Anna-Lena Grönefeld

Anna-Lena Grönefeld
Ilustracja
Państwo

 Niemcy

Data i miejsce urodzenia

4 czerwca 1985
Nordhorn

Wzrost

180 cm

Gra

praworęczna, oburęczny backhand

Status profesjonalny

kwiecień 2003

Zakończenie kariery

grudzień 2019

Trener

Dirk Dier

Gra pojedyncza
Wygrane turnieje

1 WTA, 12 ITF

Najwyżej w rankingu

14 (17 kwietnia 2006)

Australian Open

3R (2005)

Roland Garros

QF (2006)

Wimbledon

1R (2004–2007, 2009, 2010)

US Open

4R (2008)

Gra podwójna
Wygrane turnieje

17 WTA, 1 WTA 125K, 6 ITF

Najwyżej w rankingu

7 (6 marca 2006)

Australian Open

SF (2006, 2015)

Roland Garros

3R (2005)

Wimbledon

SF (2005, 2013, 2017)

US Open

SF (2005, 2015)

Anna-Lena Grönefeld (ur. 4 czerwca 1985 w Nordhornie) – niemiecka tenisistka, mistrzyni Wimbledonu 2009 i French Open 2014 w grze mieszanej, klasyfikowana w rankingu WTA na 14. miejscu w grze pojedynczej (2006) i 7. w grze podwójnej (2006), reprezentantka Niemiec w Pucharze Federacji i Pucharze Hopmana.

Kariera tenisowa

Anna-Lena Grönefeld rozpoczęła treningi tenisowe w wieku pięciu lat. W czerwcu 2002 zdobyła juniorskie deblowe mistrzostwo wielkoszlemowe French Open w parze z Barborą Záhlavovą-Strýcovą. Miesiąc później razem z Allison Baker doszły do finału Wimbledonu, pokonane przez Záhlavovą-Strýcovą i Kim Clijsters. Wiosną 2003 została indywidualną triumfatorką French Open, pokonując w finale Wierę Duszewinę 6:4, 6:4. W klasyfikacjach juniorskich Międzynarodowej Federacji Tenisowej notowana na pierwszym miejscu wśród singlistek (lipiec 2003) i drugim wśród deblistek (czerwiec 2002).

Gra pojedyncza

Status profesjonalnej tenisistki otrzymała w kwietniu 2003 roku. Wygrała jeden turniej WTA w grze pojedynczej – w Acapulco w 2006, a 17 kwietnia tego samego roku notowana była na najwyższym – czternastym miejscu w światowym rankingu WTA.

W kwietniu 2003 odnotowała debiut w drabince singlowej WTA Tour. W chorwackim Bol po przejściu eliminacji awansowała do drugiej rundy. W pierwszym profesjonalnym meczu pokonała Evę Birnerovą 6:2, 6:1, by następnie ulec Wierze Zwonariowej. Dzięki regularnym próbom kwalifikacji do imprez WTA awansowała do drugiej setki rankingu światowego.

W kwietniu 2004 doszła do finału zawodów ITF w Cagnes-sur-Mer i to pozwoliło jej zostać jedną ze stu najlepszych tenisistek globu. W swoim pierwszym meczu wielkoszlemowym w pierwszej rundzie French Open pokonała Samanthę Stosur 6:2, 6:0, a następnie skreczowała po pięciu gemach pojedynku z Jeleną Bowiną. W Palermo osiągnęła pierwszy zawodowy ćwierćfinał. Zimą 2005 odnotowała najlepszy wynik wielkoszlemowy, awansując do trzeciej rundy Australian Open. W drugim etapie turnieju wygrała z Fabiolą Zuluagą. Dwa tygodnie później po raz pierwszy zagrała w finale profesjonalnej imprezy w Pattayi. W finale uległa Conchicie Martínez, eliminując wcześniej Virginię Ruano Pascual. Awansowała na 45. miejsce w rankingu WTA, ale w następnym występie w Hajdarabadzie poddała półfinałowy mecz przeciwko Alonie Bondarenko. W trzeciej rundzie French Open została pokonana przez Francescę Schiavone.

