Atheist Alliance International

Logo stowarzyszenia

Atheist Alliance International (skr. AAI) – stowarzyszenie organizacji ateistycznych założone w 1991 roku w celu „tworzenia i wspierania demokratycznych, ateistycznych społeczności” i współpraca z podobnymi grupami w celu promocji racjonalizmu przy pomocy edukacji. Nieoficjalnym celem jest zjednoczenie ateistów.

Należy do niego 58 organizacji ateistycznych z całego świata, 48 z nich działa na terenie USA. Obecnym prezydentem jest Margaret Downey, założycielka Freethought Society of Greater Philadelphia oraz Anti-Discrimination Support Network (ADSN).

AAI organizuje coroczne konwenty, wydaje czasopismo Secular Nation i zarządza The Freethought Directory, katalogiem informacji o organizacjach tego typu na całym świecie.

Nagroda Richarda Dawkinsa

Od 2003 roku podczas corocznego konwentu przyznawana jest Nagroda Richarda Dawkinsa.

Nagroda Richarda Dawkinsa jest przyznawana corocznie by uhonorować osobę, która w wyróżniający się sposób przyczyniła się do popularyzacji nieteistycznej postawy życiowej, która aktywnością pisarską, medialną, filmową i/lub sceniczną promuje wiedzę naukową, która pracą lub przykładem uczy akceptacji nieteistycznej filozofii i której publiczny wizerunek odzwierciedla bezkompromisową nieteistyczną postawę życiową Dr. Richarda Dawkinsa.

Laureaci

Zobacz też

Linki zewnętrzne

Media użyte na tej stronie

AAI.png
New Atheist Alliance International logo.