Degrassi: Nowy rocznik

Degrassi: Nowy rocznik
Degrassi: Next Class
Ilustracja
Gatunek

serial młodzieżowy

Kraj produkcji

Kanada

Oryginalny język

angielski

Twórcy

Linda Schuyler
Yan Moore
Stephen Stohn
Sarah Glinski
Matt Huether

Główne role

zobacz listę bohaterów

Muzyka tytułowa

„Whatever It Takes”
Napisana przez:
Jody Colero
Jim McGrath
Shobha
Stephen Stohn
Rob Wells

Liczba odcinków

40

Liczba serii

4

Lista odcinków
Produkcja
Produkcja

Epitome Pictures
Bell Media

Czas trwania odcinka

ok. 23 minuty

Pierwsza emisja
Data premiery

4 stycznia 2016

Stacja telewizyjna

Family Channel

Lata emisji

2016–2017

Status

zakończony

Format obrazu

1080i (HDTV)

Chronologia
Poprzednik

Dzieciaki z ulicy Degrassi
Gimnazjum Degrassi
Szkoła średnia Degrassi
Degrassi: Nowe pokolenie

Kontynuacja

Degrassi

Degrassi: Nowy rocznik - kanadyjski serial młodzieżowy, kontynuacja serii Degrassi stworzonej przez Lindę Schuyler i Kita Hooda w 1979 roku. Nowy rocznik jest piątym serialem w serii po Dzieciakach z ulicy Degrassi, Gimnazjum Degrassi, Szkole średniej Degrassi i Degrassi: Nowe pokolenie. Zarówno jak poprzednicy, Nowy rocznik śledzi losy grupy uczniów Degrassi Community School poruszając przy tym problemy współczesnej młodzieży.

Serial tworzą Linda Schuyler, Stephen Stohn, Sarah Glinski i Matt Huether, a produkowany jest przez Epitome Pictures (część DHX Media) wspólnie z Bell Media[1]. Obecnymi producentami wykonawczymi są Linda Schuyler, jej mąż Stephen Stohn, Sarah Glinski, Matt Huether oraz Brendon Yorke. Serial jest kręcony w studiu Epitome w Toronto.

Nowy rocznik zadebiutował w nowym bloku młodzieżowym F2N na Family Channel w Kanadzie 4 stycznia 2016 roku. Światowa premiera serialu za pośrednictwem platformy internetowej Netflix odbyła się jedenaście dni później, 15 stycznia 2016 roku.

Produkcja

Koncepcja

Pierwotnie Nowy rocznik miał być piętnastym sezonem Degrassi: Nowe pokolenie, jednak twórcy otrzymali informację o anulowaniu serialu przez TeenNick w listopadzie 2014 roku. Próbując ratować serial przedstawili zarządcom kanału pomysł na nową część serii, Nowy rocznik. Mimo braku porozumienia z siecią Nickelodeon, Nowy rocznik został zakupiony przez multi-miliardowy koncern internetowy Netflix[2].

Format odcinków

Każdy odcinek Degrassi ma tę samą formułę z trzema do czterech wątków. Problemy w nich poruszane nie zawsze zostają rozwiązane podczas trwania odcinka i przechodzą do następnego, tworząc pomniejszy blok odcinkowy. Wątki z niektórych odcinków Nowego rocznika utrzymywane są w jednej tematyce, podobnie jak w Gimnazjum Degrassi, Szkole średniej Degrassi oraz pierwszych sezonach Nowego pokolenia. Tytuł każdego odcinka zaczyna się od "#" i zwykle odnosi się do obecnych trendów społecznościowych.

Czołówka

Czołówka Nowego rocznika powróciła do długości znanej z pierwszych dwunastu sezonów Nowego pokolenia. Tym razem jednak nie przedstawia ona bohaterów na terenie szkoły, a jest montażem krótkich filmików oraz zdjęć z ich portali społecznościowych. Tak jak w ostatnich dwóch sezonach Nowego pokolenia, po czołówce pojawiają się jedynie nazwiska aktorów występujących w danym odcinku.

