I liga polska w piłce siatkowej mężczyzn 2019/2020
Szczegóły Państwo Polska
Organizator PLS SA
Edycja 15.
Liczba zespołów 14
Termin 12 września 2019 – kwiecień 2020
Liczba obiektów sportowych 14 (w 13 miejscowościach)
Zwycięzca w sezonie 2019/2020 mistrz Krispol 1 ligi nie został wyłoniony
I liga polska w piłce siatkowej mężczyzn 2019/2020 – 15. sezon rozgrywek siatkarskich organizowany przez Polska Liga Siatkówki [1] pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej na drugim poziomie ligowym. W związku z panującą w Polsce pandemią koronawirusa rozgrywki Krispol 1. Ligi, decyzją Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki SA zostały zakończone dnia 14 marca 2020 roku czyli bez pełnej rundy zasadniczej sezonu. Zarząd zdecydował, że nie zostanie przyznany tytuł mistrza KRISPOL 1. Ligi, a ustalona zostanie kolejność drużyn w tabeli według liczby zdobytych punktów meczowych, bez ukończenia fazy zasadniczej rozgrywek. Dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny przejdą audyt w kontekście awansu do PlusLigi (pierwszeństwo awansu według wyższego miejsca klasyfikacji końcowej Krispol 1. Ligi, po spełnieniu wymogów regulaminowych). Z Krispol 1. Ligi spadły dwie ostatnie drużyny w klasyfikacji końcowej, czyli SPS Chrobry Głogów oraz SMS PZPS I Spała.[2]
System rozgrywek Zmagania toczyły się jednoetapowo:
Etap I (dwurundowa faza zasadnicza) – przeprowadzona w formule ligowej, systemem kołowym (tj. "każdy z każdym – mecz i rewanż"). Faza zasadnicza, klasyfikacja generalna – uwzględnia wyniki wszystkich rozegranych meczów, łącznie z meczami rozegranymi awansem. Punktacja: 3 pkt za wygraną 3:0 i 3:1, 2 pkt za wygraną 3:2, 1 pkt za porażkę 2:3, 0 pkt za przegraną 1:3 i 0:3.Kolejność w tabeli po każdej kolejce rozgrywek (tabela) ustalana jest według liczby zdobytych punktów meczowych. W przypadku równej liczby punktów meczowych o wyższym miejscu w tabeli decyduje:
liczba wygranych meczów lepszy (wyższy) stosunek setów zdobytych do straconych lepszy (wyższy) stosunek małych punktów zdobytych do małych punktów straconych Jeżeli mimo zastosowania powyższych reguł nadal nie można ustalić kolejności, o wyższej pozycji w tabeli decydują wyniki meczów rozegranych pomiędzy zainteresowanymi drużynami w danym sezonie.
Etap II (faza play-off / play-out) – nie została przeprowadzona[2] .Drużyny uczestniczące Rozgrywki Runda zasadnicza Tabela po rundzie zasadniczej Źródło: wyniki.siatka.org Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt
faza play-off
faza play-out
Tabela wyników Źródło: [1] 1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli. Wpisana 23 kolejkaKolory :
