W sumie:33(0)
  1. Aktualne na: 1 września 2017.
  2. Aktualne na: 28 marca 2019.
Jaïro Riedewald podczas treningu

Jaïro Riedewald (ur. 9 września 1996 w Haarlemie) – holenderski piłkarz grający na pozycji lewego obrońcy. Obecnie jest zawodnikiem klubu Crystal Palace.

Riedewald ma pochodzenie surinamsko-indonezyjskie, ale urodził się w Holandii. Swoją karierę piłkarską rozpoczął w klubie SV Overbos. W 2007 roku podjął treningi w szkółce piłkarskiej Ajaksu Amsterdam. W 2013 roku stał się członkiem zespołu rezerw. 21 października 2013 zadebiutował w nich w drugiej lidze w przegranym 1:5 wyjazdowym meczu z VVV Venlo. Jeszcze w sezonie 2013/2014 awansował do pierwszego zespołu Ajaksu. Swój debiut w Eredivisie zaliczył 22 grudnia 2013 w wygranym 2:1 wyjazdowym spotkaniu z Rodą JC Kerkrade. W 80. minucie tego meczu zmienił Christiana Poulsena, a w 88. i 92. minucie zdobył dwa gole dla Ajaksu. W sezonie 2013/2014 wywalczył z Ajaksem mistrzostwo Holandii. Z kolei w sezonie 2014/2015 został wicemistrzem kraju.

SezonKlubKrajRozgrywkiMeczeGole
2013/14AFC AjaxHolandia Eredivisie52
2013/14Jong AjaxHolandia Eerste divisie100
2014/15AFC AjaxHolandia Eredivisie190
2014/15Jong AjaxHolandia Eerste divisie91
2015/16AFC AjaxHolandia Eredivisie

Od 2011 roku Riedewald gra w młodzieżowych reprezentacjach Holandii. W dorosłej reprezentacji Holandii zadebiutował 6 września 2015 roku w przegranym 0:3 meczu eliminacji do Euro 2015 z Turcją, rozegranym w Konyi.

Autor: Marco Bakker, Licencja: CC BY 3.0
nl:Jaïro Riedewald na afloop van de wedstrijd SDC Putten - Ajax
Autor: Femke Kruize, Licencja: CC BY-SA 2.0