Liga Narodów UEFA
srebroPortugalia 2018/2019
Mistrzostwa Europy U-17
srebroMalta 2014piłka nożna

Donny van de Beek (ur. 18 kwietnia 1997 w Nijkerk) – holenderski piłkarz grający na pozycji pomocnika w Manchesterze United.

Jest wychowankiem amsterdamskiego AFC Ajax. W czasach juniorskich trenował także w klubie Veensche Boys[1] . W 2015 roku dołączył do seniorskiego zespołu Ajaksu. W Eredivisie zadebiutował 29 listopada 2015 w wygranym 2:0 meczu z PEC Zwolle[2].

2 września 2020 roku podpisał pięcioletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok z Manchesterem United. W nowym klubie zadebiutował 19 września 2020 roku w przegranym 1:3 meczu przeciwko Crystal Palace, zmieniając w 67 minucie spotkania Paula Pogbę i zdobywając swoją pierwszą bramkę dla klubu.

31 stycznia 2022 roku udał się na półroczne wypożyczenie do Evertonu[3].

W reprezentacji Holandii zadebiutował 14 listopada 2017 w wygranym 3:0 towarzyskim spotkaniu z Rumunią[4]. Grał w nim od 83. minuty, gdy zastąpił Stevena Berghuisa[5].

Reprezentacja

1. Donny van de Beek, [w:] baza Transfermarkt (zawodnicy–transfery) [online] [dostęp 2018-10-22].
  2. Donny van de Beek, [w:] baza Transfermarkt (zawodnicy–debiuty) [online] [dostęp 2018-10-22].
  3. Oficjalnie: Van de Beek wypożyczony z Manchesteru United, devilpage.pl [dostęp 2021-01-31] (pol.).
  4. Donny van de Beek, [w:] baza Transfermarkt (zawodnicy–kadra) [online] [dostęp 2018-10-22].
  5. Rumunia - Holandia, 14 lis 2017 - Mecze towarzyskie, [w:] baza Transfermarkt (protokoły meczowe) [online] [dostęp 2018-10-22].

Autor: Femke Kruize, Licencja: CC BY-SA 2.0