2010–2011 Anglia U-194(1)
2010–2015 Anglia U-2113(5)
W sumie:32(16)
  1. Aktualne na: 14 maja 2019.

Connor Neil Ralph Wickham (ur. 31 marca 1993) – angielski piłkarz grający na pozycji napastnika. Obecnie jest zawodnikiem Crystal Palace.

Ipswich Town

Sezon 2008/2009

11 kwietnia 2009 roku zadebiutował w barwach Ipswich Town, mając 16 lat i 11 dni. Wszedł w 66. minucie zmieniając Welicze Szumulikoskiego w przegranym 3–1 meczu z Doncaster Rovers na wyjeździe[2]. Stał się najmłodszym piłkarzem Ipswich w historii, pokonując poprzedniego rekordzistę, Jasona Dozzella o 46 dni[3].

Sezon 2009/2010

W swoim czwartym meczu w barwach Ipswich strzelił dwa pierwsze gole. W 11. i 59. minucie spotkania Pucharu Ligi z Shrewsbury Town znalazł drogę do siatki rywala. Trafił również w serii rzutów karnych, które jego drużyna wygrała 4–2[4]. W marcu 2010 roku trafił swojego pierwszego gola w doliczonym czasie gry w spotkaniu przeciwko Scunthorpe United[5]. W kwietniu trafił swojego drugiego gola, w 90. minucie wygranego 3–1 spotkania z Derby County. Dwa dni wcześniej podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt, który obowiązywał dwa lata[6].

W kwietniu 2010 roku został uznany Młodym graczem miesiąca przez Football League[7]. Wygrał tę nagrodę po tym jak uzyskał trzy gole w czterech meczach w tym czasie. W następnym miesiącu Tottenham Hotspur złożył ofertę kupna, jednak Ipswich Town ją odrzuciło[8].

Sezon 2010/2011

W styczniu 2011 roku przedłużył umowę z Ipswich do 2013 roku[9]. 22 stycznia 2011 roku trafił bramkę w wygranym 3–2 spotkaniu z Doncaster Rovers. To była jego pierwsza bramka w sezonie[10]. Dwa mecze później trafił przeciwko Sheffield United na Portman Road. Po kontrze okiwał dwóch obrońców, a następnie ominął Roberta Kozluka i bramkarza Steve Simonsena by wykończyć akcję strzałem do pustej bramki[11]. Były piłkarz Ipswich, Kevin Beattie, który widział bramkę na własne oczy, stwierdził, że była jedną z najpiękniejszych trafionych na Portman Road. Dwa tygodnie później zaliczył swojego pierwszego hat-tricka w karierze przeciwko Doncaster Rovers (wygrana 6–0)[12]. Wickham utrzymał znakomitą formę i 8 marca trafił gola w końcówce meczu z Reading, choć był to tylko gol honorowy[13].

4 marca 2011 został uznany Graczem miesiąca lutego Championship[14]. Dwa tygodnie później został wybrany najlepszym młodym graczem sezonu[15].

2 kwietnia trafił bramkę Burnley, a jego drużyna wygrała 2–1[16]. 7 maja trafił na wyjeździe przeciwko Leicester City.

Sunderland

29 czerwca 2011 podpisał czteroletni kontrakt z klubem Premier League, Sunderland. Kwota transferu wynosiła 8 milionów funtów, ale po spełnieniu odpowiednich klauzul mogła wzrosnąć do 12 milionów[17]. Pomimo że wcześniej podpisał nowy kontrakt z Ipswich, był łączony z przejściem do większego klubu po pełnym sukcesów sezonie. Menedżer Ipswich Town, Paul Jewell, twierdził że klub nie musi sprzedawać nastolatka, jednak oferta Sunderlandu okazała się zbyt lukratywna[18]. Kwota transferu była rekordowa dla klubu z Championship.

Wickham trafił swojego pierwszego gola dla Sunderlandu w meczu przedsezonowym z Kilmarnock. 20 sierpnia 2011 roku zadebiutował w barwach Czarnych Kotów w derbach przeciwko Newcastle, które jego nowa drużyna przegrała 1–0[19]. 22 października 2011 roku po raz pierwszy zaczął mecz Premier League od pierwszych minut i pomógł zespołowi w odniesieniu zwycięstwa nad Bolton Wanderers[20]. Tydzień później trafił swojego pierwszego gola, w zremisowanym 2–2 meczu z Aston Villą. W meczu z Manchesterem United na Old Trafford doznał kontuzji kolana i zszedł z boiska po pięciu minutach[21].

Wickham wygrał z reprezentacją Anglii U-16 Victory Shield.

11 sierpnia 2009 otrzymał powołanie do drużyny U-17. W maju 2010 roku znalazł się w składzie na Mistrzostwa Europy U-17. Zagrał przeciwko Czechom i Grecji w fazie grupowej[22]. W półfinale, przeciwko Francji trafił dwie bramki, a Anglia wygrała 2–1. Obie bramki padły po strzałach z lewej nogi, w drugiej połowie. Wickham trafił też bramkę w finale, która dała zwycięstwo 2–1 nad Hiszpanią[23].

W 2011 roku znalazł się w składzie na Mistrzostwa Europy U-21, które odbyły się w Danii.