Fryderyki 2005
Ten artykuł od 2020-04 wymaga zweryfikowania podanych informacji. |
Laureaci i Nominowani do nagrody "Fryderyki 2005" (rozdanie nagród 20 marca 2006):
Nagrody Specjalne
Złoty Fryderyk za całokształt osiągnięć artystycznych
Pozakonkursowe wyróżnienia
Radiowy żywot Witolda Gombrowicza
Polskie Radio i Polskie Nagrania - Chopin Dzieła Wszystkie
Muzyka Poważna
Album Roku Muzyka Dawna
Muzyka Zamku Warszawskiego (DUX)
- Kompozytor: Adam Jarzębski, Adam z Wągrowca, Andrzej Robaczewski, Marcin Mielczewski, Stanisław Sylwester Szarzyński, Kaspar Förster Junior, Tarquinio Merula, Jan Podbielski
- Orkiestra/Zespół: Il Tempo
- Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Agata Sapiecha
- Reżyser nagrania: Lech Dudzik
- Orkiestra/Zespół: Il Tempo
Ars Cantus Musica Figurata we Wrocławiu i na Śląsku w wiekach XIV i XV (DUX)
- Kompozytor: Anonim, Walter Frye, Paulus de Broda, Philippe de Vitry, Piotr Wilhemi z Grudziądza, Hayne van Ghizeghem, Martini
- Orkiestra/Zespół: Ars Cantus
- Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Tomasz Dobrzański
- Reżyser nagrania: Małgorzata Polańska
- Orkiestra/Zespół: Ars Cantus
Musica Claromontana vol. 3 (Musicon)
- Kompozytor: Marcin Józef Żebrowski: Missa in B; Wojciech Dankowski: Vesperae D
- Soliści: Marta Wróblewska – sopran, Piotr Olech – alt, Aleksander Kunach – tenor, Mirosław Borczyński – bas, Sebastian Matecki – OSPPE
- Orkiestra/Zespół: Zespół Kameralny „Concerto Polacco”, Zespół wokalny „Sine Nomine”
- Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Marek Toporowski
- Reżyser nagrania: Jacek Guzowski, Krzysztof Kuraszkiewicz
- Soliści: Marta Wróblewska – sopran, Piotr Olech – alt, Aleksander Kunach – tenor, Mirosław Borczyński – bas, Sebastian Matecki – OSPPE
Rex Muzyka Złotego Wieku w Polsce - Trombastic (DUX)
- Kompozytor: Anonim, Krzysztof Klabon, Wacław z Szamotuł, Diomedes Cato, Valentin Haussmann
- Soliści: Dariusz Paradowski – sopran, Grzegorz Zychowicz – bas, Piotr Iwicki – instrumenty perkusyjne, Jarosław Lipski – lutnia, Jacek Urbaniak – pomort, kornamuza, flety proste
- Orkiestra/Zespół: TROMBASTIC
- Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Piotr Wawreniuk, Robert Krajewski
- Reżyser nagrania: Antoni Dąbrowski, Marcin Domżał
- Soliści: Dariusz Paradowski – sopran, Grzegorz Zychowicz – bas, Piotr Iwicki – instrumenty perkusyjne, Jarosław Lipski – lutnia, Jacek Urbaniak – pomort, kornamuza, flety proste
Schuyt: Tańce renesansowe - Niderlandy, 1661 r. (TRAVERS)
- Kompozytor: Cornelius Schuyt
- Orkiestra/Zespół: ARS NOVA
- Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Jacek Urbaniak
- Orkiestra/Zespół: ARS NOVA
Album Roku Muzyka Kameralna
Grażyna Bacewicz: Utwory na skrzypce i fortepian (DUX)
- Kompozytor: Grażyna Bacewicz
- Soliści: Bartłomiej Nizioł – skrzypce, Paweł Mazurkiewicz – fortepian
- Reżyser nagrania: Małgorzata Polańska
- Soliści: Bartłomiej Nizioł – skrzypce, Paweł Mazurkiewicz – fortepian
Areński Dvořák: Piano Trios (DUX)
- Kompozytor: Anton Areński, Antonin Dvorak
