Anastasija Rodionowa

Anastasija Rodionowa
Ilustracja
Państwo

 Australia

Data i miejsce urodzenia

12 maja 1982
Tambow
ZSRR

Wzrost

167 cm

Gra

praworęczna, oburęczny backhand

Status profesjonalny

maj 1997

Zakończenie kariery

aktywna

Gra pojedyncza
Wygrane turnieje

0 WTA, 8 ITF

Najwyżej w rankingu

62 (16 sierpnia 2010)

Australian Open

2R (2007, 2008)

Roland Garros

3R (2010, 2011)

Wimbledon

3R (2010)

US Open

3R (2006)

Gra podwójna
Wygrane turnieje

11 WTA, 13 ITF

Najwyżej w rankingu

15 (8 września 2014)

Australian Open

QF (2011, 2016)

Roland Garros

QF (2011, 2012)

Wimbledon

QF (2002, 2011, 2014)

US Open

SF (2010)

Dorobek medalowy
Reprezentacja  Australia
Igrzyska Wspólnoty Narodów
złotoNowe Delhi 2010tenis ziemny
(gra pojedyncza)
złotoNowe Delhi 2010tenis ziemny
(gra podwójna)
srebroNowe Delhi 2010tenis ziemny
(gra mieszana)
Strona internetowa

Anastasija Rodionowa, ros. Анастасия Ивановна Родионова (ur. 12 maja 1982 w Tambowie) – australijska tenisistka pochodzenia rosyjskiego, finalistka Wimbledonu 2003 w grze mieszanej, półfinalistka US Open 2010 w grze podwójnej, klasyfikowana w rankingu WTA na 62. miejscu w grze pojedynczej (2010) i 15. w grze podwójnej (2014), medalistka Igrzysk Wspólnoty Narodów, reprezentantka Australii w Pucharze Federacji i na letnich igrzyskach olimpijskich (2012, 2016). Siostra Ariny Rodionowej.

Kariera tenisowa

Anastasija Rodionowa rozpoczęła treningi tenisowe w wieku siedmiu lat. Jej ojciec był graczem amatorem, więc pośród wielu zabawek jego córek znajdowały się także piłeczki tenisowe. Trenowana była przez ojca do ukończenia osiemnastego roku życia, kiedy to wyprowadziła się z Tambowa do Niemiec, gdzie trenowała przez trzy lata. W 2003 przeprowadziła się z powrotem do Moskwy. W notowaniach z 3 stycznia 2000 zajmowała 181. miejsce w singlowym rankingu juniorek i 167. w deblowym.

Status profesjonalnej tenisistki otrzymała w maju 1997 roku.

Gra pojedyncza

Anastasija Rodionowa nie ma na koncie wygranego tytułu WTA w grze pojedynczej. Dwukrotnie występowała w półfinałach takich zawodów: w Quebecu w 2002 i w Kantonie w 2007. Osiągnęła trzecie rundy wszystkich turniejów wielkoszlemowych poza Australian Open. 16 sierpnia 2010 zajmowała najwyższe, 62. miejsce w światowej klasyfikacji gry pojedynczej.

Jej turniejowy debiut w WTA miał miejsce w 2000 w Taszkencie – przeszła eliminacje gry pojedynczej i przegrała w pierwszej rundzie z Sarah Pitkowski. W 2001 wystąpiła w tej samej imprezie z podobnym skutkiem; w lipcu przeszła też kwalifikacje w Sopocie. W lipcu 2002 po raz pierwszy dostała się do turnieju WTA na podstawie miejsca rankingowego; miało to miejsce w Casablance, tam też wygrała pierwszy seniorski mecz z Marlene Weingärtner 6:1, 6:0, w następnym pojedynku skreczowała jednak przeciwko Marii Elenie Camerin. Pierwszy większy sukces odnotowała we wrześniu w Quebec, dochodząc tam do półfinału, przegranego z Jeleną Bowiną.

