W sumie:326(1)
2008– Algieria15(0)
  1. Aktualne na: 27 lipca 2018.
  2. Aktualne na: 27 lipca 2018.

Faouzi Chaouchi (ar. فوزي شاوشي, ur. 5 grudnia 1984 w Bordj Menaïel) - algierski piłkarz grający na pozycji bramkarza.

Karierę piłkarską Chaouchi rozpoczął w klubie JS Bordj Menaiel. Grał w nim w latach 2003-2006 w trzeciej lidze Algierii. W połowie 2006 roku odszedł do Jeunesse Sportive de Kabylie z miasta Tizi Wuzu i zadebiutował w jego barwach w pierwszej lidze algierskiej. Tam wygrał rywalizację z Lounèsem Gaouaouim i stał się pierwszym bramkarzem. W 2008 roku wywalczył z Kabylie pierwsze w karierze mistrzostwo Algierii.

W połowie 2009 roku Chaouchi przeszedł z JS Kabylie do innego pierwszoligowca, ES Sétif. Zadebiutował w nim 22 sierpnia 2009 w zremisowanym 1:1 domowym meczu z CR Belouizdad. Natomiast w 2011 roku został zawodnikiem MC Algier.

2017/18MC AlgierAlgieria Championnat National130

W reprezentacji Algierii Chaouchi zadebiutował 26 marca 2008 roku w zremisowanym 1:1 towarzyskim spotkaniu z Demokratyczną Republiką Konga. W 2009 roku wywalczył z Algierią awans na Mistrzostwa Świata w RPA, a w 2010 roku znalazł się w kadrze na Puchar Narodów Afryki 2010.

Autor: Azoul, Licencja: CC0