2016–Bidvest Wits13(2)
2008– Zimbabwe31(9)
  1. Aktualne na: 22 stycznia 2017.
  2. Aktualne na: 22 stycznia 2017.

Cuthbert Lifasi Malajila (ur. 3 października 1985 w Eiffel Flats) – zimbabwejski piłkarz występujący na pozycji napastnika w Bidvest Wits.

Do połowy 2010 roku Cuthbert Malajila grał w klubach z Zimbabwe. Następnie został graczem Club Africain Tunis, z którego po pół roku został wypożyczony na pięć miesięcy do libijskiego Al Akhdar Al-Bajda. Po powrocie do CA Tunis natychmiast odszedł do Dynamos Harare, z którym zdobył mistrzostwo kraju 2011. Od stycznia 2012 roku gra w Republice Południowej Afryki. Z Mamelodi Sundowns dwukrotnie został mistrzem RPA (2014 i 2016). W 2016 roku wygrał także Afrykańską Ligę Mistrzów, choć w decydujących meczach nie wystąpił, ponieważ był już graczem Bidvest Wits.

Cuthbert Malajila w reprezentacji Zimbabwe zadebiutował 26 marca 2008 w wygranym 1:0 meczu towarzyskim z Botswany. Malajila wszedł na boisko na początku drugiej połowy, a w 49. minucie spotkania strzelił gola[1]. Selekcjoner Callisto Pasuwa powołał go na Puchar Narodów Afryki 2017[2].

1. Botswana vs. Zimbabwe. [dostęp 2017-01-22]. (ang.).
  2. Pasuwa names 23-man Afcon squad. [dostęp 2017-01-22]. (ang.).