Finał Pucharu Świata w biegach narciarskich 2010/2011
| ||
Data | 16 – 20 marca 2011 | |
Zwycięzcy | ||
Sprint | Emil Jönsson Petra Majdič | |
Bieg na 3,3 km Bieg na 2,5 km | Ilja Czernousow Marit Bjørgen | |
2x10 km 2x5 km | Petter Northug Marit Bjørgen | |
Bieg na 15 km (handicap) Bieg na 10 km (handicap) | Finn Hågen Krogh Arianna Follis | |
Łącznie | Petter Northug Marit Bjørgen |
Ostatnie zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w sezonie 2010/2011 odbyły się w dwóch szwedzkich miastach: Sztokholmie i Falun. Jednocześnie była to czwarta edycja cyklu Finału Pucharu Świata. Konkurencje zostały rozegrane w dniach 16 – 20 marca 2011 roku. Rywalizacja składała się z czterech etapów: sprintów stylem klasycznym, prologu stylem dowolnym (3,3 km dla mężczyzn i 2,5 km dla kobiet), biegów łączonych (2x10 km dla mężczyzn i 2x5 km dla kobiet) oraz biegów pościgowych stylem dowolnym (15 km dla mężczyzn i 10 km dla kobiet). Rozegrane 20 marca biegi pościgowe nie były punktowane w klasyfikacji generalnej PŚ (wyniki tych biegów zostały zsumowane z czasami poprzednich etapów Finału PŚ). W klasyfikacji końcowej triumfowali: Norwegowie Marit Bjørgen wśród kobiet i Szwajcar Petter Northug wśród mężczyzn.
Program zawodów
Dzień | Konkurencja | Początek | Liczba uczestników |
---|---|---|---|
16 marca | Sprint kobiet st. klasycznym[1] | 15:45 CET | 56 |
Sprint mężczyzn st. klasycznym[2] | 16:10 CET | 50 | |
18 marca | Prolog kobiet st. dowolnym[3] | 13:30 CET | 53 |
Prolog mężczyzn st. dowolnym[4] | 14:30 CET | 49 | |
19 marca | bieg łączony 2x5 km kobiet[5] | 13:15 CET | 44 |
bieg łączony 2x10 km mężczyzn[6] | 14:45 CET | 49 | |
20 marca | 10 km st. dowolnym kobiet (handicap)[7] | 13:15 CET | 41 |
15 km st. dowolnym mężczyzn (handicap)[8] | 15:00 CET | 44 |
Klasyfikacja końcowa
Kobiety
Miejsce | Imię i nazwisko | Narodowość | Sprint s. klasycznym | 2,5 km s. dowolnym | 10 km s. klasycznym | 10 km s. dowolnym (handicap) | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Marit Bjørgen | Norwegia | 2 | 1. | 1. | 4. | 1:08:48,7 |
2 | Justyna Kowalczyk | Polska | 7. | 2. | 2. | 18. | +1:58,0 |
3 | Therese Johaug | Norwegia | 31. | 3. | 3. | 3. | +2:30,4 |
4 | Arianna Follis | Włochy | 20. | 5. | 4. | 1. | +2:33,3 |
5 | Astrid Jacobsen | Norwegia | 14. | 9. | 5. | 2. | +2:33,7 |
6 | Charlotte Kalla | Szwecja | 9. | 8. | 6. | 9. | +3:05,3 |
7 | Anna Haag | Szwecja | 21. | 4. | 7. | 17. | +3:32,3 |
8 | Kristin Størmer Steira | Norwegia | 45. | 14. | 8. | 6. | 3:32,8 |
9 | Petra Majdič | Słowenia | 1. | 17. | 9. | 10. | +3:51,2 |
10 | Ida Ingemarsdotter | Szwecja | 4. | 13. | 10. | 12. | +4:09,8 |
Mężczyźni
Miejsce | Imię i nazwisko | Narodowość | Sprint s. klasycznym | 3,3 km s. dowolnym | 15 km s. klasycznym | 15 km s. dowolnym (handicap) | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Petter Northug | Norwegia | 2. | 2. | 1. | 11. | 1:46:32,0 |