W lipcu 2005 w drugiej rundzie w Stanford ograła liderkę światowych klasyfikacji, Lindsay Davenport, następnie Nathalie Dechy, ale w półfinale lepsza okazała się Kim Clijsters. Drugi w karierze finał osiągnęła w Pekinie, przegrywając walkę o puchar z Mariją Kirilenko. Tydzień później w Luksemburgu ponownie została finalistką, tym razem ulegając Clijsters. Do swojej kolekcji dorzuciła zwycięstwa nad Martą Domachowską, Dinarą Safiną i Nadieżdą Pietrową.

W lutym 2006 Grönefeld wygrała swój pierwszy singlowy tytuł WTA. Wywalczyła go w Acapulco, triumfując w finale nad najwyżej rozstawioną Flavią Pennettą i dostała się do grona dwudziestu najlepszych tenisistek świata. W Indian Wells przedostała się do ćwierćfinału, gdzie została odprawiona przez Mariję Szarapową. Wiosną zagrała też w półfinale w Charleston, gdzie pokonała Swietłanę Kuzniecową i Anabel Medinę Garrigues. Swój najlepszy indywidualny rezultat wielkoszlemowy odnotowała podczas French Open. Po kolejnych zwycięstwach nad Camille Pin, Jameą Jackson, Mariją Kirilenko i Giselą Dulko, musiała w ćwierćfinale uznać wyższość późniejszej mistrzyni, Justine Henin-Hardenne.

Walka z kontuzjami spowodowała, że w 2007 roku ani razu nie przeszła drugiej rundy turnieju i wypadła do trzeciej setki rankingu. Powróciła na korty wiosną 2008, wygrywając zawody ITF w Zlinie, Alkmaar i Periguex; pierwszy występ po przerwie w WTA Tour, w Budapeszcie, zakończyła na ćwierćfinale. Latem wygrała zmagania ITF w Rimini i była w finale w Bronx, przez co podniosła swój ranking i wystartowała w kwalifikacjach do US Open. Przeszła je i bez straty seta doszła do czwartej rundy, przegrywając tam z Dinarą Safiną.

W maju 2009 wystąpiła w półfinale w Estoril, gdzie w dwóch setach przegrała z Jekatieriną Makarową. Podobny rezultat osiągnęła w Palermo, tym razem trafiając na Sarę Errani. Ostatni z trzech półfinałów w tym roku uzyskała jesienią w Seulu, wyeliminowana przez Anabel Medinę Garrigues. Po słabych występach w 2010 i 2011 roku, w sezonie 2012 nie brała udziału w zmaganiach w grze pojedynczej.

Gra podwójna

Anna-Lena Grönefeld według stanu na 8 kwietnia 2019 roku wygrała osiemnaście deblowych turniejów WTA. 6 marca 2006 notowana była na siódmym miejscu w światowej klasyfikacji gry podwójnej.

W cyklu rozgrywkowym WTA w tej konkurencji zadebiutowała w maju 2003 w Berlinie. W parze z Meghann Shaughnessy w pierwszej rundzie przegrały z Caroline Dhenin i Rossaną de los Ríos. We wrześniu z Evie Dominikovic osiągnęła na Bali pierwszy deblowy ćwierćfinał. W lipcu 2004 z Barbarą Rittner w Palermo po raz pierwszy doszła do półfinału. Miesiąc później Grönefeld została finalistką trzech z rzędu turniejów: w Sztokholmie i Cincinnati z Emmanuelle Gagliardi oraz w Vancouver z Els Callens. Z rodaczką Julią Schruff przegrały finał w Filderstadt z Carą Black i Rennae Stubbs.

Pierwszy turniej WTA wygrała w lutym 2005 w Pattayi, partnerując Marion Bartoli. W finale Niemka i Francuzka ograły Martę Domachowską i Silviję Talaję. W maju z Meghann Shaughnessy zagrała w finale prestiżowych zawodów w Rzymie. Na Wimbledonie partnerowała jej Martina Navrátilová. Doszły one do półfinału, pokonane przez Amélie Mauresmo i Swietłanę Kuzniecową. Z utytułowaną Amerykanką wygrała też zmagania w Toronto po finale z Conchitą Martínez i Virginią Ruano Pascual oraz osiągnęła drugi wielkoszlemowy półfinał – w Nowym Jorku. Jesienią wygrała imprezę na Bali z Meghann Shaughnessy. Trzeci półfinał Wielkiego Szlema odnotowała w Australii w 2006 roku.

