchelt obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii kunior lekkiej wygrywając przez poddanie w 6. rundzie z Francisco Vargasem[48].
Emanuel Navarrete obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze junior piórkowej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 12. rundzie Isaaca Dogboe[49]. - Magdeburg – Stefan Härtel zdobył tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze superśredniej wygrywając jednogłosnie na punkty z obrońcą tytułu Robinem Krasniqim[50].
13 maja
- Tokio – Moruti Mthalane obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze muszej po zwycięstwie jednogłośnie na punkty nad Masayukim Kurodą[51].
18 maja
- Nowy Jork – Deontay Wilder obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze ciężkiej po zwycięstwie przez nokaut w 1. rundzie nad Dominicem Breazeale’em[52].
Gary Russell Jr. obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze piórkowej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 5. rundzie Kiko Martíneza[53]. - Stevenage – Billy Joe Saunders zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBO w kategorii superśredniej wygrywając jednogłośnie na punkty z Shefatem Isufim[54].
- Glasgow – Josh Taylor zdobył tytuł mistrza świata IBF w wadze lekkopółśredniej po pokonaniu jednogłośnie na punkty dotychczasowego mistrza Iwana Baranczyka i tym samym awansował do finału turnieju World Boxing Super Series[55].
Naoya Inoue obronił tytuł mistrza świata WBA i zdobył mistrzowski pas IBF w kategorii koguciej wygrywając przez nokaut w 2. rundzie z Emmanuelem Rodríguezem. Awansował do finału turnieju World Boxing Super Series[56].
19 maja
- Kobe – Felix Alvarado obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze junior muszej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Reiyi Konishiego.
25 maja
- Kissimmee – Jamel Herring zdobył tytuł mistrza świata WBO w junior lekkiej wygrywając jednogłośnie na punkty z dotychczasowym mistrzem Masayukim Ito[57].
26 maja
- Fuzhou – Xu Can obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii piórkowej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 6. rundzie Shuna Kubo.
Carlos Cañizales obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze junior muszej wygrywając jednogłośnie na punkty z Sho Kimurą.
31 maja
- Chachoengsao – Chayaphon Moonsri obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze słomkowej po zwycięstwie przez techniczną decyzję w 8. rundzie nad Tatsuyą Fukuharą[58].
Czerwiec
1 czerwca
- Nowy Jork – Andy Ruiz zdobył tytuły supermistrza świata WBA oraz mistrza świata IBF i IBO w wadze ciężkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 7. rundzie z dotychczasowym mistrzem Anthonym Joshuą[59].
Callum Smith obronił tytuł supermistrza świata WBA w kategorii superśredniej po zwycięstwie przez techniczny nokaut w 3. rundzie nad Hassanem N'Damem N'Jikamem[60]. - Cardiff – Jay Harris zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii junior piórkowej wygrywając jednogłośnie na punkty z Angelem Moreno.
8 czerwca
- Reno – Óscar Valdez obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii piórkowej wygrywając jednogłośnie na punkty z Jasonem Sanchezem[61].
- Bilbao – Andoni Gago zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii piórkowej wygrywając niejednogłośnie na punkty z Jesúsem Sánchezem.
15 czerwca
- Ryga – Mairis Briedis zdobył tytuł mistrza świata WBO w kategorii junior ciężkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 3. rundzie z dotychczasowym mistrzem Krzysztofem Głowackim. Awansował tym samym do finału turnieju World Boxing Super Series[62].
- Yunier Dorticos zdobył wakujący tytuł mistrza świata IBF w kategorii junior ciężkiej nokautując w 10. rundzie Andrew Tabitiego. Awansował tym samym do finału turnieju World Boxing Super Series[63].
- Leeds – Josh Warrington obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze piórkowej po pokonaniu niejednogłośnie na punkty Kida Galahada[64].
- Kijów – Artem Dalakjan obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii muszej wygryweając przez techniczny nokaut w 10. rundzie z Sarawutem Thawornkhamem.
- Paradise – Tyson Fury (waga ciężka) wygrał przez techniczny nokaut w 2. rundzie z Tomem Schwarzem[65].
19 czerwca
- Chiba – Hiroto Kyoguchi obronił tytuł supermistrza świata WBA w wadze junior muszej wygrywając jednogłośnie na punkty z Tanawatem Nakoonem znanym jako Satanmuanglek CP Freshmart.
- Kazuto Ioka zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBO po wygranej przez techniczny nokaut w 10. rundzie z Astonem Palicte[66].
21 czerwca
- Indio – Elwin Soto zdobył tytuł mistrza świata WBO w kategorii junior muszej po wygranej jednogłośnie na punkty z dotychczasowym mistrzem Ángelem Acostą.
- Andrew Cancio obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze junior lekkiej wygrywając przez nokaut w 3. rundzie z Alberto Machado[67].
22 czerwca
- Torrelavega – Sergio García obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii lekkośredniej wygrywając jednogłośnie na punkty z Siarhiejem Riabczenką.
28 czerwca
- Temecula – Richard Commey obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze lekkiej nokautując w 8. rundzie Raymundo Beltrána[68].
- Mediolan – Francesco Patera obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii lekkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 6. rundzie z Paulem Hylandem.
29 czerwca
- Providence – Demetrius Andrade obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii średniej wygrywając jednogłośnie na punkty z Maciejem Sulęckim[69].
- Khalid Yafai obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze junior koguciej wygrywając jednogłośnie na punkty z Norbelto Jiménezem[70].
- Houston – Jermall Charlo obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii średniej wygrywając jednogłośnie na punkty z Brandonem Adamsem[71].
Lipiec
6 lipca
- Nur-Sułtan – Nordine Oubaali oobronił tytuł mistrza świata WBC w wadze koguciej po wygranej przez poddanie w 6. rundzie z Arthurem Villanuevą[72].