zwycięstwo gospodarzy
zwycięstwo gości
Wyniki spotkań 1. kolejka Data Gospodarz Wynik Gość Sety 13.09.2019 Stal Nysa 3:0 SMS PZPS Spała 25:22, 25:17, 25:17 14.09.2019 LUK Politechnika Lublin 2:3 Krispol Września 24:26, 25:15, 25:16, 20:25, 11:15 12.09.2019 ZAKSA Strzelce Opolskie 1:3 Lechia Tomaszów Maz. 23:25, 18:25, 25:20, 20:25 14.09.2019 UKS Mickiewicz Kluczbork 1:3 BBTS Bielsko-Biała 19:25, 25:17, 24:26, 20:25 14.09.2019 AZS AGH Kraków 3:0 Norwid Częstochowa 25:18, 25:23, 25:20 14.09.2019 SPS Chrobry Głogów 3:1 KPS Siedlce 26:28, 25:20, 25:23, 25:21 14.09.2019 MCKiS Jaworzno 3:1 Gwardia Wrocław 14:25, 25:22, 25:19, 25:19
2. kolejka Data Gospodarz Wynik Gość Sety 21.09.2019 SMS PZPS Spała 2:3 Gwardia Wrocław 14:25, 17:25, 25:21, 25:23, 10:15 21.09.2019 KPS Siedlce 1:3 MCKiS Jaworzno 25:23, 21:25, 25:27, 27:29 14.12.2019 SPS Chrobry Głogów 3:2 Norwid Częstochowa 27:29, 25:20, 33:31, 21:25, 15:11 21.09.2019 AZS AGH Kraków 2:3 BBTS Bielsko-Biała 20:25, 20:25, 25:17, 25:21, 16:18 21.09.2019 Lechia Tomaszów Maz. 1:3 UKS Mickiewicz Kluczbork 19:25, 25:21, 28:30, 21:25 21.09.2019 ZAKSA Strzelce Opolskie 3:1 Krispol Września 25:21, 22:25, 25:23, 25:22 20.09.2019 Stal Nysa 3:0 LUK Politechnika Lublin 25:20, 25:22, 25:21
3. kolejka Data Gospodarz Wynik Gość Sety 28.09.2019 Lechia Tomaszów Maz. 1:3 Stal Nysa 20:25, 25:23, 21:25, 19:25 01.10.2019 BBTS Bielsko-Biała 1:3 LUK Politechnika Lublin 23:25, 13:25, 25:21, 23:25 28.09.2019 Norwid Częstochowa 3:1 ZAKSA Strzelce Opolskie 26:24, 25:19, 21:25, 25:20 25.09.2019 Gwardia Wrocław 3:1 AZS AGH Kraków 25:20, 25:19, 21:25, 25:22 29.09.2019 KPS Siedlce 0:3 UKS Mickiewicz Kluczbork 18:25, 17:25, 13:25 20.11.2019 MCKiS Jaworzno 3:2 SPS Chrobry Głogów 25:23, 22:25, 25:21, 22:25, 15:13 28.09.2019 Krispol Września 3:1 SMS PZPS Spała 25:23, 23:25, 25:22, 25:16
4. kolejka Data Gospodarz Wynik Gość Sety 05.10.2019 SMS PZPS Spała 3:2 SPS Chrobry Głogów 16:25, 25:18, 27:29, 26:24, 17:15 05.10.2019 AZS AGH Kraków 0:3 MCKiS Jaworzno 25:27, 18:25, 12:25 06.10.2019 UKS Mickiewicz Kluczbork 0:3 Gwardia Wrocław 15:25, 27:29, 20:25 05.10.2019 ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0 KPS Siedlce 25:20, 25:18, 25:21 06.10.2019 LUK Politechnika Lublin 3:1 Norwid Częstochowa 17:25, 25:10, 25:19, 25:12 03.10.2019 BBTS Bielsko-Biała 1:3 Stal Nysa 21:25, 28:26, 16:25, 18:25 05.10.2019 Krispol Września 2:3 Lechia Tomaszów Maz. 25:17, 28:26, 13:25, 24:26, 12:15