W lutym triumfowała w Acapulco, zarówno w singlu, jak i w deblu. Wiosną zagrała w ćwierćfinale Wimbledonu z Shaughnessy, a następnie wygrała imprezę w Stanford z Szachar Pe’er. Będąca w swojej najlepszej formie Grönefeld została finalistką w San Diego, Montrealu i Luksemburgu. W styczniu 2007, zwyciężyła w Sydney, by następnie awansować do ćwierćfinału Australian Open. Do końca roku jedynym znaczącym jej osiągnięciem był półfinał w Ad-Dausze, przegrany z Martiną Hingis i Mariją Kirilenko. Jesienią 2008 okazała się najlepsza w Stuttgarcie (z Patty Schnyder) i Quebecu (z Vanią King), ze Szwajcarką zagrała też w finale w Zurychu.

Finał w Brisbane w styczniu 2009 przegrała z Klaudią Jans i Alicją Rosolską. Ze Schnyder awansowała do ćwierćfinału Australian Open po raz trzeci z rzędu. Odnotowała półfinał w Miami oraz ćwierćfinał French Open i Wimbledonu. Na koniec sezonu zrewanżowała się wymienionym dwóm polskim tenisistkom, kiedy razem z Katariną Srebotnik pokonała je w finale w Linz. W marcu 2010 zakończyła na finale zmagania w Monterrey, a u boku Julii Görges triumfowała w Kopenhadze.

W 2011 była w finałach w Monterrey z King oraz w Linz z Görges. W drodze do finału w Paryżu w lutym 2012 towarzyszyła jej Petra Martić, ale w decydującym starciu lepsze okazały się Liezel Huber i Lisa Raymond. W kwietniu z Görges doszła do finału w Stuttgarcie, ale przegrały w nim z Ivetą Benesovą i Barborą Záhlavovą-Strýcovą.

W 2012 roku razem z Petrą Martić awansowały do finału turnieju w Badgastein, w którym przegrały z Jill Craybas i Julią Görges 7:6(4), 4:6, 9–11. We wrześniu tego roku osiągnęła także finał turnieju rangi Premier 5 w Tokio, gdzie występowała razem z Květą Peschke. W meczu o trofeum przegrały z Raquel Kops-Jones i Abigail Spears 6:1, 6:4. W październiku razem z Peschke zwyciężyła w turnieju w Linzu, gdzie w finale pokonały 6:3, 6:4 Julię Görges i Barborę Záhlavovą-Strýcovą.

W 2013 roku razem z Peschke osiągnęła finał rozgrywek w Brisbane, gdzie uległa 6:4, 4:6, 7–10 parze Sania MirzaBethanie Mattek-Sands.

Łącznie wygrała 18 turniejów w grze podwójnej (cztery z Květą Peschke, trzy z Meghann Shaughnessy, dwa z Vanią King oraz po jednym z Marion Bartoli, Martiną Navrátilovą, Szachar Pe’er, Patty Schnyder, Katariną Srebotnik, Julią Görges, Nicole Melichar, Raquel Atawo i Alicją Rosolską), a także wystąpiła 27 razy w przegranych finałach.

Gra mieszana

Od 2005 roku Grönefeld występuje w turniejach wielkoszlemowych w grze mieszanej. W lipcu 2009 zdobyła mistrzostwo Wimbledonu w parze z Markiem Knowlesem. W Nowym Jorku 2010 doszła do półfinału, podobnie we French Open 2010, w obydwu przypadkach partnerował jej Knowles. W Melbourne osiągnęła ćwierćfinał w roku 2006 w parze z Františkiem Čermákiem.

W 2014 roku razem z Jeanem-Julienem Rojerem awansowała do finału French Open, w którym wygrali 4:6, 6:2, 10–7 z Julią Görges i Nenadem Zimonjiciem. W sezonie 2016 razem z Robertem Farahem przegrała w finale Wimbledonu wynikiem 6:7(5), 4:6 z parą Heather WatsonHenri Kontinen.

Występy reprezentacyjne

Anna-Lena Grönefeld od 2004 roku regularnie reprezentuje Niemcy w rozgrywkach Pucharu Federacji. Swoje występy rozpoczęła od pierwszej rundy Grupy Światowej, w której Niemki straciły wszystkie pięć punktów w konfrontacji z Francuzkami, a Grönefeld przegrała wszystkie swoje mecze, w tym singlowe z Nathalie Dechy i Amélie Mauresmo. W lipcu 2005 została jednak główną autorką sukcesu swojej drużyny, która w barażach Grupy Światowej pokonała Chorwatki i awansowała do najważniejszej drabinki zmagań. Do cenniejszych wygranych tenisistki w Pucharze Federacji należy pokonanie Lucie Šafářovej i Petry Kvitovej w 2010 oraz Liezel Huber i Vanii King w 2011.