12 lipca
- Osaka – Ryōta Murata odzyskał tytuł mistrza świata WBA w wadze średniej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 2. rundzie dotychczasowego mistrza Roba Branta[73].
- Ken Shiro obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii junior muszej wygrywając przez techniczny nokaut w 4. rundzie z Jonathanem Taconingem[74].
13 lipca
- Carson – Rey Vargas obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii junior piórkowej wygrywając jednogłośnie na punkty z Tomoki Kamedą[75].
14 lipca
- Virginia Beach – Pernell Whitaker, były zawodowy mistrz swiata w czterech kategoriach wagowych, zginął potrącony na przejściu dla pieszych[76].
20 lipca
- Las Vegas – Manny Pacquiao zdobył tytuł supermistrza świata WBA w kategorii półśredniej po zwycięstwie niejednogłośnie na punkty nad dotychczasowym mistrzem Keithem Thurmanem[77].
- Caleb Plant obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze superśredniej wygrywając przez techniczny nokaut w 3. rundzie z Mikiem Lee[78].
- Londyn – Dillian Whyte wygrał jednogłośnie na punkty z Óscarem Rivasem w pojedynku o tytuł tymczasowego mistrza świata WBC w wadze ciężkiej[79]. Wykryto jednak niedozwolone wspomaganie w jego organizmie[80].
- Dereck Chisora (waga ciężka) znokautował w 2. rundzie Artura Szpilkę[81].
27 lipca
- Baltimore – Gervonta Davis obronił tytuł supermistrza świata WBA w kategorii junior lekkiej po zwycięstwie przez techniczny nokaut w 2. rundzie nad Guillaume Frenois[82].
- Arlington – José Carlos Ramírez obronił tytuł mistrza świata WBC i zdobył tytuł mistrza świata WBO w wadze lekkopółśredniej wygrywając przez techniczny nokaut w 6. rundzie z Maurice’em Hookerem[83].
- Tevin Farmer obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii junior lekkiej po zwycięstwie jednogłośnie na punkty nad Ricardo Núñezem[84].
- Barcelona – Sandor Martin zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii lekkopółśredniej wygrywając przez poddanie w 9. rundzie z Andrea Scarpą.
Sierpień
2 sierpnia
- Warszawa – Dawid Kostecki, były interkontynentalny mistrz WBA w wadze półciężkiej, zmarł tragicznie w Areszcie Śledczym Warszawa-Bałołęka[85].
- Nakhon Sawan – Thammanoon Niyomtrong obronił wytuł mistrza świata WBA w wadze słomkowej po wygraniu w 8. rundzie przez techniczną decyzję z ArAr Andelesem[86].
3 sierpnia
- Nowy Jork – Adam Kownacki (waga ciężka) wygrał jednogłośnie na punkty z Chrisem Arreolą[87].
16 sierpnia
- Meksyk – zmarł José Nápoles, były zawodowy mistrz świata w wadze półśredniej[88].
17 sierpnia
- Los Angeles – Emanuel Navarrete obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii junior piórkowej nokautując w 3. rundzie Francisco De Vacę[89].
24 sierpnia
- Czelabińsk – Siergiej Kowalow obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze półciężkiej po wygranej przez techniczny nokaut w 11. rundzie z Anthonym Yarde[90].
- Nagoja – Kōsei Tanaka obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii muszej po wygranej przez techniczny nokaut w 7. rundzie z Jonathanem Gonzálezem[91].
- Hermosillo – Juan Francisco Estrada obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze junior koguciej wygrywając przez techniczny nokaut w 9. rundzie z Dewayne Beamoinem.
- Filip Hrgović (waga ciężka) wygrał przez techniczny nokaut w 3. rundzie z Mario Heredią[92].
- San Juan – Wilfredo Mendez zdobył tytuł mistrza świata WBO w wadze słomkowej po pokonaniu jednogłośnie na punkty dotychczasowego mistrza Vica Saludara[93].
31 sierpnia
- Londyn – Wasyl Łomaczenko obronił tytuły supermistrza świata WBA i mistrza świata IBF oraz zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBC w wadze lekkiej wygrywając jednogłośnie na punkty z Lukiem Campbellem[94].
- Charlie Edwards zachował tytuł mistrza świata WBC w wadze muszej po tym, jak jego walka z Julio Césarem Martínezem została uznana za neodbytą. Pierwotnie ogłoszono zwycięstwo Martíneza przez nokaut w 3. rundze, ale werdykt został zmieniony po tym, jak nagranie pokazało, że Martínez uderzył klęczącego Edwardsa[95].
- Minneapolis – Erislandy Lara zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBA w kategorii lekkośredniej po pokonaniu przez nokaut w 2. nundzie Ramóna Álvareza[96].
Wrzesień
7 września
- Taguig – Pedro Taduran zdobył wakujący tytuł mistrza świata iBF w kategorii słomkowej wygrywając przez poddanie po 4. rundzie Samuela Salvy.
7 – 21 września
- Jekaterynburg – odbyły się Mistrzostwa Świata w Boksie 2019.
13 września
- Nowy Jork – Devin Haney zdobył wakujący tytuł tymczasowego mistrza świata WBC w wadze lekkiej po pokonaniu Zaura Abdullajewa, który poddał walkę po 4. rundzie[97].
14 września
- Las Vegas – Tyson Fury (waga ciężka) pokonał jednogłośnie na punkty po 12 rundach Otto Wallina[98].
- Emanuel Navarrete odbronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii junior piórkowej wygrywając przez techniczny nokaut w 4. rundzie z Juanem Miguelem Elorde[99].
- Carson – Jaime Munguia odbronił tytuł mistrza świata WBO w wadze lekkośredniej wygrywając przez nokaut w 4. rundzie z Patrickiem Alloteyem[100].
