French Open 2019
Miejsce | Francja Paryż, 16. dzielnica | ||
---|---|---|---|
Obiekt | Stade Roland Garros | ||
Nawierzchnia | Ceglana | ||
Data | 26.05–09.06.2019 | ||
ATP Tour | |||
Kategoria | Wielki Szlem | ||
Pula nagród | 42 661 000 € | ||
Drabinka | 128S/128Q/64D | ||
WTA Tour | |||
Kategoria | Wielki Szlem | ||
Pula nagród | 42 661 000 € | ||
Drabinka | 128S/96Q/64D | ||
Zwycięzcy | |||
Gra pojedyncza mężczyzn Rafael Nadal | |||
Gra podwójna mężczyzn Kevin Krawietz Andreas Mies | |||
Gra pojedyncza kobiet Ashleigh Barty | |||
Gra podwójna kobiet Tímea Babos Kristina Mladenovic | |||
Gra mieszana Latisha Chan Ivan Dodig | |||
| |||
Strona internetowa |
Wielki Szlem 2019 |
French Open 2019 – drugi w sezonie tenisowy turniej wielkoszlemowy, który odbywa się w dniach 26 maja–9 czerwca 2019 roku, tradycyjnie na ceglanych kortach Stade Roland Garros w 16. dzielnicy Paryża. Jest to 118. edycja rozgrywek. Pula nagród wyniosła ponad 42 miliony euro.
Turnieje seniorskie
Gra pojedyncza mężczyzn
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||||||||
1 | Novak Đoković | 7 | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||
5 | Alexander Zverev | 5 | 2 | 2 | |||||||||||||||||||||
1 | Novak Đoković | 2 | 6 | 5 | 7 | 5 | |||||||||||||||||||
4 | Dominic Thiem | 6 | 3 | 7 | 5 | 7 | |||||||||||||||||||
4 | Dominic Thiem | 6 | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||
10 | Karen Chaczanow | 2 | 4 | 2 | |||||||||||||||||||||
4 | Dominic Thiem | 3 | 7 | 1 | 1 | ||||||||||||||||||||
2 | Rafael Nadal | 6 | 5 | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
24 | Stan Wawrinka | 64 | 6 | 65 | 4 | ||||||||||||||||||||
3 | Roger Federer | 7 | 4 | 7 | 6 | ||||||||||||||||||||
3 | Roger Federer | 3 | 4 | 2 | |||||||||||||||||||||
2 | Rafael Nadal | 6 | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||
7 | Kei Nishikori | 1 | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||
2 | Rafael Nadal | 6 | 6 | 6 |
Gra pojedyncza kobiet
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
14 | Madison Keys | 3 | 5 | ||||||||||||||||
8 | Ashleigh Barty | 6 | 7 | ||||||||||||||||
8 | Ashleigh Barty | 64 | 6 | 6 | |||||||||||||||
Amanda Anisimova | 7 | 3 | 3 | ||||||||||||||||
3 | Simona Halep | 2 | 4 | ||||||||||||||||
Amanda Anisimova | 6 | 6 | |||||||||||||||||
8 | Ashleigh Barty | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Markéta Vondroušová | 1 | 3 | |||||||||||||||||
7 | Sloane Stephens | 1 | 4 | ||||||||||||||||
26 | Johanna Konta | 6 | 6 | ||||||||||||||||
26 | Johanna Konta | 5 | 62 | ||||||||||||||||
Markéta Vondroušová | 7 | 7 | |||||||||||||||||
Markéta Vondroušová | 7 | 7 | |||||||||||||||||
31 | Petra Martić | 61 | 5 |
Gra podwójna mężczyzn
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
Jérémy Chardy Fabrice Martin | 6 | 7 | |||||||||||||||||
11 | Rajeev Ram Joe Salisbury | 4 | 66 | ||||||||||||||||
Jérémy Chardy Fabrice Martin | 7 | 6 | |||||||||||||||||
3 | Juan Sebastián Cabal Robert Farah | 5 | 4 | ||||||||||||||||
3 | Juan Sebastián Cabal Robert Farah | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Michaił Kukuszkin Joran Vliegen | 2 | 2 | |||||||||||||||||