- Orkiestra/Zespół: Trio Cracovia (Krzysztof Śmietana – skrzypce, Julian Tryczyński – wiolonczela, Jerzy Tosik-Warszawiak – fortepian)
- Reżyser nagrania: Małgorzata Polańska
- Orkiestra/Zespół: Trio Cracovia (Krzysztof Śmietana – skrzypce, Julian Tryczyński – wiolonczela, Jerzy Tosik-Warszawiak – fortepian)
Fiesta (DUX)
- Kompozytor: Darius Milhaud, Abreu Zequinha, Piotr Wróbel, Dizzy Gillespie, Curtis Fuller, Chano Pozo, Chick Corea, Marcos & Paulo Sergio Halle
- Soliści: Alina Mleczko – saksofon sopranowy, saksofon altowy; Sebastian Wypych – kontrabas; Miłosz Pękała – perkusja; Piotr Filipowicz – kontrabas
- Orkiestra/Zespół: Kwartet Prima Vista
- Reżyser nagrania: Małgorzata Polańska, Lech Tołwiński
- Soliści: Alina Mleczko – saksofon sopranowy, saksofon altowy; Sebastian Wypych – kontrabas; Miłosz Pękała – perkusja; Piotr Filipowicz – kontrabas
Republique (EMI Music Poland)
- Kompozytor: Grzegorz Ciechowski, Zbigniew Krzywański
- Orkiestra/Zespół: Kwartet Śląski
- Reżyser nagrania: Andrzej Lipiński
- Orkiestra/Zespół: Kwartet Śląski
Tango moja miłość (Art. Zone - strefa sztuki)
- Kompozytor: W. Lidauer, R. Erwin, H. Wars, Z. Karasiński, W.Szpilman, J. Petersburski, Z. Maciejowski, F. Frachowicz. Aranżacje H.F. Tabęcki
- Soliści: Krzysztof Jakowicz
- Orkiestra/Zespół: Tangata Quintet (Klaudiusz Baran, Grzegorz Lalek, Piotr Malicki, Sebastian Wypych, Hadrian Filip Tabęcki)
- Reżyser nagrania: Tadeusz Mieczykowski
- Soliści: Krzysztof Jakowicz
Album Roku Muzyka Orkiestrowa
XV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. F. Chopina / Kronika Konkursu 2005 vol. 13 - Rafał Blechacz (DUX / TIFC)
- Kompozytor: Fryderyk Chopin
- Soliści: Rafał Blechacz
- Orkiestra/Zespół: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
- Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Antoni Wit
- Reżyser nagrania: Małgorzata Polańska, Lech Tołwiński, Marcin Domżał, Krzysztof Gomoliński
- Soliści: Rafał Blechacz
Szymanowski Super Audio CD & CD (Hybryda)
- Kompozytor: Karol Szymanowski
- Soliści: Jakub Jakowicz – skrzypce, Piotr Paleczny – fortepian
- Orkiestra/Zespół: Sinfonia Varsovia
- Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Jerzy Maksymiuk
- Reżyser nagrania: Julita Emanuiłow, Zbigniew Kusiak, Andrzej Lupa
- Soliści: Jakub Jakowicz – skrzypce, Piotr Paleczny – fortepian
Tango - Sinfonia Viva (DUX)
- Kompozytor: Henryk Wars, Fanny Gordon, Juan Llossas, Krzesimir Dębski, Julio Sanders, Jerzy Petersburski, Angel Gregorio Villoldo, Władysław Szpilman, Tomasz Radziwonowicz, Jacob Gade, Gerardo Matos Rodriguez, Pablo Lesso-Valerio
- Soliści: Ewa Konstanciak, Jacek Gintowt
- Orkiestra/Zespół: Sinfonia Viva, Trio Andrzeja Jagodzińskiego
- Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Tomasz Radziwonowicz
- Reżyser nagrania: Małgorzata Polańska, Lech Tołwiński
- Soliści: Ewa Konstanciak, Jacek Gintowt
Album Roku Muzyka Solowa
XV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. F. Chopina / Kronika Konkursu 2005 vol. 6 - Rafał Blechacz (DUX / TIFC)
- Kompozytor: Fryderyk Chopin
- Soliści: Rafał Blechacz
- Orkiestra/Zespół: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
- Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Antoni Wit
- Reżyser nagrania: Małgorzata Polańska, Lech Tołwiński, Marcin Domżał, Krzysztof Gomoliński
- Soliści: Rafał Blechacz
Fryderyk Chopin: Complete Mazurkas (DUX)
- Kompozytor: Fryderyk Chopin
- Soliści: Tatiana Shebanova – fortepian
- Reżyser nagrania: Małgorzata Polańska
- Soliści: Tatiana Shebanova – fortepian
Rachmaninow, Prokofiew, Serocki: Sonaty (DUX)
- Kompozytor: Sergiusz Rachmaninow, Sergiusz Prokofiew, Kazimierz Serocki
- Soliści: Bogdan Czapiewski – fortepian
- Reżyser nagrania: Małgorzata Polańska, Lech Tołwińśki
- Soliści: Bogdan Czapiewski – fortepian
Karol Szymanowski - Piano Sonata No. 3 Metopes Masques (EMI Records / Virgin)
- Kompozytor: Karol Szymanowski
- Soliści: Piotr Anderszewski – fortepian
- Reżyser nagrania: Andrzej Sasin, Aleksandra Nagórko
- Soliści: Piotr Anderszewski – fortepian
Wielkie toccaty organowe (DUX)
- Kompozytor: Johann Sebastian Bach, Johann Ludwig Krebs, Girolamo Frescobaldi, Jan Pieterszoon Sweelinck, Dietrich Buxtehude, Georg Muffat, Max Reger, Marian Sawa
- Soliści: Piotr Rojek – organy
- Reżyser nagrania: Marcin Domżał, Adam Trzaskowski
- Soliści: Piotr Rojek – organy
Album Roku Muzyka Wokalna
Chór Katedry Warszawsko-Praskiej "Musica Sacra" (3 CD: Włodek Pawlik: Misterium Stabat Mater; Brahms & Mendelssohn; Arcydzieła muzyki chóralnej (Musicon)
- Kompozytor: Włodzimierz Pawlik, Johannes Brahms, Feliks Mendelssohn, John Tavener, Arvo Pärt, Pēteris Vasks, Henryk M. Górecki, Wojciech Kilar
- Soliści: Renata Landowska-Szczerbaczewicz – sopran, Patryk Różycki – tenor, Sebastian Gunerka – baryton, Włodzimierz Pawlik, Marcin Łukaszewski, Agnieszka Kozło, Katarzyna Ewa Sokołowska – fortepian
- Orkiestra/Zespół: Chór Katedry Warszawsko-Praskiej „Musica Sacra”
- Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Paweł Łukaszewski
- Reżyser nagrania: Andrzej Brzoska
- Soliści: Renata Landowska-Szczerbaczewicz – sopran, Patryk Różycki – tenor, Sebastian Gunerka – baryton, Włodzimierz Pawlik, Marcin Łukaszewski, Agnieszka Kozło, Katarzyna Ewa Sokołowska – fortepian
Johann Strauss - Zemsta Nietoperza (Polskie Radio, Warszawa)
- Kompozytor: Johann Strauss
- Soliści: Iwona Hossa, Marta Boberska, Anna Lubańska, Anna Karasińska, Adam Zdunikowski, Paweł Skałuba, Jarosław Bręk, Wojciech Gierlach
- Orkiestra/Zespół: Polska Orkiestra Radiowa, Chór Filharmonii Narodowej
- Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Jerzy Maksymiuk
- Reżyser nagrania: Beata Jankowska, Julita Emanuiłow
- Soliści: Iwona Hossa, Marta Boberska, Anna Lubańska, Anna Karasińska, Adam Zdunikowski, Paweł Skałuba, Jarosław Bręk, Wojciech Gierlach
Johann David HOLLAND – Agatka (Musicon)
- Kompozytor: Johann David Holland
- Soliści: Marta Boberska, Ryszard Minkiewicz, Anna Mikołajczyk, Mirosław Borczyński, Wojciech Gierlach, Piotr Zawistowski
- Orkiestra/Zespół: Concerto Polacco
- Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Marek Toporowski
- Reżyser nagrania: Jacek Guzowski, Krzysztof Kuraszkiewicz, Jerzy Długosz