20 września
- Schio – Luca Rigoldi obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze junior piórkowej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Ołeksandra Jegorowa.
28 września
- Los Angeles – Errol Spence Jr. obronił tytuł mistrza świata IBF i zdobył tytuł mistrza świata WBC w wadze półśredniej po niejednogłośnym zwycięstwie na punkty nad Shawnem Porterem[101].
- David Benavidez zdobył tytuł mistrza świata WBC w kategorii superśredniej po znokautowaniu w 9. rundzie odbrońcy tytułu Anthony’ego Dirrella[102].
- Mario Barrios zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBA w kategorii lekkopółśredniej wygrywając jednogłośnie na punkty z Batyrem Achmiedowem[103].
- Bilbao – Dawid Awanesjan obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze półśredniej wygrywając przez techniczny nokaut w 1. rundzie z Kermanem Lejarragą[103].
Październik
1 października
- Osaka – Hiroto Kyoguchi obronił tytuł supermistrza świata WBA w wadze junior muszej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Tetsuyi Hisady[104].
5 października
- Nowy Jork – Giennadij Gołowkin zdobył wakujący tytuł mistrza świata IBF w wadze średniej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Serhija Dierewianczenko[105].
11 października
- Trydent – Matteo Signani zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze średniej po pokonaniu niejednogłośnie na punkty Gevorga Khatchikiana.
12 października
- Chicago – Dmitrij Biwoł obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze półciężkiej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Lenina Castillo[106].
- Leeds – Josh Warrington obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii piórkowej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 2. rundzie Sofiane Takouchta[107].
18 października
- Los Angeles – Artur Bietierbijew obronił tytuł mistrza świata IBF i zdobył tytuł mistrza świata WBC w wadze półciężkiej zwyciężając przez techniczny nokaut w 10. rundzie Ołeksandra Hwozdyka[108].
19 – 26 października
- Wuhan – odbyły się zawody bokserskie na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych.
24 października
- Indio – Elwin Soto obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze junior muszej wygrywając jednogłosnie na punkty z Edwardem Heno[109].
25 października
- Chon Buri – Chayaphon Moonsri obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze słomkowej zwyciężając jednogłośnie na punkty Simpiwe Konkco[110].
- Mediolan – Francesco Patera obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze lekkiej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Domenico Valentino[111].
26 października
- Londyn – Josh Taylor zdobył tytuł supermistrza świata WBA i obronił tytuł mistrza IBF w wadze lekkopółśredniej, a także zwyciężył w finale turnieju World Boxing Super Series po niejednogłośnym zwycięstwie na punkty nad Regisem Prograisem[112].
- Lawrence Okolie zdobył tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze junior ciężkiej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 7. rundzie dotychczasowego mistrza Yvesa Ngabu[113].
- Reno – Shakur Stevenson zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBO w wadze piórkowej wygrywając jednogłosnie na punkty z Joetem Gonzalezem[114].
- Trujillo Alto – Wilfredo Mendez obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii słomkowej po pokonaniu Axela Aragona Vegi przez techniczną decyzję z 7. rundzie, po przypadkowej kontuzji Vegi.
- Agen – Samir Ziani obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze junior lekkiej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Faroukha Kourbanova.
Listopad
2 listopada
- Las Vegas – Saúl Álvarez zdobył tytuł mistrza świata WBO w wadze półciężkiej wygrywając przez nokaut w 11. rundzie z dotychczasowym mistrzem Siergiejem Kowalowem[115].
- Carson – Miguel Berchelt obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze junior lekkiej po wygranej przez nokaut w 4. rundze z Jasonem Sosą[116].
7 listopada
- Saitama – Naoya Inoue zdobył tytuł supermistrza świata WBA i obronił tytuł mistrza IBF w wadze koguciej, a także zwyciężył w finale turnieju World Boxing Super Series po zwycięstwie jednogłośnie na punkty nad Nonito Donaire[117].
- Nordine Oubaali obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii koguciej po zwycięstwie jednogłośnie na punkty nad Takumą Inoue[118].
9 listopada
- Los Angeles – Devin Haney obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze lekkiej po zwycięstwie jednogłośnie na punkty nad Alfredo Santiago[119].
- Billy Joe Saunders obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze superśredniej po pokonaniu przez nokaut w 11. rundzie Marcelo Estebana Coceresa[120].
- Fresno – Jamel Herring obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze junior lekkiej wygrywając jednogłośnie na punkty z Lamontem Roachem[121].
15 listopada
- Paryż – Arsen Goulamirian obronił tytuł supermistrza świata WBA w wadze junior ciężkiej po znokautowaniu w 4. rundzie Kane Wattsa[122].
23 listopada
- Las Vegas – Deontay Wilder obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze ciężkiej po pokonaniu przez nokaut w 7. rundzie Luisa Ortiza[123].
- Leo Santa Cruz zdobył wakujący tytuł supermistrza świata WBA w wadze junior lekkiej wygrywając jednogłosnie na punkty z Miguelem Floresem.
- Brandon Figueroa obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze junior piórkowej po zremisowaniu z Julio Ceją[124].
- Indio – Xu Can obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze piórkowej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Manny’ego Roblesa III.
- Rene Alvarado zdobył tytuł mistrza świata WBA w wadze junior lekkiej wygrywając przez poddanie po 7. rundzie z dotychczasowym mistrzem Andrew Cancio[125].
- Liverpool – Callum Smith obronił tytuł supermistrza świata WBA w wadze superśredniej wygrywając jednogłosnie na punkty z Johnem Ryderem[126].
- Saint-Nazaire – Karim Guerfi zdobył tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze koguciej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 10. rundzie dotychczasowego mistrza Georgesa Ory’ego.