Jérémy Chardy Fabrice Martin | 2 | 63 | |||||||||||||||||
Kevin Krawietz Andreas Mies | 6 | 7 | |||||||||||||||||
PR | Dušan Lajović Janko Tipsarević | 1 | 7 | 63 | |||||||||||||||
Kevin Krawietz Andreas Mies | 6 | 64 | 7 | ||||||||||||||||
Kevin Krawietz Andreas Mies | 7 | 6 | |||||||||||||||||
Guido Pella Diego Schwartzman | 5 | 3 | |||||||||||||||||
10 | Jean-Julien Rojer Horia Tecău | 4 | 4 | ||||||||||||||||
Guido Pella Diego Schwartzman | 6 | 6 |
Gra podwójna kobiet
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
15 | Kirsten Flipkens Johanna Larsson | 3 | 7 | 6 | |||||||||||||||
7 | Nicole Melichar Květa Peschke | 6 | 64 | 1 | |||||||||||||||
15 | Kirsten Flipkens Johanna Larsson | 4 | 4 | ||||||||||||||||
Duan Yingying Zheng Saisai | 6 | 6 | |||||||||||||||||
4 | Gabriela Dabrowski Xu Yifan | 2 | 7 | 5 | |||||||||||||||
Duan Yingying Zheng Saisai | 6 | 5 | 7 | ||||||||||||||||
Duan Yingying Zheng Saisai | 2 | 3 | |||||||||||||||||
2 | Tímea Babos Kristina Mladenovic | 6 | 6 | ||||||||||||||||
6 | Elise Mertens Aryna Sabalenka | ||||||||||||||||||
Ludmyła Kiczenok Jeļena Ostapenko | |||||||||||||||||||
6 | Elise Mertens Aryna Sabalenka | 2 | 1 | ||||||||||||||||
2 | Tímea Babos Kristina Mladenovic | 6 | 6 | ||||||||||||||||
5 | Samantha Stosur Zhang Shuai | 6 | 1 | 63 | |||||||||||||||
2 | Tímea Babos Kristina Mladenovic | 3 | 6 | 7 |
Gra mieszana
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Nicole Melichar Bruno Soares | 6 | 7 | ||||||||||||||||
7 | Alicja Rosolska Nikola Mektić | 3 | 64 | ||||||||||||||||
1 | Nicole Melichar Bruno Soares | 2 | 1 | ||||||||||||||||
Latisha Chan Ivan Dodig | 6 | 6 | |||||||||||||||||
WC | Amandine Hesse Benjamin Bonzi | 4 | 3 | ||||||||||||||||
Latisha Chan Ivan Dodig | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Latisha Chan Ivan Dodig | 6 | 7 | |||||||||||||||||
2 | Gabriela Dabrowski Mate Pavić | 1 | 65 | ||||||||||||||||
6 | Chan Hao-ching Oliver Marach | 3 | 4 | ||||||||||||||||
Alt | Nadija Kiczenok Aisam-ul-Haq Qureshi | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Alt | Nadija Kiczenok Aisam-ul-Haq Qureshi | 7 | 1 | [8] | |||||||||||||||
2 | Gabriela Dabrowski Mate Pavić | 64 | 6 | [10] | |||||||||||||||
5 | Zhang Shuai John Peers | 6 | 5 | 8 | |||||||||||||||
2 | Gabriela Dabrowski Mate Pavić | 1 | 7 | 10 |
Turnieje juniorskie
Gra pojedyncza chłopców
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
Q | Péter Makk | 1 | 4 | ||||||||||||||||
10 | Martin Damm | 6 | 6 | ||||||||||||||||
10 | Martin Damm | 4 | 2 | ||||||||||||||||
7 | Holger Vitus Nødskov Rune | 6 | 6 | ||||||||||||||||
15 | Filip Cristian Jianu | 0 | 1k | ||||||||||||||||
7 | Holger Vitus Nødskov Rune | 6 | 4 | ||||||||||||||||
7 | Holger Vitus Nødskov Rune | 6 | 65 | 6 | |||||||||||||||
Toby Kodat | 3 | 7 | 0 | ||||||||||||||||
Taha Baadi | 63 | 2 | |||||||||||||||||
Toby Kodat | 7 | 6 | |||||||||||||||||
Toby Kodat | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Shintarō Mochizuki | 3 | 4 | |||||||||||||||||
Shintarō Mochizuki | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Flavio Cobolli | 1 | 2 |
