2010–2015 Polska13(2)
W sumie:24(5)
  1. Aktualne na: 22 września 2022.
  2. Aktualne na: 7 grudnia 2019.

Artur Sobiech (ur. 12 czerwca 1990 w Rudzie Śląskiej) – polski piłkarz występujący na pozycji napastnika w polskim klubie Lech Poznań, reprezentant Polski w latach 2010–2015.

Urodzony w Rudzie Śląskiej gracz rozpoczął swoją karierę piłkarską w juniorach miejscowego klubu, Grunwaldu. Sobiech spędził w drużynie tylko jeden sezon 2005/06, po czym podpisał kontrakt z Ruchem Chorzów, gdzie początkowo grał wyłącznie w drużynach juniorskich. W sezonie 2007/2008 w Młodej Ekstraklasie dla Ruchu rozegrał 26 spotkań strzelając 16 bramek.

W sezonie 2008/2009 zaczął występować w pierwszym zespole. Zadebiutował w Ekstraklasie 10 sierpnia 2008 wchodząc pod koniec derbowego meczu z Górnikiem Zabrze, który zakończył się bezbramkowym remisem. Swojego pierwszego gola gracz strzelił 12 września tego samego roku, w ostatnich minutach spotkania z Cracovią. Ogółem sezon zakończył mając na koncie 19 rozegranych spotkań i 2 trafienia. Zawodnik uczestniczył ponownie w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. Łącznie w barwach swojej drużyny, która zdobyła mistrzostwo, wystąpił 15 razy, zdobywając 4 gole.

Sezon 2009/2010 gracz ponownie rozpoczął w pierwszej drużynie Ruchu. Sobiech stworzył duet wraz z nowo zakupionym z Wisły Kraków Andrzejem Niedzielanem. W 28 spotkaniach zdobył 10 bramek i był najlepszym strzelcem drużyny, która zajęła 3. miejsce w lidze. Dobra dyspozycja w lidze spowodowała, iż został zauważony przez selekcjonera Franciszka Smudę i 29 maja 2010 roku zadebiutował w reprezentacji w meczu przeciwko Finlandii.

Sobiech (po prawej) w walce z Wojciechem Szymankiem z Widzewa Łódź

3 sierpnia 2010 podpisał trzyletni kontrakt z Polonią Warszawa. Kwota transferu wyniosła 3,914 miliona złotych[1]. 6 sierpnia zadebiutował w Polonii w wygranym 2:0 ligowym meczu z Górnikiem Zabrze, w 17. minucie tego spotkania zdobywając swoją pierwszą bramkę w nowym klubie[2].

Od lewej: Luka Pejović, Artur Sobiech i Thiago Cionek

30 czerwca 2011 roku podpisał trzyletni kontrakt z Hannoverem 96. Do niemieckiej drużyny przeszedł za ok. 1,25 mln euro. Otrzymał koszulkę z numerem 9.

18 września 2011 zadebiutował w Bundeslidze w wygranym (2:1) meczu z Borussią Dortmund, wchodząc na boisko w 87 minucie meczu. W 91 minucie tego spotkania dostał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. 15 grudnia w meczu Ligi Europy z Worskłą Połtawą zdobył debiutancką bramkę w barwach hanowerskiego klubu. 11 lutego 2012 zdobył swoją pierwszą bramkę w Bundeslidze, pokonując w 90. minucie meczu bramkarza 1. FSV Mainz 05. W sezonie 2015/2016 spadł z Hannoverem 96 z Bundesligi, jednak już w następnym sezonie wywalczył z nim awans do najwyższej klasy rozgrywkowej[3].

20 lipca 2017 podpisał dwuletni kontrakt z drugoligowym SV Darmstadt 98[4]. W nowym klubie zadebiutował 29 lipca 2017, w wygranym 1:0 spotkaniu z SpVgg Greuther Fürth[5]. 12 sierpnia 2017 w meczu Pucharu Niemiec z SSV Jahn Regensburg, zdobył swoją pierwszą bramkę dla Darmstadt, natomiast 17 września 2017 w spotkaniu z Arminią Bielefeld, zanotował debiutanckie trafienie w 2. Bundeslidze[6].

9 sierpnia 2018 na zasadzie transferu definitywnego przeszedł do Lechii Gdańsk. Z polskim klubem podpisał trzyletni kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2021[7]. W barwach nowego zespołu zadebiutował 18 sierpnia 2018, w 5 kolejce Ekstraklasy w meczu z Górnikiem Zabrze[8]. 2 maja 2019 w finale Pucharu Polski grając przeciwko Jagiellonii Białystok, w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry strzelił bramkę na wagę zdobycia trofeum[9].

29 czerwca 2021 roku podpisał dwuletni kontrakt z Lechem Poznań[10]. Z poznańską drużyną, został mistrzem Polski w sezonie 2021/2022[11].

W 2012 został powołany przez selekcjonera kadry Franciszka Smudę na Euro 2012, jednak w samym turnieju nie wystąpił w żadnym meczu.