W kwietniu 2003 zagrała w swoim drugim zawodowym ćwierćfinale w Casablance; wygrała tam z rozstawioną Patricią Wartusch. Wynik ten wyrównała w listopadzie w Pattaya. W tym samym roku zadebiutowała w drabince głównej turnieju wielkoszlemowego w Londynie (w siódmym roku profesjonalnej kariery). Po serii słabych występach w kolejnych miesiącach awansowała do drugiej rundy w San Diego w sierpniu 2005, pokonując wcześniej Samanthę Stosur. W czerwcu 2006 wygrała swój pierwszy mecz w drabince głównej turnieju wielkoszlemowego, pokonując w pierwszej rundzie Wimbledonu Émilie Loit. Po osiągnięciu drugiej rundy w Los Angeles po raz pierwszy w karierze została sklasyfikowana w gronie stu najlepszych tenisistek świata rankingu WTA. W US Open ustanowiła swój życiowy wynik w Wielkim Szlemie, dochodząc do trzeciej rundy.

We wrześniu 2007 znalazła się w półfinale turnieju WTA po raz drugi w karierze, tym razem w Kantonie. W ćwierćfinale pokonała Anabel Medinę Garrigues, przegrała z Tziporą Obziler. W sierpniu 2009 awansowała ponownie do trzeciej rundy US Open. W 2010 roku kilkakrotnie znajdowała się w ćwierćfinałach imprez zawodowych: w Kuala Lumpur, Estoril, Strasburgu i Stambule, awansowała też do trzeciej rundy French Open. Dnia 16 sierpnia 2010 zajmowała najwyższe w karierze, 62. miejsce w singlowym rankingu WTA.

Po serii porażek w pierwszych startach w 2011 roku zdołała wygrać spotkanie w pierwszej rundzie w Charleston przeciwko Zuzanie Ondraškovej. W Rzymie pokonała wyżej notowaną Jarosławę Szwiedową, awansowała też do trzeciej rundy French Open, triumfując między innymi nad rozstawioną Nadieżdą Pietrową. Kolejne przegrane sprawiły, że wypadła z czołowej setki rankingu WTA. W październiku doszła do ćwierćfinału w Linzu, po przejściu eliminacji. Wygrała w pierwszej rundzie z Barborą Záhlavovą-Strýcová, a następne spotkanie jej przeciwniczka, Flavia Pennetta, oddała walkowerem. W meczu jednej czwartej finału uległa w trzech setach Dominice Cibulkovej.

W styczniu 2012 została sklasyfikowana na 98. miejscu listy rankingowej WTA. W kwietniu odnotowała trzecią rundę w Charleston, gdzie odprawiła rozstawioną z dziesiątym numerem Anabel Medinę Garrigues, by następnie przegrać z Venus Williams.

W 2013 roku, jako kwalifikantka, osiągnęła drugie rundy w Pattai i w Dosze. W Charleston, Waszyngtonie, Toronto, Québecu i Tokio przegrywała w pierwszym meczu. W kwalifikacjach do wielkoszlemowych turniejów osiągnęła odpowiednio trzecią rundę French Open i US Open oraz pierwszą Wimbledonu.

W sezonie 2014 Rodionowa osiągnęła drugą rundę kwalifikacji do Australian Open. W Norymberdze pomyślnie przeszła przez kwalifikację, swój udział w turnieju kończąc na drugiej rundzie. W kwalifikacjach do Wimbledonu nie wygrała meczu. Pomyślnie przechodząc przez kwalifikacje do US Open, przegrała dopiero w drugiej rundzie singla. W Tiencinie, nie musząc grać w kwalifikacjach, przegrała w pierwszej rundzie.

W 2015 roku Rodionowa ponownie osiągnęła drugą rundę kwalifikacji do turnieju w Melbourne. W Bogocie przegrała w pierwszej rundzie po wcześniejsze grze w eliminacjach. Nie wygrała meczu w kwalifikacjach do Wimbledonu.