Piosenka tytułowa, „Whatever It Takes‟, została skomponowana przez Jima McGratha, a napisana przez Jody Colero i Stephena Stohna. Piosenka zawiera takie zdania jak „Cokolwiek się zdarzy, wiem, że przez to przejdę / Być najlepszym, najlepszym, jakim potrafię‟, by przekazać to, co Colero nazwał "poczuciem radości i optymizmu". Wersja z Nowego rocznika została nagrana przez kanadyjską wokalistkę Shobha.

Miejsce nagrywania

Akcja Degrassi dzieje się na De Grassi Street w Toronto, Kanadzie. Cztery poprzedzające seriale (z wyjątkiem Nowego pokolenia były kręcone na lub obok tej ulicy; obecnie jednak Degrassi kręcone jest na czterech scenach dźwiękowych w studiu Epitome Pictures i na terenach niedalekich od niego w Toronto, zajmujących około 9300 m². Fasada Degrassi Community School znajduje się na zewnątrz sceny C i jest utrzymywana w takiej samej kolorystyce jak Centennial College – pierwowzór serialowej szkoły w Gimnazjum Degrassi. Teren przed fasadą jest miejscem, w którym uczniowie spotykają się i zawiera ulicę oraz przystanek autobusowy. Tereny niedaleko studia są używane do kręcenia scen przed domami głównych bohaterów i stanowią jeden zespół budynków wraz z restauracją The Dot. Budynek The Dot jest jedynym na tyle dużym, by umożliwić kręcenie scen wewnątrz; sceny w środku szkoły i domów są kręcone na jednej z trzech innych scen.

Scena A zawiera szkolne korytarze, toalety, kafeterię i sale. Korytarze są oznakowane przez takie wyrażenia jak „tylko perfekcyjny człowiek jest człowiekiem‟, które zostały odkryte w Etobicoke School for the Arts, jednej z wielu szkół, do której wybrali się projektanci studia na początkowe poszukiwania. W toalecie na ścianach znajdują się malowidła graffiti, by miejsce wyglądało realnie i do wszystkich scen używana jest tylko jedna; pisuary są montowane lub demontowane w zależności od rodzaju kręconej sceny. Scena używana do kafeterii jest także używana poza kręceniem jako miejsce spożywania posiłków przez obsadę.

Oprócz zawartych w niej terenów przyszkolnych, do sceny C wliczony jest szkolny hol, sala gimnastyczna, sala komputerowa i korytarz z szafkami. Scena B zawiera natomiast domy głównych bohaterów. Czwarta scena, D, składa się ze wszystkich biur studia, przebieralni oraz pokoi do robienia make-upu i fryzur.

Do nowej serii, Nowy rocznik, wnętrze szkoły przeszło duży lifting. Wymieniono drzwi do sal lekcyjnych oraz ich oznakowania, a same sale lekcyjne zostały rozświetlone i wyposażone w sprzęt nowoczesnej technologii. Sprzęt taki pojawił się również na korytarzach, w kafeterii oraz na sali gimnastycznej, a szkolne szafki zostały przemalowane w kolorowym stylu retro. Pojawiły się nowe plany, takie jak sala do odpoczynku, nowoczesna sala sztuk graficznych oraz restauracja pod nazwą Lola's Cantina.

Obsada

W Nowym roczniku nie pojawiły się już żadne postaci, które zadebiutowały w trakcie sezonów ósmego i dziewiątego Nowego pokolenia. Obsada składa się głównie z bohaterów wprowadzonych w sezonach jedenastym, trzynastym i czternastym. Serial z poprzednikami łączy postać dyrektora szkoły, Archiego Simpsona, w którego roli występuje Stefan Brogren.

Emisja

W Kanadzie serial zadebiutował w nowym bloku młodzieżowym F2N 4 stycznia 2016 roku na antenie Family Channel. Światowa premiera serialu odbyła się za pośrednictwem platformy internetowej Netflix 15 stycznia 2016 roku. Nowy rocznik nie pojawił się na Netfliksie jedynie w Kanadzie, Australii i Francji, gdzie - prócz emisji telewizyjnej - zadebiutował w późniejszym terminie.

Przypisy

Linki zewnętrzne

Media użyte na tej stronie