Gra pojedyncza dziewcząt
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Leylah Annie Fernandez | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Elsa Jacquemot | 0 | 0 | |||||||||||||||||
1 | Leylah Annie Fernandez | 6 | 6 | ||||||||||||||||
3 | María Camila Osorio Serrano | 2 | 4 | ||||||||||||||||
3 | María Camila Osorio Serrano | 6 | 6 | ||||||||||||||||
11 | Alina Czarajewa | 3 | 3 | ||||||||||||||||
1 | Leylah Annie Fernandez | 6 | 6 | ||||||||||||||||
8 | Emma Navarro | 3 | 2 | ||||||||||||||||
5 | Zheng Qinwen | 2 | 6 | 6 | |||||||||||||||
LL | Caijsa Wilda Hennemann | 6 | 3 | 3 | |||||||||||||||
5 | Zheng Qinwen | 6 | 1 | 4 | |||||||||||||||
8 | Emma Navarro | 2 | 6 | 6 | |||||||||||||||
8 | Emma Navarro | 66 | 6 | 6 | |||||||||||||||
Darija Snihur | 7 | 3 | 2 |
Gra podwójna chłopców
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
Arthur Cazaux Harold Mayot | 7 | 4 | 5 | ||||||||||||||||
Andrew Paulson Erik Wanszelbojm | 65 | 6 | 10 | ||||||||||||||||
Andrew Paulson Erik Wanszelbojm | 1 | 0 | |||||||||||||||||
5 | Matheus Pucinelli de Almeida Thiago Agustín Tirante | 6 | 6 | ||||||||||||||||
4 | Zane Khan Bu Yunchaokete | 3 | 2 | ||||||||||||||||
5 | Matheus Pucinelli de Almeida Thiago Agustín Tirante | 6 | 6 | ||||||||||||||||
5 | Matheus Pucinelli de Almeida Thiago Agustín Tirante | 7 | 6 | ||||||||||||||||
Flavio Cobolli Dominic Stricker | 63 | 4 | |||||||||||||||||
Martin Damm Toby Kodat | 4 | 4 | |||||||||||||||||
Flavio Cobolli Dominic Stricker | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Flavio Cobolli Dominic Stricker | 6 | 6 | |||||||||||||||||
8 | Sergey Fomin Gauthier Onclin | 3 | 1 | ||||||||||||||||
8 | Sergey Fomin Gauthier Onclin | 7 | 6 | ||||||||||||||||
Pablo Llamas Ruiz Juan Bautista Torres | 60 | 2 |
Gra podwójna dziewcząt
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Natsumi Kawaguchi Diane Parry | 6 | 6 | ||||||||||||||||
5 | Hurricane Tyra Black Lea Ma | 4 | 2 | ||||||||||||||||
1 | Natsumi Kawaguchi Diane Parry | 3 | 6 | 9 | |||||||||||||||
4 | Alina Czarajewa Anastasija Tichonowa | 6 | 1 | 11 | |||||||||||||||
4 | Alina Czarajewa Anastasija Tichonowa | 4 | 6 | 10 | |||||||||||||||
6 | Kamilla Bartone Oksana Sielechmietjewa | 6 | 4 | 7 | |||||||||||||||
4 | Alina Czarajewa Anastasija Tichonowa | 1 | 2 | ||||||||||||||||
Chloe Beck Emma Navarro | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Chloe Beck Emma Navarro | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Taisija Paczkalowa Zheng Qinwen | 4 | 4 | |||||||||||||||||
Chloe Beck Emma Navarro | 6 | 3 | 17 | ||||||||||||||||
7 | Adrienn Nagy Park So-hyun | 3 | 6 | 15 | |||||||||||||||
7 | Adrienn Nagy Park So-hyun | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Sada Nahimana Cody Wong Hong-yi | 4 | 4 |
Turnieje zawodników na wózkach
Gra pojedyncza mężczyzn na wózkach
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Shingo Kunieda | 6 | 6 | ||||||||||||||||
WC | Nicolas Peifer | 2 | 4 | ||||||||||||||||
1 | Shingo Kunieda | 6 | 62 | 2 | |||||||||||||||
Gordon Reid | 2 | 7 | 6 | ||||||||||||||||
