2001New England Revolution0(0)
Kamerun Kamerun U2120(15)
1993–1997 Kamerun13(5)
W sumie:33(20)

Jacques-David Embé (ur. 13 listopada 1973 w Jaunde) – kameruński piłkarz grający na pozycji napastnika.

Karierę zaczynał w Racing Bafoussam, gdzie w 80 meczach strzelił 38 bramek. W sezonie 1993/1994 przeniósł się do portugalskiego CF Os Belenenses. Grał tam tylko jeden sezon, w 14 meczach zdobywając 6 bramek. Kolejnym jego klubem była AE Larisa. Przez dwa lata gry w Grecji zaliczył aż 85 występów i strzelił 25 bramek. Później grał w meksykańskim UAG Guadalajara. W sezonie 1999/2000 zawędrował do Chin, by reprezentować Shanghai Shenhua, a jego nowa drużyna odpadła z azjatyckiego Pucharu Zdobywców Pucharów w drugiej rundzie. Z Azji przeniósł się na inny kontynent, do Ameryki Południowej, a dokładniej do Municipal Lima. W 2001 roku przeszedł do ligi rosyjskiej, by reprezentować barwy Czernomorca Noworosyjsk. Swoją karierę kończył w New England Revolution. Łącznie w swojej klubowej karierze rozegrał 121 meczów i strzelił 46 bramek.

Reprezentacja

David Embe to najmłodszy strzelec gola Mistrzostw Świata 1994. Rozegrał wszystkie trzy mecze, a w pierwszym, ze Szwecją wpisał się na listę strzelców w 29 minucie, wyrównując wynik meczu na 1:1. Został zmieniony w 81 minucie, przez Georges'a Mouyeme. W meczu z Brazylią rozegrał 64 minuty, po czym zastąpił go Roger Milla. Z kolei w ostatnim meczu, z Rosją w przerwie wszedł za niego Alphonse Tchami. Był w kadrze powołanej przez Claude Le Roya na Mistrzostwa Świata 1998, jednak nie pojechał na nie z powodu kontuzji. Łącznie w reprezentacji Kamerunu rozegrał 78 meczów i strzelił 46 goli.

Trofera

• Mistrz Kamerunu z Racingiem Bafoussam w sezonie 1991/1992 i 1992/1993.
  • Finalista Pucharu Kraju z Racingiem Bafoussam w 1992 (przegrany mecz z Tonnerre Jaunde).
  • Złoty medalista Igrzysk Afrykańskich w Egipcie (1991).
  • Zdobywca PNA w kategorii juniorskiej w 1991 roku. Kameruńczycy wygrali finał z Ghaną, a Embe strzelił 5 bramek w 6 meczach.
  • Młodzieżowy Mistrz Świata w Australii (1993), 3 mecze, 1 gol.