5. kolejka Data Gospodarz Wynik Gość Sety 12.10.2019 SMS PZPS Spała 1:3 Lechia Tomaszów Maz. 25:27, 28:30, 25:17, 23:25 12.10.2019 Krispol Września 3:0 BBTS Bielsko-Biała 30:28, 25:17, 25:19 10.10.2019 Norwid Częstochowa 1:3 Stal Nysa 21:25, 25:22, 21:25, 22:25 12.10.2019 KPS Siedlce 0:3 LUK Politechnika Lublin 13:25, 20:25, 17:25 13.10.2019 Gwardia Wrocław 3:1 ZAKSA Strzelce Opolskie 25:18, 24:26, 25:21, 25:22 12.10.2019 MCKiS Jaworzno 1:3 UKS Mickiewicz Kluczbork 24:26, 22:25, 27:25, 22:25 12.10.2019 SPS Chrobry Głogów 0:3 AZS AGH Kraków 22:25, 23:25, 27:29
6. kolejka Data Gospodarz Wynik Gość Sety 19.10.2019 SMS PZPS Spała 1:3 AZS AGH Kraków 17:25, 22:25, 25:22, 20:25 19.10.2019 UKS Mickiewicz Kluczbork 3:1 SPS Chrobry Głogów 24:26, 25:19, 25:16, 25:19 19.10.2019 ZAKSA Strzelce Opolskie 3:2 MCKiS Jaworzno 13:25, 25:23, 25:27, 25:13, 15:13 19.10.2019 LUK Politechnika Lublin 3:1 Gwardia Wrocław 25:16, 20:25, 26:24, 32:30 19.10.2019 Stal Nysa 3:0 KPS Siedlce 25:14, 25:16, 25:21 19.10.2019 Krispol Września 3:0 Norwid Częstochowa 25:22, 25:23, 25:23 17.10.2019 Lechia Tomaszów Maz. 3:1 BBTS Bielsko-Biała 25:23, 25:13, 13:25, 25:20
7. kolejka Data Gospodarz Wynik Gość Sety 24.10.2019 BBTS Bielsko-Biała 3:0 SMS PZPS Spała 25:23, 25:20, 25:21 26.10.2019 Norwid Częstochowa 3:2 Lechia Tomaszów Maz. 25:22, 24:26, 18:25, 25:19, 15:11 26.10.2019 KPS Siedlce 2:3 Krispol Września 16:25, 19:25, 26:24, 25:15, 12:15 24.10.2019 Gwardia Wrocław 2:3 Stal Nysa 25:17, 13:25, 25:20, 14:25, 10:15 26.10.2019 MCKiS Jaworzno 1:3 LUK Politechnika Lublin 25:23, 24:26, 20:25, 22:25 26.10.2019 SPS Chrobry Głogów 0:3 ZAKSA Strzelce Opolskie 23:25, 19:25, 22:25 23.10.2019 AZS AGH Kraków 3:0 UKS Mickiewicz Kluczbork 25:23, 25:23, 25:23
8. kolejka Data Gospodarz Wynik Gość Sety 07.11.2019 SMS PZPS Spała 1:3 UKS Mickiewicz Kluczbork 25:16, 18:25, 17:25, 22:25 05.11.2019 AZS AGH Kraków 3:2 ZAKSA Strzelce Opolskie 25:15, 18:25, 25:20, 20:25, 15:8 05.11.2019 LUK Politechnika Lublin 3:2 SPS Chrobry Głogów 26:24, 18:25, 22:25, 25:20, 15:13 05.11.2019 Stal Nysa 3:1 MCKiS Jaworzno 23:25, 25:13, 25:21, 21:18 05.11.2019 Krispol Września 1:3 Gwardia Wrocław 18:25, 25:17, 23:25, 19:25 05.11.2019 Lechia Tomaszów Maz. 3:0 KPS Siedlce 25:21, 25:21, 31:29 05.11.2019 BBTS Bielsko-Biała 3:1 Norwid Częstochowa 27:25, 25:16, 23:25, 25:22
9. kolejka Data Gospodarz Wynik Gość Sety 09.11.2019 Norwid Częstochowa 3:1 SMS PZPS Spała 25:23, 25:14, 22:25, 25:16 09.11.2019 KPS Siedlce 3:0 BBTS Bielsko-Biała 25:20, 25:19, 25:19 09.11.2019 Lechia Tomaszów Maz. 3:0 Gwardia Wrocław 25:19, 27:25, 25:22 09.11.2019 MCKiS Jaworzno 3:0 Krispol Września 25:16, 25:20, 25:22 09.11.2019 SPS Chrobry Głogów 0:3 Stal Nysa 16:25, 21:25, 21:25 09.11.2019 AZS AGH Kraków 3:2 LUK Politechnika Lublin 16:25, 26:24, 20:25, 25:17, 18:16 09.11.2019 UKS Mickiewicz Kluczbork 0:3 ZAKSA Strzelce Opolskie 25:27, 22:25, 18:25