Gra podwójna

Anastasija Rodionowa wygrała 11 turniejów WTA w grze podwójnej w latach 2005–2017 (5 z Ałłą Kudriawcewą, 2 z Dariją Jurak oraz po jednym z Jeleną Wiesniną, Andreeą Ehritt-Vanc, Sanią Mirzą i Carą Black), a także 14 razy przegrywała w finałach. W każdej z czterech imprez wielkoszlemowych w tej konkurencji osiągnęła przynajmniej ćwierćfinał, jej rekordowym rezultatem jest półfinał wywalczony w ramach US Open 2010. 8 września 2014 zajmowała najwyższe, 15. miejsce w światowej klasyfikacji deblistek.

W ramach rozgrywek cyklu WTA Tour zadebiutowała w grze podwójnej w czerwcu 1999 w Taszkencie, odpadając już w pierwszej rundzie. W swoim czwartym takim występie, a pierwszym w innym mieście niż stolica Uzbekistanu – w Sopocie awansowała do finału w parze z Juliją Bejhelzimer. Rosjanka i Ukrainka przegrały walkę o tytuł z Joanette Kruger i Francescą Schiavone. Wynik ten pozwolił Rodionowej znaleźć się w drugiej setce rankingu. Jesienią zagrała w półfinale w Bratysławie, a w styczniu 2002 odnotowała debiut wielkoszlemowy podczas Australian Open. Po licznych sukcesach w rozgrywkach ITF, w Wimbledonie po raz pierwszy znalazła się w ćwierćfinale Wielkiego Szlema razem z Marlene Weingärtner. W trzeciej rundzie wyeliminowały Silvię Farinę i Barbarę Schett, zatrzymały się na rozstawionych z numerem drugim Virginii Ruano Pascual i Paoli Suarez. Rodionowa awansowała w rankingu o ponad trzydzieści pozycji, utraciła jednak miejsce w pierwszej setce z powodu słabych występów w dalszej części sezonu.

W kwietniu 2003 zagrała w półfinale w Casablance z Taccianą Puczak, następny taki wynik odnotowała ponad rok później, we wrześniu 2004 w Hasselt. W sierpniu 2005 z Kateryną Bondarenko doszła do ćwierćfinału w San Diego, gdzie w pierwszej rundzie wyeliminowały Annę Grönefeld i Martinę Navrátilovą. W parze z Galiną Woskobojewą została wicemistrzynią w Taszkencie (uległy Marii Elenie Camerin i Emilie Loit). Swój pierwszy tytuł w grze podwójnej zdobyła Rodionowa w listopadzie tego roku w Quebecu razem z Jeleną Wiesniną.

W lutym 2006 tenisistki te wystąpiły w finale w Bengaluru, pokonane przez Liezel Huber i Sanię Mirzę. W kwietniu 2007 Rodionowaa i Andrea Ehritt triumfowały w Estoril, ogrywając w decydującym meczu Lourdes Domínguez Lino i Arantxę Parrę Santonję, a wcześniej także duet Wiktoryja Azaranka i Caroline Wozniacki. Walkę o mistrzostwo w Fezie miesiąc później przegrały z Mirzą i Vanią King, podobnie na finale zakończyły zmagania w Taszkencie.

Już jako reprezentantka Australii po raz pierwszy zagrała w finale w lutym 2010 w Kuala Lumpur u boku siostry Ariny. W ćwierćfinale wyeliminowały najwyżej rozstawione Alisę Klejbanową i Yan Zi. Z Ałłą Kudriawcewą zostały wicemistrzyniami w maju w Strasburgu po porażce z Alizé Cornet i Vanią King. Trzeci tytuł w swojej kolekcji, a pierwszy w nowych barwach narodowych, zdobyła Rodionowa w czerwcu w ’s-Hertogenbosch. W sierpniu razem z Carą Black osiągnęła najlepszy wynik wielkoszlemowy – półfinał – w ramach US Open 2010 i awansowała do czołowej trzydziestki klasyfikacji WTA.

W styczniu 2011 odnotowała pierwszy ćwierćfinał Australian Open (z Black), a potem doszła do tego samej fazy turnieju podczas French Open i Wimbledonu (z Pietrową). Z Galiną Woskobojewą awansowała do finału w Moskwie.

