30 grudnia

Skoki narciarskie

14 grudnia

Łyżwiarstwo figurowe

• Początek trzydniowego Finału Grand Prix w kategorii seniorów. Do imprezy nie zakwalifikował się nikt z Polaków .
  • Początek pierwszej części Mistrzostw Polski, rozgrywanych w Oświęcimiu. W dniach 14-17 grudnia rywalizować będą Seniorzy i Juniorzy Młodsi (Novices). Juniorzy i Młodziki, dołączą do walki o medale 5 stycznia w Warszawie.

10 grudnia

• Oficjalnie zakończył się Finał Grand Prix Juniorów. Na podium dominowali Amerykanie, którzy zdobyli w sumie dziewięć medali, w tym – cztery złote, trzy srebrne i dwa brązowe. W zawodach, nie startowali Polacy.

pływanie

• Dwanaście medali (trzy złote, pięć srebrnych i cztery brązowe) zdobyła reprezentacja Polski w mistrzostwach Europy w pływaniu na krótkim basenie. Polska zajęła piąte miejsce w tabeli medalowej mistrzostw. Na pierwszej pozycji uplasowali się Niemcy z 15 medalami (sześcioma złotymi i srebrnymi oraz trzema brązowymi). (Onet.pl)

9 grudnia

Curling

Piłka nożna

7 grudnia

• Początek czterodniowego Finału Grand Prix Juniorów w Sofii. Na liście startowej dominują reprezentanci USA.

3 grudnia

Biathlon

Piłka siatkowa

Był to dopiero drugi finał mistrzostw świata w historii polskich gier zespołowych. Poprzednio w finale zagrali także siatkarze. Wówczas nasi zawodnicy, w 1974 roku, wywalczyli złoty medal.

Rajdowe mistrzostwa świata

• Puchar świata w skokach narciarskich
    • Adam Małysz po skokach na odległość 137,5 m i 127,5 m zajął trzecie miejsce w trzecim konkursie Pucharu Świata, w Lillehammer.