24 – 29 listopada
- Opole – odbyły się Mistrzostwa Polski w Boksie 2019.
30 listopada
- Monte Carlo – Aleksandr Biesputin zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBA w wadze półśredniej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Radżaba Butajewa[127].
- Birmingham – John Riel Casimero zdobył tytuł mistrza świata WBO w wadze koguciej wygrywając przez techniczny nokaut w 3. rundzie z obrońcą tytułu Zolanim Tete[128].
Grudzień
5 grudnia
7 grudnia
- Ad-Dirijja – Anthony Joshua odzyskał tytuły supermistrza świata WBA oraz mistrza świata IBF i WBO w wadze ciężkiej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Andy’ego Ruiza[130].
- Dillian Whyte (waga ciężka) pokonał jednogłośnie na punkty po 10 rundach Mariusza Wacha[131].
- Nowy Jork – Jermall Charlo obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii średniej po zwycięstwie przez techniczny nokaut w 7. rundzie nad Dennisem Hoganem[132].
- Emanuel Navarrete odbronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii junior piórkowej wygrywając przez techniczny nokaut w 4. rundzie z Francisco Hortą.
- Puebla – Jerwin Ancajas obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii junior koguciej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 6. rundzie Miguela Gonzáleza.
- Torrelavega – Sergio García obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii lekkośredniej wygrywając jednogłośnie na punkty z Fouadem El Massoudim.
8 grudnia
- Zrenjanin – zmarł Zvonimir Vujin, jugosłowiański bokser, dwukrotny medalista olimpijski[133].
12 grudnia
- Hawana – zmarł Jorge Hernández, mistrz olimpijski z 1976 w wadze papierowej[134].
- Barcelona – Dawid Awanesjan obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze półśredniej wygrywając przez techniczny nokaut w 1. rundzie z José Del Río.
- Sandor Martin obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze lekkopółśredniej wygrywając jednogłośnie na punkty z Joem Hughesem[135].
14 grudnia
- Nowy Jork – Terence Crawford obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze półśredniej wygrywając przez techniczny nokaut w 9. rundzie z Egidijusem Kavaliauskasem[136].
- Teófimo López zdobył tytuł mistrza świata IBF w wadze lekkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 2. rundzie z dotychczasowym mistrzem Richardem Commeyem[137].
19 grudnia
- zmarł Saoul Mamby, były zawodowy mistrz świata WBC w wadze lekkopółśredniej[138].
20 grudnia
- Phoenix – Julio César Martínez zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBC w wadze muszej po zwycięstwie przez techniczny nokaut w 9. rundzie nad Cristoferem Rosalesem[139].
21 grudnia
- Ontario – Jermell Charlo zdobył tytuł mistrza świata WBC w wadze lekkośredniej wygrywając przez nokaut w 11. rundzie z obrońcą tytułu Tonym Harrisonem[140].
23 grudnia
- Jokohama – Ryōta Murata obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze średniej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 5. rundzie Stevena Butlera[141].
- Nen Shiro obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii junior muszej wygrywając przez techniczny nokaut w 4. rundzie z Randym Petalcorinem.
- Moruti Mthalane obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze muszej wygrywając przez techniczny nokaut w 9. rundzie z Akirą Yaegashim[142].
28 grudnia
- Marsylia – Arsen Goulamirian obronił tytuł supermistrza świata WBA w wadze junior ciężkiej wygrywając przez poddanie w 9. rundzie Constantinem Bejenaru[143].
- Atlanta – Gervonta Davis ozdobył wakujący tytuł mistrza świata WBA w wadze lekkiej po zwycięstwie przez techniczny nokaut w 12. rundzie nad Yuriorkisem Gamboą[144].
- Jean Pascal obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze półciężkiej po pokonaniu niejednogłosnie na punkty Badou Jacka[145].
31 grudnia
- Tokio – Kōsei Tanaka obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze muszej wygrywając przez nokaut w 3. rundzie z Wulanem Tuolehazim.
- Kazuto Ioka obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii junior koguciej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Jeyviera Cintróna[146].
Uwagi
Przypisy
- ↑ Caleb Plant nowym mistrzem świata IBF w limicie 76,2 kg (wideo). (pol.). bokser.org, 14 stycznia 2019. [dostęp 2019-01-20].
- ↑ Rigondeaux nokautuje już w pierwszej rundzie (wideo). (pol.). bokser.org, 14 stycznia 2019. [dostęp 2019-01-20].
- ↑ Andrade obronił pas WBO wagi średniej. (pol.). bokser.org, 19 stycznia 2019. [dostęp 2019-01-20].
- ↑ Cano zastopował Linaresa! Doheny obronił tytuł. (pol.). bokser.org, 19 stycznia 2019. [dostęp 2019-01-20].
- ↑ Pacquiao za szybki na Bronera. (pol.). bokser.org, 20 stycznia 2019. [dostęp 2019-01-20].
- ↑ Marcus Browne zaskoczył Jacka, Oubaali z pasem WBC. (pol.). bokser.org, 20 stycznia 2019. [dostęp 2019-01-20].
- ↑ Thurman w tarapatach, ale obronił po długiej przerwie pas WBA. (pol.). bokser.org, 27 stycznia 2019. [dostęp 2019-03-06].
- ↑ Adam Kownacki przejechał się po Washingtonie (pol.). bokser.org, 27 stycznia 2019. [dostęp 2019-03-06].
- ↑ Munguia pokonał twardego Inoue, ale nie zdołał go złamać. (pol.). bokser.org, 27 stycznia 2019. [dostęp 2019-03-06].
- ↑ Udany rewanż Kowaliowa nad Alvarezem – Rosjanin znów z pasem WBO. (pol.). bokser.org, 3 lutego 2019. [dostęp 2019-03-06].
