Australian Open 2020
Miejsce | |||
---|---|---|---|
Obiekt | |||
Nawierzchnia | Twarda | ||
Data | 20.01–02.02.2020 | ||
ATP Tour | |||
Kategoria | Wielki Szlem | ||
Pula nagród | 32 505 000 A$ | ||
Drabinka | 128S/128Q/64D/32X | ||
Dyrektor | Craig Tiley | ||
WTA Tour | |||
Kategoria | Wielki Szlem | ||
Pula nagród | 22 756 069 $ | ||
Drabinka | 128S/128Q/64D/32X | ||
Dyrektor | Craig Tiley | ||
Zwycięzcy | |||
Gra pojedyncza mężczyzn Novak Đoković | |||
Gra podwójna mężczyzn Rajeev Ram Joe Salisbury | |||
Gra pojedyncza kobiet Sofia Kenin | |||
Gra podwójna kobiet Tímea Babos Kristina Mladenovic | |||
Gra mieszana Barbora Krejčíková Nikola Mektić | |||
| |||
Strona internetowa |
Wielki Szlem 2020 |
Australian Open 2020 – pierwszy w sezonie tenisowy turniej wielkoszlemowy, który odbywał się w dniach 20 stycznia–2 lutego 2020 roku, tradycyjnie na twardych kortach Melbourne Park w Melbourne. Była to 108. edycja rozgrywek oraz 33. odsłona imprezy na kortach Melbourne Park. Pula nagród wyniosła 71 milionów dolarów australijskich[1].
Turnieje seniorskie
Gra pojedyncza mężczyzn
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||||||||
1 | Rafael Nadal | 63 | 64 | 6 | 66 | ||||||||||||||||||||
5 | Dominic Thiem | 7 | 7 | 4 | 7 | ||||||||||||||||||||
5 | Dominic Thiem | 3 | 6 | 7 | 7 | ||||||||||||||||||||
7 | Alexander Zverev | 6 | 4 | 63 | 64 | ||||||||||||||||||||
15 | Stan Wawrinka | 6 | 3 | 4 | 2 | ||||||||||||||||||||
7 | Alexander Zverev | 1 | 6 | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
5 | Dominic Thiem | 4 | 6 | 6 | 3 | 4 | |||||||||||||||||||
2 | Novak Đoković | 6 | 4 | 2 | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
Tennys Sandgren | 3 | 6 | 6 | 68 | 3 | ||||||||||||||||||||
3 | Roger Federer | 6 | 2 | 2 | 7 | 6 | |||||||||||||||||||
3 | Roger Federer | 61 | 4 | 3 | |||||||||||||||||||||
2 | Novak Đoković | 7 | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||
32 | Milos Raonic | 4 | 3 | 61 | |||||||||||||||||||||
2 | Novak Đoković | 6 | 6 | 7 |
Gra pojedyncza kobiet
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Ashleigh Barty | 7 | 6 | ||||||||||||||||
7 | Petra Kvitová | 66 | 2 | ||||||||||||||||
1 | Ashleigh Barty | 66 | 5 | ||||||||||||||||
14 | Sofia Kenin | 7 | 7 | ||||||||||||||||
14 | Sofia Kenin | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Uns Dżabir | 4 | 4 | |||||||||||||||||
14 | Sofia Kenin | 4 | 6 | 6 | |||||||||||||||
Garbiñe Muguruza | 6 | 2 | 2 | ||||||||||||||||
28 | Anett Kontaveit | 1 | 1 | ||||||||||||||||
4 | Simona Halep | 6 | 6 | ||||||||||||||||
4 | Simona Halep | 68 | 5 | ||||||||||||||||
Garbiñe Muguruza | 7 | 7 | |||||||||||||||||
Garbiñe Muguruza | 7 | 6 | |||||||||||||||||
30 | Anastasija Pawluczenkowa | 5 | 3 |
Gra podwójna mężczyzn
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
Henri Kontinen Jan-Lennard Struff | 4 | 4 | |||||||||||||||||
11 | Rajeev Ram Joe Salisbury | 6 | 6 | ||||||||||||||||
11 | Rajeev Ram Joe Salisbury | 4 | 6 | 6 | |||||||||||||||
Aleksandr Bublik Michaił Kukuszkin | 6 | 3 | 4 | ||||||||||||||||
