2017Widzew Łódź10(2)
2018Kotwica Kołobrzeg2(0)
2018Legionovia Legionowo
  1. Aktualne na: 31 marca 2018.

Daniel Gołębiewski (ur. 15 lipca 1987 w Wyszkowie) – polski piłkarz występujący na pozycji napastnika w Legionovii Legionowo.

Początkowo występował w zespole MOSiR Wyszków, następnie trafił do Polonii Warszawa. W sezonie 2006/2007 był zawodnikiem rezerw klubu ze stolicy – w rozgrywkach IV ligi strzelił trzy gole[1]. W 2007 roku został włączony do pierwszej drużyny Polonii. Pod koniec lutego 2008 roku został wypożyczony do ŁKS-u Łomża[2]. Był podstawowym graczem drugoligowego zespołu, strzelił również dwa gole – zdobył m.in. bramkę w meczu z Lechią Gdańsk, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo 1:0[3].

Po powrocie do Polonii Gołębiewski grał w zespole Młodej Ekstraklasy. W Ekstraklasie zadebiutował 21 marca 2009 roku w wygranym 1:0 meczu ze Śląskiem Wrocław[4], natomiast pierwszego gola strzelił 23 maja w spotkaniu z Lechem Poznań, przyczyniając się do remisu 3:3[5]. W latach 2009–2011 regularnie występował w barwach stołecznego klubu. W sezonie 2009/2010 po raz pierwszy zagrał także w europejskich pucharach – wystąpił w dwóch meczach kwalifikacji Ligi Europy z AC Juvenes/Dogana[6].

Pod koniec czerwca 2011 roku Gołębiewski przeszedł na zasadzie rocznego wypożyczenia do Górnika Zabrze[7]. W rundzie jesiennej sezonu 2011/2012 nie był podstawowym zawodnikiem zabrzańskiego klubu, choć występował w nim regularnie. W rozgrywkach Ekstraklasy strzelił dwa gole, natomiast w pucharze Polski zdobył jedną bramkę, zapewniając swojemu zespołowi zwycięstwo 1:0 w meczu z Dolcanem Ząbki[8]. W styczniu 2012 roku został ponownie wypożyczony, tym razem do Korony Kielce[9]. W kieleckim klubie rozegrał 12 spotkań, strzelił również jednego gola – zdobył bramkę w zremisowanym 2:2 spotkaniu z Lechem Poznań[10].

7 sierpnia 2010 roku został powołany przez selekcjonera Franciszka Smudę do reprezentacji Polski na mecz z Kamerunem w miejsce kontuzjowanego Artura Sobiecha[11]. W spotkaniu tym jednak nie wystąpił[12].