W lutym 2012 zdobyła swoje czwarte mistrzostwo – w parze z Sanią Mirzą w Pattaya. Z Nurią Llagosterą Vives zagrała w półfinałach w Dubaju i Dosze, a razem z siostrą doszła do tego etapu w Kopenhadze. Z rodaczką Jarmilą Gajdošovą znalazła się w ćwierćfinale French Open, wyrównując swój najlepszy wynik z paryskiej imprezy. W półfinale w Montrealu z Galiną Woskobojewą przegrały z późniejszymi mistrzyniami, Klaudią Jans-Ignacik i Kristiną Mladenovic.

Na początku 2013 roku razem z Carą Black zwyciężyła w turnieju w Auckland. Podczas Australian Open osiągnęły trzecią rundę zawodów. W Dosze osiągnęła drugą rundę, a w Dubaju przegrała w półfinale. Podczas zawodów w Indian Wells wygrała jeden mecz, natomiast w Miami nie awansowała do drugiej rundy. W Charleston przegrała w półfinale, a w Stuttgarcie w pierwszej rundzie. Również półfinał osiągnęła w Oeiras. W zawodach WTA Premier Mandatory w Madrycie pokonana została w drugim spotkaniu. W Rzymie awansowała natomiast do półfinału. Podczas French Open przegrała w trzeciej rundzie. W Birmingham osiągnęła ćwierćfinał, a na Wimbledonie pierwszą rundę. W turniejach WTA Premier 5 w Toronto i Cincinnati zanotowała drugie rundy, tak jak na US Open. Razem z Ałłą Kudriawcewą triumfowały w Québecu, a w Tokio awansowały do półfinału. W Pekinie przegrały w pierwszej rundzie. Kończąc sezon, osiągnęły finał w Moskwie.

Sezon 2014 Rodionowa rozpoczęła od triumfu w Brisbane, a na Australian Open przegrała w pierwszej rundzie. W Pattayi Australijka osiągnęła finał. W Dosze awansowała do ćwierćfinału, zaś w Dubaju odniosła kolejne karierowe zwycięstwo. W Indian Wells, Madrycie i Rzymie przegrała w pierwszej rundzie, a w Miami – w ćwierćfinale. W Charleston zaszła o rundę dalej. We French Open i na kortach w Birmingham nie wygrała meczu, ale na Wimbledonie zanotowała ćwierćfinał. Na kortach w Stanach Zjednoczonych osiągnęła odpowiednio: półfinał w Stanford i Cincinnati, pierwszą rundę w Montrealu oraz trzecią na US Open. Pod koniec sezonu wywalczyła ćwierćfinał w Tokio i Wuhan, półfinał w Pekinie oraz tytuł w Tiencinie. W zawodach WTA Finals osiągnęła półfinał.

W pierwszej części sezonu 2015 Rodionowa osiągnęła finał w Monterrey, ćwierćfinały w Brisbane, Pattayi, Dubaju i Miami, drugą rundę Australian Open oraz pierwszą w Dosze i Indian Wells. W Charleston, Madrycie i Rzymie poległa w pierwszej rundzie, we French Open – w trzeciej, a w Bogocie dopiero w ćwierćfinale. W drugiej części sezonu wygrała dwa mecze na kortach w ’s-Hertogenbosch, jeden na trawnikach Wimbledonu, a bez wygranej opuszczała Birmingham, Waszyngton i Toronto.

Gra mieszana

Od 2002 roku występuje w turniejach gry mieszanej w ramach imprez wielkoszlemowych. Najlepszy rezultat osiągnęła w 2003 roku na kortach Wimbledonu, gdy wraz z Andym Ramem doszła do finału. Przegrali z Martiną Navratilovą i Leanderem Paesem. Ponadto w 2011 była w ćwierćfinale Australian Open razem z Maheshem Bhupathim, a w 2012 awansowała do ćwierćfinału US Open, gdy partnerował jej Jean-Julien Rojer. Razem z Michaiłem Jełginem osiągnęła ćwierćfinał Wimbledonu w sezonie 2014, a z Aisamem-ul-Haq Qureshim awansowała do tej samej fazy podczas French Open 2015.