- ↑ Óscar Valdez obronił tytuł mistrzowski. (pol.). bokser.org, 3 lutego 2019. [dostęp 2019-03-06].
- ↑ Richard Commey nowym mistrzem IBF – teraz Łomaczenko? (pol.). bokser.org, 3 lutego 2019. [dostęp 2019-03-06].
- ↑ Zmarł Rocky Lockridge. Jako pierwszy pokonał wujka Mayweathera. (pol.). bokser.org, 8 lutego 2019. [dostęp 2019-03-06].
- ↑ Szybka robota Davisa. Teraz pokazówka z Nasukawą? (pol.). bokser.org, 10 lutego 2019. [dostęp 2019-03-06].
- ↑ Sensacyjna porażka Alberto Machado. (pol.). bokser.org, 10 lutego 2019. [dostęp 2019-03-06].
- ↑ Ramirez obronił tytuł, zwycięstwo Beltrana. (pol.). bokser.org, 11 lutego 2019. [dostęp 2019-03-06].
- ↑ Odszedł Lucjan Trela. (pol.). bokser.org, 13 lutego 2019. [dostęp 2019-03-06].
- ↑ Rob Brant w dobrym stylu obronił pas WBA Regular wagi średniej. (pol.). bokser.org, 16 lutego 2019. [dostęp 2019-03-06].
- ↑ Santa Cruz obronił tytuł, wygrana Figueroy Jr. (pol.). bokser.org, 17 lutego 2019. [dostęp 2019-03-06].
- ↑ Ngabu po raz drugi obronił pas mistrza Europy. (pol.). bokser.org, 17 lutego 2019. [dostęp 2019-03-06].
- ↑ Dirrwll po raz drugi z pasem WBC, Soto zaskoczył Riosa! (pol.). bokser.org, 24 lutego 2019. [dostęp 2019-03-06].
- ↑ Eusebio Pedroza passes away at 62. (ang.). boxingnews24.com, 1 marca 2019. [dostęp 2019-03-06].
- ↑ Castano z Lara na remis – pas zostaje przy Argentyńczyku. (pol.). bokser.org, 3 marca 2019. [dostęp 2019-03-06].
- ↑ Agit Kabayel w dobrym stylu obronił pas mistrza Europy. (pol.). bokser.org, 2 marca 2019. [dostęp 2019-03-06].
- ↑ Biwoł wyboksował Smitha Jr. (pol.). bokser.org, 10 marca 2019. [dostęp 2019-04-02].
- ↑ Hooker obronił tytuł, Johnson zastopował Monaghana. (pol.). bokser.org, 10 marca 2019. [dostęp 2019-04-02].
- ↑ Porter ledwo co obronił pas WBC, wygrane Guerrero i Cuellara. (pol.). bokser.org, 10 marca 2019. [dostęp 2019-04-02].
- ↑ BoxRec: Szczęśliwa trzynastka Kamila Szeremety. (pol.). bokser.org, 10 marca 2019. [dostęp 2019-04-02].
- ↑ Farmer obronił tytuł, niesamowita ambicja Carrolla. (pol.). bokser.org, 16 marca 2019. [dostęp 2019-04-02].
- ↑ Spence Jr zdominował dzielnego Garcię. (pol.). bokser.org, 16 marca 2019. [dostęp 2019-04-02].
- ↑ Kosei Tanaka obronił pas WBO. (pol.). bokser.org, 16 marca 2019. [dostęp 2019-04-02].
- ↑ Edwards obronił pas WBC, wygrane Okolie i Buatsiego. (pol.). bokser.org, 24 marca 2019. [dostęp 2019-04-02].
- ↑ Zmarł Jan Dydak, brązowy medalista olimpijski. (pol.). bokser.org, 27 marca 2019. [dostęp 2019-04-02].
- ↑ Ngumbu kontuzjowany, Gwozdyk obronił pas WBC wagi półciężkiej. (pol.). bokser.org, 31 marca 2019. [dostęp 2019-04-02].
- ↑ Niespodziewana porażka idola Basków Lejarragi. (pol.). bokser.org, 31 marca 2019. [dostęp 2019-04-02].
- ↑ Świetny Łomaczenko ciężko znokautował Crollę. (pol.). bokser.org, 13 kwietnia 2019. [dostęp 2019-06-03].
- ↑ Munguia miał ręce pełne roboty z dzielnym Hoganem. (pol.). bokser.org, 14 kwietnia 2019. [dostęp 2019-06-04].
- ↑ Bosel obronił prymat w Europie, Kadiru po raz drugi. (pol.). bokser.org, 13 kwietnia 2019. [dostęp 2019-06-04].
- ↑ Crawford zastopował Khana ciosem… poniżej pasa. (pol.). bokser.org, 21 kwietnia 2019. [dostęp 2019-06-04].
- ↑ Vargas przełamał Soto, Roman lepszy w unifikacji od Doheny’ego. (pol.). bokser.org, 27 kwietnia 2019. [dostęp 2019-06-03].
- ↑ Estrada wziął rewanż na Wangeku. (pol.). bokser.org, 27 kwietnia 2019. [dostęp 2019-06-04].
- ↑ WBSS:Donaire i Prograis awansowali do finałów. (pol.). bokser.org, 28 kwietnia 2019. [dostęp 2019-06-03].
- ↑ Easter z Barthelemym na remis. (pol.). bokser.org, 28 kwietnia 2019. [dostęp 2019-06-03].
- ↑ Canelo minimalnie lepszy od Jacobsa. (pol.). bokser.org, 5 maja 2019. [dostęp 2019-06-03].
- ↑ Beterbijew złamał Kalajdzica i obronił pas IBF wagi półciężkiej. (pol.). bokser.org, 5 maja 2019. [dostęp 2019-06-04].
- ↑ Zmarł 'Smokin' Bert Cooper. (pol.). bokser.org, 11 maja 2019. [dostęp 2019-06-04].
