Pierwszy zwycięzcaMaroko Wydad Casablanca
Ostatni zwycięzcaArabia Saudyjska Al-Hilal (Rijad)
2001
Najwięcej zwycięstwArabia Saudyjska Al-Szabab Rijad
Egipt Al-Ahly Kair
2 razy

Arabski Superpuchar (arab. كأس السوبر العربية, ang. Arab Super Cup) – coroczne klubowe rozgrywki piłkarskie dla zdobywców i finalistów Arabskiego Pucharu Mistrzów Klubowych i Arabskiego Pucharu Zdobywców Pucharów organizowane przez UAFA (ang. UAFA – Union of Arab Football Associations, fr. UAFA – Union des Associations de Football Arabe) w latach 1992-2001.

Historia

Zapoczątkowany został w 1992 roku przez UAFA jako Arabski Superpuchar. W rozgrywkach uczestniczyły zespoły, które zdobyli w poprzednim sezonie Arabski Puchar Mistrzów Klubowych lub Puchar Zdobywców Pucharów oraz finaliści tych rozgrywek. W turnieju 1992 uczestniczyło 4 drużyny: Wydad Casablanca (zdobywca Pucharu Mistrzów), Al-Hilal (Rijad) (finalista Pucharu Mistrzów), CO Casablanca (zdobywca Pucharu Zdobywców Pucharów) i Arab Contractors SC (finalista Pucharu Zdobywców Pucharów). Czwórka najlepszych zespołów systemem kołowym rozegrała miejsca na podium. Pierwszym zwycięzcą został Wydad Casablanca[1].

II i III edycja nie odbyła się.

W 2001 została rozegrana ostatnia edycja Pucharu, tak jak potem rozgrywki o Arabski Puchar Zdobywców Pucharów zostały połączone z Arabskim Pucharem Mistrzów Klubowych i przekształcone na Turniej księcia Faysala bin Fahada, a później na Arabską Ligę Mistrzów.