Colo

Colo
Inne nazwy

Colo Cabrio
Colo Sport

Producent

Beta Plus Motor Sport (Obecnie RajAuto Center)

Okres produkcji

1997 - 2009

Miejsce produkcji

 Polska, Gliwice

Dane techniczne
Segment

mikrosamochód

Typy nadwozia

kabriolet

Colopolski mikrosamochód zbudowany na bazie Fiata 126p.

Historia

Samochód Colo był produkowany od 1997 roku. Początkowo jego wytwarzaniem zajmowało się przedsiębiorstwo Promex. Ostatnim producentem pojazdu była firma Beta Plus Motor Sport z Gliwic. Od 2009 r. nie ma możliwości zakupu nowych pojazdów.

Colo powstał z myślą o młodym kierowcy posługującym się prawem jazdy kategorii B1 lub kartą motorowerową (Colo Cabrio 50). Pojazd ten sprzedawany był w częściach do samodzielnego montażu (kit car) lub jako gotowy produkt.

Opis

Colo to czteroosobowy kabriolet konstrukcji Bogdana Wozowicza. Nadwozie samochodu wykonane jest z tworzyw sztucznych wzmacnianych tkaninami syntetycznymi. Elementy nadwozia oraz główne podzespoły połączone są za pomocą ramy kratownicowej wykonanej ze stalowych kształtowników. Silnik, układ przeniesienia napędu, zawieszenia przednie i tylne samochodu pochodzi z Fiata 126p.

Do wykonania pojazdu zastosowano 14-calowe felgi aluminiowe, chromowaną końcówkę wydechu, sportową kierownicę, fotele kubełkowe, białe klosze przednich kierunkowskazów. Samochód za dopłatą można doposażyć w brezentowy dach.

Modele

  • Colo Cabrio 50
  • Colo Cabrio 650
  • Colo Sport

Zobacz też

Media użyte na tej stronie