- ↑ Niespodzianka – Williams pokonał po świetniej walce Hurda! (pol.). bokser.org, 12 maja 2019. [dostęp 2019-06-03].
- ↑ Berchelt znów pokonał przed czasem Vargasa. (pol.). bokser.org, 12 maja 2019. [dostęp 2019-06-04].
- ↑ Emanuel Navarrete drugi raz pobił Dogboe i obronił tytuł. (pol.). bokser.org, 12 maja 2019. [dostęp 2019-06-04].
- ↑ Haertel odebrał tytuł z rąk Krasniqi, kolejna porażka Jackiewicza. (pol.). bokser.org, 12 maja 2019. [dostęp 2019-06-04].
- ↑ Znakomity Mthalane obronił w Tokio tytuł IBF wagi muszej. (pol.). bokser.org, 13 maja 2019. [dostęp 2019-06-04].
- ↑ Wojna błyskawiczna! Wilder szybko uporał się z Breazeale’em. (pol.). bokser.org, 19 maja 2019. [dostęp 2019-06-04].
- ↑ Gary Russell pobił Martineza i rzucił wyzwanie Santa Cruzowi. (pol.). bokser.org, 19 maja 2019. [dostęp 2019-06-04].
- ↑ Billy Joe Saunders mistrzem świata WBO w wadze super średniej. (pol.). bokser.org, 19 maja 2019. [dostęp 2019-06-04].
- ↑ Kapitalny występ Josha Taylora, Baranczyk zdeklasowany. (pol.). bokser.org, 18 maja 2019. [dostęp 2019-06-04].
- ↑ Potworna dominacja Inoue, Rodriguez rozbity w drugiej rundzie. (pol.). bokser.org, 18 maja 2019. [dostęp 2019-06-04].
- ↑ Jamel Herring mistrzem świata WBO wagi super piórkowej. (pol.). bokser.org, 26 maja 2019. [dostęp 2019-06-04].
- ↑ W53-0! Chayaphon Moonsri obronił pas WBC wagi słomkowej. (pol.). bokser.org, 31 maja 2019. [dostęp 2019-06-04].
- ↑ Sensacja! Ruiz Jr zastopował Joshuę!!! (pol.). bokser.org, 2 czerwca 2019. [dostęp 2019-06-03].
- ↑ Callum Smith pobił N'Jikama i obronił pas WBA w limicie 76,2 kg. (pol.). bokser.org, 2 czerwca 2019. [dostęp 2019-06-03].
- ↑ Valdez obronił tytuł, Conceicao wciąż niepokonany. (pol.). bokser.org, 9 czerwca 2019. [dostęp 2019-07-27].
- ↑ Skandal w Rydze!!! Głowacki znokautowany przez Briedisa. (pol.). bokser.org, 15 czerwca 2019. [dostęp 2019-07-27].
- ↑ Dorticos znokautował Tabitiego i zdobył pas IBF! (pol.). bokser.org, 15 czerwca 2019. [dostęp 2019-07-27].
- ↑ Warrington obronił pas IBF. (pol.). bokser.org, 16 czerwca 2019. [dostęp 2019-07-28].
- ↑ Fury szybko rozbił Schwarza. (pol.). bokser.org, 16 czerwca 2019. [dostęp 2019-07-27].
- ↑ Kazuto Ioka mistrzem świata czwartej kategorii wagowej. (pol.). bokser.org, 19 czerwca 2019. [dostęp 2019-07-27].
- ↑ Cancio pokonał Machado w rewanżu i obronił tytuł mistrzowski. (pol.). bokser.org, 22 czerwca 2019. [dostęp 2019-07-27].
- ↑ Commey zastopował Beltrana i obronił pas IBF (wideo). (pol.). bokser.org, 29 czerwca 2019. [dostęp 2019-07-28].
- ↑ Andrade w świetnym stylu pokonał Sulęckiego na gali w Providence. (pol.). bokser.org, 30 czerwca 2019. [dostęp 2019-07-27].
- ↑ Gala w Providence: Yafai obronił tytuł WBA wagi super muszej. (pol.). bokser.org, 30 czerwca 2019. [dostęp 2019-07-27].
- ↑ Wygrane Jermalla Charlo i Ericksona Lubina w Houston. (pol.). bokser.org, 30 czerwca 2019. [dostęp 2019-07-28].
- ↑ Oubaali obronił tytuł mistrza świataWBC weagi koguciej. (pol.). bokser.org, 7 lipca 2019. [dostęp 2019-07-28].
- ↑ Murata znokautował Branta w rewanżu na gali w Osace. (pol.). bokser.org, 12 lipca 2019. [dostęp 2019-07-27].
- ↑ Ken Shiro po raz szósty obronił tytuł WBC wagi junior muszej. (pol.). bokser.org, 12 lipca 2019. [dostęp 2019-07-28].
- ↑ Ring telegram: wyniki z weekendu. (pol.). bokser.org, 14 lipca 2019. [dostęp 2019-07-28].
- ↑ Pernell Whitaker nie żyje (pol.). bokser.org, 15 lipca 2019. [dostęp 2019-07-27].
- ↑ Pacquiao zdetronizował Thurmana! (pol.). bokser.org, 21 lipca 2019. [dostęp 2019-07-27].
- ↑ Caleb Plant obronił pierwszy raz tytuł mistrzowski (pol.). bokser.org, 21 lipca 2019. [dostęp 2019-07-28].
- ↑ Dillian Whyte wstał z desek i pokonał po wojnie Oscara Rivasa. (pol.). bokser.org, 21 lipca 2019. [dostęp 2019-07-28].
- ↑ Recydywa? Whyte z wynikiem pozytywnym próbki A! (pol.). bokser.org, 25 lipca 2019. [dostęp 2019-07-28].
- ↑ Chisora brutalnie znokautował Szpilkę! (pol.). bokser.org, 20 lipca 2019. [dostęp 2019-07-27].
