2. Aktualne na: 28 marca 2019.
Dorobek medalowy
Liga Narodów UEFA
srebroPortugalia 2018/2019

Davy Pröpper (ur. 2 września 1991 w Arnhem) – holenderski piłkarz grający na pozycji pomocnika.

Swoją karierę piłkarską Pröpper rozpoczął w amatorskim klubie VDZ, w którym trenował w latach 2002–2004. W 2004 podjął treningi w Vitesse. W 2009 roku awansował do pierwszego zespołu. 17 stycznia 2010 zadebiutował w nim w Eredivisie w przegranym 1:2 wyjazdowym meczu z NEC Nijmegen, gdy w 84. minucie zmienił Kevina van Diermena. W sezonie 2010/2011 stał się podstawowym zawodnikiem Vitesse. 14 sierpnia 2010 w przegranym 2:4 meczu z Ajaksem Amsterdam strzelił swojego pierwszego gola w Eredivisie.

W 2015 Pröpper przeszedł do PSV Eindhoven. Zadebiutował w nim 11 sierpnia 2015 w zremisowanym 2:2 wyjazdowym meczu z ADO Den Haag. W sezonie 2015/2016 został z PSV mistrzem Holandii.

W 2022 roku w wieku 30 lat zakończył karierę i przeszedł na piłkarską emeryturę.

2018/19301

Pröpper grał w młodzieżowych reprezentacjach Holandii. W 2010 roku wystąpił z reprezentacją Holandii U-19 na Mistrzostwach Europy U-19. W dorosłej reprezentacji Holandii zadebiutował 5 czerwca 2015 w przegranym 3:4 towarzyskim meczu ze Stanami Zjednoczonymi, rozegranym w Amsterdamie. W 57. minucie tego meczu zmienił Robina van Persiego.

1. Aleš Matějů (ang.). brightonandhovealbion.com. [dostęp 2017-08-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-08-09)].