Mistrzostwa Europy U-19
złotoEstonia 2012
Mistrzostwa Europy U-21
srebroPolska 2017

Denis Suárez Fernández (ur. 6 stycznia 1994 w Salceda de Caselas) – hiszpański piłkarz występujący na pozycji pomocnika w hiszpańskim klubie Celta Vigo oraz w reprezentacji Hiszpanii.

Suárez rozpoczął swoją karierę w juniorskich zespołach Porriño Industrial oraz Celty Vigo, jednak już w 2011 dołączył do angielskiego Manchesteru City.

23 maja 2011 Suárez oficjalnie został graczem Manchesteru City, który w wyścigu o pomocnika uprzedził FC Barcelonę, Chelsea oraz Manchester United[1].

Suárez pojechał wraz z pierwszym zespołem na przed sezonowe zgrupowanie i wystąpił w sparingowym spotkaniu z Los Angeles Galaxy, zastępując na boisku w 88. minucie Edina Džeko. Znalazł się także na ławce rezerwowych podczas meczu Pucharu Ligi Angielskiej z Birmingham City. W kolejnej rundzie tych rozgrywek zanotował wreszcie swój oficjalny debiut w pierwszej drużynie, gdy w 67. minucie wygranego 5:2 spotkania z Wolverhampton Wanderers zmienił na murawie Samira Nasriego. 17 maja 2012 Suárez wystąpił w meczu zespołu rezerw z drugą drużyną Manchesteru United w ramach rozgrywek Manchester Senior Cup, który to mecz Manchester City przegrał 0:2[2]. W 2012 Suárez został wybrany przez kibiców najlepszym młodym zawodnikiem Manchesteru City.

22 sierpnia 2013 podpisał dwuletni kontrakt z FC Barceloną B[3]. 8 września zadebiutował w nowych barwach podczas zremisowanego 2:2 spotkania z CD Tenerife, gdy w 46. minucie pojawił się na boisku.

16 czerwca 2014 został na dwa lata wypożyczony do Sevilli w ramach rozliczenia za transfer Ivana Rakiticia.

29 sierpnia 2015 podjęto decyzję o skróceniu wypożyczenia Suáreza, a następnie sprzedaniu go do Villarreal CF[4].

4 lipca 2016 FC Barcelona na swojej oficjalnej stronie ogłosiła informację o kupnie Suáreza.

31 stycznia 2019 został wypożyczony do Arsenalu za kwotę 2,50 mln €.

Suárez ma za sobą grę w reprezentacji Hiszpanii do lat 17, dla której zdobył dwie bramki, w meczach z Mołdawią oraz Irlandią Północną. Był także członkiem zespołu U-19, który w 2012 sięgnął po młodzieżowe Mistrzostwo Europy. W trakcie całego turnieju Suárez wystąpił w sześciu spotkaniach przez w sumie 284 minuty oraz zdobył dwa gole, zaś w finałowym meczu z Grecją pojawił się na murawie w 71. minucie.

W dorosłej reprezentacji zadebiutował 29 maja 2016 w wygranym 3:1 meczu z Bośnią i Hercegowiną[5].