2010 Serbia U-211(0)
2012–2013 Serbia3(0)
W sumie:6(0)
  1. Aktualne na: 23 stycznia 2020.

Alen Stevanović (ser. Ален Стевановић, ur. 7 stycznia 1991 w Zurychu) – piłkarz serbski grający na pozycji ofensywnego pomocnika.

Życiorys

Kariera klubowa

Swoją karierę piłkarską Stevanović rozpoczął w juniorach klubu FK Radnički Belgrad. Następnie został zawodnikiem FK Radnički Obrenovac i w jego barwach zadebiutował w 2007 w rozgrywkach Srpskiej Ligi Beograd. W Radničkim grał do 2009.

W 2009 Stevanović przeszedł do Interu Mediolan. Grał w nim głównie w zespole Primavery. W Serie A zadebiutował 9 stycznia 2010 w wygranym 4:3 domowym meczu ze Sieną. W 67. minucie tego meczu zmienił Thiago Mottę. Był to jego jedyny mecz ligowy w barwach Interu.

W 2010 Stevanović przeszedł za 2 miliony euro do Torino FC. 23 sierpnia 2010 zadebiutował w nim w Serie B w przegranym 1:2 domowym meczu z AS Varese. W marcu 2011 został wypożyczony do grającego w Major League Soccer, Toronto FC, w którym swój debiut zanotował 26 marca 2011 w domowym meczu z Portland Timbers (2:0). Latem 2011 wrócił do Torino i w sezonie 2011/2012 awansował z nim do Serie A.

W sezonie 2013/2014 Stevanović był wypożyczony do US Palermo, z którym wywalczył awans z Serie B do Serie A. Następnie był też wypożyczony do AS Bari i Spezii Calcio. Latem 2015 przeszedł do Partizana, a w 2018 został zawodnikiem klubu Shonan Bellmare.

12 lutego 2019 podpisał półtoraroczny kontrakt z polskim klubem Wisła Płock[1].