10. kolejka Data Gospodarz Wynik Gość Sety 16.11.2019 SMS PZPS Spała 1:3 ZAKSA Strzelce Opolskie 25:27, 25:22, 20:25, 25:27 14.11.2019 LUK Politechnika Lublin 3:2 UKS Mickiewicz Kluczbork 23:25, 25:22, 24:26, 25:22, 15:11 16.11.2019 Stal Nysa 3:0 AZS AGH Kraków 25:17, 25:15, 25:17 16.11.2019 Krispol Września 3:0 SPS Chrobry Głogów 25:16, 25:19, 25:19 16.11.2019 Lechia Tomaszów Maz. 1:3 MCKiS Jaworzno 25:17, 25:27, 19:25, 19:25 16.11.2019 Gwardia Wrocław 2:3 BBTS Bielsko-Biała 22:25, 25:17, 26:24, 23:25, 11:15 16.11.2019 Norwid Częstochowa 3:1 KPS Siedlce 29:27, 27:29, 25:22, 29:27
11. kolejka Data Gospodarz Wynik Gość Sety 23.11.2019 KPS Siedlce 3:1 SMS PZPS Spała 21:25, 25:17, 25:18, 25:15 23.11.2019 Gwardia Wrocław 3:0 Norwid Częstochowa 25:22, 25:22, 25:19 23.11.2019 MCKiS Jaworzno 1:3 BBTS Bielsko-Biała 20:25, 25:21, 22:25, 21:25 23.11.2019 SPS Chrobry Głogów 3:1 Lechia Tomaszów Maz. 25:23, 13:25, 25:23, 25:22 21.11.2019 AZS AGH Kraków 2:3 Krispol Września 25:21, 21:25, 25:21, 20:25, 13:15 24.11.2019 UKS Mickiewicz Kluczbork 0:3 Stal Nysa 18:25, 21:25, 20:25 23.11.2019 ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0 LUK Politechnika Lublin 25:12, 29:27, 25:22
12. kolejka Data Gospodarz Wynik Gość Sety 30.11.2019 SMS PZPS Spała 0:3 LUK Politechnika Lublin 17:25, 23:25, 21:25 30.11.2019 Stal Nysa 3:0 ZAKSA Strzelce Opolskie 25:19, 25:19, 25:18 30.11.2019 Krispol Września 3:0 UKS Mickiewicz Kluczbork 26:24, 25:18, 25:21 30.11.2019 Lechia Tomaszów Maz. 3:1 AZS AGH Kraków 27:25, 25:17, 23:25, 25:18 30.11.2019 BBTS Bielsko-Biała 3:0 SPS Chrobry Głogów 25:18, 25:16, 25:18 30.11.2019 Norwid Częstochowa 0:3 MCKiS Jaworzno 17:25, 21:25, 17:25 30.11.2019 KPS Siedlce 3:0 Gwardia Wrocław 32:30, 25:18, 25:21
13. kolejka Data Gospodarz Wynik Gość Sety 05.12.2019 SMS PZPS Spała 2:3 MCKiS Jaworzno 26:24, 21:25, 25:22, 19:25, 11:15 07.12.2019 SPS Chrobry Głogów 1:3 Gwardia Wrocław 25:20, 19:25, 26:28, 22:25 07.12.2019 AZS AGH Kraków 3:1 KPS Siedlce 23:25, 25:21, 25:21, 25:19 07.12.2019 UKS Mickiewicz Kluczbork 3:0 Norwid Częstochowa 34:32, 25:21, 25:18 07.12.2019 ZAKSA Strzelce Opolskie 1:3 BBTS Bielsko-Biała 25:15, 14:25, 22:25, 17:25 07.12.2019 LUK Politechnika Lublin 3:2 Lechia Tomaszów Maz. 20:25, 25:18, 25:16, 19:25, 15:9 07.12.2019 Stal Nysa 3:0 Krispol Września 25:11, 25:20, 25:20