- ↑ Gervonta Davis zdemolował Ricardo Nuneza. (pol.). bokser.org, 28 lipca 2019. [dostęp 2019-07-28].
- ↑ Wojna w Teksasie: Ramirez rozbił Hookera i zunifikował pasy. (pol.). bokser.org, 28 lipca 2019. [dostęp 2019-07-28].
- ↑ Tevin Farmer obronił tytuł i został wybuczany przez kibiców. (pol.). bokser.org, 28 lipca 2019. [dostęp 2019-08-29].
- ↑ Kostecki odebrał sobie życie w areszcie. (pol.). bokser.org, 2 sierpnia 2019. [dostęp 2019-08-29].
- ↑ Niyomtrong scores a technical decision against Andales. (ang.). wbaboxing.com, 2 sierpnia 2019. [dostęp 2019-08-29].
- ↑ Kownacki wypunktował Arreolę! (pol.). bokser.org, 4 sierpnia 2019. [dostęp 2019-08-29].
- ↑ Zmarł legendarny czempion Jose Napoles. (pol.). bokser.org, 17 sierpnia 2019. [dostęp 2019-08-29].
- ↑ Navarrette obronił tytuł i stoczy kolejną walkę 14 września. (pol.). bokser.org, 18 sierpnia 2019. [dostęp 2019-08-29].
- ↑ Kowaliow nokautuje lewym prostym – pierwsza porażka Yarde. (pol.). bokser.org, 24 sierpnia 2019. [dostęp 2019-08-29].
- ↑ Tanaka powstał z desek i obronił tytuł. (pol.). bokser.org, 24 sierpnia 2019. [dostęp 2019-08-29].
- ↑ Hrgovic przed czasem, Estrada obronił tytuł, skuteczny Smith. (pol.). bokser.org, 25 sierpnia 2019. [dostęp 2019-08-29].
- ↑ Wilfredo Mendez Decisions Vic Saludar, Captures WBO Title. (ang.). boxingscene.com, 25 sierpnia 2019. [dostęp 2019-08-29].
- ↑ Genialny Łomaczenko wypunktował dzielnego Campbella. (pol.). bokser.org, 1 września 2019. [dostęp 2019-12-22].
- ↑ Charlie Edwards keeps world title after late blow from Julio Cesar Martinez. (ang.). bbc.com, 31 sierpnia 2019. [dostęp 2019-12-22].
- ↑ Erislandy Lara zdemolował Ramona Alvareza. (pol.). bokser.org, 1 września 2019. [dostęp 2019-12-24].
- ↑ Haney z pasem WBC wagi lekkiej w wersji tymczasowej. (pol.). bokser.org, 14 września 2019. [dostęp 2019-12-22].
- ↑ Zakrwawiony Fury wypunktował Wallina. (pol.). bokser.org, 15 września 2019. [dostęp 2019-12-25].
- ↑ Navarrete obronił pas WBO. (pol.). bokser.org, 15 września 2019. [dostęp 2019-12-25].
- ↑ Munguia obronił tytuł – teraz przenosiny do wagi średniej? (pol.). bokser.org, 15 września 2019. [dostęp 2019-12-25].
- ↑ Errol Spence Jr pokonał Shawna Portera po trudnej przeprawie. (pol.). bokser.org, 29 września 2019. [dostęp 2019-12-22].
- ↑ Benavidez zastopował Dirrella i odzyskał pas WBC. (pol.). bokser.org, 29 września 2019. [dostęp 2019-12-22].
- ↑ a b Ring Telegram (29 września 1019). (pol.). bokser.org, 29 września 2019. [dostęp 2019-12-24].
- ↑ Kyoguchi retains WBA Light Flyweight Super Title against Hisada (ang.). bokser.org, 1 października 2019. [dostęp 2019-12-23].
- ↑ Gołowkin po twardym boju pokonał Derewianczenkę. (pol.). bokser.org, 6 października 2019. [dostęp 2019-12-26].
- ↑ Biwoł ograł do jednej bramki Castillo i obronił pas WBA. (pol.). bokser.org, 13 października 2019. [dostęp 2019-12-24].
- ↑ Josh Warrington obronił tytuł mistrzowski. (pol.). bokser.org, 13 października 2019. [dostęp 2019-12-26].
- ↑ Beterbijew przełamał Gwozdyka i zunifikował pasy WBC/IBF! (pol.). bokser.org, 19 października 2019. [dostęp 2019-12-22].
- ↑ Elwin Soto obronił pas mistrza świata po ciekawej wojnie. (pol.). bokser.org, 25 października 2019. [dostęp 2019-12-25].
- ↑ 54–0! Chayaphon Moonsri po raz dwunasty obronił pas WBC. (pol.). bokser.org, 25 października 2019. [dostęp 2019-12-22].
- ↑ Gala DAZN w Mediolanie: zwycięstwea Patery, Prodana i Scardiny. (pol.). bokser.org, 26 października 2019. [dostęp 2019-12-27].
- ↑ Josh Taylor pokonałPrograisa w finale WBSS. (pol.). bokser.org, 27 października 2019. [dostęp 2019-12-23].
- ↑ Okolie mistrzem Europy, efektowny Benn. (pol.). bokser.org, 26 października 2019. [dostęp 2019-12-27].
- ↑ Stevenson najpierw odebrał Gonzalezowi siostrę, teraz marzenia. (pol.). bokser.org, 27 października 2019. [dostęp 2019-12-25].
- ↑ Canelo Álvarez znoikautował Kowaliowa! (pol.). bokser.org, 3 listopada 2019. [dostęp 2019-12-25].
- ↑ Berchelt zastopował Sosę i po raz szósty obronił pas WBC. (pol.). bokser.org, 3 listopada 2019. [dostęp 2019-12-22].
