Europejskie Igrzyska Juniorów w Lekkoatletyce 1964
1. Europejskie Igrzyska Juniorów w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne dla sportowców do lat 19, które odbywały od 18 do 20 września 1964 roku na Stadionie Dziesięciolecia w Warszawie.
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja: | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik |
Bieg na 100 m | Żiwko Trajkow | 10,6 | Aleksandr Lebiediew | 10,8 | Tadeusz Cuch | 10,8 |
Bieg na 200 m | Gérard Fenouil | 21,6 | Tadeusz Jaworski | 21,9 | István Bátori | 21,9 |
Bieg na 400 m | Ingo Röper | 48,9 | Stanisław Grędziński | 48,9 | Mykoła Szkarnikow | 49,0 |
Bieg na 800 m | Franz-Josef Kemper | 1:51,9 | Oleg Rajko | 1:53,2 | Jean-Pierre Dufresne | 1:55,1 |
Bieg na 1500 m | Jürgen Haase | 3:52,4 | Oleg Rajko | 3:52,7 | Ulf Högberg | 3:53,6 |
Bieg na 3000 m | Jürgen Haase | 8:25,4 | Jorg Blumer | 8:31,6 | Ivan Pavličević | 8:32,2 |
Bieg na 110 m przez płotki | Boris Piszczulin | 14,5 | Włodzimierz Martinek | 15,0 | Jean-Pierre Morelato | 15,0 |
Bieg na 400 m przez płotki | Włodzimierz Martinek | 51,9 | Stanisław Grędziński | 52,3 | Werner Schiedewitz | 53,8 |
Bieg na 1500 m z przeszkodami | Anders Gärderud | 4:08,0 | Francesco Valenti | 4:13,1 | Constantin Perju | 4:13,2 |
Sztafeta 4 × 100 m | Polska Bogusław Pelc Tadeusz Jaworski Wojciech Kinowski Tadeusz Cuch | 41,60 | ZSRR Aleksandr Lebiediew Walerij Riabenko Zauri Sarkisjan Władimir Kosjak | 41,80 | NRD Dieter Bartholomey Bernd Hering Heinrich Malo Werner Wiesboth | 42,10 |
Sztafeta szwedzka | ZSRR Walerij Riabenko Władimir Kosjak Zauri Sarkisjan Mykoła Szkarnikow | 1:55,8 | Polska Waldemar Korycki Włodzimierz Martinek Tadeusz Jaworski Tadeusz Cuch | 1:55,9 | Węgry István Bátori Laszlo Bodor Peter Petrovics Laszlo Horváth | 1:56,1 |
Skok wzwyż | Igor Matwiejew | 2,04 | Bo Jonsson | 2,01 | Witalij Palcatow | 1,98 |
Skok o tyczce | John-Erik Blomqvist | 4,40 | Eugeniusz Miklas | 4,35 | Walerij Tałałaj | 4,30 |
Skok w dal | Jan Kobuszewski | 7,48 | Wiktor Saniejew | 7,42 | Wojciech Chwaluczyk | 7,18 |
Trójskok | Aleksiej Borzenko | 15,72 | Wiktor Saniejew | 15,71 | Siegfried Dahne | 15,37 |
Pchnięcie kulą | Géza Fejér | 17,05 | Jarosław Grabowski | 15,95 | Adriano Buffon | 15,66 |
Rzut dyskiem | Géza Fejér | 51,50 | Jarosław Grabowski | 50,84 | Iosif Naghi | 50,54 |
Rzut młotem | Gheorghe Costache | 62,12 | Virgil Ţibulschi | 56,46 | Martin Sebesta | 56,19 |
Rzut oszczepem | Witold Krupiński | 74,59 | Walerij Popkow | 69,09 | Karl Åke Nilsson | 68,50 |
Kobiety
Konkurencja: | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik |
Bieg na 100 m | Ewa Kłobukowska | 11,6 | Galina Bucharina | 12,0 | Angela Hohme | 12,0 |
Bieg na 200 m | Irena Kirszenstein | 23,5 | Natalja Burda | 24,4 | Angela Hohme | 24,8 |