Historia występów wielkoszlemowych

Legenda

     W, wygrany turniej

      F, przegrana w finale

      SF, przegrana w półfinale

      QF, przegrana w ćwierćfinale

     xR, przegrana w x rundzie

     A, brak startu

Występy w grze pojedynczej

Turniej2002200320042005200620072008200920102011TytułyZ–P
Australian OpenAAA3R2R2RA1R1RA0 / 54 – 5
French OpenAA2R3RQF1RA2RAA0 / 58 – 5
WimbledonAA1R1R1R1RA1R1RA0 / 60 – 6
US OpenAA1R3R1RA4R1RAA0 / 55 – 5
Ranking na koniec roku56112075211920577671692630 / 2117 – 21

Występy w grze podwójnej

Turniej200220032004200520062007200820092010201120122013201420152016201720182019TytułyZ–P
Australian OpenAAA3RSFQFAQF2R3R1R2R2RSFQF3R3R1R0 / 1428 – 14
French OpenAAA3R2R1RAQFA2R2R2R1R2R1R1R2R2R0 / 1312 – 13
WimbledonAAASFQF2RAQFA2R3RSFQF3RQFSF2RQF0 / 1334 – 13
US OpenAA2RSF2RA3R3R3R2R1R3R1RSF1R1R3R2R0 / 1522 – 15
Ranking na koniec roku931264471111525625565318153522282126110 / 5596 – 55

Występy w grze mieszanej

Turniej200220032004200520062007200820092010201120122013201420152016201720182019TytułyZ–P
Australian OpenAAAAQF1RA1R2RAAA2R1R2R1R1RQF0 / 108 – 10
French OpenAAA1RAAASFAA2R2RW2R1RFSF2R1 / 1021 – 9
WimbledonAAA3RQF1RAWAA3R3RA2RF2R2RA1 / 1021 – 9
US OpenAAA2RQFAA2RSFAA1R1RASF1R2R1R0 / 1014 – 10
2 / 4064 – 38

Finały turniejów WTA

Legenda
Wielki Szlem
Igrzyska olimpijskie
WTA Tour Championships
1988

2008
Kategoria I
Kategoria II
Kategoria III
Kategoria IV
Kategoria V
2009

2020
WTA Premier Mandatory
WTA Premier 5
WTA Premier
WTA International Series
WTA 125K series (2012–2020)

Gra pojedyncza 4 (1–3)

Końcowy wynikNrDataTurniejNawierzchniaPrzeciwniczkaWynik finału
Finalistka1.31 stycznia 2005PattayaTwardaHiszpania Conchita Martínez3:6, 6:3, 3:6
Finalistka2.5 września 2005PekinTwardaRosja Marija Kirilenko3:6, 4:6
Finalistka3.2 października 2005LuksemburgTwarda (hala)Belgia Kim Clijsters2:6, 4:6
Zwyciężczyni1.27 lutego 2006AcapulcoCeglanaWłochy Flavia Pennetta6:1, 4:6, 6:2

Gra podwójna 44 (17–27)