Aleksandr Bublik Michaił Kukuszkin | 7 | 7 | |||||||||||||||||
WC | James Duckworth Marc Polmans | 66 | 5 | ||||||||||||||||
11 | Rajeev Ram Joe Salisbury | 6 | 6 | ||||||||||||||||
WC | Max Purcell Luke Saville | 4 | 2 | ||||||||||||||||
Marcelo Arévalo Jonny O’Mara | 3 | 2 | |||||||||||||||||
4 | Ivan Dodig Filip Polášek | 6 | 6 | ||||||||||||||||
4 | Ivan Dodig Filip Polášek | 7 | 3 | 4 | |||||||||||||||
WC | Max Purcell Luke Saville | 67 | 6 | 6 | |||||||||||||||
WC | Max Purcell Luke Saville | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Santiago González Ken Skupski | 2 | 4 |
Gra podwójna kobiet
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Hsieh Su-wei Barbora Strýcová | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Jennifer Brady Caroline Dolehide | 2 | 2 | |||||||||||||||||
1 | Hsieh Su-wei Barbora Strýcová | 6 | 6 | ||||||||||||||||
4 | Barbora Krejčíková Kateřina Siniaková | 2 | 3 | ||||||||||||||||
4 | Barbora Krejčíková Kateřina Siniaková | 3 | 6 | 6 | |||||||||||||||
6 | Gabriela Dabrowski Jeļena Ostapenko | 6 | 2 | 3 | |||||||||||||||
1 | Hsieh Su-wei Barbora Strýcová | 2 | 1 | ||||||||||||||||
2 | Tímea Babos Kristina Mladenovic | 6 | 6 | ||||||||||||||||
7 | Chan Hao-ching Latisha Chan | 7 | 6 | ||||||||||||||||
3 | Elise Mertens Aryna Sabalenka | 67 | 2 | ||||||||||||||||
7 | Chan Hao-ching Latisha Chan | 5 | 2 | ||||||||||||||||
2 | Tímea Babos Kristina Mladenovic | 7 | 6 | ||||||||||||||||
Cori Gauff Caty McNally | 2 | 4 | |||||||||||||||||
2 | Tímea Babos Kristina Mladenovic | 6 | 6 |
Gra mieszana
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
Bethanie Mattek-Sands Jamie Murray | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Zheng Saisai Joran Vliegen | 3 | 4 | |||||||||||||||||
Bethanie Mattek-Sands Jamie Murray | 6 | 7 | |||||||||||||||||
WC | Astra Sharma John-Patrick Smith | 3 | 64 | ||||||||||||||||
Iga Świątek Łukasz Kubot | 6 | 64 | 3 | ||||||||||||||||
WC | Astra Sharma John-Patrick Smith | 3 | 7 | 10 | |||||||||||||||
Bethanie Mattek-Sands Jamie Murray | 7 | 4 | 1 | ||||||||||||||||
5 | Barbora Krejčíková Nikola Mektić | 5 | 6 | 10 | |||||||||||||||
6 | Latisha Chan Ivan Dodig | 5 | 62 | ||||||||||||||||
3 | Gabriela Dabrowski Henri Kontinen | 7 | 7 | ||||||||||||||||
3 | Gabriela Dabrowski Henri Kontinen | 6 | 3 | 5 | |||||||||||||||
5 | Barbora Krejčíková Nikola Mektić | 3 | 6 | 10 | |||||||||||||||
5 | Barbora Krejčíková Nikola Mektić | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Nadija Kiczenok Rohan Bopanna | 0 | 2 |
Turnieje juniorskie
Gra pojedyncza chłopców
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Harold Mayot | 4 | 6 | 7 | |||||||||||||||
7 | Dominic Stephan Stricker | 6 | 2 | 5 | |||||||||||||||
1 | Harold Mayot | 3 | 6 | 6 | |||||||||||||||
Timo Legout | 6 | 3 | 2 | ||||||||||||||||
Giovanni Mpetshi Perricard | 6 | 3 | 4 | ||||||||||||||||
Timo Legout | 3 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
1 | Harold Mayot | 6 | 6 | ||||||||||||||||
5 | Arthur Cazaux | 4 | 1 | ||||||||||||||||
12 | Kārlis Ozoliņš | 3 | 7 | 6 | |||||||||||||||
Jegor Agafonow | 6 | 66 | 3 | ||||||||||||||||