Występy reprezentacyjne

Rodionowa od 2010 roku reprezentuje Australię w rozgrywkach Pucharu Federacji. W 2010 występowała w Grupie Światowej, ale w 2011 jej drużyna spadła do Grupy Światowej II.

W 2010 wystąpiła w Igrzyskach Wspólnoty Narodów w New Delhi w barwach Australii. Zdobyła tam medale we wszystkich możliwych konkurencjach: złoto w grze pojedynczej kobiet po finale z Sanią Mirzą, złoto w grze podwójnej kobiet w parze z Sally Peers oraz srebro w grze mieszanej w parze z Paulem Hanleyem.

W 2012 zadebiutowała w letnich igrzyskach olimpijskich w Londynie, reprezentując Australię. W pierwszej rundzie gry podwójnej w parze z Jarmilą Gajdošovą uległy Rosjankom Jekatierinie Makarowej i Jelenie Wiesninie.

Życie prywatne

Jej ulubionym i najmocniejszym uderzeniem jest forehand. Ojciec Ivan jest trenerem tenisa ziemnego, matka Natalia pracuje w domu. Ma młodszą siostrę, Arinę, która również gra w tenisa. Podziwia Martinę Hingis. 10 grudnia 2009 otrzymała obywatelstwo australijskie. Na początku września 2019 roku urodziła syna, o czym poinformowała przez swój profil na portalu społecznościowym.

Historia występów wielkoszlemowych

Legenda

     W, wygrany turniej

      F, przegrana w finale

      SF, przegrana w półfinale

      QF, przegrana w ćwierćfinale

     xR, przegrana w x rundzie

     A, brak startu

Występy w grze pojedynczej

Turniej1997199819992000200120022003200420052006200720082009201020112012201320142015201620172018TytułyZ–P
Australian OpenAAAAAQ1Q1Q2Q1Q32R2R1R1R1R1RQ2Q2Q2Q3AA0 / 62 – 6
French OpenAAAAAQ1Q1AQ11R1R1RA3R3R1RQ3AQ3AAA0 / 64 – 6
WimbledonAAAAQ1Q21RQ1Q12R1R1RA3R1R1RQ1Q1Q1AAA0 / 73 – 7
US OpenAAAAQ2Q3Q1Q2Q13R2R1R3R2R1R2RQ32RQ1AAA0 / 88 – 8
Ranking na koniec roku793473355234193117165215167827997976310813416118322879138811230 / 2717 – 27

Występy w grze podwójnej

Turniej1997199819992000200120022003200420052006200720082009201020112012201320142015201620172018201920202021TytułyZ–P
Australian OpenAAAAA1R1R1R1R2R1R2R2R3RQF2R3R1R2RQF1R3R1RAA0 / 1817 – 18
French OpenAAAAA1R1RAA2R2R2R3R1RQFQF3R1R3R1R2R2RAAA0 / 1517 – 15
WimbledonAAAAAQF1R2R1R2R1R1R2R1RQF2R1RQF2R2R1R2RAAA0 / 1716 – 17
US OpenAAAAA1RA1RA2R1R2R3RSF1R2R2R3R2R2R2R1RAA3R0 / 1617 – 16
Ranking na koniec roku61455843339012510713797795661404426282325184740475212070 / 6667 – 66

Występy w grze mieszanej

Turniej1997199819992000200120022003200420052006200720082009201020112012201320142015201620172018201920202021TytułyZ–P
Australian OpenAAAAAAAAAAAA2R1RQF1R1R2R1R1RAAAAA0 / 84 – 8
French OpenAAAAAAAAAA1RA2RA1R1R2R1RQFA1RAAAA0 / 84 – 8
WimbledonAAAAA1RF3RA1RA1R2R1R2R1R1RQF3R3R2R2RAAA0 / 1517 – 15
US OpenAAAAAAAAA2RAAAA1RQF1R2RQF1RSFAAAA0 / 89 – 8
0 / 3934 – 39