Końcowy wynikNrDataTurniejNawierzchniaPartnerkaPrzeciwniczkiWynik finału
Finalistka1.8 sierpnia 2004SztokholmTwardaSzwajcaria Emmanuelle GagliardiAustralia Alicia Molik
Austria Barbara Schett
3:6, 3:6
Finalistka2.15 sierpnia 2004VancouverTwardaBelgia Els CallensStany Zjednoczone Bethanie Mattek
Stany Zjednoczone Abigail Spears
3:6, 3:6
Finalistka3.22 sierpnia 2004CincinnatiTwardaSzwajcaria Emmanuelle GagliardiStany Zjednoczone Jill Craybas
Niemcy Marlene Weingärtner
5:7, 6:7(2)
Finalistka4.10 października 2004FilderstadtTwardaNiemcy Julia SchruffZimbabwe Cara Black
Australia Rennae Stubbs
3:6, 2:6
Zwyciężczyni1.6 lutego 2005PattayaTwardaFrancja Marion BartoliPolska Marta Domachowska
Chorwacja Silvija Talaja
6:3, 6:2
Zwyciężczyni2.15 sierpnia 2005TorontoTwardaStany Zjednoczone Martina NavrátilováHiszpania Conchita Martínez
Hiszpania Virginia Ruano Pascual
5:7, 6:3, 6:4
Zwyciężczyni3.18 września 2005BaliTwardaStany Zjednoczone Meghann Shaughnessy Yan Zi
Zheng Jie
6:3, 6:3
Zwyciężczyni4.5 marca 2006AcapulcoTwardaStany Zjednoczone Meghann ShaughnessyJaponia Shinobu Asagoe
Francja Émilie Loit
6:1, 6:3
Zwyciężczyni5.25 lipca 2006StanfordTwardaIzrael Szachar Pe’erWłochy Maria Elena Camerin
Argentyna Gisela Dulko
6:1, 6:4
Finalistka5.6 sierpnia 2006San DiegoTwardaStany Zjednoczone Meghann ShaughnessyZimbabwe Cara Black
Australia Rennae Stubbs
2:6, 2:6
Finalistka6.15 sierpnia 2006MontrealTwardaZimbabwe Cara BlackStany Zjednoczone Martina Navrátilová
Rosja Nadieżda Pietrowa
1:6, 2:6
Finalistka7.1 października 2006LuksemburgTwarda (hala)Południowa Afryka Liezel HuberWłochy Francesca Schiavone
Czechy Květa Peschke
6:2, 4:6, 1:6
Zwyciężczyni6.13 stycznia 2007SydneyTwardaStany Zjednoczone Meghann ShaughnessyFrancja Marion Bartoli
Stany Zjednoczone Meilen Tu
6:3, 3:6, 7:6(2)
Zwyciężczyni7.5 października 2008StuttgartCeglana (hala)Szwajcaria Patty SchnyderCzechy Květa Peschke
Australia Rennae Stubbs
6:2, 6:4
Finalistka8.19 października 2008ZurychTwarda (hala)Szwajcaria Patty SchnyderZimbabwe Cara Black
Stany Zjednoczone Liezel Huber
1:6, 6:7(3)
Zwyciężczyni8.2 listopada 2008QuébecDywanowa (hala)Stany Zjednoczone Vania KingStany Zjednoczone Jill Craybas
Tajlandia Tamarine Tanasugarn
7:6(3), 6:4
Zwyciężczyni9.11 stycznia 2009BrisbaneTwardaStany Zjednoczone Vania KingPolska Klaudia Jans
Polska Alicja Rosolska
3:6, 7:5, 10–5
Zwyciężczyni10.18 października 2009LinzTwarda (hala)Słowenia Katarina SrebotnikPolska Klaudia Jans
Polska Alicja Rosolska
6:1, 6:4
Finalistka9.7 marca 2010MonterreyTwardaStany Zjednoczone Vania KingCzechy Iveta Benešová
Czechy Barbora Záhlavová-Strýcová
6:3, 4:6, 8–10
Zwyciężczyni11.2 sierpnia 2010KopenhagaTwardaNiemcy Julia GörgesRosja Witalija Djaczenko
Białoruś Tacciana Puczak
6:4, 6:4
Finalistka10.6 marca 2011MonterreyTwardaStany Zjednoczone Vania KingCzechy Iveta Benešová
Czechy Barbora Záhlavová-Strýcová
7:6(8), 2:6, 6–10
Finalistka11.16 października 2011LinzTwarda (hala)Niemcy Julia GörgesNowa Zelandia Marina Erakovic
