2019– Urugwaj17(3)
W sumie:22(5)
  1. Aktualne na: 6 listopada 2022.
  2. Aktualne na: 6 listopada 2022.

Paul Brian Rodríguez Bravo (ur. 20 maja 2000 w Tranqueras) – urugwajski piłkarz występujący na pozycji skrzydłowego, zawodnik meksykańskiego Club América[1]. Od 2019 reprezentant Urugwaju[2].

Życiorys

Wychowanek CA Peñarol[1].

1 stycznia 2018 podpisał kontrakt z urugwajskim klubem CA Peñarol[1]. W Primera División Uruguaya zadebiutował 28 marca 2018 na stadionie Estadio Campeón del Siglo (Bañados de Carrasco, Montevideo) w zremisowanym 1:1 meczu przeciwko Danubio FC, w 67 minucie został zmieniony przez Giovanniego Gonzáleza[3]. Pierwszego gola w Primera División Uruguaya strzelił 24 maja 2018 w wygranym 3:0 spotkaniu przeciwko Boston River[4].

7 sierpnia 2019 amerykański klub Los Angeles FC poinformował o podpisaniu kontraktu z Brianem Rodríguezem[5][6]. W Major League Soccer zadebiutował 26 sierpnia 2018 na stadionie Banc of California Stadium (Los Angeles, Kalifornia) w zremisowanym 3:3 meczu przeciwko Los Angeles Galaxy, zmieniając w 61 minucie Carlosa Velę[7].

Reprezentant Urugwaju w kategoriach U-17 i U-20[6].

W seniorskiej reprezentacji Urugwaju zadebiutował 7 września 2019 na stadionie Narodowym Kostaryki (San José, Kostaryka) w wygranym 2:1 meczu towarzyskim przeciwko Kostaryce[8].

1. a b c Brian Rodríguez, [w:] baza Transfermarkt (zawodnicy) [online] [dostęp 2020-10-18].
  2. Games. National Football Teams. [dostęp 2020-10-18]. (ang.).
  3. Peñarol vs. Danubio 1 - 1, [w:] baza Soccerway (protokoły meczowe) [online] [dostęp 2020-10-18].
  4. Peñarol vs. Boston River 3 - 0, [w:] baza Soccerway (protokoły meczowe) [online] [dostęp 2020-10-18].
  5. Players. mlssoccer.com. [dostęp 2020-10-18]. (ang.).
  6. a b Forward Brian Rodriguez Joins LAFC As Young Designated Player. lafc.com, 2019-08-07. [dostęp 2020-10-18]. (ang.).
  7. Los Angeles vs. LA Galaxy 3 - 3, [w:] baza Soccerway (protokoły meczowe) [online] [dostęp 2020-10-18].
  8. Kostaryka - Urugwaj, 7 wrz 2019 - Mecze towarzyskie, [w:] baza Transfermarkt (protokoły meczowe) [online] [dostęp 2020-10-18].