2018– Walia36(5)
W sumie:63(9)
  1. Aktualne na: 1 września 2022.
  2. Aktualne na: 14 czerwca 2022.

Daniel Owen James (ur. 10 listopada 1997 w Beverley) – walijski piłkarz, występujący na pozycji pomocnika w angielskim klubie Fulham F.C, do którego jest wypożyczony z Leeds United oraz w reprezentacji Walii. Uczestnik Mistrzostw Europy 2021.

James dołączył do akademii Hull City w wieku 9 lat. W 2014 roku został sprowadzony do Swansea City. 30 czerwca 2017 roku został wypożyczony do Shrewsbury Town, jednak już 31 sierpnia tego samego roku wrócił do Swansea City. 6 lutego 2018 roku zadebiutował w seniorskiej piłce w wygranym 8:1 meczu IV Rundy Pucharu Anglii przeciwko Notts County, w meczu tym również zdobył swoją pierwszą bramkę w karierze, wszedł na boisko w 62. minucie spotkania zastępując Nathana Dyera.

7 czerwca 2019 roku Manchester United ogłosił, że doszedł do porozumienia z Swansea City w sprawie transferu Jamesa. 12 czerwca 2019 roku podpisał pięcioletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok z Manchesterem United. W nowym klubie zadebiutował 11 sierpnia 2019 roku w wygranym 4:0 meczu przeciwko Chelsea, zmieniając w 73 minucie spotkania Andreasa Pereirę i zdobywając swoją pierwszą bramkę dla Manchesteru United.

31 sierpnia 2021 roku podpisał kontrakt z Leeds United[1].

James urodził się w Anglii, jednak dzięki pochodzeniu swojego ojca mógł również reprezentować Walię. Po raz pierwszy otrzymał powołanie do seniorskiej reprezentacji Walii w listopadzie 2017 roku na mecz kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata 2018 przeciwko Serbii. W reprezentacji Walii zadebiutował 20 listopada 2018 roku w przegranym 1:0 meczu przeciwko Albanii, zostając zmieniony w 55 minucie spotkania przez Bena Woodburna. Swoją pierwszą bramkę dla reprezentacji Walii zdobył 24 marca 2019 roku w wygranym 1:0 meczu przeciwko reprezentacji Słowacji.