12 | Kārlis Ozoliņš | 6 | 1 | 2 | |||||||||||||||
5 | Arthur Cazaux | 4 | 6 | 6 | |||||||||||||||
5 | Arthur Cazaux | 3 | 6 | 710 | |||||||||||||||
2 | Martin Damm | 6 | 3 | 64 |
Gra pojedyncza dziewcząt
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
Alexandra Vecic | 6 | 1 | |||||||||||||||||
12 | Ane Mintegi del Olmo | 4 | 1k | ||||||||||||||||
Alexandra Vecic | 5 | 6 | 2 | ||||||||||||||||
Weronika Baszak | 7 | 2 | 6 | ||||||||||||||||
16 | Cody Wong Hong-yi | 4 | 2 | ||||||||||||||||
Weronika Baszak | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Weronika Baszak | 7 | 2 | 2 | ||||||||||||||||
9 | Victoria Jiménez Kasintseva | 5 | 6 | 6 | |||||||||||||||
8 | Polina Kudiermietowa | 4 | 4 | ||||||||||||||||
13 | Bai Zhuoxuan | 6 | 6 | ||||||||||||||||
13 | Bai Zhuoxuan | 3 | 2 | ||||||||||||||||
9 | Victoria Jiménez Kasintseva | 6 | 6 | ||||||||||||||||
9 | Victoria Jiménez Kasintseva | 1 | 7 | 6 | |||||||||||||||
2 | Robin Montgomery | 6 | 5 | 2 |
Gra podwójna chłopców
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Arthur Cazaux Harold Mayot | 4 | 6 | 7 | |||||||||||||||
6 | Mikołaj Lorens Kārlis Ozoliņš | 6 | 2 | 10 | |||||||||||||||
6 | Mikołaj Lorens Kārlis Ozoliņš | 6 | 64 | 10 | |||||||||||||||
7 | Arthur Fery Felix Gill | 4 | 7 | 7 | |||||||||||||||
3 | Shunsuke Mitsui Bu Yunchaokete | 2 | 66 | ||||||||||||||||
7 | Arthur Fery Felix Gill | 6 | 7 | ||||||||||||||||
6 | Mikołaj Lorens Kārlis Ozoliņš | 7 | 5 | 4 | |||||||||||||||
5 | Nicholas David Ionel Leandro Riedi | 68 | 7 | 10 | |||||||||||||||
5 | Nicholas David Ionel Leandro Riedi | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Francesco Maestrelli Samuel Vincent Ruggeri | 4 | 2 | |||||||||||||||||
5 | Nicholas David Ionel Leandro Riedi | 7 | 6 | ||||||||||||||||
Jérôme Kym Dominic Stephan Stricker | 5 | 4 | |||||||||||||||||
Jérôme Kym Dominic Stephan Stricker | 6 | 6 | |||||||||||||||||
2 | Dalibor Svrčina Jeffrey von der Schulenburg | 4 | 4 |
Gra podwójna dziewcząt
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Kamilla Bartone Linda Fruhvirtová | 6 | 7 | ||||||||||||||||
6 | Linda Nosková Oksana Sielechmietjewa | 1 | 5 | ||||||||||||||||
1 | Kamilla Bartone Linda Fruhvirtová | 6 | 5 | 8 | |||||||||||||||
4 | Alexandra Eala Priska Madelyn Nugroho | 1 | 7 | 10 | |||||||||||||||
4 | Alexandra Eala Priska Madelyn Nugroho | 7 | 6 | ||||||||||||||||
7 | Aubane Droguet Séléna Janicijevic | 62 | 2 | ||||||||||||||||
4 | Alexandra Eala Priska Madelyn Nugroho | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Živa Falkner Matilda Mutavdzic | 1 | 2 | |||||||||||||||||
Sofia Costoulas Antonia Ružić | 5 | 0 | |||||||||||||||||
Savannah Broadus Elizabeth Coleman | 7 | 6 | |||||||||||||||||
Savannah Broadus Elizabeth Coleman | 4 | 6 | 8 | ||||||||||||||||
Živa Falkner Matilda Mutavdzic | 6 | 4 | 10 | ||||||||||||||||
Fatima Ingrid Amartha Keita Shavit Kimchi | 3 | 1 | |||||||||||||||||
Živa Falkner Matilda Mutavdzic | 6 | 6 |
Turnieje zawodników na wózkach
Gra pojedyncza mężczyzn na wózkach