- Soliści: Marta Boberska, Ryszard Minkiewicz, Anna Mikołajczyk, Mirosław Borczyński, Wojciech Gierlach, Piotr Zawistowski
Album Roku Muzyka Współczesna
LUTOSŁAWSKI: Koncert na orkiestrę; Koncert na wiolonczelę i orkiestrę (DUX)
- Kompozytor: Witold Lutosławski
- Soliści: Rafał Kwiatkowski - wiolonczela, Orkiestra/Zespół: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej w Warszawie
- Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Antoni Wit
- Reżyser nagrania: Małgorzata Polańska, Lech Tołwiński
- Soliści: Rafał Kwiatkowski - wiolonczela, Orkiestra/Zespół: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej w Warszawie
20 lat Conversatorium Organowego w Legnicy 1986-2005 (DUX)
- Kompozytor: Feliks Nowowiejski, Bogumiła Anna Kompowska, Zbigniew Wiszniewski, Tadeusz Paciorkiewicz, Miłosz Bembinow, Dariusz Przybylski, Marian Sawa, Mieczysław Surzyński, Jan Adam Maklakiewicz, Tadeusz Machl, Romuald Twardowski, Marian Borkowski, Paweł Łukaszewski, Ryszard Osada, Jan Duszyński, Michał Sławecki, Mikołaj Majkusiak
- Soliści: Jan Bokszczanin, Magdalena Czajka, Marek Fronc, Maria Krajewska, Karolina Kycia, Michał Markuszewski, Dariusz Przybylski, Krzysztof Urbaniak, Rotisław Wygranienko - organy; Barbara Żarnowiecka - sopran; Paweł Gusnar - saksofon; Lubomir Jarosz - trąbka; Zbigniew Koźlik - akordeon; Stanisław Skoczyński - ksylofon; Jacek Smoczyński - róg myśliwski
- Reżyser nagrania: Małgorzata Polańska, Lech Tołwiński, Marcin Domżał
- Soliści: Jan Bokszczanin, Magdalena Czajka, Marek Fronc, Maria Krajewska, Karolina Kycia, Michał Markuszewski, Dariusz Przybylski, Krzysztof Urbaniak, Rotisław Wygranienko - organy; Barbara Żarnowiecka - sopran; Paweł Gusnar - saksofon; Lubomir Jarosz - trąbka; Zbigniew Koźlik - akordeon; Stanisław Skoczyński - ksylofon; Jacek Smoczyński - róg myśliwski
KRZANOWSKI / PANUFNIK (Radio Katowice S.A.)
- Kompozytor: Andrzej Krzanowski, Andrzej Panufnik
- Orkiestra/Zespół: Kwartet Śląski: (Szymon Krzeszowiec - skrzypce, Arkadiusz Kubica - skrzypce, Łukasz Syrnicki - altówka, Piotr Janosik - wiolonczela), Elżbieta Mrożek - II altówka, Dominik Połoński - II wiolonczela
- Reżyser nagrania: Beata Jankowska - Burzyńska
- Orkiestra/Zespół: Kwartet Śląski: (Szymon Krzeszowiec - skrzypce, Arkadiusz Kubica - skrzypce, Łukasz Syrnicki - altówka, Piotr Janosik - wiolonczela), Elżbieta Mrożek - II altówka, Dominik Połoński - II wiolonczela
Laboratory of Contemporary Music - 2004 (Acte Prealable)
- Kompozytor: Bartosz Kowalski-Banasewicz, Edward Pałłasz, Wojciech Łukaszewski, Stanisław Moryto, Emilian Madey, Zbigniew Bargielski, Paweł Łukaszewski, Andrzej Dziadek, Marian Borkowski
- Soliści: Małgorzata Armanowska - sopran, Andrzej Chorosiński - organy, Marcin T. Łukaszewski - fortepian, Anna Mikołajczyk-Niewiedział - sopran, Paweł Nowicki - marimba, Aleksandra Ohar - wiolonczela, Artur Pachlewski - klarnet, Radosław Soroka - klarnet basowy, Mariusz Wysocki - wiolonczela, Kwartet Wieniawski, Krakowska Grupa Perkusyjna
- Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Piotr Borkowski - kierownictwo artystyczne
- Reżyser nagrania: Andrzej Brzoska