14. kolejka Data Gospodarz Wynik Gość Sety 14.12.2019 SMS PZPS Spała 1:3 Stal Nysa 15:25, 25:23, 20:25, 17:25 14.12.2019 Krispol Września 1:3 LUK Politechnika Lublin 25:15, 19:25, 20:25, 24:26 14.12.2019 Lechia Tomaszów Maz. 3:1 ZAKSA Strzelce Opolskie 21:25, 25:19, 25:17, 25:18 14.12.2019 BBTS Bielsko-Biała 3:0 UKS Mickiewicz Kluczbork 25:15, 25:19, 25:21 12.12.2019 Norwid Częstochowa 2:3 AZS AGH Kraków 25:20, 19:25, 25:18, 19:25, 11:15 14.12.2019 KPS Siedlce 3:1 SPS Chrobry Głogów 25:23, 23:25, 25:19, 25:22 15.12.2019 Gwardia Wrocław 2:3 MCKiS Jaworzno 25:16, 25:17, 22:25, 22:25, 8:15
15. kolejka Data Gospodarz Wynik Gość Sety 20.12.2019 Gwardia Wrocław 3:1 SMS PZPS Spała 29:27, 25:18, 20:25, 25:19 21.12.2019 Norwid Częstochowa 3:1 SPS Chrobry Głogów 25:17, 25:19, 23:25, 25:19 21.12.2019 BBTS Bielsko-Biała 3:0 AZS AGH Kraków 25:17, 25:19, 23:25, 25:19 21.12.2019 UKS Mickiewicz Kluczbork 3:1 Lechia Tomaszów Maz. 25:17, 23:25, 27:25, 25:23 21.12.2019 Krispol Września 3:0 ZAKSA Strzelce Opolskie 25:16, 25:22, 30:28 21.12.2019 LUK Politechnika Lublin 3:2 Stal Nysa 21:25, 25:12, 18:25, 25:21, 19:17 21.12.2019 MCKiS Jaworzno 0:3 KPS Siedlce 23:25, 24:26, 31:33
16. kolejka Data Gospodarz Wynik Gość Sety 04.01.2020 SMS PZPS Spała 0:3 Krispol Września 25:27, 13:25, 13:25 04.01.2020 Stal Nysa 3:0 Lechia Tomaszów Maz. 25:22, 25:15, 25:20 04.01.2020 LUK Politechnika Lublin 2:3 BBTS Bielsko-Biała 19:25, 22:25, 25:16, 25:18, 8:15 04.01.2020 ZAKSA Strzelce Opolskie 3:2 Norwid Częstochowa 22:25, 25:22, 18:25, 25:21, 15:11 04.01.2020 UKS Mickiewicz Kluczbork 3:1 KPS Siedlce 25:14, 20:25, 25:22, 34:32 04.01.2020 AZS AGH Kraków 3:1 Gwardia Wrocław 25:12, 25:11, 23:25, 25:17 04.01.2020 SPS Chrobry Głogów 3:1 MCKiS Jaworzno 18:25, 25:21, 28:26, 25:19
17. kolejka Data Gospodarz Wynik Gość Sety 11.01.2020 SPS Chrobry Głogów 3:0 SMS PZPS Spała 35:33, 25:21, 25:21 11.01.2020 MCKiS Jaworzno 3:1 AZS AGH Kraków 25:19, 26:24, 22:25, 25:22 11.01.2020 Gwardia Wrocław 3:0 UKS Mickiewicz Kluczbork 25:22, 25:23, 25:22 11.01.2020 KPS Siedlce 3:2 ZAKSA Strzelce Opolskie 13:25, 25:23, 25:16, 25:27, 17:15 11.01.2020 Norwid Częstochowa 3:2 LUK Politechnika Lublin 25:21, 22:25, 25:17, 23:25, 15:12 11.01.2020 Stal Nysa 2:3 BBTS Bielsko-Biała 27:25, 21:25, 22:25, 25:19, 12:15 11.01.2020 Lechia Tomaszów Maz. 3:1 Krispol Września 26:24, 25:22, 20:25, 25:19
18. kolejka Data Gospodarz Wynik Gość Sety 18.01.2020 Lechia Tomaszów Maz. 3:1 SMS PZPS Spała 27:25, 25:19, 19:25, 25:12 18.01.2020 BBTS Bielsko-Biała 3:1 Krispol Września 30:28, 25:18, 22:25, 25:17 18.01.2020 Stal Nysa 3:0 Norwid Częstochowa 25:23, 25:19, 25:14 16.01.2020 LUK Politechnika Lublin 2:3 KPS Siedlce 25:19, 28:30, 19:25, 25:20, 14:16 17.01.2020 ZAKSA Strzelce Opolskie 0:3 Gwardia Wrocław 19:25, 16:25, 25:27 18.01.2020 UKS Mickiewicz Kluczbork 3:0 MCKiS Jaworzno 25:21, 25:17, 25:20 16.01.2020 AZS AGH Kraków 3:0 SPS Chrobry Głogów 25:21, 25:20, 25:19