Rosja Jelena Wiesnina
5:7, 1:6
Finalistka12.12 lutego 2012ParyżTwarda (hala)Chorwacja Petra MartićStany Zjednoczone Liezel Huber
Stany Zjednoczone Lisa Raymond
6:7(3), 1:6
Finalistka13.29 kwietnia 2012StuttgartCeglana (hala)Niemcy Julia GörgesCzechy Iveta Benešová
Czechy Barbora Záhlavová-Strýcová
4:6, 5:7
Finalistka14.17 czerwca 2012Bad GasteinCeglanaChorwacja Petra MartićStany Zjednoczone Jill Craybas
Niemcy Julia Görges
7:6(4), 4:6, 9–11
Finalistka15.30 września 2012TokioTwardaCzechy Květa PeschkeStany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
Stany Zjednoczone Abigail Spears
1:6, 4:6
Zwyciężczyni12.14 października 2012LinzTwarda (hala)Czechy Květa PeschkeNiemcy Julia Görges
Czechy Barbora Záhlavová-Strýcová
6:4, 7:5
Finalistka16.5 stycznia 2013BrisbaneTwardaCzechy Květa PeschkeStany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
Indie Sania Mirza
6:4, 4:6, 7–10
Zwyciężczyni13.25 maja 2013BrukselaCeglanaCzechy Květa PeschkeKanada Gabriela Dabrowski
Izrael Szachar Pe’er
6:0, 6:3
Finalistka17.15 czerwca 2013NorymbergaCeglanaCzechy Květa PeschkeRumunia Raluca Olaru
Czechy Walerija Sołowjowa
6:2, 6:7(3), 9–11
Finalistka18.11 sierpnia 2013TorontoTwardaCzechy Květa PeschkeSerbia Jelena Janković
Słowenia Katarina Srebotnik
7:5, 2:6, 6–10
Finalistka19.18 sierpnia 2013CincinnatiTwardaCzechy Květa Peschke Hsieh Su-wei
Peng Shuai
6:2, 3:6, 10–12
Zwyciężczyni14.2 lutego 2014ParyżTwarda (hala)Czechy Květa PeschkeWęgry Tímea Babos
Francja Kristina Mladenovic
6:7(7), 6:4, 10–5
Finalistka20.16 października 2016LinzTwarda (hala)Czechy Květa PeschkeHolandia Kiki Bertens
Szwecja Johanna Larsson
6:4, 2:6, 7–10
Zwyciężczyni15.5 maja 2017PragaCeglanaCzechy Květa PeschkeCzechy Lucie Hradecká
Czechy Kateřina Siniaková
6:4, 7:6(3)
Finalistka21.13 sierpnia 2017TorontoTwardaCzechy Květa PeschkeRosja Jekatierina Makarowa
Rosja Jelena Wiesnina
0:6, 4:6
Zwyciężczyni16.29 kwietnia 2018StuttgartCeglana (hala)Stany Zjednoczone Raquel AtawoStany Zjednoczone Nicole Melichar
Czechy Květa Peschke
6:4, 6:7(5), 10–5
Finalistka22.14 października 2018LinzTwarda (hala)Stany Zjednoczone Raquel AtawoBelgia Kirsten Flipkens
Szwecja Johanna Larsson
6:4, 4:6, 5–10
Finalistka23.16 lutego 2019DohaTwardaHolandia Demi Schuurs Chan Hao-ching
Latisha Chan
1:6, 6:3, 6–10
Zwyciężczyni17.7 kwietnia 2019CharlestonCeglanaPolska Alicja RosolskaRosja Irina Chromaczowa
Rosja Wieronika Kudiermietowa
7:6(7), 6:2
Finalistka24.19 maja 2019RzymCeglanaHolandia Demi SchuursBiałoruś Wiktoryja Azaranka
Australia Ashleigh Barty
6:4, 0:6, 3–10
Finalistka25.23 czerwca 2019BirminghamTrawiastaHolandia Demi Schuurs Hsieh Su-wei
Czechy Barbora Strýcová
4:6, 7:6(4), 8–10
Finalistka26.11 sierpnia 2019TorontoTwardaHolandia Demi SchuursCzechy Barbora Krejčíková
Czechy Kateřina Siniaková
5:7, 0:6
Finalistka27.19 sierpnia 2019CincinnatiTwardaHolandia Demi SchuursSłowenia Andreja Klepač
Czechy Lucie Hradecká
4:6, 1:6