Gordon Reid | 3 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Joachim Gérard | 6 | 4 | 3 | ||||||||||||||||
Gordon Reid | 1 | 3 | |||||||||||||||||
2 | Gustavo Fernández | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Alfie Hewett | 6 | 7 | |||||||||||||||||
Stéphane Houdet | 2 | 64 | |||||||||||||||||
Alfie Hewett | 1 | 2 | |||||||||||||||||
2 | Gustavo Fernández | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Stefan Olsson | 6 | 1 | 1 | ||||||||||||||||
2 | Gustavo Fernández | 4 | 6 | 6 |
Gra pojedyncza kobiet na wózkach
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Diede de Groot | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Kgothatso Montjane | 1 | 0 | |||||||||||||||||
1 | Diede de Groot | 6 | 65 | 6 | |||||||||||||||
Aniek van Koot | 4 | 7 | 4 | ||||||||||||||||
Aniek van Koot | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Sabine Ellerbrock | 1 | 1 | |||||||||||||||||
1 | Diede de Groot | 6 | 6 | ||||||||||||||||
2 | Yui Kamiji | 1 | 0 | ||||||||||||||||
WC | Charlotte Famin | 1 | 0 | ||||||||||||||||
Marjolein Buis | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Marjolein Buis | 4 | 5 | |||||||||||||||||
2 | Yui Kamiji | 6 | 7 | ||||||||||||||||
Giulia Capocci | 4 | 2 | |||||||||||||||||
2 | Yui Kamiji | 6 | 6 |
Gra podwójna mężczyzn na wózkach
Półfinały | Finał | ||||||||||||
1 | Stéphane Houdet Nicolas Peifer | 6 | 6 | ||||||||||
Joachim Gérard Stefan Olsson | 2 | 2 | 1 | Stéphane Houdet Nicolas Peifer | 6 | 2 | 8 | ||||||
Gustavo Fernández Shingo Kunieda | 6 | 7 | Gustavo Fernández Shingo Kunieda | 2 | 6 | 10 | |||||||
2 | Alfie Hewett Gordon Reid | 2 | 5 |
Gra podwójna kobiet na wózkach
Półfinały | Finał | ||||||||||||
1 | Diede de Groot Aniek van Koot | 3 | 6 | 10 | |||||||||
Giulia Capocci Yui Kamiji | 6 | 4 | 4 | 1 | Diede de Groot Aniek van Koot | 6 | 6 | ||||||
Charlotte Famin Kgothatso Montjane | 3 | 4 | 2 | Marjolein Buis Sabine Ellerbrock | 1 | 1 | |||||||
2 | Marjolein Buis Sabine Ellerbrock | 6 | 6 |
Gra pojedyncza na quadach
Półfinały | Finał | |||||||||||
1 | Dylan Alcott | 6 | 6 | |||||||||
WC | Ymanitu Silva | 1 | 2 | |||||||||
1 | Dylan Alcott | 6 | 4 | 6 | ||||||||
2 | David Wagner | 2 | 6 | 2 | ||||||||
Koji Sugeno | 4 | 0 | ||||||||||
2 | David Wagner | 6 | 6 | Mecz o 3. miejsce | ||||||||
WC | Ymanitu Silva | 6 | 4 | 2 | ||||||||
Koji Sugeno | 3 | 6 | 6 |
Gra podwójna na quadach
Finał | ||||||
1 | Dylan Alcott David Wagner | 6 | 6 | |||
2 | Ymanitu Silva Koji Sugeno | 3 | 3 |
Turnieje legend
Turniej legend poniżej 45 lat
Finał | ||||||
A3 | Juan Carlos Ferrero Andrij Medwediew | 64 | 5 | |||
B1 | Sébastien Grosjean Michaël Llodra | 7 | 7 |
Turniej legend powyżej 45 lat
Finał | ||||||
C2 | Sergi Bruguera Goran Ivanišević | 6 | 4 | 10 | ||
D1 | Mikael Pernfors Mats Wilander | 2 | 6 | 4 |
Turniej legend kobiet
Finał | ||||||
A1 | Nathalie Dechy Amélie Mauresmo | 6 | 6 | |||
B3 | Martina Navrátilová Dinara Safina | 3 | 4 |
Rezygnacje
Z udziału w zawodach zrezygnowali następujący zawodnicy oraz zawodniczki:
Dzikie karty
Francuska federacja tenisowa przyznała dzikie karty zawodnikom, którzy nie uzyskali bezpośredniego awansu do turnieju głównego.