- Soliści: Małgorzata Armanowska - sopran, Andrzej Chorosiński - organy, Marcin T. Łukaszewski - fortepian, Anna Mikołajczyk-Niewiedział - sopran, Paweł Nowicki - marimba, Aleksandra Ohar - wiolonczela, Artur Pachlewski - klarnet, Radosław Soroka - klarnet basowy, Mariusz Wysocki - wiolonczela, Kwartet Wieniawski, Krakowska Grupa Perkusyjna
LUTOSŁAWSKI - Dyrygent w Polskim Radiu (Polskie Radio, Warszawa)
- Kompozytor: Witold Lutosławski: 5 Pieśni do słów Kazimiery Iłłakowiczówny, Łańcuch II, Koncert na fortepian i orkiestrę, IV Symfonia; Soliści: Halina Łukomska - sopran; Krzysztof Jakowicz - skrzypce; Ewa Pobłocka - fortepian
- Orkiestra/Zespół: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia
- Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Witold Lutosławski
- Reżyser nagrania: różni
- Orkiestra/Zespół: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia
Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej
Lutosławski: Koncert na orkiestrę; Koncert na wiolonczelę i orkiestrę (DUX)
- Laboratory of Contemporary Music - 2004 (Acte Prealable)
- Lutosławski - Dyrygent w Polskim Radiu (Polskie Radio, Warszawa)
- Rachmaninow, Prokofiew, Serocki: Sonaty (DUX)
- Szymanowski - Piano Sonata No. 3 Metopes Masques (EMI Records / Virgin)
- XV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. F. Chopina / Kronika Konkursu 2005 vol. 13 - Rafał Blechacz (DUX / TIFC)
- Szymanowski Super Audio CD & CD (Hybryda) (BeArTon)
- Lutosławski - Dyrygent w Polskim Radiu (Polskie Radio, Warszawa)
Jazz
Jazzowy Album Roku
Marcin Wasilewski; Sławomir Kurkiewicz; Michał Miśkiewicz (ECM / Universal Music Polska) - TRIO
- Sławek Jaskułke with Hanseatica Chamber Orchestra (BCD Records) - Fill The Harmony Philharmonics
- Henryk Miśkiewicz (GRAMI Miśkiewicz) - Uniesienie
- Marek Napiórkowski (Universal Music Polska) - NAP
- Jacek Niedziela (BCD Records) - Bassville
- Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet (Polskie Radio Katowice / BCD Records) - Real Jazz
- Henryk Miśkiewicz (GRAMI Miśkiewicz) - Uniesienie
Jazzowy Muzyk Roku
Muzyka rozrywkowa
Produkcja Muzyczna Roku
Wojciech Waglewski (produkcja muzyczna) oraz Piotr Chancewicz (realizacja) za nagranie: Maria Peszek "Moje miasto"
- Wojciech Waglewski i Piotr Waglewski (produkcja muzyczna) oraz Piotr Chancewicz (realizacja) za album: Maria Peszek "Miasto mania"
- Bartek Królik (produkcja muzyczna) oraz Marek Piotrowski (produkcja muzyczna i realizacja) za nagranie: Sistars "Inspirations"
- Bartek Królik (produkcja muzyczna) oraz Marek Piotrowski (produkcja muzyczna irealizacja) za nagranie: Sistars "My Music"
- Mateusz Pospieszalski (produkcja muzyczna) oraz Piotr Rychlec (realizacja) za nagranie: Zakopower "Kiebyś Ty..."
- Bartek Królik (produkcja muzyczna) oraz Marek Piotrowski (produkcja muzyczna i realizacja) za nagranie: Sistars "Inspirations"
Wydawnictwo Specjalne - Najlepsza Oprawa Graficzna
Hey (SONY BMG Music Poland) - Echosystem
- Maria Peszek (KAYAX PRODUCTION) - Miasto mania
- SBB (BOX) (Metal Mind Productions) - Anthology 1974 - 2004
- Sistars (Warner Music Poland) - A.E.I.O.U.
