Ekonomista (czasopismo)

Ekonomista
Częstotliwość

kwartalnik

Państwo

 Polska

Adres

00-042 Warszawa,
ul. Nowy Świat 49

Wydawca

Instytut Nauk Ekonomicznych PAN i Polskie Towarzystwo Ekonomiczne

Organ prasowy

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Instytut Nauk Ekonomicznych PAN

Język

polski

Pierwszy numer

1900

Redaktor naczelny

Marian Gorynia

ISSN

0013-3205

OCLC

977391615

Strona internetowa

Ekonomista – najstarsze w Polsce czasopismo naukowe z dziedziny nauk ekonomicznych. Tradycyjne czasopismo Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Opis

„Ekonomista” został założony w 1900 r. jako wpływowe czasopismo ekonomistów, zarówno naukowców, jak i praktyków gospodarczych, początkowo jako tygodnik, a następnie od 1901 r. – kwartalnik, a od 1995 r. – dwumiesięcznik. Od 1991 r. jest wydawany wspólnie przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne i Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk Publikowane są w nim oryginalne teksty naukowe w języku polskim i angielskim poświęcone problematyce ekonomicznej.

W okresie powojennym było kierowane przez tak znanych i cenionych ekonomistów, jak prof. Edward Lipiński i prof. Zdzisław Sadowski. Obecnie redaktorem naczelnym jest prezes Polskiego Towarzystwa EkonomicznegoMarian Gorynia.

Czasopismo jest indeksowane w: Web of Science Emerging Sources Citation Index (ESCI), Scopus Journal List, ERIH PLUS, Scimago Journal & Country Rank, ICI Journals Master List (Index Copernicus International), BazEkon i CEJSH (The Central European Journal of Social Sciences and Humanities). Otwarty dostęp do pełnych artykułów z zasobów archiwalnych oraz wybranych artykułów z wydań bieżących jest możliwy na stronie redakcyjnej.

Zgodnie z decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 31 lipca 2019 r. za publikacje zamieszczane w „Ekonomiście” przyznaje się 40 pkt.[1]

Przypisy

Bibliografia

  • Katalog Prasy Polskiej, Biuro Wydawnicze „RUCH”, Warszawa 1963, s. 151
  • Polska Akademia Nauk. Informator, red. Edward Hałoń, Centrum Upowszechniania Nauki PAN, Warszawa 1994, s. 147

Linki zewnętrzne

Media użyte na tej stronie