2011HNK Rijeka (wyp.)8(1)
2012–Atlante0(0)
W sumie:82(9)
  1. Aktualne na: 1 stycznia 2012.

Hebert Efraín Alférez Popoca (ur. 4 czerwca 1988 w Benito Juárez) – meksykański piłkarz występujący najczęściej na pozycji napastnika lub ofensywnego pomocnika, obecnie zawodnik Atlante.

Alférez jest wychowankiem akademii juniorskiej zespołu Club Atlas z siedzibą w Guadalajarze. Do pierwszej drużyny Atlasu został włączony wiosną 2006 przez trenera Daniela Guzmána, jednak w Primera División de México zadebiutował dopiero za kadencji argentyńskiego szkoleniowca Rubéna Omara Romano – 1 października 2006 w zremisowanym 1:1 meczu z Santos Laguną. Zmienił wówczas w 86 minucie Manuela Péreza. Do końca rozgrywek Apertura 2006 pojawił się na ligowych boiskach jeszcze trzykrotnie, we wszystkich spotkaniach w roli rezerwowego.

Po nieudanym sezonie Clausura 2007 (wystąpił wówczas przez 10 minut w konfrontacji z Veracruz) Alférez został wypożyczony do drugoligowej drużyny Dorados de Sinaloa. Podczas roku spędzonego w zespole z siedzibą w mieście Culiacán młody zawodnik w 26 meczach strzelił dwa gole (w spotkaniach z Tijuaną oraz Leónem).

Po powrocie do Atlasu Alférez wystąpił w pierwszym międzynarodowym turnieju w karierze – SuperLidze. Zagrał wówczas w dwóch ostatnich spotkaniach fazy grupowej. Premierową bramkę dla drużyny Atlasu gracz zdobył 14 listopada 2009 w wygranym 3:2 meczu ligowym z Jaguares, strzelając w 55 minucie gola na 1:1. Wiosną 2010, w sezonie Clausura, Alférez zanotował 5 trafień w 13 meczach Primera División, zostając drugim najlepszym strzelcem drużyny w sezonie Bicentenario, zaraz za Miguelem Zepedą.

Latem 2011 Alférez podpisał kontrakt z chorwackim zespołem HNK Rijeka, dołączając do innych byłych piłkarzy Atlasu grających w tej drużynie – Carlosa Gutiérreza i Luisa Delgadillo. W chorwackiej Prvej Lidze zadebiutował 19 sierpnia 2011 w zremisowanym 0:0 spotkaniu wyjazdowym z NK Lokomotiva, natomiast jedynego gola w Rijece zdobył 11 września tego samego roku w ligowej konfrontacji z NK Zadar, zakończonej wynikiem 4:4.

Wiosną 2012 Alférez powrócił do Meksyku, zostając graczem tamtejszego Atlante FC z siedzibą w mieście Cancún.