2011– Turcja4(0)
W sumie:88(20)
  1. Aktualne na: 5 czerwca 2018.
  2. Aktualne na: 20 czerwca 2017.

Emre Çolak (ur. 20 maja 1991 w Stambule) – piłkarz turecki grający na pozycji ofensywnego pomocnika. Jest wychowankiem klubu Galatasaray SK.

Karierę piłkarską Emre rozpoczął w juniorach Galatasaray SK. W 2008 roku stał się członkiem drugiego zespołu i grał w nim do 2010 roku. W trakcie sezonu 2009/2010 awansował do kadry pierwszego zespołu. W tureckiej lidze swój debiut zanotował 24 stycznia 2010 w wygranym 1:0 domowym meczu z Gaziantepsporem, gdy w 89. minucie meczu zmienił Ardę Turana. 16 maja 2010 w wyjazdowym spotkaniu z Gençlerbirliği SK (1:2) strzelił swoją pierwszą bramkę w tureckiej lidze. W sezonie 2011/2012 stał się podstawowym zawodnikiem Galatasaray. W nim wywalczył mistrzostwo Turcji oraz zdobył Puchar Turcji.

2017/18261

W swojej karierze Emre występował w młodzieżowych reprezentacjach Turcji na różnych szczeblach wiekowych. W dorosłej reprezentacji zadebiutował 12 października 2012 roku w przegranym 0:1 meczu eliminacji do MŚ 2014 z Rumunią, rozegranym w Stambule, gdy w 69. minucie tego meczu zmienił Sercana Sararera.

1. Emre Çolak (hiszp.). laliga.es. [dostęp 2016-08-16].