Data

1 maja 2007

Sędzia

Grzegorz Gilewski

Finał czerwonejPucharu Polski w piłce nożnej 2007mecz piłkarski kończący rozgrywki Pucharu Polski 2006/2007 oraz mający na celu wyłonienie triumfatora tych rozgrywek, który został rozegrany 1 maja 2007 roku na Stadion GKS-u Bełchatów w Bełchatowie, pomiędzy Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski a Koroną Kielce. Trofeum po raz 1. wywalczyła Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski, która uzyskała tym samym prawo gry w kwalifikacjach Pucharu UEFA 2007/2008.

Przebieg meczu

Mecz odbył się 1 maja 2007 roku na Stadion GKS-u Bełchatów w Bełchatowie. Sędzią głównym spotkania był Grzegorz Gilewski. Wynik meczu został otwarty już w 16. minucie, po strzale z 30 metrów Radosława Majewskiego oraz błędnym obliczeniu toru lotu piłki przez bramkarza Korony Kielce, Macieja Mielcarza[1].

W 29. minucie Korona Kielce została osłabiona po drugiej żółtej, w konsekwencji czerwonej kartce Mariusza Zganiacza. W 77. minucie meczu po dokładnej akcji i dokładnym podaniu Piotra Piechniaka, Jarosław Lato skierował piłkę do bramki drużyny przeciwnej, ustalając tym samym wynik meczu na 2:0.

Widzów: 5 500
Sędzia: Polska Grzegorz Gilewski (Radom)
POBrazylia HermesŻółta kartka
POPolska Mariusz ZganiaczŻółta kartka w 29. minucieDruga żółta kartkaCzerwona kartka w 29. minucie 29'