2021– Wybrzeże Kości Słoniowej3(1)
W sumie:7(1)
  1. Aktualne na: 31 sierpnia 2022.
  2. Aktualne na: 31 lipca 2021.

Amad Diallo, urodzony jako Amad Traoré[1] (ur. 11 lipca 2002 w Abidżanie) – iworyjski piłkarz występujący na pozycji pomocnika w Sunderlandzie, do którego jest wypożyczony z Manchesteru United. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej.

Diallo rozpoczął karierę w iworyjskim klubie Boca Barco. W 2015 roku przeniósł się do Atalanty. Przechodząc przez kolejne etapy młodieżowej kariery stanął przed szansą debiutu w seniorskiej piłce. W Atalancie zadebiutował 27 października 2019 roku w wygranym 7:1 meczu przeciwko Udinese Calcio, zmieniając w 77 minucie spotkania Josipa Iličicia i zdobywając, sześć minut później, swoją pierwszą bramkę w karierze. Tym samym stał się pierwszym piłkarzem urodzonym w roku 2002, który strzelił bramkę w Serie A.

5 października 2020 roku Manchester United ogłosił że doszedł do porozumienia z Atalantą w sprawie transferu Diallo. Ze względu na formalności związane z pozwoleniem na pracę, transfer mógł zostać zrealizowany dopiero w zimowym okienku transferowym. 7 stycznia 2021 roku podpisał pięcioletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok z Manchesterem United. W nowym klubie zadebiutował 18 lutego 2021 roku w wygranym 0:4 meczu przeciwko Realowi Sociedad, zmieniając w 83 minucie spotkania Masona Greenwooda. Swoją pierwszą bramkę dla Manchesteru United strzelił 11 marca 2021 roku w zremisowanym 1:1 meczu przeciwko A.C. Milanowi.

27 stycznia 2022 roku udał się na półroczne wypożyczenie do Rangers[2]. W sierpniu tego samego roku został wypożyczony do Sunderlandu[3].

W reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej zadebiutował 26 marca 2021 roku w wygranym 0:3 meczu przeciwko reprezentacji Nigru, zmieniając w 86 minucie spotkania Nicolasa Pépé.