Liga Narodów UEFA
złotoWłochy 2020/2021
Mistrzostwa Europy U-19
srebroLitwa 2013

Anthony Joran Martial (ur. 5 grudnia 1995 w Massy) – francuski piłkarz gwadelupskiego pochodzenia, występujący na pozycji napastnika w Manchesterze United, reprezentant Francji. Srebrny medalista Mistrzostw Europy 2016.

Olympique Lyon

Karierę piłkarską rozpoczynał w 2001, w młodzieżowym zespole CO Les Ulis. W 2009, w wieku 14 lat, został zauważony przez skautów Olympique Lyon, do którego to klubu trafił w tym samym roku. Podczas swojego drugiego sezonu w zespole do lat 17 zdobył 32 gole w 21 występach, co zaowocowało powołaniem do reprezentacji Francji do lat 17 na rozgrywane w Słowenii młodzieżowe Mistrzostwa Europy.

6 grudnia 2012 zadebiutował w barwach pierwszej drużyny, zmieniając Yassine'a Benzię w 80. minucie wygranego 2:0 spotkania fazy grupowej Ligi Europy z izraelskim Hapoelem Ironi Kirjat Szemona[1]. Pierwszy mecz w Ligue 1 zanotował 3 lutego 2013, zastępując Rachida Ghezzala w 79. minucie przegranego 1:3 meczu z AC Ajaccio[2]. Do końca rozgrywek jeszcze dwukrotnie był wykorzystywany jako zmiennik.

AS Monaco

30 czerwca 2013 oficjalnie ogłoszono transfer Martiala do AS Monaco za kwotę 5 mln euro. Sam zawodnik z nowym klubem podpisał trzyletni kontrakt[3]. 24 listopada tego samego roku Martial rozegrał pierwszy mecz w barwach Monaco, zastępując Radamela Falcao w 63. minucie wygranego 1:0 spotkania z FC Nantes[4]. Sześć dni później zdobył swojego pierwszego gola dla klubu podczas wygranego 2:0 meczu z Stade Rennais[5]. W grudniu podczas spotkania z Valenciennes FC doznał kontuzji kostki, która na jakiś czas wyeliminowała go z gry[6]. 27 stycznia 2014 Martial przedłużył swój kontrakt z Monaco do czerwca 2018[6].

W swoim drugim sezonie w Monaco Martial zdobył 9 bramek w 36 ligowych występach. Pierwszego gola w rozgrywkach zdobył 5 października 2014, wchodząc najpierw na boisko w miejsce Lucasa Ocamposa, a następnie w doliczonym czasie zapewniając swojej drużynie remis 1:1 podczas starcia z Paris Saint-Germain[7]. 13 marca 2015 zdobył dwie bramki w wygranym 3:0 meczu z Bastią[8].

4 sierpnia 2015 Martial zdobył swojego pierwszego gola w europejskich rozgrywkach. Miało to miejsce podczas meczu 3. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów, w którym Monaco wygrało 4:0 ze szwajcarskim BSC Young Boys[9].

1 września 2015 Martial podpisał 4-letni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok z angielskim Manchesterem United[10]. 12 września zadebiutował w nowych barwach, zmieniając Juana Matę w 65. minucie spotkania ligowego z Liverpoolem, a 21 minut później ustalając wynik na 3:1[11]. Ta sama bramka została wybrana przez kibiców Manchesteru bramką miesiąca[12], a sam zawodnik otrzymał nagrodę piłkarza września w Premier League[13].

Sevilla

25 stycznia 2022 udał się na półroczne wypożyczenie do Sevilli[14].