Bieg na 600 m | Gunilla Olausson | 1:32,3 | Leontina Frunza | 1:32,6 | Inge Ebert | 1:32,6 |
Bieg na 80 m przez płotki | Elżbieta Bednarek | 11.2 | Galina Kostiniuk | 11.3 | Gerda Mittenzwei | 11.3 |
Sztafeta 4 × 100 m | Polska Jadwiga Dudek Irena Woldańska Elżbieta Bednarek Irena Kirszenstein | 46,6 | ZSRR Natalja Burda Ludmiła Gaponowa Galina Bucharina Natalja Runowa | 46,8 | NRD Roswitha Handwerk Angela Höhme Gerda Mittenzwei Irmgard Schneider | 47,6 |
Skok wzwyż | Rita Gildemeister | 1,67 | Jaroslava Kralová | 1,64 | Dagmar Melzer | 1,61 |
Skok w dal | Irena Kirszenstein | 6,19 | Dorothee Sander | 5,83 | Maria Zafirowa | 5,78 |
Pchnięcie kulą | Nadieżda Cziżowa | 16,60 | Galina Niagołowa | 13,17 | Ani Rudowa | 12,23 |
Rzut dyskiem | Nadieżda Cziżowa | 45,86 | Gabriele Trepschek | 45,71 | Wanda Harasimiuk | 43,31 |
Rzut oszczepem | Mihaela Peneș | 54,54 | Walentyna Popowa | 52,33 | Helgard Richter | 50,27 |
Klasyfikacja medalowa
Klasyfikacja medalowa | |||||
---|---|---|---|---|---|
Miejsce | Kraj | ||||
1 | Polska | 9 | 8 | 3 | 20 |
2 | ZSRR | 6 | 12 | 3 | 21 |
3 | NRD | 3 | 2 | 10 | 15 |
4 | Szwecja | 3 | 1 | 2 | 6 |
5 | Rumunia | 2 | 2 | 2 | 6 |
6 | RFN | 2 | 1 | 0 | 3 |
7 | Węgry | 2 | 0 | 2 | 4 |
8 | Bułgaria | 1 | 1 | 2 | 4 |
9 | Francja | 1 | 0 | 2 | 3 |
10 | Czechosłowacja | 0 | 1 | 1 | 2 |
Włochy | 0 | 1 | 1 | 2 | |
12 | Jugosławia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Bibliografia
- European Junior Championships (Men), GBRAthletics [dostęp 2015-10-28] (ang.).
- European Junior Championships (Women), GBRAthletics [dostęp 2015-10-28] (ang.).
- wjah.co.uk: European Junior Championships 1964 [dostęp 2021-05-27] [zarchiwizowane z adresu 2013-10-31] (ang.).
Media użyte na tej stronie
Autor: Scroch, Licencja: CC BY-SA 4.0
National Flag of the People's Republic of Bulgaria (1948-1967). Tha flag has got the coat-of-arms from 1948
Autor: Scroch, Licencja: CC BY-SA 4.0
National Flag of the People's Republic of Bulgaria (1948-1967). Tha flag has got the coat-of-arms from 1948
Flag of the Socialist Federal Republic of Yugoslavia (1946-1992).
The design (blazon) is defined in Article 4 of the Constitution for the Republic of Yugoslavia (1946). [1]
Flag of the Socialist Federal Republic of Yugoslavia (1946-1992).
The design (blazon) is defined in Article 4 of the Constitution for the Republic of Yugoslavia (1946). [1]
Flag of Romania (24 September 1952 - 21 August 1965)
Construction sheet of the Flag of Romania as depicted in Decree nr. 972 from 5 November 1968.
- l = 2/3 × L
- C = 1/3 × L
- S = 2/5 × l
Flag of Romania (24 September 1952 - 21 August 1965)
Construction sheet of the Flag of Romania as depicted in Decree nr. 972 from 5 November 1968.
- l = 2/3 × L
- C = 1/3 × L
- S = 2/5 × l
Autor: FilRB / Maix, Licencja: CC BY-SA 3.0
A gold/silver/bronze medals icon for Europe Championships