2 | Finn Hågen Krogh | Norwegia | 13. | 18. | 8. | 1. | +1:45,1 |
3 | Dario Cologna | Szwajcaria | 11. | 16. | 4. | 4. | +1:45,4 |
4 | Giorgio Di Centa | Włochy | 28. | 27. | 2. | 5. | +1:51,6 |
5 | Maurice Manificat | Francja | 22. | 6. | 10. | 2. | +2:05,0 |
6 | Daniel Richardsson | Szwecja | 26. | 11. | 3. | 21. | +2:06,9 |
7 | Lukáš Bauer | Czechy | 40. | 9. | 6. | 3. | +2:17,8 |
8 | Jean-Marc Gaillard | Francja | 31. | 15. | 5. | 7. | +2:36,6 |
9 | Ilja Czernousow | Rosja | 19. | 1. | 18. | 8. | +2:40,1 |
10 | Emil Jönsson | Szwecja | 1. | 10. | 7. | 35. | +2:47,2 |
Wyniki
Sprint kobiet
Pozycja | Zawodniczka | Reprezentacja | Wynik | |
---|---|---|---|---|
Petra Majdič | Słowenia | Finał | ||
Marit Bjørgen | Norwegia | Finał | ||
Maiken Caspersen Falla | Norwegia | Finał | ||
4. | Ida Ingemarsdotter | Szwecja | Finał | |
5. | Alena Procházková | Słowacja | Finał | |
6. | Katja Višnar | Słowenia | Finał | |
7. | Justyna Kowalczyk | Polska | Półfinał | |
8. | Aino-Kaisa Saarinen | Finlandia | Półfinał | |
9. | Charlotte Kalla | Szwecja | Półfinał | |
10. | Kikkan Randall | Stany Zjednoczone | Półfinał | |
11. | Katrin Zeller | Niemcy | Półfinał | |
12. | Perianne Jones | Kanada | Półfinał |
Sprint mężczyzn
Pozycja | Zawodnik | Reprezentacja | Wynik | |
---|---|---|---|---|
Emil Jönsson | Szwecja | Finał | ||
Petter Northug | Norwegia | Finał | ||
Ola Vigen Hattestad | Norwegia | Finał | ||
4. | Jesper Modin | Szwecja | Finał | |
5. | Andrew Newell | Stany Zjednoczone | Finał | |
6. | Fulvio Scola | Włochy | Finał | |
7. | Eldar Rønning | Norwegia | Półfinał | |
8. | Eirik Brandsdal | Norwegia | Półfinał | |
9. | John Kristian Dahl | Norwegia | Półfinał | |
10. | Matias Strandvall | Finlandia | Półfinał | |
11. | Dario Cologna | Szwajcaria | Półfinał | |
12. | Calle Halfvarsson | Szwecja | Półfinał |
2,5 km kobiet
Pozycja | Zawodniczki | Reprezentacja | Wynik |
---|---|---|---|
Marit Bjørgen | Norwegia | 9:01,6 | |
Justyna Kowalczyk | Polska | +10,6 | |
Therese Johaug | Norwegia | +12,9 | |
4. | Anna Haag | Szwecja | +17,4 |
5. | Arianna Follis | Włochy | +22,8 |
6. | Nicole Fessel | Niemcy | +24,5 |
7. | Marianna Longa | Włochy | +25,4 |
8. | Charlotte Kalla | Szwecja | +25,7 |
9. | Astrid Jacobsen | Norwegia | +26,2 |
10. | Katrin Zeller | Niemcy | +26,3 |
3,3 km mężczyzn
Pozycja | Zawodnicy | Reprezentacja | Wynik |
---|---|---|---|
Ilja Czernousow | Rosja | 10:51,8 | |
Petter Northug | Norwegia | +2,9 | |
Maksim Wylegżanin | Rosja | +4,2 | |
4. | Jewgienij Biełow | Rosja | +8,2 |
5. | Eldar Rønning | Norwegia | +9,6 |
6. | Maurice Manificat | Francja | +11,0 |
7. | Piotr Siedow | Rosja | +11,7 |
8. | Matti Heikkinen | Finlandia | +11,9 |
9. | Lukáš Bauer | Czechy | +12,1 |