- ↑ Wojna roku! Inoue lepszy, ale Donaire wciąż rani! (pol.). bokser.org, 7 listopada 2019. [dostęp 2019-12-22].
- ↑ Drugi z braci Inoue przegrywa – Oubaali nadal z pasem WBC. (pol.). bokser.org, 7 listopada 2019. [dostęp 2019-12-22].
- ↑ Devin Haney po raz pierwszy obronił pas WBC. (pol.). bokser.org, 16 listopada 2019. [dostęp 2019-12-23].
- ↑ Saunders wziął się w garść i zastopował Coceresa. (pol.). bokser.org, 10 listopada 2019. [dostęp 2019-12-25].
- ↑ Jamel Herring obronił tytuł mistrza świata WBO. (pol.). bokser.org, 10 listopada 2019. [dostęp 2019-12-25].
- ↑ Goulamirian złamał hakiem na korpus Wattsa i obronił pas WBA. (pol.). bokser.org, 10 listopada 2019. [dostęp 2019-12-22].
- ↑ Wilder przegrywał, ale odpalił prawy i znokautował Ortiza. (pol.). bokser.org, 24 listopada 2019. [dostęp 2019-12-22].
- ↑ Las Vegas: zwycięski Santa Cruz, remis w walce Figueroa vs Ceja. (pol.). bokser.org, 24 listopada 2019. [dostęp 2019-12-23].
- ↑ Rene Alvarado Breaks Down, Stops Andrew Cancio in Shocker. (ang.). boxingscene.com, 24 listopada 2019. [dostęp 2019-12-24].
- ↑ Bardzo trudna przeprawa Calluma Smitha z Johnem Ryderem. (pol.). bokser.org, 24 listopada 2019. [dostęp 2019-12-23].
- ↑ Dużo ciekawego – wyniki z weekendu. (pol.). bokser.org, 1 grudnia 2019. [dostęp 2019-12-24].
- ↑ Niespodzianka – Tete traci pas WBO. (pol.). bokser.org, 1 grudnia 2019. [dostęp 2019-12-25].
- ↑ Zbigniew Marecki: Zmarł Czesław Dawiec, utytułowany słupski pięściarz. (pol.). Głos Pomorza, 2019-12-05. [dostęp 2019-12-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-06)].
- ↑ Joshua wypunktował Ruiza Jr i odzyskał pasy IBF/WBA/WBO! (pol.). bokser.org, 7 grudnia 2019. [dostęp 2019-12-23].
- ↑ Wach przegrał, ale dobrze się pokazał i pogonił Whyte’a! (pol.). bokser.org, 7 grudnia 2019. [dostęp 2019-12-25].
- ↑ Charlo pokonał przed czasem Hogana i obronił pas WBC. (pol.). bokser.org, 8 grudnia 2019. [dostęp 2019-12-22].
- ↑ Zvonimir Vujin (1943-2019). Preminuo legendarni zrenjaninski bokser. (serb.). mozzartsport.com, 2019-12-09. [dostęp 2019-12-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-13)].
- ↑ Cuba mourns the death of boxer Jorge Hernandez. (ang.). radiohc.cu, 2019-12-13. [dostęp 2019-12-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-15)].
- ↑ Gala w Barcelonie: zwycięstwo Awanesjana, udany debiut Kyszenki. (pol.). bokser.org, 13 grudnia 2019. [dostęp 2019-12-27].
- ↑ Kavaliauskas postraszył, ale Crawford wygrał przed czasem. (pol.). bokser.org, 15 grudnia 2019. [dostęp 2019-12-25].
- ↑ Lopez zastopował Commeya i zdobyl pas IBF! Teraz Łomaczenko? (pol.). bokser.org, 15 grudnia 2019. [dostęp 2019-12-26].
- ↑ Former WBC champion Saoul Mamby passes away aged 72. (ang.). worldboxingnews.net, 19 grudnia 2019. [dostęp 2019-12-22].
- ↑ Martinez z pasem WBC, udany powrót Hookera. (pol.). bokser.org, 21 grudnia 2019. [dostęp 2019-12-22].
- ↑ Jermell Charlo i Tony Harrison po wybornej wojnie w Ontario. (pol.). bokser.org, 22 grudnia 2019. [dostęp 2019-12-25].
- ↑ Efektowny Murata porozbijał Butlera i obronił tytuł. (pol.). bokser.org, 23 grudnia 2019. [dostęp 2019-12-24].
- ↑ Szybka robota Gonzaleza, Mthalane obronił tytuł. (pol.). bokser.org, 23 grudnia 2019. [dostęp 2019-12-26].
- ↑ Goulamirian obronił pas WBA, ale Bejenaru napsuł mu krwi. (pol.). bokser.org, 29 grudnia 2019. [dostęp 2020-01-01].
- ↑ Mocno bijący „czołg ”Davis zastopował w końcówce Gamboę! (pol.). bokser.org, 29 grudnia 2019. [dostęp 2020-01-01].
- ↑ Jean Pascal znów zaskoczył, tym razem pokonał Badou Jacka. (pol.). bokser.org, 29 grudnia 2019. [dostęp 2020-01-01].
- ↑ Mistrzowie świata Ioka i Tanaka obronili tytuły w Tokio. (pol.). bokser.org, 31 grudnia 2019. [dostęp 2020-01-01].
Media użyte na tej stronie
The national flag of Kingdom of Thailand since September 2017; there are total of 3 colours:
- Red represents the blood spilt to protect Thailand’s independence and often more simply described as representing the nation.
- White represents the religion of Buddhism, the predominant religion of the nation
- Blue represents the monarchy of the nation, which is recognised as the centre of Thai hearts.
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
Autor: Pedro A. Gracia Fajardo, escudo de Manual de Imagen Institucional de la Administración General del Estado, Licencja: CC0
Flaga Hiszpanii
Pictograms of Olympic sports - Boxing. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.