1935 Urugwaj1(0)
Dorobek medalowy
Copa América
złotoPeru 1935

Héctor J. Macchiavello (ur. 21 września 1903 w Montevideo, zm.?) - piłkarz urugwajski, bramkarz.

Jako piłkarz klubu Racing Montevideo wziął udział w turnieju Copa América 1935, gdzie Urugwaj zdobył mistrzostwo Ameryki Południowej. Zagrał tylko w jednym meczu - w spotkaniu przeciwko Chile w 35 minucie, przy stanie 1:0 dla Urugwaju, zastąpił między słupkami podstawowego bramkarza reprezentacji, Enrique Ballesteros. Ostatecznie Urugwaj wygrał 2:1, a Macchiavello przepuścił 1 bramkę, którą strzelił mu w 54 minucie Carlos Giudice, gracz klubu Audax Italiano.

Bibliografia

• Tomasz Wołek, Encyklopedia piłkarska FUJI: Copa America. Historia mistrzostw Ameryki Południowej 1910-1995, Wydawnictwo GiA, Katowice 1995, ISBN 83-902751-2-0, str. 51