Gra mieszana 4 (2–2)

Końcowy wynikNrDataTurniejNawierzchniaPartnerPrzeciwnicyWynik finału
Zwyciężczyni1.3 lipca 2009WimbledonTrawiastaBahamy Mark KnowlesZimbabwe Cara Black
Indie Leander Paes
7:5, 6:3
Zwyciężczyni2.5 czerwca 2014French OpenCeglanaHolandia Jean-Julien RojerNiemcy Julia Görges
Serbia Nenad Zimonjić
4:6, 6:2, 10–7
Finalistka1.10 lipca 2016WimbledonTrawiastaKolumbia Robert FarahWielka Brytania Heather Watson
Finlandia Henri Kontinen
6:7(5), 4:6
Finalistka2.8 czerwca 2017French OpenCeglanaKolumbia Robert FarahKanada Gabriela Dabrowski
Indie Rohan Bopanna
6:2, 2:6, 10–12

Finały turniejów WTA 125K series

Gra podwójna 1 (1–0)

Końcowy wynikNrDataTurniejNawierzchniaPartnerkaPrzeciwniczkiWynik finału
Zwyciężczyni1.19 marca 2016San AntonioTwardaStany Zjednoczone Nicole MelicharPolska Klaudia Jans-Ignacik
Australia Anastasija Rodionowa
6:1, 6:3

Występy w Turnieju Mistrzyń

W grze podwójnej

RokRezultatPartnerkaPrzeciwniczkiWynik
2017ĆwierćfinałCzechy Květa Peschke Chan Yung-jan
Szwajcaria Martina Hingis
3:6, 2:6
2018zawodniczki rezerwoweStany Zjednoczone Raquel Atawonie wystąpiła
2019PółfinałHolandia Demi Schuurs Hsieh Su-wei
Czechy Barbora Strýcová
1:6, 2:6

Finały juniorskich turniejów wielkoszlemowych

Gra pojedyncza (1)

Końcowy wynikRokTurniejNawierzchniaPrzeciwniczkaWynik finału
Zwyciężczyni2003Francja French OpenCeglanaRosja Wiera Duszewina6:4, 6:4

Gra podwójna (2)

Końcowy wynikRokTurniejNawierzchniaPartnerkaPrzeciwniczkiWynik finału
Zwyciężczyni2002Francja French OpenCeglanaCzechy Barbora Strýcová Hsieh Su-wei
Rosja Swietłana Kuzniecowa
7:5, 7:5
Finalistka2002Wielka Brytania WimbledonTrawiastaStany Zjednoczone Allison BakerBelgia Elke Clijsters
Czechy Barbora Strýcová
4:6, 7:5, 6:8

Bibliografia

Linki zewnętrzne

Media użyte na tej stronie

Tennis pictogram.svg
Pictograms of Olympic sports - Tennis. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Flag of the United States.svg
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
Flag of Croatia.svg
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki
Flag of Israel.svg
Flag of Israel. Shows a Magen David (“Shield of David”) between two stripes. The Shield of David is a traditional Jewish symbol. The stripes symbolize a Jewish prayer shawl (tallit).
Flag of Thailand.svg
The national flag of Kingdom of Thailand since September 2017; there are total of 3 colours:
  • Red represents the blood spilt to protect Thailand’s independence and often more simply described as representing the nation.
  • White represents the religion of Buddhism, the predominant religion of the nation
  • Blue represents the monarchy of the nation, which is recognised as the centre of Thai hearts.
Flag of New Zealand.svg
Flag of New Zealand. Specification: http://www.mch.govt.nz/nzflag/description.html , quoting New Zealand Gazette, 27 June 1902.
Flag of India.svg
The Flag of India. The colours are saffron, white and green. The navy blue wheel in the center of the flag has a diameter approximately the width of the white band and is called Ashoka's Dharma Chakra, with 24 spokes (after Ashoka, the Great). Each spoke depicts one hour of the day, portraying the prevalence of righteousness all 24 hours of it.
Flag of Canada (Pantone).svg
Flag of Canada introduced in 1965, using Pantone colors. This design replaced the Canadian Red Ensign design.
Flag of Chinese Taipei for Olympic games.svg
Chinese Taipei Olympic Flag. According to the official website of Chinese Taipei Olympic Committee, Blue Sky(circle) & White Sun(triangles) above the Olympic rings is neither the National Emblem of the Republic of China, nor the Party Emblem of Kuomintang (KMT), but a design in between, where the triangles do not extend to the edge of the blue circle, as registered at International Olympic Committee in 1981 and digitally rendered in 2013. Besides, the blue outline of the five-petaled plum blossom is broader than the red one. Moreover, the CMYK code of the blue one and the Blue Sky & White Sun is "C100-M100-Y0-K0", and different from the Olympic rings (C100-M25-Y0-K0). Note that it's the only version recognized by IOC.
Flag of Finland.svg
Flaga Finlandii
Groenefeld US16 (2) (29749511312).jpg
Autor: si.robi, Licencja: CC BY-SA 2.0
Groenefeld US16 (2)