2019-2020Wisła Płock31(5)
2020-2021Stomil Olsztyn17(1)
2021-Zenit Międzybórz0(0)
  1. Aktualne na: 21 lipca 2021.

Grzegorz Kuświk (ur. 23 maja 1987 w Ostrowie Wielkopolskim) – polski piłkarz występujący na pozycji napastnika.

Kariera piłkarska

Grzegorz Kuświk jest wychowankiem Pawłowianki Pawłów[1], skąd trafił do GKS Zawisza Sośnie, a następnie do Gawina Królewska Wola. Przed sezonem 2007/2008 trafił do GKS Bełchatów. W Ekstraklasie zadebiutował 1 grudnia 2007, w meczu 16. kolejki przeciwko Koronie Kielce. Wszedł na boisko na 10 ostatnich minut, zmieniając Carlo Costly'ego[2]. W sezonie 2007/2008 rozegrał w sumie 2 mecze w polskiej lidze. Więcej grał w zespole Młodej Ekstraklasy.

W sezonie 2008/2009 także rozegrał 2 mecze w Ekstraklasie, w obu przypadkach wchodził z ławki rezerwowych[3].

W kolejnym sezonie grał częściej w barwach pierwszej drużyny. Pierwszą bramkę w Ekstraklasie strzelił 13 grudnia 2009, w przegranym 1:2 meczu przeciwko Jagiellonii Białystok. Kuświk pojawił się wtedy na boisku 74. minucie, zmieniając Macieja Korzyma, a kilkanaście minut później zdobył honorowego gola dla GKS-u[4]. W 22. kolejce zawodnik strzelił swoją drugą i zarazem ostatnią bramkę w sezonie. W meczu przeciwko Zagłębiu Lubin pojawił się na placu gry w drugiej połowie, a w 71. minucie pokonał Aleksandra Ptaka, ustalając tym samym wynik na 1:3 dla rywali[5].

Sezon 2010/2011 rozpoczął w znakomitym stylu, gdyż na inaugurację ligi strzelił drugiego gola dla GKS-u, w wygranym 2:0 spotkaniu z Polonią Bytom[6]. Jesienią sezonu 2011/2012 grał mało i zimą szukał nowego pracodawcy. W styczniu GKS zgodził się na jego wypożyczenie do 1-ligowego KS Polkowice. Kuświk strzelił 7 goli, ale nie uratował drużyny przed spadkiem. Gdy wrócił, GKS oddał go Ruchowi Chorzów. Pierwszy sezon w Chorzowie nie był imponujący w wykonaniu Kuświka, jednak po odejściu z Ruchu Arkadiusza Piecha został on podstawowym napastnikiem niebieskich. 17 lipca 2015 roku podpisał 3 letnią umowę z Lechią Gdańsk[7]. Później występował w Stali Mielec i Wiśle Płock. W 2020 zatrudnił go Stomil Olsztyn[8]. Od 1 lipca 2021 jest wolnym zawodnikiem[9].