Canal+ Family
Canal+ Family – kanał z rodziny Canal+ uruchomiony w obecnej formie 5 kwietnia 2013 roku wraz z siostrzaną stacją Canal+ Family 2 (która 11 maja 2015 roku została przekształcona w Canal+ 1)[1][2]. Stacja dostępna jest zarówno w standardzie SD jak i HD.
Canal+ Family pojawił się w Polsce w związku z fuzją telewizji n i Cyfry+ w ramach odświeżonego pakietu kanałów Canal+. Nowy pakiet Canal+ zastąpił zarówno dawny pakiet tych kanałów obecny w Cyfrze+ i wybranych sieciach kablowych, jak również pakiet kanałów nPremium. Canal+ Family zajął miejsce dotychczasowych kanałów Canal+ Weekend[3], nPremium i jego wersji timeshift channel, nPremium 2[4].
W założeniu treści kanału kierowane są dla całej rodziny i stanowią je głównie programy edukacyjne, filmy i seriale fabularne, a także kreskówki. Sporadycznie w ramówce stacji pojawiają się transmisje koncertów. Do 11 maja stacja nadawała również relacje z wydarzeń sportowych (m.in. Liga Mistrzów UEFA i T-Mobile Ekstraklasa).
Do stałej ramówki kanału Canal+ Family Polska należą: magazyn prezentujący śmieszne i nieprzewidziane sytuacje, w których uczestniczyły osoby związane z branżą medialną - Łapu Capu Extra, magazyn informujący o propozycjach programowych kanałów z rodziny Canal+ - Nie przegap i magazyn motoryzacyjny + De Lux.
Historia
Kanał rozpoczął swoje nadawanie 13 marca 2010 roku jedynie na platformie Cyfra+ pod nazwą Canal+ Sport 3[5]. Dostępny był w każdą sobotę i niedzielę. Pierwszą transmisją na antenie był Puchar Sześciu Narodów w rugby (Szkocja – Anglia). 11 września 2010 roku kanał zmienił nazwę na Canal+ Gol i był nadawany w każdą sobotę, niedzielę i poniedziałki[6]. Natomiast 30 lipca 2011 roku stacja po raz drugi zmieniła nazwę, tym razem na Canal+ Weekend. Program nadawany był w każdy piątek, sobotę i niedzielę. Canal+ Weekend był kanałem w szczególności o profilu sportowym, ale okazjonalnie na tej antenie pojawiały się filmy. Marka Canal+ Gol przetrwała, nosił ją drugi z kanałów sportowych Canal+, znany wcześniej pod nazwą Canal+ Sport 2.
5 kwietnia 2013 o godzinie 1:00 kanał zakończył nadawanie pod ówczesną nazwą podobnie jak siostrzany Canal+ Gol. Zmiany te miały związek z powstaniem nowej platformy cyfrowej nc+ i uruchomieniem nowego pakietu Canal+. Canal+ Weekend został przekształcony w Canal+ Family[7]. Pomimo swojego ogólnotematycznego charakteru stacja traktowana była, podobnie jak jej poprzednik jako kanał sportowy, w związku z czym wraz z Canal+ Sport i Canal+ Family 2 tworzyła pakiet Sport+. 11 maja 2015 roku nastąpiło odświeżenie ramówki kanału. Wydarzania sportowe zostały przeniesione do nowej stacji Canal+ Sport 2, natomiast obecnie Canal+ Family koncentruje się w pełni na filmach i serialach przeznaczonych dla całej rodziny. Tym samym stacja odcięła się od swoich sportowych korzeni.
Od 1 lipca 2020 stacja emituje reklamy, jednak nie przerywają one programów i nadawane są sporadycznie między nimi. Za sprzedaż czasu antenowego dla reklamodawców odpowiada Biuro Reklamy TVN Media[8].
Logo
Zobacz też
Przypisy
- ↑ Media2: Platforma "n" wyłącza kanały TV. Pakiet Canal+ za nPremium?
- ↑ n.pl: Komunikat
- ↑ Media2: Nowy Canal+ rozdzielony na pakiety. W nc+ i w sieciach kablowych
- ↑ Orange TV News: Canal+ Family i Canal+ Family 2 zamiast nPremium w nnK, TnK HD i Świat HD
- ↑ SATKurier.pl: 13 marca ruszy CANAL+ Sport3
- ↑ CANAL+ Gol oficjalnie od 11 września | CYFRA+ - SATKurier.pl, satkurier.pl [dostęp 2017-11-22] (pol.).
- ↑ Satkurier: Zmiany w nc+: nowe CANAL+, koniec nPremium
- ↑ Canal+ Family od lipca z reklamami, Media2.pl [dostęp 2021-08-07] (pol.).
Media użyte na tej stronie
Logo des Senders Canal+ Family
Logo kanału Canal+ Weekend
Pierwsze logo Canal+ Weekend
Logo Canal+ Family obowiązujące od 11 maja 2015 roku
Logo Canal+ Weekend w 2011 roku
Logo stacji w 2010 roku