- Zakopower (KAYAX PRODUCTION) - Musichal
- SBB (BOX) (Metal Mind Productions) - Anthology 1974 - 2004
Kompozytor Roku
Autor Roku
Najlepszy Album Zagraniczny
Coldplay (Capitol / EMI Music Poland) - X&Y
- The Black Eyed Peas (Interscope / Universal Music Polska) - Monkey Business
- Depeche Mode (Mute / EMI Music Poland) - Playing The Angel
- Gorillaz (Capitol / EMI Music Poland) - Demon Days
- Queens of the Stone Age (Interscope / Universal Music Polska) - Lullabies To Paralyze
- The Rolling Stones (Virgin / EMI Music Poland) - A Bigger Bang
- Depeche Mode (Mute / EMI Music Poland) - Playing The Angel
Album Roku etno/folk
Kapela ze Wsi Warszawa (Metal Mind Productions) - Wykorzenienie
- Carrantuohill /Dudziak, Karolak, Szukalski, Ścierański, Raduli, Maseli, Czech (Ferment Sp. z o.o.) - Irish Jazz / Irish Ferment
- Martyna Jakubowicz (SONY BMG Music Poland) - Tylko Dylan
- Rzepczyno (MY MUSIC) - Rzepczyno
- Zakopower (KAYAX PRODUCTION) - Musichal
- Martyna Jakubowicz (SONY BMG Music Poland) - Tylko Dylan
Album Roku Piosenka poetycka
Grzegorz Turnau (EMI Music Poland) - 11:11
- Agnieszka Chrzanowska (Alternativ Records / Universal Music Polska) - Tylko dla kobiet
- Mirek Czyżykiewicz (EMI Music Poland) - Allez!
- Maja Sikorowska i Andrzej Sikorowski (EMI Music Poland) - Kraków-Saloniki
- Tu Es Petrus (Magic Records) - Oratorium "Tu Es Petrus - Ty jesteś skała"
- Mirek Czyżykiewicz (EMI Music Poland) - Allez!
Album Roku rock/metal
Hey (SONY BMG Music Poland) - Echosystem
- Armia (Metal Mind Productions) - Ultima Thule
- Bracia (Art Creation Marcin Szpitun) - Fobrock
- Milczenie Owiec (EMI Music Poland) - Twarze
- Myslovitz (Myslovitz/Chaos Management Group/EMI Music Poland) - Skalary, mieczyki, neonki
- Bracia (Art Creation Marcin Szpitun) - Fobrock
Album Roku Hip-Hop/R&B
Sistars (Warner Music Poland) - A.E.I.O.U.
- Dezire (Alternativ Records / Universal Music Polska) - Pięć smaków
- Jamal (EMI Music Poland) - Rewolucje
- Kanał Audytywny (2.47 Edition) - Neurofotoreceptoreplotyka jako magia bytu
- Mezo (UMC Records) - Wyjście z bloków
- Jamal (EMI Music Poland) - Rewolucje
Album Roku Muzyka alternatywna
Lech Janerka (SONY BMG Music Poland) - Plagiaty
- Fisz Envee (Asfalt Records) - Fru!
- Lao Che (Ars Mundi) - Powstanie Warszawskie
- Maria Peszek (KAYAX PRODUCTION) - Miasto mania
- Świetliki i Linda (Alternative Records / Universal Music Polska) - Las putas melancólicas
- Lao Che (Ars Mundi) - Powstanie Warszawskie
Album Roku Pop
Goya (GOYA / Pomaton EMI) - Smak słów
- Anna Maria Jopek (Izabelin Studio / Universal Music Polska) - Niebo
- Krzysztof Kiljański (KAYAX PRODUCTION) - In The Room
- Anita Lipnicka / John Porter (Lipnicka/Porter/Chaos Management Group/EMI Music Poland) - Inside Story
- Pati Yang (EMI Music Poland) - Silent Treatment
- Krzysztof Kiljański (KAYAX PRODUCTION) - In The Room
Nowa Twarz Fonografii
Grupa Roku
Wokalistka Roku
Wokalista Roku
Wideoklip Roku
Lech Janerka - Rower (SONY BMG Music Poland)
- Hey - Mimo wszystko (SONY BMG Music Poland)
- Sistars - My music (Warner Music Poland)
- Sistars - Inspirations (Warner Music Poland)
- Zakopower - Kiebyś Ty... (KAYAX Production)
- Sistars - My music (Warner Music Poland)
Piosenka Roku
Lech Janerka (SONY BMG Music Poland) - Rower
- Hey (SONY BMG Music Poland) - Mimo wszystko
- Krzysztof Kiljański i Kayah (KAYAX PRODUCTION) - Prócz ciebie, nic
- Sistars (Warner Music Poland) - Inspirations
- Sistars (Warner Music Poland) - My Music
- Krzysztof Kiljański i Kayah (KAYAX PRODUCTION) - Prócz ciebie, nic