Finały turniejów WTA

Legenda
Wielki Szlem
Igrzyska olimpijskie
WTA Tour Championships
1988

2008
Kategoria I
Kategoria II
Kategoria III
Kategoria IV
Kategoria V
2009

2020
WTA Premier Mandatory
WTA Premier 5
WTA Premier
WTA International Series
WTA 125K series (2012–2020)

Gra podwójna 24 (11–13)

Końcowy wynikNrDataTurniejNawierzchniaPartnerkaPrzeciwniczkiWynik finału
Finalistka1.29 lipca 2001SopotCeglanaUkraina Julija BejhelzimerWłochy Francesca Schiavone
Południowa Afryka Joannette Kruger
4:6, 0:6
Finalistka2.9 października 2005TaszkentTwardaRosja Galina WoskobojewaWłochy Maria Elena Camerin
Francja Émilie Loit
3:6, 0:6
Zwyciężczyni1.6 listopada 2005QuébecTwarda (hala)Rosja Jelena WiesninaŁotwa Līga Dekmeijere
Stany Zjednoczone Ashley Harkleroad
6:7(4), 6:4, 6:2
Finalistka3.19 lutego 2006BangaloreTwardaRosja Jelena WiesninaPołudniowa Afryka Liezel Huber
Indie Sania Mirza
3:6, 3:6
Zwyciężczyni2.30 kwietnia 2007EstorilCeglanaRumunia Andreea Ehritt-VancHiszpania Lourdes Domínguez Lino
Hiszpania Arantxa Parra Santonja
6:3, 6:2
Finalistka4.14 maja 2007FezCeglanaRumunia Andreea Ehritt-VancStany Zjednoczone Vania King
Indie Sania Mirza
1:6, 2:6
Finalistka5.1 października 2007TaszkentTwardaBiałoruś Tacciana PuczakBiałoruś Kaciaryna Dziehalewicz
Białoruś Anastasija Jakimawa
6:2, 4:6, 7–10
Finalistka6.28 lutego 2010Kuala LumpurTwardaRosja Arina Rodionowa Zheng Jie
Chan Yung-jan
7:6(4), 2:6, 7–10
Finalistka7.22 maja 2010StrasburgCeglanaRosja Ałła KudriawcewaFrancja Alizé Cornet
Stany Zjednoczone Vania King
6:3, 4:6, 7–10
Zwyciężczyni3.19 czerwca 2010's-HertogenboschTrawiastaRosja Ałła KudriawcewaStany Zjednoczone Vania King
Kazachstan Jarosława Szwiedowa
3:6, 6:3, 10–6
Finalistka8.22 października 2011MoskwaTwarda (hala)Kazachstan Galina WoskobojewaStany Zjednoczone Vania King
Kazachstan Jarosława Szwiedowa
6:7(3), 3:6
Zwyciężczyni4.12 lutego 2012PattayaTwardaIndie Sania Mirza Chan Hao-ching
Chan Yung-jan
3:6, 6:1, 10–8
Zwyciężczyni5.5 stycznia 2013AucklandTwardaZimbabwe Cara BlackNiemcy Julia Görges
Kazachstan Jarosława Szwiedowa
2:6, 6:2, 10–5
Zwyciężczyni6.15 września 2013QuébecDywanowa (hala)Rosja Ałła KudriawcewaCzechy Andrea Hlaváčková
Czechy Lucie Hradecká
6:4, 6:3
Finalistka9.20 października 2013MoskwaTwarda (hala)Rosja Ałła KudriawcewaRosja Swietłana Kuzniecowa
Australia Samantha Stosur
1:6, 6:1, 8–10
Zwyciężczyni7.4 stycznia 2014BrisbaneTwardaRosja Ałła KudriawcewaFrancja Kristina Mladenovic
Kazachstan Galina Woskobojewa
6:3, 6:1
Finalistka10.2 lutego 2014PattayaTwardaRosja Ałła Kudriawcewa Peng Shuai
Zhang Shuai
6:3, 6:7(5), 6–10
Zwyciężczyni8.22 lutego 2014DubajTwardaRosja Ałła KudriawcewaStany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
Stany Zjednoczone Abigail Spears
6:2, 5:7, 10–8
Zwyciężczyni9.12 października 2014TiencinTwardaRosja Ałła KudriawcewaRumunia Sorana Cîrstea
Słowenia Andreja Klepač
6:7(7), 6:2, 10–8
Finalistka11.8 marca 2015MonterreyTwardaAustralia Arina RodionowaKanada Gabriela Dabrowski
Polska Alicja Rosolska
3:6, 6:2, 3–10
Zwyciężczyni10.25 czerwca 2016EastbourneTrawiastaChorwacja Darija Jurak Chan Hao-ching
Chan Yung-jan
5:7, 7:6(4), 10–6
Finalistka12.24 lipca 2016StanfordTwardaChorwacja Darija JurakStany Zjednoczone Raquel Atawo
Stany Zjednoczone Abigail Spears
3:6, 4:6
Zwyciężczyni11.5 marca 2017AcapulcoTwardaChorwacja Darija JurakParagwaj Verónica Cepede Royg
Kolumbia Mariana Duque Mariño
6:3, 6:2
Finalistka13.26 maja 2018StrasburgCeglanaUkraina Nadija KiczenokRumunia Mihaela Buzărnescu
Rumunia Raluca Olaru
5:7, 5:7