10. | Emil Jönsson | Szwecja | +12,2 |
bieg łączony kobiet
Pozycja | Zawodniczka | Reprezentacja | Wynik |
---|---|---|---|
Marit Bjørgen | Norwegia | 31:14,4 | |
Justyna Kowalczyk | Polska | +25,1 | |
Therese Johaug | Norwegia | +33,9 | |
4. | Astrid Jacobsen | Norwegia | +44,5 |
5. | Arianna Follis | Włochy | +48,0 |
6. | Anna Haag | Szwecja | +51,1 |
7. | Kristin Størmer Steira | Norwegia | +52,8 |
8. | Wałentyna Szewczenko | Ukraina | +54,6 |
9. | Charlotte Kalla | Szwecja | +1:02,6 |
10. | Aino-Kaisa Saarinen | Finlandia | +1:04,5 |
bieg łączony mężczyzn
Pozycja | Zawodnik | Reprezentacja | Wynik |
---|---|---|---|
Petter Northug | Norwegia | 57:32,2 | |
Giorgio Di Centa | Włochy | +2,6 | |
Daniel Richardsson | Szwecja | +10,2 | |
4. | Dario Cologna | Szwajcaria | +18,2 |
5. | Jean-Marc Gaillard | Francja | +19,5 |
6. | Lukáš Bauer | Czechy | +20,2 |
7. | Emil Jönsson | Szwecja | +21,4 |
8. | Finn Hågen Krogh | Norwegia | +23,2 |
9. | Thomas Moriggl | Włochy | +24,4 |
10. | Maurice Manificat | Francja | +24,6 |
10 km kobiet (handicap)
Pozycja | Zawodniczka | Reprezentacja | Wynik | |
---|---|---|---|---|
Arianna Follis | Włochy | 27:30,1 | ||
Astrid Jacobsen | Norwegia | +7,6 | ||
Therese Johaug | Norwegia | +24,1 | ||
4. | Marit Bjørgen | Norwegia | +27,9 | |
5. | Marthe Kristoffersen | Norwegia | +30,3 | |
6. | Kristin Størmer Steira | Norwegia | +31,0 | |
7. | Nicole Fessel | Niemcy | +33,4 | |
8. | Laure Barthélémy | Francja | +36,2 | |
9. | Charlotte Kalla | Szwecja | +42,6 | |
10. | Petra Majdič | Słowenia | +44,4 | |
... | ||||
18. | Justyna Kowalczyk | Polska | +1:12,0 |
15 km mężczyzn (handicap)
Pozycja | Zawodnik | Reprezentacja | Wynik |
---|---|---|---|
Finn Hågen Krogh | Norwegia | 37:06,3 | |
Maurice Manificat | Francja | +23,2 | |
Lukáš Bauer | Czechy | +24,2 | |
4. | Dario Cologna | Szwajcaria | +26,1 |
5. | Giorgio Di Centa | Włochy | +29,6 |
6. | Maksim Wylegżanin | Rosja | +36,0 |
7. | Jean-Marc Gaillard | Francja | +38,0 |
8. | Ilja Czernousow | Rosja | +39,3 |
9. | Thomas Moriggl | Włochy | +41,5 |
10. | Ivan Babikov | Kanada | +42,1 |
Przypisy
- ↑ Sprint kobiet (ang.). [dostęp 2013-11-11].
- ↑ Sprint mężczyzn (ang.). [dostęp 2013-11-11].
- ↑ Prolog kobiet (ang.). [dostęp 2013-11-11].
- ↑ Prolog mężczyzn (ang.). [dostęp 2013-11-11].
- ↑ bieg łączony kobiet (ang.). [dostęp 2013-11-11].
- ↑ bieg łączony mężczyzn (ang.). [dostęp 2013-11-11].
- ↑ Bieg pościgowy kobiet (ang.). [dostęp 2013-11-11].
- ↑ Bieg pościgowy mężczyzn (ang.). [dostęp 2013-11-11].
|
Media użyte na tej stronie
An icon that represents a gold medal
An icon that represents a silver medal
An icon that represents a bronze medal
Flaga Finlandii
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
Autor: Alexrk2, Licencja: CC BY-SA 3.0
Ta mapa została stworzona za pomocą GeoTools.