19. kolejka Data Gospodarz Wynik Gość Sety 25.01.2020 AZS AGH Kraków 3:0 SMS PZPS Spała 25:21, 25:20, 26:24 25.01.2020 SPS Chrobry Głogów 2:3 UKS Mickiewicz Kluczbork 21:25, 25:18, 25:18, 22:25, 14:16 25.01.2020 MCKiS Jaworzno 3:1 ZAKSA Strzelce Opolskie 25:19, 29:27, 18:25, 26:24 25.01.2020 Gwardia Wrocław 3:1 LUK Politechnika Lublin 25:23, 30:32, 25:22, 25:19 25.01.2020 KPS Siedlce 0:3 Stal Nysa 11:25, 26:28, 16:25 25.01.2020 Norwid Częstochowa 3:2 Krispol Września 25:18, 25:16, 14:25, 23:25, 15:10 25.01.2020 BBTS Bielsko-Biała 1:3 Lechia Tomaszów Maz. 27:29, 25:16, 23:25, 22:25
20. kolejka Data Gospodarz Wynik Gość Sety 04.02.2020 SMS PZPS Spała 1:3 BBTS Bielsko-Biała 18:25, 22:25, 25:22, 22:25 01.02.2020 Lechia Tomaszów Maz. 3:0 Norwid Częstochowa 25:18, 25:22, 25:22 01.02.2020 Krispol Września 3:0 KPS Siedlce 25:21, 25:18, 25:20 01.02.2020 Stal Nysa 3:1 Gwardia Wrocław 21:25, 25:23, 25:15, 25:22 30.01.2020 LUK Politechnika Lublin 3:1 MCKiS Jaworzno 25:15, 25:23, 20:25, 25:19 01.02.2020 ZAKSA Strzelce Opolskie 3:1 SPS Chrobry Głogów 25:19, 25:15, 20:25, 25:20 01.02.2020 AZS AGH Kraków 3:1 UKS Mickiewicz Kluczbork 25:23, 22:25, 25:23, 25:21
21. kolejka Data Gospodarz Wynik Gość Sety 15.01.2020 UKS Mickiewicz Kluczbork 3:0 SMS PZPS Spała 26:24, 25:20, 25:23 08.02.2020 ZAKSA Strzelce Opolskie 1:3 AZS AGH Kraków 16:25, 20:25, 25:15, 23:25 08.02.2020 SPS Chrobry Głogów 1:3 LUK Politechnika Lublin 24:26, 22:25, 28:26, 20:25 08.02.2020 MCKiS Jaworzno 1:3 Stal Nysa 19:25, 25:22, 19:25, 28:30 08.02.2020 Gwardia Wrocław 1:3 Krispol Września 25:20, 23:25, 24:26, 22:25 08.02.2020 KPS Siedlce 3:2 Lechia Tomaszów Maz. 26:24, 22:25, 25:22, 20:25, 15:11 08.02.2020 Norwid Częstochowa 1:3 BBTS Bielsko-Biała 25:21, 20:25, 21:25, 22:25
22. kolejka Data Gospodarz Wynik Gość Sety 15.02.2020 SMS PZPS Spała 0:3 Norwid Częstochowa 21:25, 15:25, 16:25 15.02.2020 BBTS Bielsko-Biała 3:0 KPS Siedlce 25:14, 25:16, 26:24 15.02.2020 Gwardia Wrocław 3:1 Lechia Tomaszów Maz. 25:20, 25:21, 19:25, 25:17 15.02.2020 Krispol Września 3:1 MCKiS Jaworzno 25:23, 25:21, 20:25, 25:21 15.02.2020 Stal Nysa 3:1 SPS Chrobry Głogów 25:17, 25:19, 24:26, 25:18 15.02.2020 LUK Politechnika Lublin 3:0 AZS AGH Kraków 30:28, 25:16, 25:18 15.02.2020 ZAKSA Strzelce Opolskie 1:3 UKS Mickiewicz Kluczbork 23:25, 23:25, 25:21, 18:25
23. kolejka Data Gospodarz Wynik Gość Sety 11.03.2020 ZAKSA Strzelce Opolskie 3:2 SMS PZPS Spała 26:24, 23:25, 20:25, 25:23, 15:13 20.02.2020 UKS Mickiewicz Kluczbork 0:3 LUK Politechnika Lublin 21:25, 17:25, 22:25 22.02.2020 AZS AGH Kraków 0:3 Stal Nysa 23:25, 21:25, 13:25 22.02.2020 SPS Chrobry Głogów 1:3 Krispol Września 27:25, 23:25, 16:25, 30:32 22.02.2020 MCKiS Jaworzno 3:2 Lechia Tomaszów Maz. 27:25, 17:25, 24:26, 25:23, 15:7 20.02.2020 BBTS Bielsko-Biała 3:2 Gwardia Wrocław 19:25, 25:19, 25:18, 11:25, 15:12 22.02.2020 KPS Siedlce 2:3 Norwid Częstochowa 23:25, 25:21, 19:25, 25:22, 8:15
