2018– Grecja9(0)
W sumie:60(15)
  1. Aktualne na: 26 czerwca 2019.
  2. Aktualne na: 26 czerwca 2019.

Eftimis Kuluris (gr. Ευθύμης Κουλούρης; ur. 6 marca 1996 w Skidrze) – grecki piłkarz grający na pozycji napastnika we francuskim Toulouse FC.

Życiorys

Jest wychowankiem salonickiego PAOK FC. Do kadry pierwszego zespołu dołączył w 2014 roku[1]. W rozgrywkach Superleague Ellada zadebiutował 16 lutego 2014 w przegranym 1:2 meczu z Asterasem Tripolis[2]. Do gry wszedł w 81. minucie, zmieniając Danny’ego Hoesena[3]. Od 31 sierpnia 2015 do 31 maja 2016 przebywał na wypożyczeniu w cypryjskim Anorthosisie Famagusta[1]. W tym czasie w lidze cypryjskiej rozegrał 21 meczów i strzelił 6 goli. 4 lipca 2018 został wypożyczony na rok do ateńskiego PAE Atromitos. Po zakończeniu wypożyczenia został piłkarzem francuskiego Toulouse FC[1].

W reprezentacji Grecji zadebiutował 23 marca 2018 w przegranym 0:1 towarzyskim meczu ze Szwajcarią[4]. Grał w nim od 73. minuty, po zastąpieniu Konstandinosa Mitroglu[5].

1. a b c Efthymios Koulouris, [w:] baza Transfermarkt (zawodnicy–transfery) [online] [dostęp 2018-05-25].
  2. Efthymios Koulouris, [w:] baza Transfermarkt (zawodnicy–podsumowanie występów) [online] [dostęp 2018-05-25].
  3. Asteras Tripolis - PAOK Saloniki, 16 lut 2014 - Super League 1, [w:] baza Transfermarkt (protokoły meczowe) [online] [dostęp 2018-05-25].
  4. Efthymios Koulouris, [w:] baza Transfermarkt (zawodnicy–kadra) [online] [dostęp 2018-05-25].
  5. Grecja - Szwajcaria, 23 mar 2018 - Mecze towarzyskie, [w:] baza Transfermarkt (protokoły meczowe) [online] [dostęp 2018-05-25].

Autor: Gaillac, Licencja: CC BY-SA 4.0
Efthýmis Kouloúris warming up on August 31, 2019 at the Toulouse Stadium. 4th day of the season 2019-2020 of Ligue 1, Toulouse FC - Amiens SC.