Gra pojedyncza mężczyzn | Gra pojedyncza kobiet
|
Gra podwójna mężczyzn | Gra podwójna kobiet |
Kwalifikanci
Zawodnikom z miejsc niezapewniających bezpośredniego udziału w turnieju przysługuje prawo startu w kwalifikacjach, zarówno w singlu kobiet, jak i mężczyzn.
Szczęśliwi przegrani
Zawodnicy, którzy przegrali w fazie kwalifikacyjnej, mogli wystąpić w turnieju jako szczęśliwi przegrani.
Obrońcy tytułów
Tabela prezentuje obrońców tytułu oraz mistrzów z roku 2019.
Konkurencja | Obrońcy tytułu | Mistrzowie 2019 |
gra pojedyncza mężczyzn | Rafael Nadal | |
gra pojedyncza kobiet | Simona Halep | |
gra podwójna mężczyzn | Pierre-Hugues Herbert Nicolas Mahut | |
gra podwójna kobiet | Barbora Krejčíková Kateřina Siniaková | |
gra mieszana | Latisha Chan Ivan Dodig | |
gra pojedyncza chłopców | Tseng Chun-hsin | |
gra pojedyncza dziewcząt | Cori Gauff | |
gra podwójna chłopców | Ondřej Štyler Naoki Tajima | |
gra podwójna dziewcząt | Caty McNally Iga Świątek | |
gra pojedyncza mężczyzn na wózkach | Shingo Kunieda | |
gra pojedyncza kobiet na wózkach | Yui Kamiji | |
gra podwójna mężczyzn na wózkach | Stéphane Houdet Nicolas Peifer | |
gra podwójna kobiet na wózkach | Diede de Groot Aniek van Kroot | |
turniej legend poniżej 45 lat | Àlex Corretja Juan Carlos Ferrero | |
turniej legend powyżej 45 lat | Mansur Bahrami Fabrice Santoro | |
turniej legend kobiet | Nathalie Dechy Amélie Mauresmo |
Porażki rozstawionych
Poniższe tabele prezentują porażki zawodników z rozstawieniem z podziałem na dzień zawodów, datę i rundę, w której tenisista odpadł.
Gra pojedyncza mężczyzn
Dzień | Data | Etap | Zwycięzca | Pokonany | Wynik |
– | – | – | Félix Auger-Aliassime (25) | rezygnacja | |
1. | 26 maja | 1. runda | Borna Ćorić (WC) | Marco Cecchinato (16) | 2:6, 6:7(6), 6:4, 6:2, 6:4 |
2. | 27 maja | Pierre-Hugues Herbert | Daniił Miedwiediew (12) | 4:6, 4:6, 6:3, 6:2, 7:5 | |
Juan Ignacio Londero | Nikoloz Basilaszwili (15) | 6:4, 6:1, 6:3 | |||
Jan-Lennard Struff | Denis Shapovalov (20) | 7:6(1), 6:3, 6:4 | |||
Filip Krajinović | Frances Tiafoe (32) | 6:2, 4:6, 6:3, 3:6, 6:0 | |||
4. | 29 maja | 2. runda | Grigor Dimitrow | Marin Čilić (11) | 6:7(3), 6:4, 4:6, 7:6(2), 6:3 |
Corentin Moutet (WC) | Guido Pella (19) | 6:3, 6:1, 2:6, 7:5 | |||
Pablo Carreño-Busta | Alex de Minaur (21) | 6:3, 6:3, 6:1 | |||
Casper Ruud | Matteo Berrettini (29) | 6:4, 7:5, 6:3 | |||
5. | 30 maja | Leonardo Mayer | Diego Schwartzman (17) | 4:6, 6:3, 6:4, 7:5 | |
Antoine Hoang (WC) | Fernando Verdasco (23) | 6:4, 3:6, 7:6(5), 7:5 | |||
Salvatore Caruso (Q) | Gilles Simon (26) | 6:1, 6:2, 6:4 | |||
Pablo Cuevas | Kyle Edmund (28) | 7:6(3), 6:3, 2:1 krecz | |||
6. | 31 maja | Martin Kližan | Lucas Pouille (22) | 7:6(4), 2:6, 6:3, 3:6, 9:7 | |
3. runda | Rafael Nadal (2) | David Goffin (27) | 6:1, 6:3, 4:6, 6:3 | ||
Kei Nishikori (7) | Laslo Đere (31) | 6:4, 6:7(6), 6:3, 4:6, 8:6 | |||
7. | 1 czerwca | Jan-Lennard Struff | Borna Ćorić (13) | 4:6, 6:1, 4:6, 7:6(1), 11:9 | |
Fabio Fognini (9) | Roberto Bautista-Agut (18) | 7:6(5), 6:4, 4:6, 6:1 | |||