24. kolejka Data Gospodarz Wynik Gość Sety 29.02.2020 SMS PZPS Spała 1:3 KPS Siedlce 22:25, 25:23, 31:33, 26:28 29.02.2020 Norwid Częstochowa 0:3 Gwardia Wrocław 16:25, 22:25, 25:27 28.02.2020 BBTS Bielsko-Biała 3:0 MCKiS Jaworzno 25:19, 25:23, 25:22 27.02.2020 Lechia Tomaszów Maz. 3:1 SPS Chrobry Głogów 25:22, 25:19, 24:26, 25:21 29.02.2020 Krispol Września 3:2 AZS AGH Kraków 20:25, 26:24, 25:21, 19:25, 15:12 29.02.2020 Stal Nysa 3:0 UKS Mickiewicz Kluczbork 25:20, 25:23, 25:22 29.02.2020 LUK Politechnika Lublin 3:0 ZAKSA Strzelce Opolskie 25:23, 25:17, 25:18
25. kolejka Data Gospodarz Wynik Gość Sety 25.02.2020 LUK Politechnika Lublin 3:0 SMS PZPS Spała 25:15, 25:17, 25:14 07.03.2020 ZAKSA Strzelce Opolskie 3:1 Stal Nysa 17:25, 25:21, 25:15, 27:25 07.03.2020 UKS Mickiewicz Kluczbork 3:2 Krispol Września 27:25, 21:25, 25:21, 15:25, 15:12 07.03.2020 AZS AGH Kraków 1:3 Lechia Tomaszów Maz. 25:23, 17:25, 15:25, 19:25 07.03.2020 SPS Chrobry Głogów 0:3 BBTS Bielsko-Biała 14:25, 22:25, 21:25 07.03.2020 MCKiS Jaworzno 3:2 Norwid Częstochowa 20:25, 25:23, 25:20, 24:26, 15:13 07.03.2020 Gwardia Wrocław 3:1 KPS Siedlce 25:19, 25:19, 17:25, 25:19
26. kolejka Data Gospodarz Wynik Gość Sety 14.03.2020 MCKiS Jaworzno odwołany SMS PZPS Spała 14.03.2020 Gwardia Wrocław odwołany SPS Chrobry Głogów 14.03.2020 KPS Siedlce odwołany AZS AGH Kraków 14.03.2020 Norwid Częstochowa odwołany UKS Mickiewicz Kluczbork 14.03.2020 BBTS Bielsko-Biała 2:3 ZAKSA Strzelce Opolskie 23:25, 24:26, 25:15, 25:18, 10:15 14.03.2020 Lechia Tomaszów Maz. odwołany LUK Politechnika Lublin 14.03.2020 Krispol Września 3:1 Stal Nysa 25:23, 18:25, 25:20, 25:22
Klasyfikacja końcowa Lp. Drużyna 1 AZS PWSZ Stal Nysa 2 BBTS Bielsko-Biała 3 LUK Politechnika Lublin 4 Krispol Września 5 Gwardia Wrocław 6 Lechia Tomaszów Mazowiecki 7 UKS Mickiewicz Kluczbork 8 AZS AGH Kraków 9 MCKiS Jaworzno 10 ZAKSA Strzelce Opolskie 11 Exact Systems Norwid Częstochowa 12 KPS Siedlce 13 SPS Chrobry Głogów 14 SMS PZPS Spała
ewentualny awans do Plusligi
spadek do II ligi
Zobacz też Przypisy Reprezentacje Rozgrywki ligowe Rozgrywki pucharowe Rozgrywki młodzieżowe Nagrody i wyróżnienia Pozostałe
Kluby Siatkarze Siatkarki Trenerzy Sędziowie Hale I liga seria B 1990/1991 1991/1992 1992/1993 1993/1994 1994/1995 1995/1996 1996/1997 1997/1998 1998/1998 1999/2000 2000/2001 2001/2002 2002/2003 2003/2004 2004/2005 I liga