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Shingo Kunieda | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Nicolas Peifer | 4 | 4 | |||||||||||||||||
1 | Shingo Kunieda | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Alfie Hewett | 3 | 3 | |||||||||||||||||
Stéphane Houdet | 3 | 4 | |||||||||||||||||
Alfie Hewett | 6 | 6 | |||||||||||||||||
1 | Shingo Kunieda | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Gordon Reid | 4 | 4 | |||||||||||||||||
WC | Ben Weekes | 0 | 2 | ||||||||||||||||
Joachim Gérard | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Joachim Gérard | 4 | 5 | |||||||||||||||||
Gordon Reid | 6 | 7 | |||||||||||||||||
Gordon Reid | 6 | 63 | 6 | ||||||||||||||||
2 | Gustavo Fernández | 3 | 7 | 2 |
Gra pojedyncza kobiet na wózkach
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Diede de Groot | 7 | 3 | 5 | |||||||||||||||
Zhu Zhenzhen | 63 | 6 | 7 | ||||||||||||||||
Zhu Zhenzhen | 6 | 0 | 4 | ||||||||||||||||
Aniek van Koot | 1 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Marjolein Buis | 67 | 4 | |||||||||||||||||
Aniek van Koot | 7 | 6 | |||||||||||||||||
Aniek van Koot | 2 | 2 | |||||||||||||||||
2 | Yui Kamiji | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Kgothatso Montjane | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Sabine Ellerbrock | 0 | 1 | |||||||||||||||||
Kgothatso Montjane | 3 | 5 | |||||||||||||||||
2 | Yui Kamiji | 6 | 7 | ||||||||||||||||
Jordanne Whiley | 2 | 65 | |||||||||||||||||
2 | Yui Kamiji | 6 | 7 |
Gra podwójna mężczyzn na wózkach
Półfinały | Finał | ||||||||||||
1 | Stéphane Houdet Nicolas Peifer | 6 | 6 | ||||||||||
Joachim Gérard Ben Weekes | 3 | 4 | 1 | Stéphane Houdet Nicolas Peifer | 6 | 4 | 7 | ||||||
Gustavo Fernández Shingo Kunieda | 62 | 6 | 5 | 2 | Alfie Hewett Gordon Reid | 4 | 6 | 10 | |||||
2 | Alfie Hewett Gordon Reid | 7 | 3 | 10 |
Gra podwójna kobiet na wózkach
Półfinały | Finał | ||||||||||||
1 | Diede de Groot Aniek van Koot | 6 | 6 | ||||||||||
Marjolein Buis Zhu Zhenzhen | 3 | 3 | 1 | Diede de Groot Aniek van Koot | 2 | 4 | |||||||
Yui Kamiji Jordanne Whiley | 6 | 6 | Yui Kamiji Jordanne Whiley | 6 | 6 | ||||||||
2 | Sabine Ellerbrock Kgothatso Montjane | 1 | 4 |
Gra pojedyncza na quadach
Finał | ||||||
1 | Dylan Alcott | 6 | 6 | |||
2 | Andrew Lapthorne | 0 | 4 |
Gra podwójna na quadach
Finał | ||||||
1 | Dylan Alcott Heath Davidson | 6 | 6 | |||
2 | Andrew Lapthorne David Wagner | 4 | 3 |
Turnieje legend
Turniej legend mężczyzn
Turniej legend kobiet
Dzikie karty
Australijska federacja tenisowa przyznała dzikie karty zawodnikom, którzy nie uzyskali bezpośredniego awansu do turnieju głównego.
Gra pojedyncza mężczyzn | Gra pojedyncza kobiet |
Gra podwójna mężczyzn | Gra podwójna kobiet | Gra mieszana |
Kwalifikanci
Zawodnikom z miejsc niezapewniających bezpośredniego udziału w turnieju przysługuje prawo startu w kwalifikacjach, zarówno w singlu kobiet, jak i mężczyzn.
Szczęśliwi przegrani
Zawodnicy, którzy przegrali w fazie kwalifikacyjnej, mogli wystąpić w turnieju jako szczęśliwi przegrani.
Obrońcy tytułów
Tabela prezentuje obrońców tytułu oraz mistrzów z roku 2020.
