Data i miejsce urodzenia18 sierpnia 1988

2007–2014Cracovia142(17)
2010GKS Katowice (wyp.)15(1)
2015–2020Sandecja Nowy Sącz113(13)
  1. Aktualne na: 2 sierpnia 2019.

Bartłomiej Dudzic (ur. 18 sierpnia 1988 w Oświęcimiu) – polski piłkarz występujący na pozycji napastnika w Sandecji Nowy Sącz.

Kariera piłkarska

Bartłomiej Dudzic piłkarską karierę rozpoczynał w klubie Niwa Nowa Wieś. W 2004 roku trafił do Unii Oświęcim, z którą grał w sezonie 2004/2005 w B klasie, a w sezonach 2005/2006 i 2006/2007 w A klasie.

Przed rudną wiosenną sezonu 2006/2007 Dudzic trafił do Cracovii. Zadebiutował w niej pod koniec lutego w spotkaniu Pucharu Ekstraklasy z Koroną Kielce w którym strzelił swojego pierwszego gola. 10 marca po raz pierwszy wybiegł na boisko Orange Ekstraklasy, pojawiając się na ostatnie trzy minuty wygranego 1:0 meczu z Odrą Wodzisław Śląski. Cztery dni później zdobył bramkę w pojedynku pucharu Polski z Radomiakiem Radom. Do końca sezonu zagrał łącznie w siedmiu spotkaniach Ekstraklasy, jednak w żadnym nie pojawił się na murawie od pierwszych minut.

W sezonie 2007/2008 Dudzic regularnie pojawiał się na boisku. 20 października zdobył swojego pierwszego gola w Ekstraklasie. Był to honorowe trafienie dla Cracovii w derbowym spotkaniu z Wisłą Kraków. W marcu strzelił bramkę w pojedynku z Górnikiem Zabrze, a w maju w meczu z Odrą Wodzisław Śląski. Sezon zakończył z łącznie 34 spotkaniami w pierwszym zespole. Ośmiokrotnie wystąpił również w meczach Młodej drużyny.

W sezonie 2008/2009 Dudzic utracił miejsce w podstawowej jedenastce. Zagrał w szesnastu meczach Ekstraklasy, lecz tylko w sześciu wychodził na boisko od pierwszych minut. Cracovia zajęła w lidze czternaste miejsce i miała grać w barażach, które jednak po decyzji Komisji ds. Nagłych PZPN nie odbyły się.

W rundzie jesiennej sezonu 2009/2010 Dudzic występował wyłącznie w drużynie Młodej Ekstraklasy. Rozegrał 15 meczów i strzelił sześć goli. Pod koniec stycznia 2010 roku został na pół roku wypożyczony do pierwszoligowego GKS-u Katowice, gdzie rozegrał 15 spotkań oraz strzelił jedną bramkę przeciwko drużynie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.