Alexander Zverev (5) | Dušan Lajović (30) | 6:4, 6:2, 4:6, 1:6, 6:2 | |||
8. | 2 czerwca | 4. runda | Stan Wawrinka (6) | Stefanos Tsitsipas (24) | 7:6(6), 5:7, 6:4, 3:6, 8:6 |
Gra pojedyncza kobiet
Gra podwójna mężczyzn
Gra podwójna kobiet
Dzień | Data | Etap | Zwyciężczynie | Pokonane | Wynik |
4. | 29 maja | 1. runda | Desirae Krawczyk Jessica Pegula | Eri Hozumi Makoto Ninomiya (12) | 4:6, 6:2, 7:5 |
Ludmyła Kiczenok Jeļena Ostapenko | Irina-Camelia Begu Mihaela Buzărnescu (14) | 6:7(6), 6:3, 6:4 | |||
5. | 30 maja | Nadija Kiczenok Abigail Spears | Barbora Krejčíková Kateřina Siniaková (1) | 6:2, 6:4 | |
Anna-Lena Friedsam Laura Siegemund (PR) | Darija Jurak Raluca Olaru (16) | 6:2, 6:3 | |||
6. | 31 maja | 2. runda | Darja Kasatkina Anett Kontaveit | Chan Hao-ching Latisha Chan (8) | 4:6, 6:3, 6:4 |
Duan Yingying Zheng Saisai | Anna-Lena Grönefeld Demi Schuurs (9) | 6:3, 6:2 | |||
7. | 1 czerwca | Fiona Ferro Diane Parry (WC) | Alicja Rosolska Yang Zhaoxuan (13) | 7:5, 4:6, 6:4 | |
8. | 2 czerwca | 3. runda | Ludmyła Kiczenok Jeļena Ostapenko | Hsieh Su-wei Barbora Strýcová (3) | 7:5, 6:1 |
Gra mieszana
Dzień | Data | Etap | Zwycięzcy | Pokonani | Wynik |
5. | 30 maja | 1. runda | Amandine Hesse Benjamin Bonzi (WC) | Demi Schuurs Barbora Strýcová (4) | 7:6(5), 7:6(4) |
8. | 2 czerwca | 2. runda | Yang Zhaoxuan Máximo González | Anna-Lena Grönefeld Robert Farah (8) | 6:1, 6:3 |
Przypisy
Linki zewnętrzne
- Oficjalna strona turnieju (ang. • fr. • chiń.). rolandgarros.com. [dostęp 2019-05-24].
Media użyte na tej stronie
Autor: Pedro A. Gracia Fajardo, escudo de Manual de Imagen Institucional de la Administración General del Estado, Licencja: CC0
Flaga Hiszpanii
Chinese Taipei Olympic Flag. According to the official website of Chinese Taipei Olympic Committee, Blue Sky(circle) & White Sun(triangles) above the Olympic rings is neither the National Emblem of the Republic of China, nor the Party Emblem of Kuomintang (KMT), but a design in between, where the triangles do not extend to the edge of the blue circle, as registered at International Olympic Committee in 1981 and digitally rendered in 2013. Besides, the blue outline of the five-petaled plum blossom is broader than the red one. Moreover, the CMYK code of the blue one and the Blue Sky & White Sun is "C100-M100-Y0-K0", and different from the Olympic rings (C100-M25-Y0-K0). Note that it's the only version recognized by IOC.
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
The Flag of India. The colours are saffron, white and green. The navy blue wheel in the center of the flag has a diameter approximately the width of the white band and is called Ashoka's Dharma Chakra, with 24 spokes (after Ashoka, the Great). Each spoke depicts one hour of the day, portraying the prevalence of righteousness all 24 hours of it.
Flag of New Zealand. Specification: http://www.mch.govt.nz/nzflag/description.html , quoting New Zealand Gazette, 27 June 1902.
bendera Indonesia
Flaga Finlandii