Konkurencja | Obrońcy tytułu | Mistrzowie 2020 |
gra pojedyncza mężczyzn | Novak Đoković | Novak Đoković |
gra pojedyncza kobiet | Naomi Ōsaka | Sofia Kenin |
gra podwójna mężczyzn | Pierre-Hugues Herbert Nicolas Mahut | Rajeev Ram Joe Salisbury |
gra podwójna kobiet | Samantha Stosur Zhang Shuai | Tímea Babos Kristina Mladenovic |
gra mieszana | Barbora Krejčíková Rajeev Ram | Barbora Krejčíková Nikola Mektić |
gra pojedyncza chłopców | Lorenzo Musetti | Harold Mayot |
gra pojedyncza dziewcząt | Clara Tauson | Victoria Jiménez Kasintseva |
gra podwójna chłopców | Jonáš Forejtek Dalibor Svrčina | Nicholas David Ionel Leandro Riedi |
gra podwójna dziewcząt | Natsumi Kawaguchi Adrienn Nagy | Alexandra Eala Priska Madelyn Nugroho |
gra pojedyncza mężczyzn na wózkach | Gustavo Fernández | Shingo Kunieda |
gra pojedyncza kobiet na wózkach | Diede de Groot | Yui Kamiji |
gra pojedyncza na quadach | Dylan Alcott | Dylan Alcott |
gra podwójna mężczyzn na wózkach | Joachim Gérard Stefan Olsson | Alfie Hewett Gordon Reid |
gra podwójna kobiet na wózkach | Diede de Groot Aniek van Koot | Yui Kamiji Jordanne Whiley |
gra podwójna na quadach | Dylan Alcott Heath Davidson | Dylan Alcott Heath Davidson |
turniej legend mężczyzn | Mansur Bahrami Mark Philippoussis | |
turniej legend kobiet |
Porażki rozstawionych
Poniższe tabele prezentują porażki zawodników z rozstawieniem z podziałem na dzień zawodów, datę i rundę, w której tenisista odpadł.
Gra pojedyncza mężczyzn
Dzień | Data | Etap | Zwycięzca | Pokonany | Wynik |
1. | 20 stycznia | 1. runda | Márton Fucsovics | Denis Shapovalov (13) | 6:3, 6:7(7), 6:1, 7:6(3) |
Sam Querrey | Borna Ćorić (25) | 6:3, 6:4, 6:4 | |||
2. | 21 stycznia | Ernests Gulbis (Q) | Félix Auger-Aliassime (20) | 7:5, 4:6, 7:6(4), 6:4 | |
Alexei Popyrin | Jo-Wilfried Tsonga (28) | 6:7(5), 6:2, 6:1, krecz | |||
3. | 22 stycznia | 2. runda | Tennys Sandgren | Matteo Berrettini (8) | 7:6(7), 6:4, 4:6, 2:6, 7:5 |
Tommy Paul | Grigor Dimitrow (18) | 6:4, 7:6(6), 3:6, 6:7(3), 7:6(10–3) | |||
Marin Čilić | Benoît Paire (21) | 6:2, 6:7(6), 3:6, 6:1, 7:6(10–3) | |||
Yoshihito Nishioka | Daniel Evans (30) | 6:4, 6:3, 6:4 | |||
John Millman | Hubert Hurkacz (31) | 6:4, 7:5, 6:3 | |||
4. | 23 stycznia | Fernando Verdasco | Nikoloz Basilaszwili (26) | 4:6, 7:6(5), 6:4, 6:4 | |
5. | 24 stycznia | 3. runda | Milos Raonic (32) | Stefanos Tsitsipas (6) | 7:5, 6:4, 7:6(2) |
Marin Čilić | Roberto Bautista-Agut (9) | 6:7(3), 6:4, 6:0, 5:7, 6:3 | |||
Fabio Fognini (12) | Guido Pella (22) | 7:6(0), 6:2, 6:3 | |||
Diego Schwartzman (14) | Dušan Lajović (24) | 6:2, 6:3, 7:6(7) | |||
6. | 25 stycznia | Andriej Rublow (17) | David Goffin (11) | 2:6, 7:6(3), 6:4, 7:6(4) | |
Nick Kyrgios (23) | Karen Chaczanow (16) | 6:2, 7:6(5), 6:7(6), 6:7(7), 7:6(10–8) | |||
Stan Wawrinka (15) | John Isner (19) | 6:4, 4:1 krecz | |||
Rafael Nadal (1) | Pablo Carreño-Busta (27) | 6:1, 6:2, 6:4 | |||
Dominic Thiem (5) | Taylor Fritz (29) | 6:2, 6:4, 6:7(5), 6:4 | |||
7. | 26 stycznia | 4. runda | Tennys Sandgren | Fabio Fognini (12) | 7:6(5), 7:5, 6:7(2), 6:4 |
Novak Đoković (2) | Diego Schwartzman (14) | 6:3, 6:4, 6:4 | |||
8. | 27 stycznia | Stan Wawrinka (15) | Daniił Miedwiediew (4) | 6:2, 2:6, 4:6, 7:6(2), 6:2 | |
Dominic Thiem (5) | Gaël Monfils (10) | 6:2, 6:4, 6:4 | |||
Alexander Zverev (7) | Andriej Rublow (17) | 6:4, 6:4, 6:4 | |||
Rafael Nadal (1) | Nick Kyrgios (23) | 6:3, 3:6, 7:6(6), 7:6(4) | |||