Gra mieszana 1 (0–1)

Końcowy wynikNrDataTurniejNawierzchniaPartnerPrzeciwnicyWynik finału
Finalistka1.4 lipca 2003WimbledonTrawiastaIzrael Andy RamStany Zjednoczone Martina Navrátilová
Indie Leander Paes
3:6, 3:6

Finały turniejów WTA 125K Series

Gra podwójna 1 (0–1)

Końcowy wynikNrDataTurniejNawierzchniaPartnerkaPrzeciwniczkiWynik finału
Finalistka1.19 marca 2016San AntonioTwardaPolska Klaudia Jans-IgnacikNiemcy Anna-Lena Grönefeld
Stany Zjednoczone Nicole Melichar
1:6, 3:6

Występy w igrzyskach olimpijskich

Gra podwójna kobiet

RundaPartnerkaPrzeciwniczkiWynik
Letnie Igrzyska Olimpijskie w Londynie 2012, reprezentując państwo  Australia
I rundaAustralia Jarmila Gajdošová Rosja: Jekatierina Makarowa / Jelena Wiesnina [6]1:6, 4:6
Letnie Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro 2016, reprezentując państwo  Australia
I rundaAustralia Arina Rodionowa Rosja: Jekatierina Makarowa / Jelena Wiesnina [7]1:6, 2:6

Bibliografia

Media użyte na tej stronie

Tennis pictogram.svg
Pictograms of Olympic sports - Tennis. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Flag of the United States.svg
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
Flag of India.svg
The Flag of India. The colours are saffron, white and green. The navy blue wheel in the center of the flag has a diameter approximately the width of the white band and is called Ashoka's Dharma Chakra, with 24 spokes (after Ashoka, the Great). Each spoke depicts one hour of the day, portraying the prevalence of righteousness all 24 hours of it.
Flag of Chinese Taipei for Olympic games.svg
Chinese Taipei Olympic Flag. According to the official website of Chinese Taipei Olympic Committee, Blue Sky(circle) & White Sun(triangles) above the Olympic rings is neither the National Emblem of the Republic of China, nor the Party Emblem of Kuomintang (KMT), but a design in between, where the triangles do not extend to the edge of the blue circle, as registered at International Olympic Committee in 1981 and digitally rendered in 2013. Besides, the blue outline of the five-petaled plum blossom is broader than the red one. Moreover, the CMYK code of the blue one and the Blue Sky & White Sun is "C100-M100-Y0-K0", and different from the Olympic rings (C100-M25-Y0-K0). Note that it's the only version recognized by IOC.
Flag of Croatia.svg
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki
Flag of Israel.svg
Flag of Israel. Shows a Magen David (“Shield of David”) between two stripes. The Shield of David is a traditional Jewish symbol. The stripes symbolize a Jewish prayer shawl (tallit).
Rodionova An. US16 (3) (29827591506).jpg
Autor: si.robi, Licencja: CC BY-SA 2.0
Rodionova An. US16 (3)