9. | 28 stycznia | Ćwierćfinał | Novak Đoković (2) | Milos Raonic (32) | 6:4, 6:3, 7:6(1) |
10. | 29 stycznia | Dominic Thiem (5) | Rafael Nadal (1) | 7:6(3), 7:6(4), 4:6, 7:6(6) | |
Alexander Zverev (7) | Stan Wawrinka (15) | 1:6, 6:3, 6:4, 6:2 | |||
11. | 30 stycznia | Półfinał | Novak Đoković (2) | Roger Federer (3) | 7:6(1), 6:4, 6:3 |
12. | 31 stycznia | Dominic Thiem (5) | Alexander Zverev (7) | 3:6, 6:4, 7:6(3), 7:6(4) | |
14. | 2 lutego | Finał | Novak Đoković (2) | Dominic Thiem (5) | 6:4, 4:6, 2:6, 6:3, 6:4 |
Gra pojedyncza kobiet
Gra podwójna mężczyzn
Gra podwójna kobiet
Gra mieszana
Dzień | Data | Etap | Zwycięzcy | Pokonani | Wynik |
– | – | – | Zhang Shuai Nicolas Mahut (2) | rezygnacja | |
7. | 26 stycznia | 1. runda | Bethanie Mattek-Sands Jamie Murray | Barbora Strýcová Marcelo Melo (1) | 3:6, 6:4, 10–7 |
8. | 27 stycznia | 2. runda | Iga Świątek Łukasz Kubot | Chan Hao-ching Michael Venus (4) | 6:2, 6:3 |
Astra Sharma John-Patrick Smith (WC) | Samantha Stosur Jean-Julien Rojer (7) | 6:3, 4:6, 10–4 | |||
Zheng Saisai Joran Vliegen | Hsieh Su-wei Neal Skupski (8) | 3:6, 6:3, 11–9 | |||
11. | 30 stycznia | Ćwierćfinał | Gabriela Dabrowski Henri Kontinen (3) | Latisha Chan Ivan Dodig (6) | 7:5, 7:6(2) |
12. | 31 stycznia | Półfinał | Barbora Krejčíková Nikola Mektić (5) | Gabriela Dabrowski Henri Kontinen (3) | 3:6, 6:3, 10–5 |
Przypisy
- ↑ Tennis Australia: Record $71 million in prize money for Australian Open 2020 (ang.). ausopen.com, 2019-12-24. [dostęp 2020-01-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-24)].
Bibliografia
- Australian Open (ang.). wtatennis.com. [dostęp 2020-01-19].
- Australian Open (ang.). atptour.com. [dostęp 2020-01-19].
Media użyte na tej stronie
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: Pedro A. Gracia Fajardo, escudo de Manual de Imagen Institucional de la Administración General del Estado, Licencja: CC0
Flaga Hiszpanii
Flaga Finlandii
Chinese Taipei Olympic Flag. According to the official website of Chinese Taipei Olympic Committee, Blue Sky(circle) & White Sun(triangles) above the Olympic rings is neither the National Emblem of the Republic of China, nor the Party Emblem of Kuomintang (KMT), but a design in between, where the triangles do not extend to the edge of the blue circle, as registered at International Olympic Committee in 1981 and digitally rendered in 2013. Besides, the blue outline of the five-petaled plum blossom is broader than the red one. Moreover, the CMYK code of the blue one and the Blue Sky & White Sun is "C100-M100-Y0-K0", and different from the Olympic rings (C100-M25-Y0-K0). Note that it's the only version recognized by IOC.
The Flag of India. The colours are saffron, white and green. The navy blue wheel in the center of the flag has a diameter approximately the width of the white band and is called Ashoka's Dharma Chakra, with 24 spokes (after Ashoka, the Great). Each spoke depicts one hour of the day, portraying the prevalence of righteousness all 24 hours of it.
bendera Indonesia
Flag of Israel. Shows a Magen David (“Shield of David”) between two stripes. The Shield of David is a traditional Jewish symbol. The stripes symbolize a Jewish prayer shawl (tallit).
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki
Flag of New Zealand. Specification: http://www.mch.govt.nz/nzflag/description.html , quoting New Zealand Gazette, 27 June 1902.